Skocz do zawartości
Atomowa Sprawiedliwość

PCL LUX CLUB ATOMOWEJ SPRAWIEDLIWOSCI!11

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.12.2020 o 09:33, AMiABLE napisał:

Sumka ładna ale dawno nie widziałem tylu nowych i czystych banknotów, zawsze trafiają mi się jakieś stare powycierane i na oko dziesięcioletnie :P

Polecam przy większych wypłatach dzwonić do banku i "zamawiać" sobie kwotę. Przynajmniej dwa dni wcześniej. Wtedy większa szansa na spinane nówki. 

Inna sprawa, że ostatnio był duży dodruk banknotów i wymiana starych. Łatwiej trafić na nowe.

W dniu 31.12.2020 o 21:57, Ayane napisał:

No hej, jak leci :> 

A w porządeczku :) Jak nowy rok się rozpoczął? :)

W dniu 1.01.2021 o 00:42, AMiABLE napisał:

Nie lubię tej sytuacji kiedy mam grubsze banknoty i nie mam jak zapłacić bo nikt nie ma wydać... Dlatego staram się jednak mieć rozmienioną kasę albo te 20zł które jest na takie "awaryjne sytuacje". Też pracowałem jako sprzedawca i wiem jaki to problem wydać z setki jak ktoś batonik kupuje, a dzień był kiepski i wielu banknotów nie ma. 

Ja niestety nie mam blisko bankomatu, który wypłaca mniej niż 50zł, ale za to na drobne zakupy typu chleb w piekarni takie 5 dych rozmieniam w rozmieniarce na myjni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Ender. napisał:

szukam plecaka, gdzie mógłbym skitrać aparat, parę obiektywów, laptopa i nintendo switcha :brow:

Na każdą z tych rzeczy mam osobny futerał, wszystkie do kupy mieszczą się do jakiejś pumy z Biedry za 40zł. :E

6 godzin temu, Kowal napisał:

A w porządeczku :) Jak nowy rok się rozpoczął? :)

Randką na Summoner's Rift. :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Kowal napisał:

Ja niestety nie mam blisko bankomatu, który wypłaca mniej niż 50zł, ale za to na drobne zakupy typu chleb w piekarni takie 5 dych rozmieniam w rozmieniarce na myjni. 

Przy wypłacie tych 50zł czy mniej mam taką barierę - bo niektóre bankomaty pobierają te 5zł czy ileś prowizji od wypłaty. Dlatego wypłacając 20zł czy 50zł mam świadomość że z konta  znika 25/55zł. Dlatego wolę wypłacać od razu parę stówek, wtedy te 5zł tak nie wadzi :P

W dniu 2.01.2021 o 19:10, Ayane napisał:

Ja po prostu płacę kartą ;x a z bankomatu staram się wybierać na przykład po 80zł, wtedy musi dać mi drobne. 

Z tymi drobnymi to niezły pomysł, tylko często bankomaty mają tylko banknoty 50zł i wyższe. A kartą generalnie nie płacę, chyba że zdarza się jakaś uber awaryjna sytuacja kiedy potrzebuję coś szybko kupić a nie mam gotówki. Za to karta jest bardzo wygodna do "wrzucania" na nią płatności okresowych typu hosting na stronę ;)

Edytowane przez AMiABLE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jak tam dziubaski się bawicie?

064cb9b31cebd1ea2addc74ffea6c354.jpg

fb92d11b729476f89332f9f8ba37b199.jpg

 

Takie tam drobne na bieżączkę

Edytowane przez munio1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ujdzie. 380k z giełdy minus podatki za rok. Za dużo, aby przepić, za mało, aby wyżyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przegapiłam moment jak Energi się updatowalo i mam trochę waluty utkniętej w portfelu, której nie mam jak przekonwertować na nowszą, bo kartka z kodem do portfela leży 1500km dalej... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te moje wypłaty na bieżączkę to wyrównanie wkładu.

Tera mam 0 risk investment, łapy pod rzyć i czekać na top cyklu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czwartek jade po 11letniego mini cupera S. Niby dla kobitki, ale też chętnie pojeżdzę. Takie bogactwo :cool3:

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2021 o 22:33, Zigu17 napisał:

W czwartek jade po 11letniego mini cupera S. Niby dla kobitki, ale też chętnie pojeżdzę. Takie bogactwo :cool3:

Chcesz się pakować w to gówniane i plastelinowe 1.6? Życia szkoda mi by było na ten beznadziejny motor z wiecznymi problemami ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.10.2021 o 11:30, zdunzdun napisał:

Chcesz się pakować w to gówniane i plastelinowe 1.6? Życia szkoda mi by było na ten beznadziejny motor z wiecznymi problemami ;).

Założe zaraz temacik, bo w końcu tamtego nie kupiliśmy ( skrzynia rwie ). To nie dla mnie, tylko dla mojej kobitki. Szukamy małego zwinnego auta ( powyżej 150km ) w automacie do 30k

Wymagania:

Mały, zwinny, automat, po 2008r, czujniki parkowania, do 30k

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zigu17 napisał:

Założe zaraz temacik, bo w końcu tamtego nie kupiliśmy ( skrzynia rwie ). To nie dla mnie, tylko dla mojej kobitki. Szukamy małego zwinnego auta ( powyżej 150km ) w automacie do 30k

Wymagania:

Mały, zwinny, automat, po 2008r, czujniki parkowania, do 30k

Ok rozumiem, ale skoro auto ma być dla żony, to z kłopotem również zostaniesz i Ty (bo zakładam, że to Ty pewnie będziesz je serwisował) serio przemyśl ten typ. Wszystkie 1.6 VTi/THP to kooperacyjny szrot od PSA/BMW. To są naprawdę żenująco słabe silniki z wieloma błędami konstrukcyjnymi, kilkoma gruby wpadkami jakościowymi. Często jest trudno ogarnąć te auta choćby chciało się wór kasy władować, stąd w ogłoszeniach 308 T7 z tymi silnikami są mega tanie, tak samo jak 207 RC, Citroeny C4, C5, czy właśnie Mini.

Jeżeli miałbym porównywać ten silnik z czymkolwiek innym, to jest gdzieś tak w klasie słynnych 320si 173KM montowanych w E90, jednym słowem okropna jakościowa padaka, totalny syf i kiła.

Mały, zwinny, automat, po 2008r, czujniki parkowania, do 30k - coś by się znalazło z tymi wymaganiami, gdyby nie ten automat. Tutaj w tej kasie może być trudno o sensowne, zwinniejsze autka nie będące taką miną jak właśnie mini.

Edytowane przez zdunzdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, zdunzdun napisał:

Ok rozumiem, ale skoro auto ma być dla żony, to z kłopotem również zostaniesz i Ty (bo zakładam, że to Ty pewnie będziesz je serwisował) serio przemyśl ten typ. Wszystkie 1.6 VTi/THP to kooperacyjny szrot od PSA/BMW. To są naprawdę żenująco słabe silniki z wieloma błędami konstrukcyjnymi, kilkoma gruby wpadkami jakościowymi. Często jest trudno ogarnąć te auta choćby chciało się wór kasy władować, stąd w ogłoszeniach 308 T7 z tymi silnikami są mega tanie, tak samo jak 207 RC, Citroeny C4, C5, czy właśnie Mini.

Jeżeli miałbym porównywać ten silnik z czymkolwiek innym, to jest gdzieś tak w klasie słynnych 320si 173KM montowanych w E90, jednym słowem okropna jakościowa padaka, totalny syf i kiła.

Sam jeżdzę bmw ( f10 535i 3.0 w benzynie ) Niestety dla mojej bmw są dresiarskie i uparła sie na te małe miejskie auta. Patrzylismy jeszcze seaty cupry w tych rocznikach, ale one są już też bardzo zmęczone, ewentualnie jakiś fiat 500, może jakiś ford ? Też nie chcieliśmy przepłacać, bo będzie to pierwsze auto młodej od skończonego prawa jazdy 8 lat temu, więc domyślam się że będzie miało w najbliższych czasach przygody

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Zigu17 napisał:

Sam jeżdzę bmw ( f10 535i 3.0 ) Niestety dla mojej bmw są dresiarskie i uparła sie na te małe miejskie auta. Patrzylismy jeszcze seaty cupry w tych rocznikach, ale one są już też bardzo zmęczone, ewentualnie jakiś fait 500, może jakiś ford ?

Fiat 500 abarth byłby bardzo sensowny, ale bez szans na automat. Fiesta zawsze na propsie :)

Edytowane przez zdunzdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, zdunzdun napisał:

Fiat 500 abarth byłby bardzo sensowny, ale bez szans na automat. Fiesta zawsze na propsie :)

Widziałem też w automacie, też mi się podoba. A nie siedzi tam jakiś podkrecony 1.4 :D ?

16 minut temu, zdunzdun napisał:



Mały, zwinny, automat, po 2008r, czujniki parkowania, do 30k - coś by się znalazło z tymi wymaganiami, gdyby nie ten automat. Tutaj w tej kasie może być trudno o sensowne, zwinniejsze autka nie będące taką miną jak właśnie mini.

Niestety, jeżdze automatami od 7 lat i moja się też juz przyzwyczaiła. Fakt to duża wygoda. Gdyby to odemnie zależało to bym jej kupił zadbane e60 ( mój poprzedni samochód ). E90 są juz troche wymeczone bo 3ki zawsze były chętnie kupowane przez sebastianów ( oczywiścnie nie wszystkie, ale jest duzo wieksze prawdopodobienstwo na zakup po młodym gniewnym )

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zigu17 napisał:

Widziałem też w automacie, też mi się podoba. A nie siedzi tam jakiś podkrecony 1.4 :D ?

Tak, automat występuje również, ale jest bardzo rzadki. Pięćseta ma bardzo fajny i trwały motor 1.4, ogólnie makaroniarskie doładowane 1.4 są bardzo udane i praktycznie wolne od dziwnych wad.

 

1 godzinę temu, Zigu17 napisał:

Niestety, jeżdze automatami od 7 lat i moja się też juz przyzwyczaiła. Fakt to duża wygoda. Gdyby to odemnie zależało to bym jej kupił zadbane e60 ( mój poprzedni samochód ). E90 są juz troche wymeczone bo 3ki zawsze były chętnie kupowane przez sebastianów ( oczywiścnie nie wszystkie, ale jest duzo wieksze prawdopodobienstwo na zakup po młodym gniewnym )

Jasne, automat to niekwestionowana wygoda :)

Jednak w takich małych hot hatchach częściej występuje manual no bo bardziej przystoi do klimatu takich aut. E60 jednak trudno wpisać w rolę zwinnej małej pchły, której szuka żona, a w sumie jak macie jedno większe auto, to taka mocniejsza pchełka w mieście zawsze jest pewnym udogodnieniem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atą przesyła fotke z wakacji na łajbie 

 

ghfgh.jpg

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A, nie wspominałem. Kupiliśmy w końcu w listopadzie dla młodej mini cupoera S. Udało się znaleść model z końcówki 2009r/pierwsza rej 2010  za 29k. Auto w idealnym stanie, udało się dorwać sztukę z 96tys przebiegu od rodziny która miała go 8 lat ( pierw jeździła teściowa, poźniej synowa kilka lat, ale dorobili się 2ki dzieci i dlatego zmieniaja ) z ślicznym środkiem i w automacie tak jak chciała. Jak na jej pierwsze auto całkiem spoko. Nawet mi się przyjemnie jezdzi tym maluchem ( to ma ze 180 koni, w tak małej i lekkiej budzie robi robote :P ) 

e07c7a2aa7053f04med.jpg

 

8b62a889ccdb0116med.jpg

 

7424ab381c7fee23med.jpg

 

81506f0fa41060c7med.jpg

Edytowane przez Zigu17
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...