Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mikilys

Bordowy traktor mikilys'a

Rekomendowane odpowiedzi

Nie słyszałeś o dobrych olejach, znasz głównie (tylko?) te najbardziej reklamowane. Nazywasz masówkę olejem z "wysokiej półki". Jeśli to nie jest ignorancja to co?

 

Masz problemy z czytaniem, czy nie chciało Ci się zrozumieć, że usłyszałem pierwszy raz o marce?Jak masz po mnie jechać to po prostu przestań pisać w moim temacie, bo jesteś chamski i to bardzo ogólnikowo pisząc.

Jak masz pisać takie pierdoły to idź na onet. To jest forum moto, potem ludzie takie posty czytają i wyrabiają sobie błędną opinię.

 

Przeczytaj spokojnie to, co napisałem i się tak nie obrażaj. Możesz też sprawdzić definicję słowa ignorancja, bo to nie jest żadne przytyk osobisty tylko stwierdzenie Twojej postawy w temacie olejów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to wina oleju, że jesteś ignorantem w tym temacie?

a to teraz się trzeba znać na wszystkim, żeby nie wyjść na ignoranta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkim nie. Na tym, o czym się wydaje opinie lub sądy już raczej tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przyznaję się bez bicia, jestem ignorantem w kwestii olejów (wiem które są dobre, ale i tak ich nie kupuję) ale castrola bym nie zalał, za dużo się naczytałem na vkp o zatartych silnikach na tym oleju :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przyznaję się bez bicia, jestem ignorantem w kwestii olejów (wiem które są dobre, ale i tak ich nie kupuję) ale castrola bym nie zalał, za dużo się naczytałem na vkp o zatartych silnikach na tym oleju :E

Ale sporo osób w Twojej sytuacji patrzy na to podobnie, Twoje auto nowe nie jest, a silnik chlapnąć też lubi, choćbym nie wiem jaką miłością darzył takie auto to jasnym jest, że ani Millersa ani Liqui Moly lał tam nie będziesz mimo świadomości, że zapewne są to lepsze oleje od tych które aktualnie używasz...tu zwyczajnie chodzi o kompromis, a nie bycie ignorantem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z tego wynika moja "ignorancja"... jak (jeśli) ogarnę motor to oczywiście od razu poleci dobry olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkim nie. Na tym, o czym się wydaje opinie lub sądy już raczej tak.

No to tak nie działa. Jeśli czegoś używam... np.: laptop Dell. Nic się z tym nie działo nigdy, 3-ci lapek Della z rzędu... czemu mam nie polecać tej marki? Bo nie znam statystyki sprzedaż/serwis w PL/EU?

To taki hipotetyczny przykład... bo laptopa della nigdy nie miałem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym poście dajesz przekaz "miałem parę lapków della i jestem zadowolony" a nie "dell to topowa półka". Dla mnie różnica jest kolosalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym poście dajesz przekaz "miałem parę lapków della i jestem zadowolony" a nie "dell to topowa półka". Dla mnie różnica jest kolosalna.

Być może zapomniał użyć magicznego "wg. mnie", czy "dla mnie". A rzucanie "ignorantami" to mimo wszystko przesada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno. Dla mnie przesadą jest pisanie pierdół, potem brnięcie w nie, a jak już wszystko zajdzie za daleko odwrócenie kota ogonem i obrona metodą "nie muszę się na wszystkim znać". Niestety to się robi coraz częstsze na tym forum. Czasem się zastanawiam, czy to jest forum tematyczne czy piaskownica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematyczne to ono przestało być dawno temu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Być może zapomniał użyć magicznego "wg. mnie", czy "dla mnie".
Szkoda, że nie zacytowałeś jeszcze mojego posta :)

Dziękuję Ci!

 

Mimo wszystko ja pozwolę się sam zacytować:

Jest to wg. mnie wysoka półka.

--

Prawda jest taka:

Na tym forum obecnie panuje: brak umiejętności czytania ze zrozumieniem; czytanie tego co się chce; łapanie za słówka, bez doczytania zdania; kłótnie i spory spowodowane takimi działaniami; a to wszystko przez ogólnie lenistwo.

 

Jeśli kochana gromadka chce się dalej kłócić o oleje to zapraszam do TEGO tematu.

Ja sobie w swoim nie życzę takiego rozwodzenia i nazywania mnie ignorantem, które wynika z w/w zjawisk.

 

--

100zł za geometrię.

Niestety po powrocie jednak nie było gdzie zaparkować... Zostało mi... Bagno :E

zni3.jpg

Mina jakiegoś chłopaka, który też szukał miejsca w swoim Volkswagenie - bezcenna :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100zł za geometrię.

Gdzie w koncu zrobiles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie w koncu zrobiles?
Na Piastowskiej 20 jak pisałeś.

Mój znajomy z uczelni jak byłem dziś (w sensie w robocie) polecił mi też i miał numer. Zadzwoniłem. Umówiłem się na 15 i zrobili :)

Prowadzi się niesamowicie lepiej!

 

--

Możecie mi polecić jakieś wycieraczki, w sensie pióra?

Do Volvo kupowałem kiedyś Alca. Ale to dość drogi wydatek.

W ogóle iść w te płaskie, czy jak to się zwie hybrydowe?

Czy raczej klasyczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 zł za przód czy za całość?

 

Dobry gość jest też na Mogilskiej (naprzeciw Policji), rok temu brał 100 za sam przód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam przód oczywiście :)

Na Mogilskiej słyszałem i dzwoniłem, ale mieli termin na czwartek, a to trochę za długo :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sie ciesze, ze dobrze polecilem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to teraz się trzeba znać na wszystkim, żeby nie wyjść na ignoranta?

 

A jak inaczej spojrzeć na to ?

 

Możecie mi polecić jakieś wycieraczki, w sensie pióra?

Do Volvo kupowałem kiedyś Alca. Ale to dość drogi wydatek.

W ogóle iść w te płaskie, czy jak to się zwie hybrydowe?

Czy raczej klasyczne?

 

W castoramie kupiłem 400+450 za 2 dyszki. Forester z tego co widzę ma lekko dłuższe to wyjdzie gdzieś 25 złotych. Na allegro najtańsze 530 to właśnie alca. Motgum ma komplet za 22 złote. I to jest drogo wg autora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 zł za przód czy za całość?

 

Dobry gość jest też na Mogilskiej (naprzeciw Policji), rok temu brał 100 za sam przód.

 

Mówisz o tym za Orlenem? Gość ma łeb, ma doświadczenie. Znajomi zawsze robią u niego auta pod tor, bo potrafi doradzić jaki negatyw ustawić. Ja robiłem u niego raz. Jakieś 3 lata temu. Wziął chyba 150zł za 2 osie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W castoramie kupiłem 400+450 za 2 dyszki. Forester z tego co widzę ma lekko dłuższe to wyjdzie gdzieś 25 złotych. Na allegro najtańsze 530 to właśnie alca. Motgum ma komplet za 22 złote. I to jest drogo wg autora.
Jak kupowałem ostatnio (czerwiec) to jedna kosztowała mnie ~25zł w sklepie motoryzacyjnym. W Tesco nie było, jakieś no-name by Tesco jedynie.

A w Castoramie nie spodziewałem się, że mają takie rzeczy.

 

--

A jak masz i Ty jakieś personalne problemy to wyraź to na PW, a nie próbuj i Ty mnie obrażać i wyzywać od ignorantów, choć chyba bardzo tego pragniesz jak widzę cytując to co zacytowałeś + forma odpowiedź...

[ugryzłem się w język, bo mógłbym za dużo napisać, a szkoda moich nerwów i ewentualnych konsekwencji jakie mogą wyniknąć :)]

 

--

Bo jak nawet popatrzeć na ankietę, jaką userzy wypełniają w przyklejonym temacie to Castrol ma 77 głosy, Valvoline 74, dopiero Motul ma 87. Nawet Mobil dobił się do 63, a Elf jedynie do 28. Wiec wybacz, ale może w tej sytuacji raczej zrobić poradnik dot. obecnych olejów, a nie ankietkę? ;)

Bo by było jasne, a nie chciałem pisać i karmić spamero-flamerów - zajrzałem, zobaczyłem, potwierdziłem swoje przekonanie, że Castrol będzie dobry. EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej lepszej stacji Alca dostaniesz po dyszce za szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pierwszej lepszej stacji Alca dostaniesz po dyszce za szt.
Weź Ty mnie nie dobijaj... Alem przepłacił :mad2:

 

No ale trudno ;) Człowiek uczy się na własnych błędach całe życie :E

 

Jutro linijka w dłoń i pomierzyć muszę pióra, by kupić wszystkie 3 takie jakie mają być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj troche forum o Subaru (przede wszystkim kropke) i tam będziesz miał czarno na białym, że zalecane oleje to Motul i Millers (ten to już jest solidnie drogi za 1L) tak do motoru jak i skrzyni + tylni dyfer. Teoretycznie lepkości też powinny być dostosowane do warunków/temperatur w jakich jeździ auto. Zalałeś Castrola też OK, ale nie jest to najlepsza z możliwych opcja [uprzedzając wiem że ASO Subaru leje chyba Castrola, ale to o niczym nie świadczy].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z najtanszymi wycieraczkami Alca spotkalem sie na Arge i w Castoramie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj troche forum o Subaru (przede wszystkim kropke) i tam będziesz miał czarno na białym, że zalecane oleje to Motul i Millers

 

Zalecana to może być lepkość i normy, a nie marka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...