Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kooiiuuty

Monitor 23'/24'/27' [2000zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję monitora, którego przeznaczeniem będą głównie gry a w szczególności FPS-y. Moim jedynym ograniczeniem są wymiary biurka 850mm/530mm/550mm (szerokość/wysokość/głębokość). Bużetu nie ma ale myślę, że więcej jak 2tyś. zł się nie opłaca. Zastanawiałem się nad opcjami 23", 24" lub 27" przy czym ostatnia opcja nie wiem czy się zmieści. Fajnie by było jakby monitor miał odświeżanie 120Hz lub większe i opóźnienie 1ms. Poszukałem trochę na internecie i mam kilka faworytów(w kolejności od najbardziej przemawiającego):

-BenQ XL2720T

-Eizo FORIS FG2421-PL

-BenQ XL2411T

-Eizo FORIS FS2333

Mój sprzęt: >>klik<<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz koniecznie tych 120Hz czy nie? W jakie gry grasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U2713HM będzie najlepszym wyborem. Nie ma się co zastanawiać. Co prawda XL2720T jest nastawiony czysto na gry ze względu na odświeżanie lecz praca na Dellu i ogólne użytkowanie będzie o wiele lepsze a gry też będą bardzo dobrze wyglądały i nie odczujesz smużenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2000zł możesz mieć już 2560x1440. Matryce TN za tą cenę? No ja Cię proszę...

Dell IPS 2560x1440 27'

 

Potwierdzam. Sam bym przyjął taki monitorek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz koniecznie tych 120Hz czy nie? W jakie gry grasz?

 

Raczej by się przydało 120Hz Gram głównie w CS-a, BF-a i COd-a a takeże LoL i Starcraft

 

U2713HM będzie najlepszym wyborem. Nie ma się co zastanawiać. Co prawda XL2720T jest nastawiony czysto na gry ze względu na odświeżanie lecz praca na Dellu i ogólne użytkowanie będzie o wiele lepsze a gry też będą bardzo dobrze wyglądały i nie odczujesz smużenia.

 

Nie potrzebuję pracować na monitorze, od tego mam laptopa.

 

Więc podane przeze mnie propozycje odpadają? Na internecie są dosyc cenione..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie pracujesz na monitorze a słabe kolory Ci nie przeszkadzają a zależy Ci na dynamice i na wysokim odświeżaniu to XL2720T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary monitora: 548 x 642 x 273

 

Sprawdź czy się mieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdzie na styk... Bo wysokość mam 550mm A czy on dobrze sprawuję się w grach? Miał ktoś z nim styczność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem duzo testow zagranicznych portali i podobno ten benq jest super monitorem mimo ze to TN'ka:) niestety nie ma monitora ktory mialby 120hz 1ms i matryce IPS;) cos za cos albo szybka TN'ka albo wolne IPS'y:) a 120hz robi robote bo gry chodza o wiele plynniej niz na 60hz:) sam chce wymienic swojego Della u2412m ktory jest swietnym monitorem;) ale jednak te 120hz przydaje sie nie tylko w fps'ach ale w kazdej grze:) a benq ma i tak swietny obraz jak na swoja cene i matryce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U2713HM będzie najlepszym wyborem. Nie ma się co zastanawiać. Co prawda XL2720T jest nastawiony czysto na gry ze względu na odświeżanie lecz praca na Dellu i ogólne użytkowanie będzie o wiele lepsze a gry też będą bardzo dobrze wyglądały i nie odczujesz smużenia.

Czy ten monitor ma 3d? Bo nigdzie nie widzę o tym informacji, a zależało by mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma 3D. 10 sekund szukania w google. Polecam nauczyć się korzystać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest spamer-bot. Zignoruj go.

Ludzkie oko widzi 120 i 140 itd. To jest inny temat. Chcesz wymiatać w strzelankach i traktujesz gry na poważnie - bierz 120Hz i nawet się nie zastanawiaj. W każdym innym przypadku więcej frajdy sprawi Ci lepsze odwzorowanie kolorów.

 

Zgadzam się z mushabelly odnośnie kupowania BenQ i czekania, jeśli chce się kupić monitor tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jestem przeciętnym graczem, ale planuję pograć tak bardziej na poważnie. Co do tego xl2720z, jest jakaś recenzja czy coś, jeśli nie to kiedy może być? Kiedy on trafi do sklepów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek889 to chyba urodzony spamer i noob:) jak nigdy nie widziales jak gry dzialaja na 120Hz monitorze to prosze Cie nie wypowiadaj sie:) Roznica jest kolosalna i to nie tylko w FPS'ach ale glowniew nich:) gry staja sie o wiele plynniejsze przez co feeling gry i imersja wzrasta nam do maximum:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma recenzji XL2720Z, bo nie jest jeszcze dostępny. JEŚLI będzie w grudniu to będzie dobrze; bardziej obstawiałbym styczeń. Jego spotykana cena w sklepach to ok 480$. Dodaj sobie podatek i takie inne to Ci wyjdzie 2000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem, opłaca się czekać? Czy brać xl2720T lub tego Eizola 2333 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już Ty musisz zdecydować czy miesiąc-dwa dłużej Ci coś robi. Czy np. stary monitor Ci się zepsuł, czy grasz na ultra-poziomie i potrzebujesz czegoś natychmiast bo tracisz czas i bez nowego monitora nie masz jak trenować etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BenQ XL2411T. Czysta perfekcja. Jest to tańsza alternatywa XL2420T. Parametry praktycznie te same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie jestem pro graczem ale chcę nim być, więc nie wiem może jakaś tańsza alternatywa tej 27" jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • „Polska gurom”. Ładnie wytrzymał.    O zmianach oficerów i mobilizacji nic nie wiadomo. Z jakiego powodu zostali usunięci, są tylko plotki że dostawali w łapę i dużo przepuszczali na zachód. Czy szła źle? No nie, bo od początku brali tylko w miarę przeszkolonych, ochotników i przeszkolonych. O mobilizacji (tej na mięsne wkładki) wiadomo dopiero od teraz, i to że rząd Ukrainy tej mobilizacji nie chciał podjąć wcześniej.    Każdy obrywa od artylerii i fabow, ale żadna jednostka nie oberwała na tyle by wyłączyć ją z frontu, czyli można wnioskować że straty są akceptowalne. Ukraińcy od dawna powtarzają, wolą przeszkolonych niż nie którzy mogą powodować to że cała kompania pójdzie do piachu. Azov na tyłach szkoli ludzi, część 47 też miała to robić.  O porzuceniu frontu słyszeliśmy na razie dwa razy, ostatnio świeża sprawa z 110 elementem brygady podczas rotacji oraz rotacji pod Soledarem, więc gdzie jeszcze uciekają niczym Rosjanie szturmują?    O załamaniu frontu mówili w momencie braku wsparcia z USA. Jak to się koreluje do mobilizacji? A no właśnie tak, że ludzi może i jest ale sprzętu brak. 
    • Cześć, trochę rzeczy mi się zalęgło przez jakiś czas i pora zrobić małą wyprz Dla labowiczów ceny do negocjacji. Dysk Western Digital 6TB NASware 3.0: https://www.olx.pl/d/oferta/western-digital-6tb-nasware-3-0-CID99-IDZROd1.html?bs=olx_pro_listing MiniPC Zotac ZBOX IQ01: https://www.olx.pl/d/oferta/minipc-zotac-zbox-iq01-intel-i7-4770t-CID99-IDZROPY.html?bs=olx_pro_listing MiniPC Zotac ZBOX nano ID67: https://www.olx.pl/d/oferta/minipc-zotac-zbox-nano-id67-CID99-IDZROsz.html?bs=olx_pro_listing HP J9803A 1810-24G: https://www.olx.pl/d/oferta/switch-hp-1810-24g-j9803a-CID99-IDZRNAA.html?bs=olx_pro_listing NAS Synology DS720+ razem z: HDD: 2x Seagate IronWolf 8TB NAS NVMe cache: 2x Samsung 970 EVO Plus 1TB https://www.olx.pl/d/oferta/synology-ds720-2x8tb-2x1tb-nvme-CID99-IDZRNpL.html?bs=olx_pro_listing Intel NUC  BXNUC10i7FNK2: https://www.olx.pl/d/oferta/intel-nuc-i7-10710u-6-rdzeni-32gb-ddr4-128gb-m2-nvme-ssd-nas-serwer-CID99-IDZRLU4.html?bs=olx_pro_listing 2x Raspberry Pi 3B v1.2 1GB RAM + obudowy: https://www.olx.pl/d/oferta/raspberry-pi-3b-v1-2-1gb-ram-CID99-IDZRLg7.html?bs=olx_pro_listing 2x Raspberry Pi 4B 4GB RAM + obudowy: https://www.olx.pl/d/oferta/2x-raspberry-pi-4b-4gb-ram-CID99-IDZRKs7.html?bs=olx_pro_listing     Na OLX włączony jest zakup z przesyłką, jak wspominałem - ceny są do negocjacji.   
    • @RimciRimci Ok, ale ja w tych wizjach nie widzę opcji "po okresie niedoli Polska dociąga do gospodarczego poziomu relatywnego bogactwa". Wracając do tego, co napisałeś: To wprowadza dysonans. Czy oznacza to że opcja atrakcyjna jest gorsza? No bo najwidoczniej nie jest lepsza.
    • Opisałem teoretyczny przypadek "co gdyby...". Dlatego mówię, że wychodzenie z Unii to mrzonki patrząc jaką pozycję na świecie ma Polska. Tym bardziej przy obecnej sytuacji geopolitycznej.    atrakcyjna = zadowalająca. Gdzie ja napisałeś "bardziej atrakcyjna"? No właśnie... Bardziej atrakcyjna to polski rząd musiałby mieć jakieś haki na Niemców 
    • i5 4690k , 8GB , Z97 Gaming 7  Kabel kupiony, wydaje mi się, że kat 6. Router EG8245H, ma jeden port gigabitowy. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...