Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mikilys

Bordowy traktor mikilys'a

Rekomendowane odpowiedzi

Bida straszna, czasami czlowiek chce drugiemu kierowcy dac znac ze np. jedno swiatlo sie nie pali ale w trasie oprocz dlugich co mozna zrobic, tym bardziej ze inna osoba nie zrozumie o co czlowiekowi chodzi :/ Tutaj faktycznie duzy niefart ze akurat tylne swiatla od hamulcow nie dzialaly, chyba jeden z gorszych przypadkow (chyba ze gosc hamowal recznym, ale jak tak to pomylil gre). A co do haka to faktycznie mogl bardziej zaszkodzic.

 

Ja tez moglem dzisiaj miec wypadek ale dobrze ze czlowiek woli przeczekac az banda idiotow sie rozjedzie w swoje strony :mad2:

 

ABS cos tam daje, ale wiadomo ze po samej reakcji samochod sie z miejsca zatrzyma (tym bardziej ze pisales o lodzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ABS nie wydolił. Przywaliłem w niego. Facet za mną wjechał na chodnik by we mnie nie wjechać. Ja lekko odbiłem w lewo, by ominąć hak.

 

No właśnie tutaj wydolił :)

 

Prawda jest taka, że i tak ja bym pewnie dostał mandat i punkty... Eh...

Dostałbyś za spowodowanie kolizji, a on za niesprawne światła stopu + zabrali by mu dowód ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja muszę rano właśnie 1 stop zmienić, bo widzę, że się przepalił w Fordzie. Za hak też by gość dostał zapewne jeśli bardzo by się rzucał policji, bo powinno się go zdjąć gdy jest nieużywany (sam tego nie przestrzegam, ale jestem świadomy ryzyka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest płatny :]

Tyle, że wyraźnie zaznaczone jest, że karta wjazdowa nie gwarantuje miejsca parkingowego :)

Dot. to terenu uczelni, jak i Miasteczka Studenckiego, czy nawet parkingu pod basenem...

 

A to dziwna polityka w takim razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja muszę rano właśnie 1 stop zmienić, bo widzę, że się przepalił w Fordzie. Za hak też by gość dostał zapewne jeśli bardzo by się rzucał policji, bo powinno się go zdjąć gdy jest nieużywany (sam tego nie przestrzegam, ale jestem świadomy ryzyka)

 

Kuzynowi ostatnio wlasnie mialem mowic po kij mu to potrzebne skoro nigdy nie uzywal ani na 99% nie bedzie uzywal (do holowania kazdy samochod chyba ma specjalny zawias?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeszcze starego typu, którego tak łatwo nie zdejmiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autko dojechało do Poznania.

Full obciążenie (mama nadal nie zaczaiła, że sklepy są w Poznaniu :) ): bagaże, trzy osoby całkiem przy sobie. W sumie to trochę miejsca brakowało :E Bagażnik domykałem dwoma rękami, to samo jedne drzwi boczne z tyłu ;) A tylna szyba... Była gdzieś za bagażami :cool:

 

Na autostradzie jadąc tyle ile wolno spaliła menda 12 litrów :(

No dobra... Czasami jechałem szybciej :P

 

--

Co do haków. Czy jest zdejmowany czy nie to zależy od tego jaki był zamontowany...

Ja w Volvince miałem stały niestety np.

W Subarce mam zdejmowany (kluczyka nie było, więc nie mam jak założyć... Chyba rozwiercenie wkładki zostaje).

W124 miały fabrycznie dokładany specjalny, a to lata 80 nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to BRC zamontowane!

Całkowity koszt 2820zł ;)

 

Całość:

calosc.jpg

 

Wtryski:

wtryski.jpg

 

Reduktor:

reduktor.jpg

 

Lubryfikacja i filtr:

lub_filtr.jpg

 

Komputer:

cpu.jpg

 

Kontrolka:

kontrolka.jpg

 

Butla:

butla.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkręć zaślepkę z butli i pokaż umiejscowienie wielozaworu.

kolektor nie był ściągany, dysze ułożone jak wiertarka podeszła, ale BRC powinno dobrze działać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zdjęcia wielozaworu:

wielo.jpg

 

A tu wtrysków:

kolekt_p.jpg

kolek_l.jpg

 

Nawet jeśli nie było zdejmowane to jest symetrycznie i starannie nawiercone jak na mój gust :)

 

--

Z resztą ja się nie znam na gazie. Pytałem przez dłuższy czas, w zasadzie tylko nakreślono mi temat.

Obdzwoniłem sporo monterów, w końcu podjąłem decyzję jaką podjąłem i tyle...

Było sensownie, cena w granicach normy, punkt z listy polecanych dystrybutora BRC, faceci sensowni w rozmowie.

Mogłem stać np. przy nich i patrzeć im na ręce... Też była taka opcja w końcu, ale i tak g**no wiem, więc co najwyżej czepiałbym się o jakie estetyczne walory instalacji.

 

--

Zastanawiam się czy można było ją inaczej ułożyć... Wg. mnie tak, bo można było od tyłu, ale z drugiej strony wtedy wyjmowanie filtra było by trudne...

Jest chyba optymalnie.

 

Auto nie straciło mocy.

Dynamika taka sama.

Silnik pracuje póki co równo.

Jedzie się jak na benzynie.

 

--

Póki co montera nie polecę, ale nie zbesztam też.

Jak przejadę paręset kilometrów i nie wybuchnę, a auto nie będzie palić wiadrami to będę się wypowiadał co do jakości wykonanej usługi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiercone nie ma być ładnie, tylko jak najbliżej wtrysków benzyny i pod odpowiednim kątem. No i bez zdejmowania kolektora masz aluminiowe opiłki w dolocie.

 

Jak przejadę paręset kilometrów i nie wybuchnę, a auto nie będzie palić wiadrami to będę się wypowiadał co do jakości wykonanej usługi ;)

Wybitnie niskie oczekiwania co do jakości instalacji LPG :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten trójnik jest w ogóle zamontowany prawidłowo ?

Zdrowy rozsądek podpowiadałby mi żeby wlot był podłączony po stronie gdzie jest jeden króciec a oba wyloty po stronie z dwoma króćcami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybitnie niskie oczekiwania co do jakości instalacji LPG :E
Ekonomia to podstawa :P

 

Do butli weszło 40 l tankując na Orlenie.

Oni wlali około 10, trochę przejeździli - około 10km.

 

Czyli tak mniej więcej w 53 l butli wchodzi mi jakieś 43-45 l :)

To jest ważne! ;)

 

--

Co do opiłków to będzie jak ma być...

Tyle.

Olej z filtrem zmienię jak pisałem po trasie Kraków - Rzeszów - Kraków.

Wiele nie da, ale a nóż widelec ewentualne opiłki wylecą razem z nim :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten trójnik jest w ogóle zamontowany prawidłowo ?

Zdrowy rozsądek podpowiadałby mi żeby wlot był podłączony po stronie gdzie jest jeden króciec a oba wyloty po stronie z dwoma króćcami.

Wygląda nielogicznie, ale to chyba nic nie zmienia. Ciśnienie powinno być takie samo na obu listwach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Orlenu - jak tam tankowałem 3 razy LPG to strasznie dymił na biało.

 

Zatankowałem na lokalnej stacji i jak ręką odjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do opiłków to będzie jak ma być...

Tyle.

Olej z filtrem zmienię jak pisałem po trasie Kraków - Rzeszów - Kraków.

Wiele nie da, ale a nóż widelec ewentualne opiłki wylecą razem z nim :P

Opiłki to Ci do cylindrów wpadną, a nie do oleju. Przy odrobinie szczęścia wypadną wydechem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opiłki to Ci do cylindrów wpadną, a nie do oleju. Przy odrobinie szczęścia wypadną wydechem ;)
To dam w p*&de porząadnie to przedmucha mu rurki 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no risk no fun!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opiłki to Ci do cylindrów wpadną, a nie do oleju. Przy odrobinie szczęścia wypadną wydechem ;)

Już wiadomo dlaczego na gazie pije więcej oleju :E

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale autor właśnie na to liczy, że opiłki przejdą z komory spalania do miski olejowej. Skoro chce to niech ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem waszego problemu :hmm:

 

To że niektóre rzeczy robiłem przy aucie w cale nie oznaczają, że muszę znać się na dokładnej pracy silnika... Dla mnie wszystko co wpada w jego komponenty prędzej czy później ląduje w misce olejowej.

Wystarczyło wyjaśnić - jak zrobił to Kowal.

 

Ale nikt, w szczególności przedmówca, nie raczył, poza dojazdami i nabijaniem się, wytłumaczyć tego. Tzn. przez wytłumaczenie w tym wypadku rozumiem po prostu napisanie.

Ale spoko... Może takie napisanie jest dla kogoś po prostu zbyt skomplikowane :)

 

--

Jak jeszcze ktoś ma jakieś wąty to zapraszam na PW, bo wolałbym nie zaśmiecać tego tematu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem coś odpisać ale nie warto. To jest luźne forum na temat motoryzacji a nie studia o profilu mechanicznym. Jeśli ktoś naprawdę chce wiedzieć, to wystarczy, że mu się podsunie hasło a po krótkim szukaniu w necie sam znajdzie, co trzeba.

 

Ciesz się tanią jazdą. Masz to, co chciałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jednak jedna regulacja będzie ;)

Ustawili chyba za niską temperaturę przejścia na gaz.

Jak jechałem dziś pod górkę to nie chciał jechać... Postałem chwilę na benzynie i się rozgrzał. Problem znikł.

Zdarzyło mi się to drugi raz.

Ostatnio we wtorek, bo auto postawiłem w cieniu i przełączyło się też na za zimnym. Ale jechałem... toczyłem się do świateł to dał radę jakoś :)

Done!

Z 30.1 stopni Pan zmienił na 40.1... W sumie poklikał, poklikał, zapisał, zuploadeował do kompa instalacji i tyle :E

 

--

A...

Po troszkę ponad 100km spalił 14.47l gazu w mieście.

Tyle dolałem do pełna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do LGP to tego zua nie zamontuję. Albo benzyna, albo nic :exclam:

:E8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...