Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomek7a7

Laptop do 3500zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuje dobrego laptopa na studia i do gier.. Chce jak najlepiej wydac te pieniadze wiec poszukuje jak najlepszej propozycji:)

A moje wymagania to (nie wiem jak one sie maja do siebie ale cos takiego chcialbym miec):

Procesor: Intel Core i7 4700mq/hq

RAM: Minimum 8Gb

Karta graficzna: najlepiej cos z rodziny gtx moze 760..?

Dysk twardy: Jakis dobry dysk 1TB

 

Czekam na wasze porady i z gory dzieki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 Ci nie styknie? Jeśli chodzi o coś z i7 to myślę, że Lenovo Y510P z GT755 będzie najlepszym wyborem. Jesli zdecydowałbyś się na i5, to masz do wyboru np. takiego MSI z GTX760 lub tego samego Lenovo z dyskiem SSD i GT755. Jeśli chodzi o kartę graficzną to najwydajniejszy pod tym względem będzie MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core i7 4700mq/hq

RAM: Minimum 8Gb

Karta graficzna: najlepiej cos z rodziny gtx moze 760..?

Dysk twardy: Jakis dobry dysk 1TB

 

Do tego to trochę byś musiał dołożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie bardzo mi zalezy na i7 wiec interesuja mnie lapki tylko z tym prockiem:) A karta graficzna gt 755m w tym lenovo Y510P daje rade..? Bo chodzi mi tez zeby ten laptop nie tylko spelnil sie na uczelni ale tez w najnowszych grach i to jest zakup na dluzszy czas wiec dobrze byloby gdyby ten zestaw nie mial problemow z grami za jakis czas:) A Karta gtx nie bylaby lepsza..? Bo ogladalem porownania i juz gtx 660 duzo lepiej wypada niz gt 755M:)

 

Hmm a duzo wiecej by mnie taki zestaw kosztowal...?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli cos kolo 4000 musze miec.. A waszym zdaniem warto dokladac czy np lepiej zostac przy lenovo Y510P i mi na dluzszy czas rowniez starczy..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze kupić Takie Lenovo y510p z i7 4 core i 2xgt750 ( sli)

Temperatury pracy nie należą do najmniejszych ale wydajność dosyć niekiepska bo przebija gtx760tke. i jest na pozimie w poblizu gtx770 ( ofc u średniam wyniki bo sli róźnie się skaluje w róźnych grach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ten lenovo by mi odpowiadal tylko slyszalem ze chłodzenie sobie nie poradzi w tym modelu i będzie dusić taktowanie czy to jest duzym problemem..? Bo mi zalezy na dosc nie zawodnym sprzecie.. Czy moze chlodzenie sobie jakos poradzi...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak będziesz musiał pójść na jakieś ustępstwa czy będzie to procesor, grafika czy zwiększenie budżetu (najlepiej by było ale też najtrudniej ^^) więc jak zależy ci na niezawodności to nie ryzykuj laptopa którego możesz zagotować przy graniu. Jak już się upierasz na I7 to polecam któryś z MSI podanych przez razdi ze wskazaniem na GE60 bo masz po prostu więcej miejsca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

 

A co sadzicie o laptopach MSI? np MSI GP70,

 

http://allegro.pl/gaming-msi-gp70-i7-4700-8gb-1tb-24gb-ssd-gt740-2gb-i3750424844.html

 

 

Widze, ze cena w okolicach budzetu, do tego za pare zl wiecej mozna uzyskac wiecej RAM, - jedyny problem to matryca 17 cali - matowa 1920x1080?

 

Co sadzicie o tym lapku i 17 calowej matrycy do rozrywki ? (gry, filmy).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko Cie zapytam po co Ci i7?

Bo za cholere tego nie rozumiem...

 

Będziesz pracować w AutoCAD albo 3ds czy czymś tego pokroju?

Jak nie to i7 jest ci NIEPOTRZEBNY!

 

Jak chodzi Ci głównie o gry to i5m Ciebie interesuje i tylko ten procesor.

 

A w tym wypadku GE60 z GTX760m i matrycą HD masz za śmieszne pieniądze. Jak trochę dołożysz to myślę że do 3,7tys będziesz miał do tego ssd 128GB na msata.

 

Jak chcesz żeby to był laptop na długi czas i zapewnił Ci dobrą wydajność w grach to interesuje Cie tylko grafika. i5 jest wystarczające do wszystkim gpu jednordzeniowych o wydajności +-GTX675mX (jest jakieś 15% wydajniejsza od GTX760m).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, popracować a pracować to jest różnica.

Ja jak kupiłem y580 to wybrałem wersje z i7 a nie i5 z ssd bo mi był ten procesor koniecznie potrzebny do renderingów, bo zajmuje się tym tyle co graniem albo i więcej.

Ustal sobie priorytety, bo jak masz więcej pracować jak grać, ewentualnie podział czasu na to i to będzie 50/50 to można myśleć o i7, ale jak masz więcej grać niż pracować to odpuść sobie dodatkowych kosztów i weź wersję z i5m i GTX760m od MSi.

 

Z doświadczenia Ci powiem, że jeśli do tej pory sam nie zacząłem pracować w tym programie z własnych chęci to na studiach za wiele sie nie zmieni poza obowiązkiem zrobienia czegoś od czasu do czasu. Dlatego też na Twoim miejscu wziął bym tego MSi GE60 z i5m i 760tką, a to co Ci zostanie będzie do dysku ssd na msata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli jezeli mielibyscie doradzic...

 

do 4000zl laptop przeznaczony glownie do gierek, filmow itp..?

 

Myslalem, o Y510P z I7 ale w sumie masz racje, nie zamierzam projketowac w Autocad ani obrabiac zdjec/filmow itp.

 

Wolalbym za to na pewno i5 i ssd.

 

Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

także szukam laptopa z ssd tak żeby zainstalować na nim Windowsa, karta graficzna też się liczy, do msi jakoś nie jestem przekonany, toshiby są fajne ale wszystkie z błyszczącą matrycą a ja bym chciał z matową, macie jakieś propozycje lapka do neta, filmów i gier z i7 i ssd bo to zawsze na dłużej laptop będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do MSi nie jesteś przekonany a toshiby Ci się podobają.... :hmm:

 

Osobiście sprzętu Toshiby na chwilę obecna nikomu bym nie polecił... Tandeta.

 

i7 wcale nie świadczy o tym że laptop będzie Ci dłużej służyć.

 

To jak pisałem zależy od priorytetu. Jak chcesz grać i używać sprzętu do normalnych rzeczy jak filmy net i takie tam to nacisk leci na GPU, jak dużo programujesz, projektujesz, renderujesz to wtedy nacisk idzie na CPU>

Co za tym idzie, jak chcesz mieć laptopa który Ci długo posłuży do grania to bierzesz Msi GE60 z GTX760m, jak chcesz pracować w profesjonalnym oprogramowaniu wymagającym dużej mocy to możesz kupić laptopa na zintegrowanym układzie i procesorze i7m.

 

Nie ma co się pchać w i7 jeśli nie będziesz umiał go wykorzystać.

Do grania i ogólnego zastosowania ten procesor się nie nadaje, CHYBA że posiadasz grafikę mocniejszą jak GTX770m (a to jest układ blisko 25% wydajniejszy od 760m).

 

MSI GE60 z matrycą HD(niska natywna rozdzielczość to mniejsze obciążenie dla GPU co za tym idzie większa wydajność w grach), i5 4200m oraz GTX760m kosztuje jakieś 3250zł, do tego dokładasz 400zł na a-data xpg sx300 msata 128GB i masz naprawdę świetny sprzęt.

Lepszej inwestycji powyżej 3tys na chwilę obecną nie ma.

Y510p byłby jeszcze lepszy gdyby te SLI faktycznie zawsze działało tak jak powinno, a co za tym idzie miało oficjalne wsparcie sterowników od nV, bez tego działa jak chce, skaluje się jak chce więc to jest loteria kiedy będziesz miał lepszą wydajność (jeśli zadziała prawidłowo to jakieś 20% lepiej jak 760m) a kiedy nie (jeśli nie to masz -30% w stosunku do 760m).

Dlatego nie opłaca się go brać jeśli w tej samej cenie można mieć GE.

Poniżej 3tys 510p już ma sens, chyba że mamy możliwość kupić Y580 za mniejsze pieniądze, wtedy już 510p nie ma sensu (y580 to praktycznie to samo tylko za niższą kwotę).

 

Generalizując, i7m nie jest potrzebny nikomu kto nie wie jak go wykorzystać, zakładanie że może lepiej go mieć to głupota i zbędne dodatkowe koszta, które lepiej przeznaczyć na SSD msata.

Jak interesuje Ciebie w głównej mierze granie to GE60 z 760m i matrycą HD jest najlepszym wyborem i jeszcze przez długi czas takim zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzał bym z tym kijowym skalowaniem się sli 750....

w testach w necie wygląda to całkiem do rzeczy... a w grach, któe nie obsługują sli ( bo tylko wtedy będzie wynik aż 30% gorszy niżg tx760) wystarczy 1 gt750

( world of tanks się nei liczy :E )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże... Co Ty się uparłeś na to i7...

Do czego Ci one...

 

FHD sie nie opłaca. Wydajność taka sama jak Y580 z matrycą HD.

 

GE60 jak chcesz mieć wydajność to bierzesz z matrycą HD a nie FHD.

No chyba że nie zamierzasz grać nałogowo tylko używać bardziej do multimediów laptopa, to FHD ma sens.

Tak samo jak chcesz pracować w programach wymagających mocy CPU to bierzesz i7m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra...

 

Już widzę jak ciśniecie w BF4 czy inne podobne na multi z mobilnym i5 wydajności desktopowego i3, który się tam dławi i to wiadomo nie od dzisiaj.

 

Jak chce i7 - niech ma. Sam widzę po moim lapku na i7 SB, że znacznie wolniej się starzeje niż bliźniacze konstrukcje na i3/i5 jeśli chodzi o moc obliczeniową, więc gdzie problem ? Bo IMO to zaleta.

 

Poza tym - Toshiba tandetą ? Ciekawe w którym miejscu. Używam już drugiej Toshiby i złego słowa nie powiem.

 

I właśnie jakbym miał 3.5k to bym wolał dołożyć parę stówek, zorganizować przesyłkę i wziąć taką maszynkę w jakimś ciekawym configu - z i7. http://www.toshiba.com/us/computers/laptops/qosmio/X70/X70-ABT3G22

 

i7, 8GB RAM - takie zmiany w porównaniu do standardowej konfiguracji - 1200$ - ~3700 PLN. Razem z organizacją wysyłki z USA by się zamknęło w 4k, mucha nie siada.

 

W X-kom'ie najtańszy lapek z GTX770 to GT60 za 5k http://www.x-kom.pl/p/150349-notebook-laptop-15-6-msi-gt60-2oc-i7-4700mq-8gb-750-fhd-gtx770m.html

Tysiak oszczędności i IMO zdecydowanie firma bardziej godna zaufania, niż MSI, które robi laptopy do gamingu po kosztach i wcale najlepiej im to nie wychodzi, co widać.

 

To moja propozycja - moim zdaniem zdecydowanie warta rozpatrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@M19 a w Polsce ten lapek jeszcze Toshiby niedostępny? Masz jeszcze jakieś inne propozycje z i7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w Polsce Toshiba ma słabe modele w dość śmiesznych cenach, bo po prostu większość Polaków jak kupuje Toshibę, to serię Satelite C, czyli najuboższą.

Seria Qosmio od jakiegoś czasu w ogóle w Polsce jest niedostępna.

 

Ale jeśli się uprzesz i sprowadzisz maszynkę z US (tam Tośka najprężniej działa - zobacz sobie katalog modeli na US, a na Polskę), to naprawdę dobrze na tym wyjdziesz. Tak naprawdę się wtedy okazuje, że za dość małe pieniądze dostajesz sprzęt bardzo dobrej jakości.

 

Ja na moją P775 (którą męczę 2.5 roku) naprawdę nie narzekam, też do mnie przyleciała z USA (za sprawą rodziny akurat, więc troszkę prościej) i naprawdę nie ma się czego bać, a wychodzi cały interes bardzo opłacalnie IMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ty jakbyś miał teraz brać laptopa z tych dostępnych w Polsce, nie chodzi mi tylko o Toshibę ale też inne firmy to na co byś się zdecydował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ? Nic. :E

 

Jak widzę, że za ~3.5k mogę tu mieć GTX760, a za oceanem GTX770 25% wydajniejszego za stówkę-dwie więcej, to tu nie ma się nad czym zastanawiać.

 

Na upartego brałbym Y510p SLI + porządną podstawkę chłodzącą i zewnętrzny napęd optyczny. 755-tki SLI niby ciut wydajniejsze od 770, ale z SLI jest całkiem sporo problemów, które mogą zirytować - szczególnie w notebook'ach.

 

Jednakże jakoś mam słabość do Toshiby, bo lapki od nich mnie nigdy nie zawiodły, a znajomi nawet budżetówki 3-4 letnie sobie chwalą do pracy biurowej i ja zdecydowanie bym postawił na ściągnięcie Qosmio. Szczególnie, że 3.5-4k to sporo kasy i chciałbym je jak najlepiej wykorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...