Skocz do zawartości
SKEMP

Uncharted 4: A Thief's End

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, dawidoxx napisał:

Jest i kolejna recka 

Recenzja Uncharted Legacy of Thieves Collection na PlayStation 5. Sprawdzamy kontrowersyjny remaster dwóch gier https://www.purepc.pl/uncharted-legacy-of-thieves-collection-recenzja

:szczerbaty:

 
 
 

image.jpeg

Edytowane przez azgan
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem.. zwykły skok na kasę pazernych kitajcow :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dawidoxx napisał:

Czyli tak jak myślałem.. zwykły skok na kasę pazernych kitajcow :D

Wstydziliby się za to brać nawet te 10$ taki Upgrade powinien być za darmo dla wszystkich posiadaczy gry z PS4 na PS5. Jeszcze na PC to rozumiem bo i tak cała gra do przeportowania od 0 na nowej platformie ale różnice w grafice na poziomie God of War na PC gdzie trzeba z lupą szukać tych różnic albo z zoomem + 400% ?.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, skunRace napisał:

Postarali się, równie dobrze mogli policzyć za wersję "Upgrade" z trofeami i awatarami 14,99$ zamiast 10$ :szczerbaty:

Mało tego za te 50 zł w cenie tracimy jeszcze tryb multiplayer ale co tam może za kolejne 10$ zremasterują tryb dla wielu graczy ?

Co te SONY wyprawia to nie mam pytań ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, azgan napisał:

 

Te czasy ładowania robią wrażenie. Reszta zmian pomijając rozdzielczość/framerate dość subtelna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Camil666 napisał:

Te czasy ładowania robią wrażenie. Reszta zmian pomijając rozdzielczość/framerate dość subtelna.

Z tego wszystkiego to mnie interesuje w zasadzie tylko 60k/s i wsparcie dla DualSense 

Jeszcze jedna analiza razem z opisem co i jak 

PS4 (Uncharted 4+Lost Legacy 104,63Gb) 1080p at 30fps

PS4 Pro (Uncharted 4+Lost Legacy 107,08Gb) 1440p at 30fps

PS5 (68,92Gb) Fidelity Mode: 2160p at 30fps Performance Mode: 1440p at 60fps Performance+ Mode: 1080p at 120fps

- PS5 offers 3 display modes in both games with different framerates and resolutions. I haven't detected that these resolutions are dynamic, but I wouldn't rule it out.

- Load times are almost non-existent on PS5. It is a considerable improvement.

- The size of both games has been reduced by almost 45% on PS5.

- There is a slight improvement in some far shadows.

- Anisotropic filtering has been greatly improved.

- The drawing distance in terms of geometry and elements has been increased, but not in shadows.

- There are no changes in the texturing.

- The framerate in Performance+ mode has some drops in the moments of greatest stress, especially in the area of the train in Lost Legacy.

- If you have Uncharted 4 and Lost Legacy on the Playstation Store, you can upgrade for $10.

- PS5 does not have multiplayer and survival modes.

- I recommend disabling motion blur if you play in Performance+ mode. In my opinion, that effect is not necessary with such a high fps rate.

Nikt by złego słowa nie powiedział gdyby dali to w formie darmowego wsparcia dla PS5 (Patcha).

Edytowane przez azgan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, azgan napisał:

Z tego wszystkiego to mnie interesuje w zasadzie tylko 60k/s i wsparcie dla DualSense 

 

Według DF to wykorzystanie możliwości dual sensa, średnio średnio..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Tomek1623 napisał:

Według DF to wykorzystanie możliwości dual sensa, średnio średnio..

Czytałem już wszystkie recenzje od Eurogamer, Benchmark, GryOnLine, HDTVPolska, PurePC, PPE i wiem już czego można się mniej więcej spodziewać po tym remasterku. Materiał od Digital Foundry też oglądałem i inne analizy na YT. Jutro sam się przekonam jak wypada to odświeżenie bo i tak miałem zamiar ograć umilając sobie czekanie na Horizon Forbidden West i Gran Turismo 7. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To daj jutro znać, nie mam w co grać także sprawa jeszcze otwarta ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że po agresywnej zagrywce Microsoftu Sony się opamięta i zrezygnuje z brania jakichkolwiek pieniędzy za tego typu patche, a ewentualne straty odrobi sobie przy przyśpieszonej premierze gry na pc.

Nic takiego się niestety nie stało. To skandal brać pieniądze za tego typu usprawnienia gry.

Jak tak dalej pójdzie to nawet wieloletni fani marki się od nich odwrócą.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.01.2022 o 19:08, azgan napisał:

Mało tego za te 50 zł w cenie tracimy jeszcze tryb multiplayer ale co tam może za kolejne 10$ zremasterują tryb dla wielu graczy ?

Co te SONY wyprawia to nie mam pytań ?

 

 

Dawno nie odwiedzałem dzialu konsol ,ale jak widze to i dobrze bo Sony zaczyna dobijac do poziomu pseudo-remasterów innych cudoków,takze szkoda nawet na nich gumki spod klawiatury,

ale za ten kwiatek 

Cytat

Jeszcze gorzej mają posiadacze pudełkowej wersji Uncharted 4 oraz konsoli PS5 w wersji Digital (a więc tej bez napędu) - tutaj konieczny jest ponowny zakup kolekcji. Gracze, którzy posiadają gry za pośrednictwem PlayStation Plus także nie mają możliwości nawet do upgrade'u za niższą kwotę, zamiast tego konieczny jest zakup w pełnej cenie, wynoszącej 219 złotych.

 

to nawet niewiem co myśleć,bo to zwyczajne świństwo.

Edytowane przez Kubaś_30
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Kubaś_30 napisał:

Jeszcze gorzej mają posiadacze pudełkowej wersji Uncharted 4 oraz konsoli PS5 w wersji Digital (a więc tej bez napędu) - tutaj konieczny jest ponowny zakup kolekcji.

Nie ma to jak kupić PS5 Digital i narzekać, że płyta z grą nie działa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slafec napisał:

Nie ma to jak kupić PS5 Digital i narzekać, że płyta z grą nie działa :E

Prokonsumencka firma udostępniłaby upgrade w wersji digital.

Ale przecież mowa o Sony. :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Kubaś_30 napisał:

 

Dawno nie odwiedzałem dzialu konsol ,ale jak widze to i dobrze bo Sony zaczyna dobijac do poziomu pseudo-remasterów innych cudoków,takze szkoda nawet na nich gumki spod klawiatury,

ale za ten kwiatek 

 

to nawet niewiem co myśleć,bo to zwyczajne świństwo.

Tego nie da się obronić. Prawda jest taka że ten Remaster powstał na PS5 przy okazji robienia portu na PC i dali go łaskawie też na PS5 żeby fanbaza z PlayStation nie krzyczała że zabierają im flagowego EX'a i dają PCMR. Warto tutaj dodać że wcześniej SONY dało za darmo Patch do The Last of Us Part II odblokowujący 60fps i te 1440p skalowane do 4K z świetnym antyaliasingiem robi robotę. Teraz natomiast SONY stwierdziło że szumnie reklamowany DualSense i zapewnienie wsparcia dla 3 trybów graficznych jest warte 10$. Strasznie drogie te lepsze textury, poprawione oświetlenie i cienie ale co tam czekam jeszcze na to aż zaczną wołać hajs za zmianę ustawień graficznych na PC. Uprzedzając komentarze - tak wiem że właśnie zapowiedzieli na PC pierwszy tytuł z płatnym Upgrade za 10$ (Death Stranding Director's Cut) ale nie ma się z czego cieszyć bo jak ta nowa moda stanie się standardem to wszyscy nad tym zapłaczemy niezależnie od platformy. Takie rzeczy powinny być za darmo.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, crush napisał:

Prokonsumencka firma udostępniłaby upgrade w wersji digital.

Ale przecież mowa o Sony. :E 

I jak miałoby to wyglądać? Podaj przykład jakieś firmy, która jest prokonsumencka i lepiej sobie radzi od Sony w takich przypadkach? 

MS jest (według wielu forumowiczów) bardzo prokonsumencki i rozdaje upgrade do swoich gier za darmo (np. Hellblade), no ale jak masz pudełko i Xboxa Series S to i tak z tego nie skorzystasz - musisz kupić grę na nowo w pełnej cenie. Widziały gały co brały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, slafec napisał:

I jak miałoby to wyglądać? Podaj przykład jakieś firmy, która jest prokonsumencka i lepiej sobie radzi od Sony w takich przypadkach? 

MS jest (według wielu forumowiczów) bardzo prokonsumencki i rozdaje upgrade do swoich gier za darmo (np. Hellblade), no ale jak masz pudełko i Xboxa Series S to i tak z tego nie skorzystasz - musisz kupić grę na nowo w pełnej cenie. Widziały gały co brały.

No dokładnie. Obie dymają w kakao aż miło. Ale Sony jakoś tak bardziej pobłażliwie jest traktowane. 

A jak miałoby to wyglądać? Normalnie. Masz digitala, płacisz za patcha, ściągasz go i grasz. A w idealnej wersji nie płacisz za gówniany pseudo remaster.

Edytowane przez crush
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, crush napisał:

No dokładnie. Obie dymają w kakao aż miło. Ale Sony jakoś tak bardziej pobłażliwie jest traktowane. 

A jak miałoby to wyglądać? Normalnie. Masz digitala, płacisz za patcha, ściągasz go i grasz. A w idealnej wersji nie płacisz za gówniany pseudo remaster.

Jak Sony/MS ma przy pomocy konsoli bez napędu zweryfikować, że kupiłeś płytę? W takiej sytuacji użytkownik może mieć pretensje tylko do siebie, że jest debilem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slafec napisał:

Jak Sony/MS ma przy pomocy konsoli bez napędu zweryfikować, że kupiłeś płytę? W takiej sytuacji użytkownik może mieć pretensje tylko do siebie, że jest debilem.

Ty wiesz jak działają cyfrowe zakupy? Masz tytuł przypisany do konta.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, crush napisał:

Ty wiesz jak działają cyfrowe zakupy? Masz tytuł przypisany do konta.

Chyba się nie zrozumieliśmy. Ja pisałem o konsoli w wersji Digital i narzekaniu autora artykułu, który nie może kupić taniej remastera, bo jego konsola nie posiada napędu, a ty mi wyjeżdżasz z darmowym patchem dla wersji cyfrowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, slafec napisał:

Chyba się nie zrozumieliśmy. Ja pisałem o konsoli w wersji Digital i narzekaniu autora artykułu, który nie może kupić taniej remastera, bo jego konsola nie posiada napędu, a ty mi wyjeżdżasz z darmowym patchem dla wersji cyfrowej.

Ale konto można mieć to samo od PS4, prawda? Z przypisaną do niego grą.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, crush napisał:

Ale konto można mieć to samo od PS4, prawda? Z przypisaną do niego grą.

Ale wersja pudełkowa gry nie jest przypisywana do konta. 

Jak kupiłeś wcześniej wersję cyfrową Uncharted i masz PS5 Digital to normalnie możesz kupić upgrade za 10 dolarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Tomek1623 napisał:

To daj jutro znać, nie mam w co grać także sprawa jeszcze otwarta ?

O.K pograłem już trochę i muszę przyznać że jednak podobają mi się te wszystkie poprawki, fajnie to wygląda i działa (gram w trybie wydajności w 60k/s). DualSense robi jednak różnicę i te haptyczne drżenia kontrolera i spusty zmieniają odczucia z gry (niby bzdet ale cieszy). To co się rzuca w oczy to lepsze textury i dobry antyaliasing przez co obraz sprawia wrażenie ostrzejszego. Tyle mogę napisać drogą wstępu. Co mi się nie podoba? To że trzeba za to dodatkowo płacić, dalej uważam że tego typu ulepszenia powinny być za darmo a SONY powinno zachęcać w ten sposób do przesiadki na PS5 i odświeżenia sobie tytułów w lepszej jakości jak po wymianie GPU w kompie i ustawieniu wyższych detali w opcjach. Mam teraz moralny dylemat czy Ci mogę to polecić? Z jednej strony nie chcę żebyś za to płacił a z drugiej podobają mi się te usprawnienia. Nie jest to nic co diametralnie zmienia odbiór gry ale jeśli podobało Ci się Uncharted i lubisz 4 część to przyjemniej się w to gra. Najlepsza opcja to gdybyś miał U4 z kolekcj PS Plusa + sam dodatek (The Lost Legacy) wtedy można rozważyć te 50 zł bo podstawkę dostajesz na własność. Generalnie Remaster jest dla osób które kupiły sobie PS5 i jeszcze nie grały w ten tytuł i im można ze spokojem to polecić ale tylko jeśli zależy im na ograniu singla (brak tutaj trybu multiplayer który jest w klasycznej wersji). Ewentualnie dla największych fanów co lubią wracać do ulubionych tytułów i przechodzić je ponownie. Czy poleciłby Uncharted: Legacy of Thieves Collection komuś kto ograł to już na PS4PRO, zna fabułę podstawki i dodatku? Nie, bo nie ma sensu płacić drugi raz praktycznie za to samo. Szkoda że SONY nie dało tego Upgrade za darmo tak jak do The Last of Us Part II dla osób które już wcześniej zakupiły ten tytuł na PS4 bo tak nikt by złego słowa nie powiedział i wszyscy byliby zadowoleni. 

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, crush napisał:

Ale konto można mieć to samo od PS4, prawda? Z przypisaną do niego grą.

To nie PC, który przypisuje gry kupione fizycznie do konta, tutaj możesz przejść grę i ją sprzedać.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...