Forum PCLab.pl: Test Lenovo G500H - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Test Lenovo G500H i3-3110M, HD8750M, 4GB

#41 Użytkownik jest niedostępny   Konsolex 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 18 Luty 2014 - 01:47

Zobacz postGrabarz14, o 03 Styczeń 2014 - 23:05, napisał(a):

Wgrałem sterowniki 13.12 i jaka miła niespodzianka. Wynik porównywalny z Geforcem 730M z Acera V3. ;)
Dodaj obrazek

Możesz powiedzieć jak udało Ci się osiągnąć taki wynik ? Na jakich sterach ? Jak je instalowałeś i ustawiałeś

Ja jedynie zdołałem zebrać 1354 i zawsze grafikę rozpoznaje mi jako "Generic VGA" (Test performance)

Mam też prośbę - jeśli możesz - odpal uniheaven benchmark 4.0. Ja mam 314 pkt (quality High, reszta wszystko disabled). Zwróć uwagę, jaką kartę wykorzystuje u Ciebie benchmark. U mnie zawsze pisze, że to Intel HD 4000 :-(

Pozdrav
--
Krzysiek

#42 Użytkownik jest niedostępny   Grabarz14 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 19 Luty 2014 - 11:32

Ten wynik jest na sterownikach 13.12. Na 14.1 Beta mam taki sam. Zainstalowałem najpierw sterowniki do karty Intela, restart i wtedy te od Radeona i działa. Ważne, aby laptop był podłączony do prądu.. Domyślnie karta na zasilaniu bateryjnym obniża znacznie taktowania.

Uniheaven zaraz sprawdzę. w załączniku. ;)

Załączone pliki

• Załączony plik  ung.jpg (43.15K)
    Ilość pobrań: 17

Ten post był edytowany przez Grabarz14 dnia: 19 Luty 2014 - 12:07

#43 Użytkownik jest niedostępny   Crizon 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 02 Marzec 2014 - 11:36

Ja mam pytanie odnośnie klapy serwisowej. Czy mamy bezpośredni dostęp do wszystkich (większości...) podzespołów jeżeli tak to czy jest miejsce na dysk ssd ?

#44 Użytkownik jest niedostępny   Grabarz14 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 03 Marzec 2014 - 21:06

Nigdy jeszcze nie otwierałem tej klapy, ale na 99,9% nie ma tam gniazda mSATA. Można natomiast zastąpić tradycyjny dysk, dyskiem SSD.

Ciekawostka. Udało mi się w końcu zmusić do działania MSI Afterburner. Na szybko OC 1 GHz na rdzeniu, 1 GHz na pamięciach. Maksymalna temperatura 67*C. Wynik w 3DMark11 2270 punktów. Za chwilę będzie obrazek.

Nie wiedziałem jak zrobić miniaturę, więc wrzucam link do zdjęcia

Na poprzedniej stronie pisałem o zużyciu baterii na poziomie ~15%. Wykonałem ostatnio kalibrację i poziom zużycia spadł do 8,67% ;)

Ten post był edytowany przez Grabarz14 dnia: 28 Marzec 2014 - 14:04

#45 Użytkownik jest niedostępny   bibi1235 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 13 Lipiec 2014 - 17:58

Witam. Mam zamiar kupić laptopa do 1500 zł. Laptop ma służyć do neta, oglądania filmów, słuchania muzyki i do pogrania od czasu do czasu (nie jestem zapalonym graczem!) w jakąś gierkę nowszą. Mam takie coś na myśli:

Nazwa lapka: Lenovo G500H

Procek: Intel Celeron Dual Core 2020M 2x2.4 GHz
Ram: 8 GB
Dysk: 1000 GB 5400 obr.
Karta: AMD Radeon HD 8570M 2GB
Bez systemu, zainstaluje samemu

cena: 1500 zł

Może ktoś ma takiego laptopa niech napisze opinie o nim. Jedna rzecz mi tu nie pasuje lecz mogę się mylić, moim zdaniem chyba lepiej jak by był tutaj procek: Intel i3 prawda czy też nie?

Z góry dzięki za odpowiedzi !!!

#46 Użytkownik jest niedostępny   wielku052 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 10 Listopad 2014 - 21:01

Mam prośbę mółby ktoś sprawdzić ile bedzię fps w cs:go na minimalnych ustawieniach ?

#47 Użytkownik jest niedostępny   larry.bigl 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Listopad 2014 - 21:08

Mnie interesuje grywalność Diablo 3 ROS.

#48 Użytkownik jest niedostępny   __majkel__ 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 25 Listopad 2014 - 21:02

W cs go koło 90-150 na minimalnych. Jakie są aktualnie najlepsze sterowniki do tej karty graficznej?

#49 Użytkownik jest niedostępny   Grabarz14 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 11 Październik 2015 - 19:08

Taka mała aktualizacja po niecałych 2 latach od zakupu. Sprzęt działa do teraz i ma się dobrze.

1. Nie taki serwis Lenovo straszny.
Jako że od pewnego czasu komputer nie wykrywał napędu DVD wysłałem go do serwisu przed końcem gwarancji. Podejrzewałem zwyczajne uszkodzenie napędu i moje podejrzenia potwierdziły się. Napęd wymieniono na nowy (Lite-On, poprzednio Samsung), wgrano "nowy" BIOS (wgrałem już wcześniej wersję 2.03) i komputer pomyślnie przeszedł jakieś tam testy których szczegółów nie udostępniono. Lenovo chwali się, że szczegóły zapisano na dysku, ale w pliku są tylko nazwy ogólne podzespołów i zielone haczyki przy nich. Niestety całość trwała 17 dni przez konieczność wysyłki do Niemiec. 7 dni idzie paczka wysłana przez pocztę polską, droga powrotna to 4 dni (komputer wrócił już kurierem), do tego soboty i niedziele. Niby nie tragicznie, ale brakuje serwisu w Polsce. Obawiając się trochę serwisu Lenovo obfotografowałem dokładnie cały komputer przed wysyłką i nakręciłem film gdy pakowałem go do kartonu. Na szczęście niepotrzebnie, gdyż sprzęt wrócił w stanie niezmienionym. Nawet zaślepka od napędu trzyma się teraz dużo pewniej, poprzednio była luźna. Komputer rozkręcałem wielokrotnie w celu zresetowania BIOSu (problem z wiszącym logo producenta przy włączaniu) i nikt do tego się nie przyczepił. Także można, jeśli nie ma plomb.

2. Po 2 latach poziom zużycia baterii wynosi 9%. Całkiem dobry wynik.

3. Zawiasy trzymają prawie tak samo jak po zakupie, ekran trzyma się pewnie i nie zmienia pozycji sam z siebie. Dobrze rokuje na przyszłość.

4. Ogólnie o sprzęt dbam i po tych 2 latach nadal prezentuje się dobrze, nic nie pęka, nie stuka.

Po tych 2 latach śmiało mogę stwierdzić, że to Lenovo było dobrym zakupem. Brakuje serwisu w Polsce, ale poza małą usterką z napędem i kilka razy wiszącym logo przy uruchamianiu nie było z nim problemów.

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3