Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Przemoo18

Wielka prosba dotyczaca uszkodzonego zasilacza.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj padl mi zasilacz xfx core 550w no i pojechal na reklamacje. Teraz pytanko BO mam w domu 400W Chifteca i nie wiem czy moge go na czas naprawy podlaczyc pod moj sprzet. Nie chce sobie spalic kompa. Czy taki zasilacz "uciagnie" taka konfiguracje. Dodam , ze nie bede raczej gral wiec grafa nie bedzie bardzo wysilona..

 

Moja konfi sprzetowa to :

 

I5 2500

 

Radeon 7870 OC gigabate (fabryczne OC)

 

8gm ramu

 

1tb dysk

 

plyta asrocka

 

standardowa nagrywarka.

 

Nic nie podkrecone sprzet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz.

 

TAk jeszcze zapytam z ciekawosci.

 

CZy np rozdzielczosc w jakiej gramy ma wplyw na pobor pradu ?

 

CHodzi mi glownie o to czy jesli gramy w rozdzialce 1024 /768 to zasilacz pobiera mniej pracu niz 1920 1680 ? jak widaomo grafa jest mniej wysilona ale ma to wplyw na pobor pradu zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Chieftec pewnie ma ok. 300 W na 12V,

 

Myślę, że przy fabrycznych zegarach procesora i grafiki dałby bez problemu radę.

 

Dziękuje za odpowiedz.

 

TAk jeszcze zapytam z ciekawosci.

 

CZy np rozdzielczosc w jakiej gramy ma wplyw na pobor pradu ?

 

CHodzi mi glownie o to czy jesli gramy w rozdzialce 1024 /768 to zasilacz pobiera mniej pracu niz 1920 1680 ? jak widaomo grafa jest mniej wysilona ale ma to wplyw na pobor pradu zasilacza?

Mniejsze obciążenie GPU i CPU to mniejsze zużycie przez nie energii elektrycznej - logiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie G540(tj taty PCet, ale mój jest rozebrany i czeka na obudowę) + HD7850 co prawda słabszy sprzęt i włożyłem mój awaryjny zasilacz (taki na zapas) Cheifteca 400W z serii GPS i w idle pracuje pasywnie, w stresie włączam wentylator, zasilacz w stresie jest zimny, a więc to bardzo dobra kontrukcja i nie będzie problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpalilem kompa na tym 400W . Jednak zeby komputer "startnol" musze wypiac przed uruchomieniem myszke i klawiature i dopiero potem ja podpiac.

 

To wina slabego zasilacza? no i najwazniejsze czy to grozne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zbyt słabym zasilaczu markowym będziesz miał resety podczas grania lub pracy obciążającej sprzęt.

Co do twojej przypadłości ciężko stwierdzić, choć jest możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak problemem jest tylko to ze musze wypinac myche i klawe przed uruchomieniem to sie mam nie martwic ? zasilacz bede mial jakos za 2 tyg . Grac nie zamierzam. potrzebuje tylko do przegladania www , ewentualnie jakies yt. Chcualem grafe wypiac ale nie mam zintergorwanej wiec to nic nie da. A jak odlacze naped to pewnie wiele nie da bo naped chyba wiele nie "żre"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie, że to przez zasilacz, stare GPSy to jedne z najlepszych zasilaczy jakie można w ogóle spotkać na tym naszym świecie, nigdy nie słyszałem żeby co kolwiek uszkodził, tym bardziej, że sam takiego posiadam awaryjnie, mój ma 8, prawie 9 lat, zajechał już 2 wentylatory i dlatego odłączam ten który jest bo wyje przeraźliwie ;)

 

A przypadłość dziwna, ale wątpie, ze to od tego, włącz jakąś grę, zobacz czy będzie się bardzo grzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...