Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Malfurion

Prime95

Rekomendowane odpowiedzi

Na ile moge zostawić torture test w prime95?? tak zeby mi sie komp nie spalił :) jaka jest optymalna temperatura dla mojego proca ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw sobie shoutdown na 70'C w biosie i będzie dobrze, a warning na 65

po co Ci tyle takich samych tematów :Up_to_s::E:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję Maćka z OC:

 

Wolne tłumaczenie tekstu Hoot'az OCForums

 

Skad sciagnac prime95 pewnie wiekszosc z Was wie, ale na wszelki wypadek: www.mersenne.org

 

Jak dziala prime95 tez wiekszosc pewnie wie, powiem tylko, ze liczy liczby pierwsze, w torture tescie porownuje wyliczone przez Wasz procesor wyniki z rzeczywistymi liczbami.

 

Podstawowa zaleta programu jest opcja Torure Test, pozwalajaca na testowanie stabilnosci systemu, glownie procesora, ale rowniez ramu. wiele osob uzywa jednak programu nieumiejetnie, uwazajac, ze wlaczenie go na 12 godzin o czymkolwoek swiadczy. Otoz nie, nieumiejetnie skonfigurowany program nie obciaza mocno procesora i nawet 48 godzin takiego testu nic nie mowi o stabilnosci systemu. Czesto tacy ludzie przezywaja szok, kiedy po ustawieniu opcji we wlasciwy sposob ich "stabilny" sprzet pada po 15 minutach dzialania programu prime95.

 

Jak skonfigurowac prime95:

 

1. nalezy ustawic Priorytet (Priority) na 10 (na poczatku powinno byc 1). Opcja priority znajduje sie w menu "Advanced". Aby mozna ja bylo zmienic nalezy podac haslo "password Wink". Haslo nie jest tajne i nie trzeba za nie placic a brzmi: 9876. Ustawienie priorytetu na 10 niestety uniemozliwi Wam korzystanie z komputera podczas testu, prawdopodobnie wylaczenie samego testu zajmie kilka minut Wink.

2. Pozostaje wlaczenie opcji "Torture Test" w menu "Options". Rozne sa zdania na temat wyboru torture test'u. Niektorzy preferuja opcje pierwsza, obciazajaca jedynie procesor, niektorzy druga, podczas ktorej testowany jest rowniez ram. Wybor nalezy do Was. Pozostaje jeszcze trzecia opcja, ktora zaklada rowniez maksymalne obciazenie ramu, jednak prime95 sluzy glownie do testowania stabilnosci procesora, wiec jej nie polecam.

3. Nie bawcie sie w uruchamianie rownoczesnie kilku benchmarkow razem z primemem, gdyz nie ma to po prostu sensu. Obciazenie procesora przez prime95 jest na tyle duze, ze wszelkie proby dodatkowego meczenia go spowoduja tylko faktyczne zmniejszenie obciazenia, poprzez odebranie programowi czasu procesora.

 

oryginalny tekst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys sobie przestestuje w ten sposob, zobaczymy czy moj staroc to wytrzyma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi podać, jak zmieniać numer testu? (CPU, CPU i RAM, RAM). Nie wiem, gdzie to znaleźć.

Ustawiłem sobie priority 9 ("większość aplikacji używa tego priorytetu.")

 

Jest jakaś stronka, któa objaśni po polsku wszystkie opcje? Interesowałby mnie jakiś niezaawansowany config na początek, dla tegiego początkującego jak ja.

 

Malfurion - wejdź sobie na www.cpuworld.com i tam masz wszystkie procki wraz z max. temperaturami i sprawdź ile ten Duron wytrzymuje. Mój Athlon ma max 75st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa Bluescreen w tym miesiącu w różnych odstępach czasu,nie udało mi się zapisać Kod STOP. Postanowiłem zrobić test Programem Prime95,aby móc się upewnić,że to nie wina sprzętowa.

Zamieszczam wyniki testu:

 

 

2011-07-15 11:17 ------ Rounds 1/1--------Priority = 10--------Blend-stress CPU and RAM ----

 

10 hours 30 minutes 41 seconds

 

Wycinek z Rozpoczęcia testu:

Type: Blend - stress CPU and RAM Min: 8 Max: 4096 InPlace: No Mem: 1791 Time: 15

CPU: 2611MHz FSB: 200MHz [200MHz x 13.0 est.]

2011-07-15 11:09

 

Test Zakończył się przy:

 

Test 1, 900 Lucas-Lehmer iterations of M77497473 using 4096K FFT length.

Test 2, 900 Lucas-Lehmer iterations of M76497471 using 4096K FFT length.

Test 3, 900 Lucas-Lehmer iterations of M75497473 using 4096K FFT length.

Test 4, 900 Lucas-Lehmer iterations of M75497471 using 4096K FFT length.

Test 5, 900 Lucas-Lehmer iterations of M74497473 using 4096K FFT length.

Self-test 4096K passed!

Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M18874367 using 1024K FFT length.

Torture Test ran 10 hours, 31 minutes 27 seconds - 0 errors, 0 warnings.

Execution halted

 

 

Mam więc pytanie,czy mogę mieć pewność,że problemem tego Bluescreen, nie jest Pamięć RAM lub Inny Podzespół,bo te dwa wspomniane Bluscreen,pojawiły się w momencie kiedy nagle coś bardzo obciążyło komputer,tzn. Windows XP nagle tak spowolnił ,że w pewnym momenicie nastąpiło zwieszenie i znowu przyspieszył, ale potem pojawił się Bluscreen.

Przypominam,że przed formatem ,ten problem też się pojawił.

Buscreen pojawia się Bardzo rzadko.

 

Proszę o pomoc!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawianie sie niebieskich ekranow i to rzadko jest bardzo trudne, jezeli w ogole do wykrycia.

 

zacznij od zasilania komputera, bo to jest podstawa wyszukania usterki.

 

Na pierwszy ogien sprawdz, czy gniazdko sieciowe posiada uziemienie.

Jezeli posiada (zdemontuj gniazdko i sprawdz, czy do bolca uziemiajacego jest podlaczony przewod zolto-zielony), uruchom OCCT jako power suplly na 20 minut i przedstaw na forum wszystkie wykresy, jakie pojawia sie po zakonczeniu testu.

W czasie testu wykonaj pomiary linni 3.3, 5 i 12 volt woltomierzem.

Wartosci z odczytu miernika tez podaj na forum.

 

Dalej sie pomysli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bluescreen ,pojawia się wtedy,gdy używam przeglądarki FireFox ,Java.

Podaję Kod stopu dzisiejszego STOP:

 

STOP: 0X0000008E (0XE0000001,0XB83C0925,0XB5C907B4,0X00000000)

 

wathdog.sys-Addres B83C0925 base at B83C0000,Datestamp 480254ab

 

Napięcie jest poprawne, w grach jak i wielkim obciążeniu komputera, Komputer sprawuje się poprawnie,Tylko w trakcie Używania internetu( FireFox,JAVA) ,pojawia się Bluscreen. Kod Błędu zawsze rozpoczyna się od STOP: 0X0000008E

Proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, odpada problem sprzetowy.

Zmien przegladarke na np. "opera" i napisz, czy problem dalej wystepuje.

 

Moze antywirus "szaleje" :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Taki komentarz znalazłem pod zakupem rtx 4070ti aero   w sumie to miedzy rtx 4070super a rtx4080super to jakieś od 1 do 30fps więcej za 2 tysiące więcej ... 
    • Bardzo milo, w tym roku to juz chyba 3 update firmware. W tamtym roku ludzie dlugo czekali na pooprawke do HDR a teraz dosc sprawenie im to idzie. 
    • No sry ale widać w tv nie czytają jakże opiniotwórczego działu z forum pclab. Xd Ale w tv jak zwykle sieją panikę i pewnie co poniektórzy już paszporty w garściach i zapasy papieru wykupują ze sklepów w oczekiwaniu na atak Hamasu na biedronkę.
    • Ok, takie maja zapisy regulaminu, ale nie zmienia to faktu ze sklep jest calkowicie legalny na terenie UK. Oczywiscie dla wielu osob zadna kluczykownia nie jest legit i nie jestem w stanie zmienic takiej opinii, niewazne jakich danych nie przytocze.  1. Zgoda, baza fanow jest wieksza, a zainteresowanie jest jakie jest, nie mamy wplywu na to ile osob kupi gre, pomimo oferowanej jakosci. 2.) Tak jak pisalem, nie zyjemy w idealnym swiecie. 3. Tak, oczywiscie, przeciez wrzucilem dane sprzedazowe z ostatnich 4 FF, to jest jedna wielka rownia pochyla, z tytulu na tytul jest coraz gorzej, wyniki finalowej odslony FFVII moga byc naprawde fatalne, jesli SE nie znajgdzie przyczyn problemu i nie sprobuje ich wyeliminowac. Tak jak pisalem wczesniej - rozbicie jednej gry na 3 czesci, 3-4 letni cykl wydawniczy, wiele zmian fabularnych, jedna platforma. Jakosci Rebirth nikt nie odmawia, te 4 czynniki powyzej robia krzywde tej grze i calej serii. I tu sie bardzo mylisz, bo ja wiem ze to bardzo dobra gra i bardzo chce ja ograc. Zarowno Wy, jak i osoby ktore znam prywatnie i ktore ja ograly mowia mi to samo. Nie podwazam jej jakosci w zaden sposob, za to bardza wkurza mnie ze tak dobry tytul przepada, przez idiotyczna polityke SE. Powody wymienilem, mozesz sie z nimi zgodzic lub nie. EOT.
    • Przy czym tego 1060 to fajnie by wymienić max do roku, bo inaczej trochę bez sensu iść w AM5 i siedzieć na takiej starej karcie. Pod 1080p to nie trzeba nie wiadomo czego, jakiś RTX 4060 /  4060 Ti / RX 6700 XT, to już będzie spoko.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...