Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Artur Waw

laptop 3000zł do projektowania w solidworksie i grania

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

poszukuję laptopa do codziennego użytku i grania. Czasem będę go używał do projektowania w topsolid wood ale chyba jeżeli będą działać nowsze gierki to i z tym sobie komputer poradzi:) tak więc interesuje mnie laptop:

17" matryca najlepiej matowa, dysk nie musi być większy niż 500Gb ale żeby był też dodatkowo jakiś mniejszy SSD, nie wiem czy elementem koniecznym jest napęd DVD ale może go nie posiadać (mam zewnętrzny), dobrze żeby był windows 7, jakoś nie podoba mi się 8 choć nie wykluczam że się przekonam, nie zależy mi bardzo na mocnej baterii, sporadycznie tylko będzie używany poza domem. Ważne żeby komputer był w stanie pociągnąć nowsze gierki na wysokich parametrach. Generalnie najchętniej kupił bym jakąś stacjonarkę ale ze względu, że PC jest jednak mało mobilny jakoś mnie to odstrasza;/ chyba ,że faktycznie różnica w parametrach będzie ogromna, z tym że nie mam do stacjonarki żadnych akcesoriów to bym potrzebował dodatkowo monitora, klawiatury,głośników. Prosiłbym o jakieś konkretne modele. Na zakup chcę przeznaczyć 3000zł +/- parę złotych. Ewentualnie jeżeli dzięki temu, że ekran będzie mniejszy dużo zyskają parametry jestem w stanie się na to zgodzić;) Czy dobrym wyborem byłby sprzęt od sony? mam już kilka rzeczy z tej firmy i po prostu zastanawiam się czy nie mógłbym dodatkowo jeszcze tego ze sobą zintegrować Ps. wiem, że jest dużo podobnych tematów na tym forum ale po przeczytaniu ich nie znalazłem chyba tego na czym by mi do końca zależało;/ dlatego proszę o radę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o 15" to w tym przedziale cenowym masz już konkretny sprzęt do grania, a mianowicie Lenovo Y580 z i3 i GTX660 lub też opcja z i5 i GTX660. Do 17" musiałbyś sporo dołożyć żeby uzyskać podobną wydajność, np do tego MSI z i5 i GT750.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym się różni ten MSI podany przez Ciebie od tegoMSI poza ceną? no i czy duża różnica jest pomiędzy procesorami i3 i5 i i7? jakby ktoś mógł mi wytłumaczyć czy to jest dwu-trzy- krotność jeżeli chodzi o wydajność czy są to raczej różnice kosmetyczne? tylko chodzi mi o takie własne spostrzeżenia a nie liczby podane przez producenta. No i mam jeszcze pytanie jak to w ogóle funkcjonuje jeżeli zdecydowałbym się na zakup dodatkowego dysku SSD? wybierałbym na którym chce zapisywać dane za każdym razem? czy domyślnie komputer jakoś rozróżnia dane które zapisuje na jednym a jakie na drugim?

dzięki brozinho za podpowiedź, no i czekam czy jeszcze pojawi się jakaś propozycja? a może jednak w za tą kwotę opłaci się zakupić stacjnorkę kosztem mobilności ale zyskując dużo na jakości?

bardzo prosze o pomoc:)

 

jeszcze jedno do czego służy ta druga karta "+ Intel HD Graphics 4600" co to oznacza? że w zależności od potrzeb raz korzysta z jednej raz z drugiej? czy jedną wspomaga drugą i działają naraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 to taki i3 tylko zdoklejonym trybem turbo. oba mają2 rdzenie i 4 wątki ( hyper threadingi)

i7 ma 4 rdzenie 8 wątkó i jest ok 2x mocniejszy niż i5

JEdyny sensowny laptop wtym budżecie z i7 To Acer V3-571g z i7 i gt730 JEst dostępny tylko z win8.

 

Natomiast jedyna sensowna 17calówka toAcer v3-771g z i5 i gt730

 

co do hd400/4600 to śa grafiki zintegrowane ww procesorze. Obecnie nie produkuje sie prockow bez zintegrowanych grafik. JEst to po to by w czasie niskiego zapotrzebowania na moc graficzną działą integra, która pobiera znacznie mniej prądu przez co dłuższy jest czas pracy na baterii.

 

 

@dół

kolego przestań wypisywać brednie o msi ge60 we wszystkich topikach bo to jest żenujące....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w podanych powyżej MSI jest taka że pierwszy jest z Win7 a ten podany przez ciebie bez systemu. Zastanów się czy mimo wszystko nie dołożyć do tego MSI, lepsza grafika odbije się na plus na grach i masz matową matrycę jak chciałeś. Jeżeli chcesz zaoszczędzić kosztem rozmiaru to sprawdź GE60 w tej samej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...