Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

olo19

Co jeść?

Rekomendowane odpowiedzi

Bo jak używał wcześniej to przytył i nie mógł biec :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty tam masz zdrowe tłuszcze? Żaden tłuszcz poddany obróbce termicznej nei jest zdrowy....

Learn basics :E

To co dodaje pod koniec gotowania podlega na tyle krótkiej obróbce termicznej że nic złego się z tym tłuszczem nie dzieje :). Wcześniej robię na wodzie, jak z resztą pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie testuje pierogi z biedry z mięsem, z cebulką i ugotowane całkiem zjadliwe, jak za niecałą piątke obiad na 2 dni bo ich 400g jest to nie ma naprawde źle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie testuje pierogi z biedry z mięsem, z cebulką i ugotowane całkiem zjadliwe, jak za niecałą piątke obiad na 2 dni bo ich 400g jest to nie ma naprawde źle ;)

400g to na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 8 zł mam dużo większą porcję w barze mlecznym, i dużo smaczniejszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosty obiad jak nie umiesz robić mięsa.

 

Kupujesz Baleron gotowany z biedronki w plastrach + ser ementaler.

 

Kupujesz jakiś chleb (może być nawet stary).

 

Patelnia, rozgrzewasz ją, masełko kładziesz do roztopienia.

 

Bierzesz kromeczki smarujesz masełkiem, kładziesz ser, później plastry mięsa.

 

Na patelni kładziesz kanapki do góry nogami, czekasz aż się szyneczka od spodu zarumieni (dlatego daj mniej masła, żeby zwiększyć efekt zarumienienia - tylko nie spal), a serek roztopi, wyjmujesz z patelni na talerzyk - tosty gotowe.

 

Zajmuje ci to 2 min, a masz ciepły posiłek.

 

Jak chcesz więcej survivalu to mów :E Bardzo syte to jest, w zależności od dodatków, możesz nawet boczek tak zrobić i będzie smaczne. Jedyny minus to nie możesz tego za dużo jeść, bo później brzuch skręca (na noc szczególnie :E).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie smażenia to należy smażyć na: smalcu, PAMie, oleju kokosowym, ew. oliwa z oliwek lub olej rzepakowy, w ostatnich przypadkach zaleca się krótkie smażenie.

Osobiście stosuję oliwę z oliwek.

 

Przepis na smaczny, tani i zdrowy obiad, jest to także idealny posiłek po treningowy, jeśli ktoś uczęszcza na siłownie.

 

Składniki:

 

- 300g fileta z piersi kurczaka ( polecam biedronkowego )

- 4 kromki chleba JustFit - ciemny, słonecznikowy ( biedronkowy )

- 1 pomidor

- kukurydza słodka z konserwy

- trochę cebuli

- przyprawy: zioła prowansalskie i papryka ostra/słodka

 

*Koszt ogółem - około 8 zł.

 

1) Kurczak kroimy w kostkę i przyprawiamy z jednej strony ziołami, a z drugiej papryką.

2) Trochę wybranego oleju/oliwy itd. na patelnie, jakieś 20 ml spokojnie wystarczy, patelnie rozgrzewamy i wrzucamy fileta, smażymy z 2 stron na małym-średnim ogniu ( można robić na 2 sposoby - albo smażymy wszystko na jednej i potem zmieniamy stronę, albo cały czas przerzucamy kosteczki, lepszy jest 2 sposób, ale sam mam lenia i stosuje 1 )

3) Kiedy filet się usmażymy odkładamy go na talerz i wrzucamy pokrojoną cebule, zalecam około 1/4 z większej cebuli, powoli smażymy na małym ogniu ciągle mieszając

4) Wrzucamy cebule do fileta, następnie kroimy pomidora w kostkę i wrzucamy do fileta.

5) Następnie wrzucamy też kukurydzę ( jakieś 40g ), wszystko ładnie mieszamy.

6) Chleb i jakaś woda/sok/herbata do łapki i szamiemy.

 

Wartości ( w przybliżeniu ):

 

75g białka, 45g węglowodanów, 18g tłuszczu, 640 kcal.

 

Po takim posiłku na deser można wrzucić jakiś jogurt/pudding, czy np. batona musli, najlepsze wartości ma ten ostatni.

Koszt: 1-1,5 zł.

 

Jak widzicie za jakieś ~9 zł można zjeść pełnowartościowy obiad wraz z deserem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co głupoty piszesz skoro nie używasz?

To, że nie używam to nie znaczy, że mam być nieświadomy tego co jem i jest dla mnie dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że nie używam to nie znaczy, że mam być nieświadomy tego co jem i jest dla mnie dobre.

 

Masło do smażenia niezbyt się nadaje, na kanapki już w miarę okej, ale i tak lepiej zainwestować w masło orzechowe, a najlepiej zrobić takowe samemu.

 

A co jest w sumie złego, w tym że zawiera sam tłuszcz?

Oliwa też zawiera sam tłuszcz, a jakoś ciągle ją pijemy.

Chociaż oczywiście to inna jakość tłuszczu, ale też bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie smażenia to należy smażyć na: smalcu, PAMie, oleju kokosowym, ew. oliwa z oliwek lub olej rzepakowy, w ostatnich przypadkach zaleca się krótkie smażenie.

Osobiście stosuję oliwę z oliwek.

 

Przepis na smaczny, tani i zdrowy obiad, jest to także idealny posiłek po treningowy, jeśli ktoś uczęszcza na siłownie.

 

Składniki:

 

- 300g fileta z piersi kurczaka ( polecam biedronkowego )

- 4 kromki chleba JustFit - ciemny, słonecznikowy ( biedronkowy )

- 1 pomidor

- kukurydza słodka z konserwy

- trochę cebuli

- przyprawy: zioła prowansalskie i papryka ostra/słodka

 

*Koszt ogółem - około 8 zł.

 

1) Kurczak kroimy w kostkę i przyprawiamy z jednej strony ziołami, a z drugiej papryką.

2) Trochę wybranego oleju/oliwy itd. na patelnie, jakieś 20 ml spokojnie wystarczy, patelnie rozgrzewamy i wrzucamy fileta, smażymy z 2 stron na małym-średnim ogniu ( można robić na 2 sposoby - albo smażymy wszystko na jednej i potem zmieniamy stronę, albo cały czas przerzucamy kosteczki, lepszy jest 2 sposób, ale sam mam lenia i stosuje 1 )

3) Kiedy filet się usmażymy odkładamy go na talerz i wrzucamy pokrojoną cebule, zalecam około 1/4 z większej cebuli, powoli smażymy na małym ogniu ciągle mieszając

4) Wrzucamy cebule do fileta, następnie kroimy pomidora w kostkę i wrzucamy do fileta.

5) Następnie wrzucamy też kukurydzę ( jakieś 40g ), wszystko ładnie mieszamy.

6) Chleb i jakaś woda/sok/herbata do łapki i szamiemy.

 

Wartości ( w przybliżeniu ):

 

75g białka, 45g węglowodanów, 18g tłuszczu, 640 kcal.

 

Po takim posiłku na deser można wrzucić jakiś jogurt/pudding, czy np. batona musli, najlepsze wartości ma ten ostatni.

Koszt: 1-1,5 zł.

 

Jak widzicie za jakieś ~9 zł można zjeść pełnowartościowy obiad wraz z deserem.

 

75g białka w jednym posiłku to bezsens.

Ten chleb rownież bym sobie darował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie smażenia to należy smażyć na: smalcu, PAMie, oleju kokosowym, ew. oliwa z oliwek lub olej rzepakowy, w ostatnich przypadkach zaleca się krótkie smażenie.

Osobiście stosuję oliwę z oliwek.

Zapomniałeś o maśle klarowanym - wysoka temperatura dymienia. Zapewna najlepsza z tych wszystkich propozycji.

 

75g białka w jednym posiłku to bezsens.

A to czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że raczej mało który organizm to wchłonie. Chyba, że już ważysz +100 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO sprawa prawie tak kontrowersyjna jak mleko jedni mówią tak, drudzy inaczej. Najlepiej obserwować swój organizm. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO sprawa prawie tak kontrowersyjna jak mleko jedni mówią tak, drudzy inaczej. Najlepiej obserwować swój organizm. ;)

 

Nie, nie jest to sprawa kontrowersyjna.

Ograniczona przyswajalność białka w jednym posiłku, to mit wyprowadzony z błędnych badań n lat temu.

Podobnie było z efektem termicznym pożywienia - to również mit wyprowadzony z błędnych badań, stąd nie ma znaczenia czy jemy 1-2-3-4-5-6 posiłków w ciągu dnia, liczy się dzienny bilans makroskładników / energii.

Chociaż okresowe postowanie przy IF ( osobiście stosuje zasadę 20/4 - wszystkie posiłki spożywam w 4 godziny, przez następne 20 piję tylko herbatę, wodę lub cole-zero ), ma bardzo korzystny wpływ na parcelacje składników, koncentracje w ciągu dnia, wolny czas oraz świetnie się sprawdza przy tzw. redukcji.

 

Zarzutów odnośnie chleba nie rozumiem, niby dlaczego ktoś miałby rezygnować z węglowodanów?

Zasugerowany przeze mnie chleb to świetne i zdrowe źródło energii, sam początkowo byłem w szoku, że jakościowo chleb z Biedronki jest lepszy od większości chlebów z piekarni.

Oprócz tego jest tani i smaczny - polecam.

 

A co do mleka, tylko ludzie z nietolerancją laktozy nie powinni go pić, aczkolwiek można kupić mleko bez laktozy ( lecz droższe i trudno dostępne ).

Białko i tłuszcze w mleku są dobrej jakości, ponadto już dawno temu udowodniono, że węglowodany to węglowodany - stąd nie ma znaczenia, czy będą proste czy złożone, indeks glikemiczny to kolejny obalony mit.

 

Aczkolwiek mleko ma swoje złe strony - głównie chodzi o kazeinę, ale z tak błahego powodu raczej nie warto z niego rezygnować, mleko jest po prostu pyszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zjesz 100g białka i jak dasz radę to jest ok :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o maśle klarowanym - wysoka temperatura dymienia. Zapewna najlepsza z tych wszystkich propozycji.

 

Słuszna uwaga, chociaż osobiście nie korzystałem jeszcze z masła klarowanego.

Mógłbyś opisać jak Ci się na nim smaży i jak wypada smakowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam w Biedrze kupić tortije. Kosztuje chyba mniej niż 4zł. 8 sztuk w środku. Możesz sobie zrobić np:

 

Buritos:

 

potrzebujesz np

200gram miesa mielonego wołowego

200gram mięsa mielonego wieprzowego

koncentrat pomidorowy

1 pomidora

2 cebule

3 ząbki czosnku

papryczki chili lub/i chili w proszku

czerwoną fasole z puszki

słodką kukurydze z puszki

sól

pieprz

słodką gęstą smietankę 18% lub więcej

olej

tortije z biedry

 

gotowanie zacznij od tego że sobie wszystko naszykujesz:

Kroisz 1 cebule w kosteczke i 1 w paski, czosnek kroisz niedbale byle pokroić, pomidory kroisz w cząstki ( mozesz wywalić miąsz ), chili też jak leci drobno. Fasole sobie odcedzasz z zalewy i przepłukujesz pod kranem. Najlepiej weź sobie do tego garnek. Na gorący olej wrzucasz pokrojona cebule w kostkę i czosnek ( zostaw sobie troche pokrojonego czosnku), smażysz krótko aby nie przypalić, dorzucasz chili na chwile. Potem wrzucasz jedno i drugie mielone mięso. Smażysz do momentu jak się wytopi woda. Dorzucasz tyle czerwonej fasoli ile uznasz, tyle kukurydzy ile uznasz. Do tego łyżke koncentratu pomidorowego, pieprz, sól, dodatkowe chili w proszku dla smaku. Farsz powinien być pikantny. Zostawiasz farsz pod przykryciem i robisz sobie sos. sos to po prostu śmietanka + czosnek = wymieszaj. No i robimy placki. Wkładasz sobie taką tortije na minute do mikrofali, wyjmujesz, maziasz ją sosem, wrzucasz farsz, troche pomidorka, cebulki, sos, zawijasz i gotowe :P Pasuje do tego 50tka tequili ;)

 

Qurito:

 

Pierś z kurczaka

przyprawy do kurczaka wg uznania ( ja używam mieszanki kurkumy + przyprawy do gyrosa + pieprz + troche chili )

keczup

ser zółty

olej/oliwa

 

Kurczaka kroisz w kosteczke, obtaczasz w wczesniej wymieszanych przyprawach. Wrzucasz na gorący olej i smazysz do zarumienienia. Bierzesz placka tortiji, kładziesz na niego ser zółty, potem równomiernie tego kurczaka, keczup, ser zółty i znowu keczup, a na koniec kolejny placek. Wkładasz to do rozgrzanego piekarnika na 200c i czekasz z 5-10 minut uwazając by nie spalić placka

 

Po za tym do takiego placka mozesz wrzucic sobie dosłownie wszystko. Ja ostatnio robiłem na słodko z kawałkami kurczaka i mango, do tego pomidorowo ogórkowa salsa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zigu widze oglądasz "kocham gotowa" xdd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zigu widze oglądasz "kocham gotowa" xdd

 

oglądam, ale faze na buritos to ja miałem już 3 lata temu gdy z 2 kolegami zrobilismy sobie taki meski wieczór. Nagotowalismy sobie cały gar tego miesa, do tego poszło po 0.7 tequli na głowe. Od tamtej pory jak tylko moge to robię. Osobiście dodaje jeszcze puszke pomidorów, ale chciałem mu uprościc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No to jak ci ześrubowali, i to na stałe, to pierwszy etap leczenia bardzo szybki, byle się zagoiło po operacji. Prawie brak unieruchomienia, byle potem nabrać pełnej wytrzymałości kości. Porównywanie takiego złamania do stopy nie ma najmniejszego sensu. Tu masz jedną dużą kość, o niewielkiej ruchliwości. W stopie pełno drobnych, powiązanych ze sobą i wbrew pozorom sporej ruchliwości. To zupełnie inna mechanika, więc i gojenie będzie inne. Przy jeździe stopy nie przenoszą ciężaru ciała, chyba że bawi się w jakieś zjazdy, skoki itp. Pytanie czy tam gdzie było złamanie, czy tak ogólnie puchną nogi. W drugim przypadku, to pewnie kwestie krążeniowe.
    • „Polska gurom”. Ładnie wytrzymał.    O zmianach oficerów i mobilizacji nic nie wiadomo. Z jakiego powodu zostali usunięci, są tylko plotki że dostawali w łapę i dużo przepuszczali na zachód. Czy szła źle? No nie, bo od początku brali tylko w miarę przeszkolonych, ochotników i przeszkolonych. O mobilizacji (tej na mięsne wkładki) wiadomo dopiero od teraz, i to że rząd Ukrainy tej mobilizacji nie chciał podjąć wcześniej.    Każdy obrywa od artylerii i fabow, ale żadna jednostka nie oberwała na tyle by wyłączyć ją z frontu, czyli można wnioskować że straty są akceptowalne. Ukraińcy od dawna powtarzają, wolą przeszkolonych niż nie którzy mogą powodować to że cała kompania pójdzie do piachu. Azov na tyłach szkoli ludzi, część 47 też miała to robić.  O porzuceniu frontu słyszeliśmy na razie dwa razy, ostatnio świeża sprawa z 110 elementem brygady podczas rotacji oraz rotacji pod Soledarem, więc gdzie jeszcze uciekają niczym Rosjanie szturmują?    O załamaniu frontu mówili w momencie braku wsparcia z USA. Jak to się koreluje do mobilizacji? A no właśnie tak, że ludzi może i jest ale sprzętu brak. 
    • Cześć, trochę rzeczy mi się zalęgło przez jakiś czas i pora zrobić małą wyprz Dla labowiczów ceny do negocjacji. Dysk Western Digital 6TB NASware 3.0: https://www.olx.pl/d/oferta/western-digital-6tb-nasware-3-0-CID99-IDZROd1.html?bs=olx_pro_listing MiniPC Zotac ZBOX IQ01: https://www.olx.pl/d/oferta/minipc-zotac-zbox-iq01-intel-i7-4770t-CID99-IDZROPY.html?bs=olx_pro_listing MiniPC Zotac ZBOX nano ID67: https://www.olx.pl/d/oferta/minipc-zotac-zbox-nano-id67-CID99-IDZROsz.html?bs=olx_pro_listing HP J9803A 1810-24G: https://www.olx.pl/d/oferta/switch-hp-1810-24g-j9803a-CID99-IDZRNAA.html?bs=olx_pro_listing NAS Synology DS720+ razem z: HDD: 2x Seagate IronWolf 8TB NAS NVMe cache: 2x Samsung 970 EVO Plus 1TB https://www.olx.pl/d/oferta/synology-ds720-2x8tb-2x1tb-nvme-CID99-IDZRNpL.html?bs=olx_pro_listing Intel NUC  BXNUC10i7FNK2: https://www.olx.pl/d/oferta/intel-nuc-i7-10710u-6-rdzeni-32gb-ddr4-128gb-m2-nvme-ssd-nas-serwer-CID99-IDZRLU4.html?bs=olx_pro_listing 2x Raspberry Pi 3B v1.2 1GB RAM + obudowy: https://www.olx.pl/d/oferta/raspberry-pi-3b-v1-2-1gb-ram-CID99-IDZRLg7.html?bs=olx_pro_listing 2x Raspberry Pi 4B 4GB RAM + obudowy: https://www.olx.pl/d/oferta/2x-raspberry-pi-4b-4gb-ram-CID99-IDZRKs7.html?bs=olx_pro_listing     Na OLX włączony jest zakup z przesyłką, jak wspominałem - ceny są do negocjacji.   
    • @RimciRimci Ok, ale ja w tych wizjach nie widzę opcji "po okresie niedoli Polska dociąga do gospodarczego poziomu relatywnego bogactwa". Wracając do tego, co napisałeś: To wprowadza dysonans. Czy oznacza to że opcja atrakcyjna jest gorsza? No bo najwidoczniej nie jest lepsza.
    • Opisałem teoretyczny przypadek "co gdyby...". Dlatego mówię, że wychodzenie z Unii to mrzonki patrząc jaką pozycję na świecie ma Polska. Tym bardziej przy obecnej sytuacji geopolitycznej.    atrakcyjna = zadowalająca. Gdzie ja napisałeś "bardziej atrakcyjna"? No właśnie... Bardziej atrakcyjna to polski rząd musiałby mieć jakieś haki na Niemców 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...