Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BaRteKbrk

Problem z podłączeniem się do WI-FI.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ostatnio zakupiłem nowy router: Asus, poprawnie go skonfigurowałem. Działa na komputerze stacjonarnym, telefonie oraz na PlayStation 3.

Mam problem ze starym laptopem na którym jest system Windows XP, wcześniej na poprzednim routerze wszystko było w porządku lecz od kiedy mam Asus'a nie mogę się podłaczyć do WI-FI.

Windows XP na tym laptopie znajduję mi sieć WI-FI jednak kiedy próbuję się podłączyć wyskakuje błąd: "System Windows nie może połączyć się z wybraną siecią. Sieć może być poza zasięgiem. Odśwież listę dostępnych sieci i spróbuj połączyć się ponownie"

 

Laptop stoi pół metra od routera. Problem zaczoł się pojawiać od kiedy mam zainstalowany nowy router w domu.

Czy ktoś ma jakieś pomysły, proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciężka sprawa. Jak karta WiFi w laptopie ma swoje oprogramowanie to proponowałbym tkaie ze strony producenta zainstalować i do łączenia z wifi używać programu, a nie systemu XP, który nie jest jakby to powiedzieć z epoki WiFi i często miewałem problemy z obsługą wifi w XP przez sam system. Dodam, że tu chodzi o oprogramowanie, a nie o sam sterownik karty! Inna próba to wgranie SP3, a jeszcze dalej możesz szukać nowszego samego sterownika do karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki Service PAck masz w Windowsie XP?? W routerze Wi-Fi zabezpieczone WPA czy WPA2??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przeinstalowalem sterowniki do karty sieciowej i nic nie pomoglo. Dalej nie moge polaczyc sie z siecia WiFi na tym laptopie. Mam haslo : WPA2 PSK.

Karta sieciowa to jest jakas intelowska. Czy moze ktorys z Was podac mi jakis program zewnetrzny do laczenia sie z WiFi, bo ten z Windowsa XP swiruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest stary laptop : Fujitsu Siemens Amilo Pro V3525.

Model karty : Intel PRO/Wireless LAN 3945ABG

System widzi polaczenie bezprzewodowe ale w momencie kiedy chce sie z nia polaczyc jest komunikat : Trwa wykrywanie sieci i laczenie, a potem pojawia sie komunikat : "System Windows nie może połączyć się z wybraną siecią. Sieć może być poza zasięgiem. Odśwież listę dostępnych sieci i spróbuj połączyć się ponownie"

 

Niestety nie mam mozliwosci sprawdzenia laptopa w innej sieci WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz Windows XP z Service PAck 2 to on nie akceptuje zabezpieczenia WPA2. Dopiero od Service PAck 3 działa WPA2 w Windows XP.

 

Podaj model karty sieciowej oraz laptopa np. program Everest Home

Ale z Ciebie fachman, ze nawet nie wiesz aby XP zaakceptowal zabezpieczenie WPA2 musi mieć Service PAck 3 i dlatego pytałem autora o dokladna wersje Windows XP. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...