Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

juri_

Integra Type R DC2

Rekomendowane odpowiedzi

10800253794_ff8d119edb_z.jpg

 

 

Auto wróciło z Warszawy więc mogę co nieco napisać :)

 

Po dłuuugich poszukiwaniach E36 M3 straciłem cierpliwość i stwierdziłem, że trzeba czekać. Nie miałem ochoty wydawać masy pieniędzy na idealny, seryjny egzemplarz a 13,6% akcyza i koszt przekładki powstrzymały mnie przed przywiezieniem tego idealnie zmodzonego M3 GT (do dziś płaczę ;) ):

 

10803784285_2d3a2bc34d_z.jpg

 

Pojawiła się jednak pewna bardzo ciekawa Integra na sprzedaż, a że zawsze miałem do nich słabość, nie zastanawiałem się długo. W dodatku nie oklepany biały tylko Phoenix Yellow ;)

 

Podstawowe info:

 

Model: Honda Integra Type R

Rocznik: 2000

Przebieg: ~79000 km, z czego silnik ma kilka tysięcy.

 

Mody:

 

- Zatulejowany blok Bensona z juesej, B18C1

- Odchudzony, wyważony wał korbowy o zwiększonym skoku po mikropolerowaniu

- Kute tłoki doprężające CP

- Kute korby Manley

- Panewki ACL

- Głowica B18C6 po portingu Portflow

- Większe zawory dolotowe i wydechowe

- Tytanowe sprężynki i talerzyki Supertech

- Wałki Skunk2 Pro Stage 3

- Regulowane kółka rozrządu AEM

- Kolektor dolotowy Skunk2 po portingu

- Przepustnica ITR, rozwiert na 65mm

- Wtryskiwacze 440cc

- Dolot Tegiwo-Mugen

- Kpl. sprzęgło ACT

- Lekkie koło zamachowe ACT

- Kolektor wydechowy AN-R

- Wydech 2,5"

- Hondata S300

- Wskaźniki temperatury i ciśnienia oleju STRI

- Przekładka z wyjściem na dodatkowe czujniki

- Chłodnica oleju Mocal, węże Mocal 5/8" i podstawka hi-flow

- Skrzynia S80, długi 1 bieg Carbonetics, krótkie IV i V

- Szpera płytkowa Kaaz 1,5 way

- Short shifter (już niedługo bo mnie denerwuje)

- Utwardzone amortyzatory, sprężyny H&R Race

- Stabilizatory przód/tył Whiteline na poliuretanie

- Przednie wahacze Skunk2 Pro Plus na poliuretanie

- Zwiększony KWSZ

- Skracane tylne wahacze poprzeczne

- Przewody w oplocie Goodrige

- Tarcze EBC, klocki Yellow Stuff

- Felgi 16x7" ET45 Rota Slipstream / 17x8" ET38 BBS P03

- Opony 225/45 T1R, 225/45 R888, 20/61/17 Michelin

- Lekka maska VIS Carbon

- Regulowany spojler Tenzo-R

- Zderzak przedni z kitu C-West

 

Sporo innych pierdół jak brak bocznych kierunków, anteny, wygłuszeń, audio, ABSu, poduszek, nadkoli, zaklepane ranty, które trzeba ratować...

 

Całość shamowana przez Miniaca na 257KM/230Nm, walkę o więcej podejmuję dopiero w przyszłym sezonie, a jest wbrew pozorom co robić. Jak na lekką Hondę z krótką skrzynią to pozwala na osiąganie naprawdę dobrych czasów czy chociażby na czerpanie masy przyjemności z jazdy. Może w przyszłym sezonie zrobię więcej kilometrów i będę o tym wiedział nieco więcej :E

 

Żeby nie było, że igła ideał i showcar: wahacze, śruby, podpory pod lewarek pokryte są nalotem z rdzy (na szczęście schodzi druciakiem, więc tutaj nie ma masakry). Zaklepane błotniki mają po kilka 1-1,5mm purchli - trzeba się tym zająć. Zderzak przeni był luźno spasowany z błotnikami - obcierał aż przedarł się do blachy i pojawia się rdza. Rysy w kilku miejscach, jakieś pęknięcia. Podczas zakładania JDM frontu w polskim ASO (pierwszy i jedyny raz) auto miało lakierowany przód, a później całą resztę. Zrobione to było (jest) suabo - kiedyś mogło być okej ale po latach pojawiają się odpryski do pierwszej warstwy, kilka pęknięć lakieru etc. Generalnie auto będę najprawdopodobniej rozbierał i oddam do lakierowania, tym razem porządnego. W sumie, już dzisiaj zdjąłem część plastików tyłu i klapy ;) Najbliższe plany obejmują też, oprócz półklatki, wielki środkowy tłumik i ew. cichszy końcowy - 109dB przy 4000 to nic fajnego :mad:

 

Kilka fotek i filmików (nie ma tego za dużo, generalnie od maja większość czasu Honda spędziła poza domem :P):

 

Tu z pierwszego strojenia:

 

http://www.youtube.com/watch?v=97sVf9Pssy4

 

Tu sprzed kilku dni już nieco wyżej, widać jak działa lekki wał i zamach razem:

 

http://www.youtube.com/watch?v=jZYK2B-7Ygg

 

10800363223_ccd935946c_c.jpg

 

10800120075_911c229d5b_c.jpg

 

10800121435_056f62b9b7_c.jpg

 

10800131866_c3ffb025d7_c.jpg

 

10800134096_29ab5c54d2_c.jpg

 

10800258424_096dcbcb0a_c.jpg

 

10800129725_536bd22f9a_c.jpg

 

10800131565_ae416b632b_c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Aaaaaargh!

 

Pierwszy.

 

Boska!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostre wałki wchodzą na 6200, grubo. Grube auto, gruby projekt, zazdroszczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuj !

 

 

 

Żartowałem ! Super, ogromne propsy za front z którym to auto wygląda świetnie, ten europejski jest tragiczny. Czekam na jakieś onboardy :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Civic Dyla miał 200KM, mniej momentu i dłuższą skrzynię. Strzelam, że to bardziej okolicę 5s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żartowałem ! Super, ogromne propsy za front z którym to auto wygląda świetnie, ten europejski jest tragiczny. Czekam na jakieś onboardy :D

 

Dzięki! Myślę podobnie ;) Jedynie zderzak planuję ściągnąć w przyszłym tygodniu oryginalny, C-West jest niezbyt w moim guście :P

Coś takiego generalnie jest celem:

 

6954744274_36dea35e81_z.jpg

 

W porównaniu do Mini to chyba dosyć spartańskie?

 

Ano jest, na szczęście Toyota ratuje sytuację.

 

Juri, pozwoliłem sobie przekierować ten temat na lokalne forum MKH :)

 

Spoko, ja się na inne fora raczej raczej nie pcham - przeglądam Passworda czy Option ale nie czuję zajawki :E

 

Chciałbym taką mieć. Bardzo :)Do setki pewnie poniżej 6sekund?

 

W przyszłym roku sprawdzę pewnie wszystkie dane 0-100, 0-200 etc. Tym bardziej, że lekko zgrzyta mi 3 - pewnie synchro, też jest na liście do sprawdzenia. Sam sugeruję się na razie tym filmikiem:

 

http://www.youtube.com/watch?v=1pK6JE0M0AY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No autko super, zazdroszczę z zewnątrz piękne. W środku podobają mi się bardzo fotele.

Ciekawy patent na zamykanie maski zrób zdjęcie z bliska tego :D

 

Jedyne do czego mogę się przyczepić to gałka zmiany biegów, jak na nią patrzę to już mi się w rękę robi zimno. No i węże ogrodowe pod maską ale to szczegóły wyszukane na siłę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i bym zapomniał, piękne suwaczki :heartpump:

 

 

 

8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi by chyba pikawa nie wytrzymała widząc i słysząc ciągle 9tys obr, albo bym się wcześniej zabił :D

Ale to musi być fun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No autko super, zazdroszczę z zewnątrz piękne. W środku podobają mi się bardzo fotele.

Ciekawy patent na zamykanie maski zrób zdjęcie z bliska tego :D

 

Jedyne do czego mogę się przyczepić to gałka zmiany biegów, jak na nią patrzę to już mi się w rękę robi zimno. No i węże ogrodowe pod maską ale to szczegóły wyszukane na siłę :E

 

Te zapinki to Aerocatche, działają tak:

vsport_aerocatch7.gif

 

U mnie jest wersja zamykana na kluczyk, generalnie bardzo fajny patent.

A wąż ogrodowy to standard dodawany do tanków, gówniany fakt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i bym zapomniał, najważniejsze pytanie, ile to pali jak się jedzie po bułki? :D

 

 

 

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pińcet! :P

Tak szczerze to jak sobie w kolejce na stacji przeliczam, spokojnie jadąc, okolice dyszki.

 

Edit: jak chcesz, żeby bułki były nadal ciepłe po powrocie do domu, znacznie więcej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pińcet! :P

Tak szczerze to jak sobie w kolejce na stacji przeliczam, spokojnie jadąc, okolice dyszki.

Ee.... załóż gaz!

 

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz obrócić na trasie sypialnia-piekarnia-sypialnia tak by wszystkie bułeczki pozostały ciepłe to ile? 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna zabaweczka :thumbup:

 

Tylko trochę szkoda, że właśnie idzie zima co ?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny projekt, chciałbym mieć kasę na takie modyfikacje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna, jaram się, owinąłbym kolektor bandażami skoro i tak jest już cały pokryty rdzą. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...