Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mzmudek

Laptop do wszystkiego - od plików tekstowych, przez CAD'a po gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu pytałem się o procesory odpowiednie do pracy z Cadem... Jednakże troszkę się pozmieniało u mnie i muszę kupić laptopa uniwersalnego.

Tak jak w temacie, potrzebuję notebooka do wszystkiego. Może wypiszę czego oczekuję:

 

-Cena: 3000zł +/-300zł (ale naprawdę wolałbym się zamknąć w mniejszej kwocie, a te 300zł zostawić na akcesoria lub inne wydatki nie związane z komputerem)

-Procesor: Najlepiej już Haswell - nie mniej niż i5-4200M (Seria U nie wchodzi nawet w grę)

-Matryca: Matowa, 15,6 lub 17", HD+ to minimum (FHD poszukiwana bardziej)

-Karta: Tu myślę, że już zostanie mi doradzone.

-Ram: Myślę, że 8GB, ale jeśli będzie coś ciekawego w tej cenie z 4GB - nie pogardzę. Ram można dokupić.

-Dysk: Na razie w tej cenie zwykły talerzowy nie mniej jak 500GB

 

Kultura pracy: Laptop bez obciążenia ma być cichy, praktycznie nie słyszalny.

Wykonanie: Fajnie by było, żeby był dobrze spasowany i żeby nic nie trzeszczało.

Temperatury: Liczę również na wydajny układ chłodzenia, żeby sobie nie grzać łap na lapku.

 

Zastosowanie: Wszystko, tj. Gry (Nie mówię, że na najwyższych wymaganiach, ale żeby takie CoD:Ghost sobie śmignęło), AutoCad i wszystkie pochodne, Visual Studio, Przeglądarka z odpalonymi 15 kartami, jakiś film od czasu do czasu - także laptop maksymalnie uniwersalny

 

Przebiegi na baterii: Jak najdłuższe. Często używam kompa w podróży.

Inne: Bluetooth oraz USB 3.0(chociaż jeden) wymagane

 

System: Nie potrzebny

 

Bajery: Podświetlana klawiatura

 

Moje typy:

MSI GE70 http://www.x-kom.pl/p/157450-notebook-laptop-17-3-msi-ge70-2oc-i5-4200m-8gb-750-gt750-fhd.html

MSI GE60 http://www.x-kom.pl/p/157480-notebook-laptop-15-6-msi-ge60-2oc-i5-4200m-8gb-750-gt750m-fhd.html

Acer V3-772G http://www.x-kom.pl/p/154898-notebook-laptop-17-3-acer-v3-772g-i5-4200m-8gb-1000-gt750m-fhd.html

 

Do tej pory (6, prawie 7 lat) używam HP Compaq nx7400. Laptop nie do zajechania. Gdyby nie słabiutki procesor i problematyczna bateria, nie kupowałbym nowego. :) Oczekuję czegoś podobnego, jeżeli chodzi o jakość wyonania i serwis (nie zawiodłem się na nich)

 

 

I dodatkowe pytanie: Jaka będzie różnica w wydajności i5+GT750 ddr3 vs. Gddr5?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Mam nadzieję, że temat jest przejrzysty. :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie najsensowniej było by zainwestować w zasłużonego już i kultowego wręcz Lenovo y580 z i5 i gtx660

gtx660 = gt750 gddr5

 

gt750 ddr3 też zalezy w jakiej wersji ( bo są z róźnym taktowaniem ) to te kilkanaście % mocy mniej.

Jakość wykonania lepsza nizw MSi. Układ chłodzenia sprawniejszy. MA podświetlaną klawiaturę

 

ewentualnei jak potrzebujesz w Cadzie dużej mocy to Msi ge60 z i7 4c/8t u gt750

 

Natomiast jeśli chcesz 17cie to tylko i wyłącznie dell ge70, którego podałeś...

Lenovo nie ma 17" odpowiednika niestety. Znaczy się ma ale ma grafike konkurującą z wersją gt750 ddr3 a nie gddr5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale Lenovo odpada za samą matrycę. Zdaję sobie sprawę że mat zawęża liczbę modeli ale jest u mnie obowiązkowy. Jakieś inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

y510p.

http://allegro.pl/laptop-lenovo-y510p-i7-full-hd-4gb-1tb-ssd-gt755m-i3752733169.html

Trochę budżet przekracza.

+ matryca FHD matowa,

+podświetlana klawiatura,

+ solidne wykonanie,

+ i7 czwartej gen. - mniejszy pobór mocy, niższe temp. pracy,

+gtx755 - odrobinę podkręcony gtx660M z y580 - spokojnie pociągnie nowe gierki przy FHD może nie max ale medium spoko,

+ kieszęn ultrabay - miejsce na SSD, dodatkowe chłodzenie lub nawet grafę (ale raczej nie polecam)- problem ze sterownikami i skalowaniem wydajności

+ mocna bateria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w Lenovo wygląda sprawa z mikroprzycięciami i temperaturami? Jedyne recenzje są dla układu SLI, a takiego nie chcę, bo dla mnie to bubel. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w Lenovo wygląda sprawa z mikroprzycięciami i temperaturami? Jedyne recenzje są dla układu SLI, a takiego nie chcę, bo dla mnie to bubel. ;)

 

mikroprzycięć raczej nie uświadczysz. W przypadku temp. z dwoma grafami są znaczne ale jedna grafa to rzecz jasna niższe temp.

Dodatkowo jak wspomniałem zawsze można zamontować dodatkowe chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądają przebiegi na baterii w tym Lenovo? I czysto teoretyczne pytanie: jak wygląda sprawa z tym lapkiem: http://www.x-kom.pl/p/164704-notebook-laptop-15-6-msi-ge60-2od-i5-4200m-8gb-1000-gtx760m-fhd.html (Wiem, że przekracza budżet, ale jestem ciekaw jak GTX wpływa na długość pracy, ciepło, hałas i wszystko co związane z mocniejszą kartą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądają przebiegi na baterii w tym Lenovo? I czysto teoretyczne pytanie: jak wygląda sprawa z tym lapkiem: http://www.x-kom.pl/p/164704-notebook-laptop-15-6-msi-ge60-2od-i5-4200m-8gb-1000-gtx760m-fhd.html (Wiem, że przekracza budżet, ale jestem ciekaw jak GTX wpływa na długość pracy, ciepło, hałas i wszystko co związane z mocniejszą kartą)

 

Bateria stosunkowo mocna ale jak to się przekłada na długość pracy - ciężko powiedzieć. Zakładając, że używasz lapka poza domem nie grając to gt755m wykorzystywana nie będzie, uruchamia się integra. Obstawiam około 3,5h - np. oglądanie filmów.

 

MSI to lapek gamingowy - nawet stylistykę ma taką hehe.

gtx760M to jakieś 10/15% mocniejszy układ. Dokładnych wartości dotyczących czasu pracy na baterii nikt Ci nie poda - nawet producent tego nie określa bo jest to zależne od użytkowania. Co to ciepła i hałasu niestety nie pomogę. Przypuszczam, że wartości będą wyższe ale w jakim stopniu ciężko stwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusi i to Lenovo i ten MSI (mimo że ciut poza budżetem). To będzie ciężki wybór. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bla bla bla.... gtx760M to jakieś 10/15% mocniejszy układ.....bla bla bla

bzdura...

 

@down

różnica jest znacznie większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam MSI GE60. Jeżeli szukasz dobrego i mocnego sprzętu to właśnie ten.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...