Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

StrzaLa5oo

AMD 8150 3.6Ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem polega na tym iż gdy gram w grę (dowolną) czasami mi się lekko przycinają (nie chodzi o klatkowanie lecz o "spowolnianie")gry wiec poszperałem troszkę w google'ach i doszedłem do wniosku ze to przyczyna processoru.

Postanowiłem sprawdzić co jest nie tak i sprawdziłem processor programem CPU-Z i okazało się ze gdy gram prosessor włącza boost'a (tak jak powinno być) i mam w użyciu około 90% processora i 3,9 GHz ale gdy mi się ścina(spowalnia) mam 1.3Ghz i tu jest moje pytanie dlaczego tak się dzieje. I chciałbym dodać iż temperatura jest (wydaje mi się) dobra, 70 - 80 (jak gram).

 

Processor: AMD 8150 - 3.60 Ghz Eight Core

 

Graphic Card: Sapphire AMD HD 7850 OC Edition

 

RAM Memory: 32 GB RAM

 

Motherboard: AsRock 970 Extrem3

 

Power Spply: OCZ 500W

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, czy po wyłączeniu APM wytrzyma sekcja i czy temperatury nie wystrzelą powyżej 90 stopni (zakładając, że obecny odczyt jest prawidłowy, co wcale pewne nie jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój problem polega na tym iż gdy gram w grę (dowolną) czasami mi się lekko przycinają (nie chodzi o klatkowanie lecz o "spowolnianie")gry wiec poszperałem troszkę w google'ach i doszedłem do wniosku ze to przyczyna processoru.

Postanowiłem sprawdzić co jest nie tak i sprawdziłem processor programem CPU-Z i okazało się ze gdy gram prosessor włącza boost'a (tak jak powinno być) i mam w użyciu około 90% processora i 3,9 GHz ale gdy mi się ścina(spowalnia) mam 1.3Ghz i tu jest moje pytanie dlaczego tak się dzieje. I chciałbym dodać iż temperatura jest (wydaje mi się) dobra, 70 - 80 (jak gram).

 

Processor: AMD 8150 - 3.60 Ghz Eight Core

 

Graphic Card: Sapphire AMD HD 7850 OC Edition

 

RAM Memory: 32 GB RAM

 

Motherboard: AsRock 970 Extrem3

 

Power Spply: OCZ 500W

 

Pozdrawiam

Witam.Na stronie cpu-world w opisie tego procesora jest"maximum operating temperaturę 61C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że procesor zmniejsza taktowanie gdy jest zbyt duża temperatura żeby zapobiec uszkodzeniu tak przynajmniej jest na nowych intelach a na AMD nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłączyć APM, sekcja wytrzyma szczególnie, że straci turbo więc CPU będzie chodził na standardowym vidzie a nie ostro przegiętym vidzie turbo, także tempy powinny spaść w granice normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym nie rezygnować z turbo boost, jesli chodzi o odczyt temperatury raczej jest wiarygodny ponieważ nie dawno czyściłem wentylatory od procka i itp. + mam obudowę Areocool XPREDATOR x4 więc troszkę wentylatorów tam mam :)

 

Co do chłodzenia jak wspomniałem mam wentylator(orginalny od AMD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To go zmień na coś porządnego dla ludzi za 100zł i będzie gitara.

Rynek używanych coolerów istnieje i proponuje się z nim zapoznać za 70-80 można by coś kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, myślałem o tym wcześniej o overclock'u wiem ze na oryginalnym chłodzeniu to by nie pociągło więc zdecydowałem się na Crosair H 100. Ale tylko dla pewności...

Spadki z 3,8 Ghz na 1,3 Ghz były spowodowane temperaturą, tak ? Nic innego nie zawiniło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 najczęstsze przyczyny spadków na AMD to przekroczenie TDP (przy wł. APM), zbyt wysoka temperatura lub zbyt słaba sekcja zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lub ustaw mnoznik na stale .. mialem taki problem co ty

i dalem na stale 3.6 i nic nie spada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...