Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xShaDi

HDR- rewolucja czy ewolucja?

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawosci zapytam, w jakiej odleglosci siedzisz od TV?

Z 3.5 do 4 metrow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętam wypowiedzi o VR - to było dopiero bicie piany ohy i ahy, rewolucja i w ogóle. Z HDR jest trochę inaczej ale ja czekam na jakąś nową rewizję, nowe panele, bo jak oglądałem materiały demo HDR na TV za 20k to miałem problem z wychwyceniem różnic. Szłu ni ma. Ale jak ktoś zapłacił 8 czy 10k za TV to bardzo chce te różnice zobaczyć :/

Na jakim materiale różnic nie widziałeś na jakim modelu?

 

Po Ipsie który masz w podpisie powinieneś zawału dostać z wrażenie oglądając samego oleda materiał sdr nie mówiąc o hdr

 

To nie czasem Ty wyśmiewałeś się z kogoś kto podniecał się HDR'em?

A teraz OLED'y i zachwyt? Trollujesz? :brow:

Kupisz oleda, albo ktoś Ci kupi tez zmienisz zdanie chyba każdy tak ma.

 

I nie będzie potrzeba do tego materiału hdr zwykły bluray wystarczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że po prostu nie zrobiło to na nim takiego wrażenia jak na innych. Czego sporo ludzi z tego i poprzedniego tematu nie jest w stanie wziąć na klatę. Natomiast jeśli ktoś dostaje zawału po zobaczeniu OLEDA, najwyraźniej ostatnie 10 lat przesiedział w jaskini, a ten OLED to pierwszy płaski TV jaki widzi na oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupisz oleda, albo ktoś Ci kupi tez zmienisz zdanie chyba każdy tak ma.

 

I nie będzie potrzeba do tego materiału hdr zwykły bluray wystarczy ;)

OLED robi robotę nawet bez HDR'u, to jest oczywiste.

Napisałem to tylko dlatego, że on ciągle trolluje kilka osób które się o HDR wypowiadały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętam wypowiedzi o VR - to było dopiero bicie piany ohy i ahy, rewolucja i w ogóle. Z HDR jest trochę inaczej

 

sam zauwazasz. to coś innego. vr to przeniesienie rozrywki na zupełnie inny poziom (czyli de facto rewolucja) natomiast hdr to ogromny skok w sposobie prezentowania obrazu. ogólnie próby rewolucjonizowania rozrywki jest mega trudna. jestem pewien że vr się obroni ale np. 3d poległo i nie udało się im tego sprzedać. bo wymagało zmiany przystosowań i ogólnie koncepcji doświadczania wrażeń. z podobnego powodu różnego rodzaju interaktywne gry z kontrolerami przenoszącymi nasz ruch do świata gry (np jak to działa w skyrim vr) wciąż nie cieszą się dużą popularnością i jest to raczej nisza nisz.

 

hdr to neisawmoita rzecz i dla mnie znacznie większy skok niż tam ubóstwiane przez wielu 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vulc ja się przesiadłem z plazmy st60 panasonica (sprzedalem), mam w domu również leda na va 1080p od sonego, różnica po przesiadłem na oleda jest delikatnie mówiąc spora, a na odpowiednim materiale porażająca.

 

Modele lg na rok 2k18 są sporym rozczarowaniem zwłaszcza seria b, c oraz e.

 

Najfajniejsze się prezentuje według mnie seria g szczerze mówiąc wolałbym ja od najdroższe serii w, jednak cena nadal zaporowa.

2018-01-09-22.55.44-1.jpg

 

139096-tv-review-lg-oled-e6-review-image2-VP3W4sBaIZ.jpg

 

Który ładniejszy?

 

Pierwszy bardziej futurystyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vulc ja się przesiadłem z plazmy st60 panasonica (sprzedalem), mam w domu również leda na va 1080p od sonego, różnica po przesiadłem na oleda jest delikatnie mówiąc spora, a na odpowiednim materiale porażająca.

Widziałem OLEDA LG z wyższej półki zaraz obok Samsunga 4K VA. Odpowiednio nowy i stary TV znajomego. Różnica widoczna gołym okiem, na tym samym materiale. Porażająca? W żadnym wypadku. Ludzie już zapomnieli jak fachowy obraz potrafią generować dobre telewizory 4K. Przez co powstaje jakiś kult OLED'ów i HDR'a, którym przypisuje się magiczne właściwości. Takie porównanie o jakim wspomniałem, potrafi być naprawdę otrzeźwiające. Nie mając punktu odniesienia faktycznie idzie kupić cały ten marketing zbudowany wokół nowych technologii. Technologii, które oczywiście są przyszłością, temu ciężko zaprzeczyć.

Który ładniejszy?

Szerokość dolnej ramki w tym drugim niezbyt mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na OLED jednak ten kontrast miażdży i ma to ogromne znaczenie w oddaniu realizmu tak w ogóle mówiąc. Bez dobrego kontrastu i głębokiej czerni nie ma mowy o dobrym obrazie. Dla mnie osobiście to co potrafią telewizory OLED od LG to ogromny skok jakościowy w porównaniu z najlepszymi LCD, a nawet plazmami w ich najlepszym okresie (pamiętam jak zobaczyłem w sklepie Pioneera Kuro, wtedy ten obraz też miażdżył).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem OLEDA LG z wyższej półki zaraz obok Samsunga 4K VA. Odpowiednio nowy i stary TV znajomego. Różnica widoczna gołym okiem, na tym samym materiale. Porażająca? W żadnym wypadku. Ludzie już zapomnieli jak fachowy obraz potrafią generować dobre telewizory 4K. Przez co powstaje jakiś kult OLED'ów i HDR'a, którym przypisuje się magiczne właściwości. Takie porównanie o jakim wspomniałem, potrafi być naprawdę otrzeźwiające. Nie mając punktu odniesienia faktycznie idzie kupić cały ten marketing zbudowany wokół nowych technologii. Technologii, które oczywiście są przyszłością, temu ciężko zaprzeczyć.

 

Szerokość dolnej ramki w tym drugim niezbyt mi się podoba.

Ojj Vulc, Vulc o czym Ty piszesz widziałeś u znajomego :E w jakich warunkach w dzien, w nocy na jakim materiale ?

Jaka maja czerń najlepsze matrycę va? 0.02? Niżej?

To nie ramka tylko soundbar.

 

Słabo się z kimś dyskutuje jak nie wie o czym pisze a opinia wyrobiona na podstawie porównania u znajomego jak może być traktowana poważnie?

 

Dajmy sobie juz spokój bo Ty wiesz lepiej, a ja nie lubię strzepic języka i dyskutować z osobą która nie miała doczynienia z technologią na codzień i jej dogłębnie nieprzetestowala, jaki to ma sens, chyba żaden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wspomniał, że w całym HDR chodzi o kasę. No bo wszystkie firmy mają działać charytatywnie...

 

Jest problem z wdrożeniem technologii na szerszą skalę, bo nie ma jednego HDRu. Dolby promuje DolbyVision, ale chce opłat licencyjnych. Samsung promuje znowuż swój HDR10 i nowt HDR10+ bez opłat. Obok mamy HLG, który zawitał już na odbiorniki STB.

 

Będzie mała wojna niczym betamax vs VHS albo HD-DVD vs Bluray :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojj Vulc, Vulc o czym Ty piszesz widziałeś u znajomego :E w jakich warunkach w dzien, w nocy na jakim materiale ?

Jaka maja czerń najlepsze matrycę va? 0.02? Niżej?

To nie ramka tylko soundbar.

 

Słabo się z kimś dyskutuje jak nie wie o czym pisze a opinia wyrobiona na podstawie porównania u znajomego jak może być traktowana poważnie?

 

Dajmy sobie juz spokój bo Ty wiesz lepiej, a ja nie lubię strzepic języka i dyskutować z osobą która nie miała doczynienia z technologią na codzień i jej dogłębnie nieprzetestowala, jaki to ma sens, chyba żaden.

Trochę pierniczysz szczerze mówiąc, czy raczej próbujesz umniejszać.

W nocy, na dworze przy włączonych reflektorach budowlanych. Do tego oglądali Klan na TVP i to bez HD.

 

Jakie ma znaczenie jaki był materiał? Bo jak mniemam pijesz do tego, że nie w każdej produkcji HDR jest dobrze zaimplementowany i nie każda jest prawdziwym 4K?

Skoro materiał był ten sam to chyba można ocenić różnice między ekranami?

 

Tu się zaczyna coś czego nie trawię w audio czyli strasznie elitarny klub. "Jak można nie słyszeć? Złe źródło i zbyt słabe obycie."

Ale dobrze, że jest osobny wątek. Będzie można omijać mając nadzieję, że peany HDR'owe się zbytnio nie rozleją na tematy o grach.

Ależ się uroczo na tych konsolach odmieniło. Słusznie kiedyś zarzucając niektórym onanizm PC'towy teraz sami jadą oburącz pomagając sobie nogami. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojj Vulc, Vulc o czym Ty piszesz widziałeś u znajomego :E w jakich warunkach w dzien, w nocy na jakim materiale ?

Czego dokładnie nie zrozumiałeś jak pisałem "ten sam materiał"? To chyba oczywiste, że warunki były takie same, na tym polega porównywanie obrazu. Co ma czerń matryc VA do rzeczy? Akurat takie TV mieliśmy dostępne.

Słabo się z kimś dyskutuje jak nie wie o czym pisze a opinia wyrobiona na podstawie porównania u znajomego jak może być traktowana poważnie?

W którym miejscu nie wiem o czym pisze? Podasz konkrety? Opinia wyrobiona na podstawie porównania dwóch TV o różnej technologii nie jest miarodajna? Jak często ktoś ma taką możliwość? Może przez to, że u znajomego, a mogłem oba panele załadować na Żuka i przywieźć do siebie? Bardziej miarodajne według Ciebie jest porównywanie screenów na necie, wtedy można to traktować poważnie? Bądź łaskaw odpowiedzieć na te pytania, bo się chyba pogubiłeś.

osobą która nie miała doczynienia z technologią na codzień i jej dogłębnie nieprzetestowala, jaki to ma sens, chyba żaden.

Przez 4h przetestowałem sporo i wypowiadam się na temat tego co widziałem. Ty natomiast masz z tym wielki problem, bo nie pieje z zachwytu. Stawiam orzechy przeciwko kasztanom, że gdybym się zachwycał, radośnie byś mi przyklaskiwał jaki to ten OLED jest niesamowity. Wy ludzie jesteście doprawdy niereformowalni. Nie można mieć odmiennych odczuć, bo zaraz pojawia się pierdzenie o świetle, jaki materiał, czy na pewno dobrze to robiłeś, czy sprzęt odpowiednio skalibrowany, kable jakie, a na koniec że dogłębnie nieprzetestowałeś, więc nie masz prawa głosu, idź do okulisty. Kto więc wie tutaj lepiej?

Ktoś wspomniał, że w całym HDR chodzi o kasę. No bo wszystkie firmy mają działać charytatywnie...

To było stwierdzenie faktu, a nie robienie z tego problemu, co w związku z tym? Zresztą dobrze wiesz o czym mowa. HDR w budżetowych TV to tylko napis na pudle. Ludzie kupują i udają, że coś widzą.

Ależ się uroczo na tych konsolach odmieniło. Słusznie kiedyś zarzucając niektórym onanizm PC'towy teraz sami jadą oburącz pomagając sobie nogami. :E

Jak widać onanizm nie zna granic. :E Z drugiej strony nikt przecież tego nie demonizuje, o ile zachowane są granice przyzwoitości. Co niektórym wychodzi lepiej, innym gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocztwiście, że w tańszych modelach to napis i marketing. Seby ruszą do Media Expertów w rytm muzyki Lisowskiej i kupią Mantę z HDR. Oczywiście jaja sobie robię, bo niektórzy nie łapią mohego specyficznego humoru :E

 

Ktoś tu coś wspomniał o 3D i VR. Te technologie nie miały racji bytu, bo żeby coś takiego miało sens dla przeciętnego Kowalskiego to nie może być dodatkowych akcesoriów. Zakładanie okularów, czy tego dziadostwa od VR jest niepraktyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego dokładnie nie zrozumiałeś jak pisałem "ten sam materiał"? To chyba oczywiste, że warunki były takie same, na tym polega porównywanie obrazu. Co ma czerń matryc VA do rzeczy? Akurat takie TV mieliśmy dostępne.

 

Czego Ty nie zrozumiałeś jak napisałem w jakich warunkach było testowane? Chyba jest spora różnica czy w switle słonecznym w przyciemnionym pomieszczeniu czy w warunkach kinowych (całkowita ciemnosc) wtedy różnice były by najbardziej odczuwalne, w ciągu dnia na dobrej matrycy va czerń jest smoliści czarna, wszystko wychodzi po zmroku.

 

Czerń matrycy va w porownaniu do oleda ma sporo do rzeczy, punkt czerni matrycy definiuje ogólny kontrast obrazu, a jak zapewne wiesz kontrast jest glowym czynnikiem jakości obrazu, i właśnie dlatego ze w oledach każdy piksel emituje własne swiatlo i jest możliwość całkowitego jego wyłączenia przez matrycę osiągamy kontrast 1 do nieskonczonowci, w zależności od materiału różnica tak jak pisałem będzie gigantyczna ( np oglądając film oparty głównie na ciemnych scenach)mniejsza film oparty głównie na akcji w słońcu.

 

 

W którym miejscu nie wiem o czym pisze? Podasz konkrety? Opinia wyrobiona na podstawie porównania dwóch TV o różnej technologii nie jest miarodajna? Jak często ktoś ma taką możliwość? Może przez to, że u znajomego, a mogłem oba panele załadować na Żuka i przywieźć do siebie? Bardziej miarodajne według Ciebie jest porównywanie screenów na necie, wtedy można to traktować poważnie? Bądź łaskaw odpowiedzieć na te pytania, bo się chyba pogubiles

Opinia wyrobiona używając telewizor u znajomego a nie mając z nim do czynienia na codzień w każdych warunkach z każdym materiałem może być lekko mylące, tak jak napisałem ty wiesz swoje, dyskuskusja z tobą zawsze ma charakter "ja wiem wszystko najlepiej" wszystko widziałem moje zdanie jest najmojsze"

 

A reszta się pogubila w tym moja skromna osoba. Bo co przecież robiliśmy z seba porównanie przy browarku i wszystko widziałem :E słabe ten oledy mała różnica :D

 

 

Przez 4h przetestowałem sporo i wypowiadam się na temat tego co widziałem. Ty natomiast masz z tym wielki problem, bo nie pieje z zachwytu. Stawiam orzechy przeciwko kasztanom, że gdybym się zachwycał, radośnie byś mi przyklaskiwał jaki to ten OLED jest niesamowity. Wy ludzie jesteście doprawdy niereformowalni. Nie można mieć odmiennych odczuć, bo zaraz pojawia się pierdzenie o świetle, jaki materiał, czy na pewno dobrze to robiłeś, czy sprzęt odpowiednio skalibrowany, kable jakie, a na koniec że dogłębnie nieprzetestowałeś, więc nie masz prawa głosu, idź do okulisty. Kto więc wie tutaj lepiej?

 

Teraz piszesz o jakiś 4 godzinach, nie napisałeś jaki materiał widziałeś, ultra bliray netflixa, gry, nie napisałeś w jakich warunkach w całkowitej ciemności itd, nie napisałeś na jakich modelach .

 

Absolutnie nie mam żadnego problemu ze nie pijesz z zachwytu, co mnie szczerze mówiąc obchodzi zdanie Vulc osoby której w ogóle na oczy nie widziałem i która nie daje się traktować poważnie przez to co pisze.

Jak twoje opinia może być przeze mnie brana pod uwaga skoro tak podstawowe zalozenia o których pisałem wyżej, a bez których według mnie nie można miarodajnie ocenić, porównać technologi nie były zachowane, a może były, ale nic o tym nie napisałeś.

 

Można mieć odmienne zdanie, ale trzeba umieć je uargumentowac ( ahh sam tak bardzo zawsze chcesz słyszeć argumenty drogi vulcu) a sam nie podajesz ich za grosz, tylko subiektywne wrażenia, odczucia.

 

Nikt ci nie zabrania ich mieć i ich nie neguje tylko proszę nie oczekuje ze będą brane pod uwagę przy rzeczowej dyskusji.

 

 

Jak widać onanizm nie zna granic. :E Z drugiej strony nikt przecież tego nie demonizuje, o ile zachowane są granice przyzwoitości. Co niektórym wychodzi lepiej, innym gorzej.

 

A co jest granica przyzwoitości kto określa te standardy Ty, a może twój kolega? Nawet jak ktoś się może nadwyrost cieszy z czegoś musi Cię to tak boleć? Ja obsolutnie nie mam problemu z twoim zdaniem, tylko z tym ze starasz pokazać że jest ono jedynym właściwym a te teksty z anonizmem ehh dziecinada lekka chłopaki ile wy macie lat?

 

Wiem że to forum komputerowe i stereotypowo są tu sami anonisci prawiczki,ale dajcie już z tym spokój, tak samo jak z stawienie orzechów przeciwko kasztanom :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Jeśli wymieniacie jakie macie TV i jak HDR to ja tez..

 

Mam Sony TV Xe9005 i jestem pod wrażeniem jakosci obrazu oraz samego HDR. HDR po prostu wygląda tak jakbyśmy oglądali obraz "za lustrem". Warto jeszcze skalibrować sobie TV pod kątem HDR. Bo jest spora różnica. Wiadomo są lepsze TV które mają lepsze HDR ale do ceny 5k jest to najlepszy TV pod kątem HDR. Chyba, że jeszcze pod uwage weźmiemy Samsung z serii KS. HDR nie jest rewolucją, ale "porządną" ewolucją która bije na głowę nawet technologię 4K oraz inne ostatnie technologie.

 

Testowałem jeszcze HDR itp na Sony xe700, 8xxx i na LG jakimś tam nie pamiętam modelu. Na nich jakość HDR była dużo gorsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze nie widziales HDR na moim LG OLED65B7V na tym oledzie czern i hdr robi taka roznice jak ciepy lipcowy sloneczny dzien i listopadowy dzien.

Naprawde widac roznice pomiedzy moim olede a zwylkym hdr 4k kolegi ma jakiegos ks samsunga wlasnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja widziałem też OlEDy i są bardzo ładne. Czerń faktycznie robi swoje ale raczej nie dołożyłbym drugi raz tyle by je kupić. Bo nie jest to opłacalne - dla mnie. To co mam jest na razie mi wystarczające. Między porządnymi TV LED a OLED nie ma aż drastycznej zmiany. Większa różnica jest gdy np mamy zwykłe TV LCD/LED z gorszymi parametrami lub po prostu przestarzałymi. Wtedy różnica między porządnymi TV a tymi jest PRZEOGROMNA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

frustracja osiąga poziom jak na forum audio że ktoś nie słyszy różnicy między kablem za 599zł a 799zł. Hahaha. natomiast co do HDR - poczekajmy na wersję 2.0. Na razie nie ma się czym ekscytować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie HDR to ani ewolucja ani rewolucja. Ot taki dodatek, który uprzyjemnia oglądanie na TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 3.5 do 4 metrow :)

No to 65 cali już jest całkiem ok, ja mam większy problem bo 8 metrów :E

 

Może zacznijmy od tego, że chyba nikt na tym forum nie ma prawdziwego HDRu który zaczyna się od 1k cd/m2, może TV za 5-6k zł w przyszłym roku będą mieć takie parametry, ale obecnie to 15k+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a np ktore tv maja "prawdziwy" hdr ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

a np ktore tv maja "prawdziwy" hdr ?

 

To zależy od wielu czynników. Ostatnio oglądałem ciekawe materiały odnośnie własnie technologii HDR.. Taka zagraniczna konkurencja ala HDTV. Z tego co zrozumiałem to wiadomo zależy od samej matrycy :D No ale to chyba rzecz oczywista no i technologii samego HDR. czy to 8-bitowy, czy 10 itp.. Dużo jest tych bajerów aż sam się gubie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do różnicy między LCD VA (KS7000) a OLEDem, w warunkach kinowych i filmach z czarnymi pasami to jest przepaść. Na LCD nawet z ledami z tyłu widać nierównomierną czerń a jak jeszcze dodamy do tego lokalne wygaszanie w HDR to jest masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a np ktore tv maja "prawdziwy" hdr ?

Panasonic EZ1000 z OLEDów, Sony XE93 z VA, Panasonic DX900. Albo telewizory z Direct LED.

 

To zależy od wielu czynników. Ostatnio oglądałem ciekawe materiały odnośnie własnie technologii HDR.. Taka zagraniczna konkurencja ala HDTV. Z tego co zrozumiałem to wiadomo zależy od samej matrycy :D No ale to chyba rzecz oczywista no i technologii samego HDR. czy to 8-bitowy, czy 10 itp.. Dużo jest tych bajerów aż sam się gubie.

 

OLED potrzebuje 100-200 mniej jasności, ze względu na swoje parametry ekranu. OLED z 800 cd równa się VA z 1k+.

 

EDIT: ZD9 100 cali dalej kosztuje 300k zł? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z oledów tylko Panas? :lol2:

Zresztą na OLEDzie HDR i tak nie jest wybitny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A co ma CIA, MI6 czy inne służby wywiadowcze do artykułów na portalach internetowych czy twiterowych pseudo-analiz, rozumiem że czytanie ze zrozumieniem kontekstu jest dla kolegi zbyt dużym wyzwaniem.   Rosja ma skończone rezerwy ludzkie, no ale skoro twoja 6 letnia bratanica twierdzi, że Rosja jest duża więc wygra to tak musi być. Co do Trumpa i jego zdecydowanego prowadzenia w sondażach to chyba też ci to twoja bratanica powiedziała, Trump i Biden w ogólnokrajowych sondażach idą mniej więcej z podobnym poparciem raz jeden raz drugi prowadzi więc nie wiem skąd bierzesz to zdecydowane prowadzenie Trumpa, a biorąc pod uwagę specyficzny system wyborów prezydenckich w USA jest jeszcze ciekawiej, wystarczy sprawdzić sondaże z podziałem na stany i zobaczyć, że dokładnie jak w 2020 wygrać mogą obydwaj wszystko znowu rozbije się o pojedyncze stany, do tego w USA wybory wygrywają pieniądze a tych Biden zebrał na początek kwietnia dwa razy więcej niż Trump.   Ukraina już się obroniła przed Rosją i wypchnęła ją z większości zajętego na początku wojny terytorium, i od dwóch lat się broni dalej, nie będe wnikał co miało znaczyć twoim zdaniem że cytuje "Rosja sama bez pomocy z zewnątrz jest 50x wiekszą od Ukrainy", że niby wielkośc terytorium ma znaczenie w kwestii wygrywania wojny, no to całkiem ciekawe podejście, ale niestety kompletnie bezsensowne, podczas inwazji na sąsiada liczą się zasoby ludzkie tu Rosja ma większe fakt ale jakie 3-4 krotnie a nie 50 krotnie, a i tak trzeba by spojrzeć dokładnie w demografie żeby wyiągnąć wnioski. Nie wiem co mają prawa człowieka do mobilizacji w czsaie W ale mniejsza z tym, pominmy to bo to niczego nie wnosi. Przestawienie przemysłu na tryb wojenny, niczego nie zmienia jeżeli jedyne co to spowodowało to ewentualne zwiększenie produkcji bieda wersji T-ciaków bez zachodniej elektroniki i optyki w ilościach pozwalających na zastępowanie utraconego sprzętu, i umożliwia dużą akcje przywracania do służby złomu z lat 50-70 ubiegłego wieku, faktycznie wyczyn jak cholera.  Czytam takie głupoty od dwóch lat, Ukraina według waszych analiz z czterech liter powinna być zniszczona/podbita mniej więcej od dwóch lat, Puitn miał zaorać wszystko nukami i być carem wszechświata, a jak narazie mija 27 miesięc pełnoskalowej inwazji drugiej armii świata na jeden z biedniejszych krajów w Europie, pomijam już fakt zajęcia części terytorium w 2014 i pełzający konflikt trwający dekadę. Ale zapewne jest tak jak piszesz, Putin jest gotowy wojskowo do zajęcia całej Ukrainy, ale nie jest politycznie i dlatego dwa lata temu wywołał największych konflikt w Europie od dziesięcioleci, i tak sobie mieli od dwóch lat żołnierzy i sprzęt bo musi się jeszcze politycznie przygotować. Co do Skrzypczaka to mnie nie rozsmieszaj, z całym szacunkiem dla kariery pana generała, ale obecnie to on na potrzeby artykułów (raczej nie za bóg zapłać) reaguje na bieżące wydarzenia i zgodnie z trendem na dany moment zmienia wersję, to nie jest analiza konfliktu zbrojnego tylko zwykłe wróżenie z fusów na zasadzie "będzie tak,albo będzie inaczej", do analizy konfliktu zbrojnego potrzebujesz danych, danych i jeszcze raz danych, a robienie analiz strategicznych na podstawie dostępnych w internecie po fakcie danych ze starć na poziomie taktycznym bez dokładnej znajomości rozmieszczenia jednostek ich stanów osobowych, wyposażenia oraz odwodów strategicznych ich stanów osobowych, wyposażenia i rozmieszczenia zakrawa o kpine. Na chwilę obecną Ukraina przegrywa na poziomie taktycznym, strategicznie jeszcze źle nie jest, co nie znaczy że to się nie zmieni w bliższej lub dalszej przyszłości, ale napewno się zmieni bez wsparcia z zachodu to jedno jest pewne i do tego dąży Putin, Rosja nie wygra jeżeli nie odetnie Ukrainy od wsparcia z zachodu, Ukraina ze wsparciem nie przegra .... czego proszę nie mylić z wygra, bo obecnej sytuacji Ukraina nie ma szans na zwycięstwo stricte. Będą musieli wcześniej czy później pójść na jakieś ustępstwa i wiedzą to jedni i drudzy, kwestia pozycji wyjściowych w przyszlych rozmowach pokojowych.
    • Gaming i Aero  od GB to tożsame konstrukcje (radiator, miedziana płyta zamiast komory parowej jak w wersji bobn Super); Różnią się zabudową i kolorem tworzywa sztucznego. Na Plus (obie wersje) szansa na cichsze cewki niż u innych producentów, nowsza rewizja wtyczki 12VHPWR -  H++ 12V-2X6;  Możesz sie rozczarować: Gaming i Aero BIOS OC nadaje się do kosza - zbyt głośno;  Najlepiej cihcy BIOS i ustawić w MSI AFT na krzywej 2700Mhz@950mV + 1000 VRAM 
    • Takie firmy dają właśnie wysoką pewność. OLEDy są tanie w produkcji a drogie w sprzedaży więc ostatnie o co trzeba się martwić to że korpo nie przekalkulowało tego  DW jest już na rynku ponad 2 lata.
    • Może prześledź sobie wyniki niemalże każdej jednej gry - jeśli są podawane dane o platformie, to PC ma zazwyczaj podobne wyniki do Xboxa xD Zazwyczaj, bo wyjątkowo trafiają się takie Cyberpunki z wyższą sprzedażą na PC. Nie wiem w jakim świecie żyjesz myśląc, że typowo japońska gra podbiłaby jakoś znacząco wyniki sprzedaży. Tak, byłoby lepiej, to na pewno, ale nie byłby to game changer, przeportowanie gry pod PC'ta też kosztuje swoje, to nie jest darmowy hajs. Jak z taką analizą byś wyskoczył w korpo, to byś chyba dostał wypowiedzenie w trybie natychmiastowym, równie dobrze możesz powiedzieć "zróbmy kampanię marketingową na Indie, przecież tam jest aż 1,4 miliarda ludzi!". Żebyś nie mówił o jakichś wojenkach - mówię tylko jak to faktycznie wygląda, nie moja wina, że tak wygląda PC'towy rynek. Co do ekskluzywności - najwidoczniej SE się to opłaca, nie wiemy jaka była umowa między nimi, ale nie zawieraliby jej, gdyby była niekorzystna, right? Mogli np. dostać umowę z lepszym podziałem zarobku, np. 90/10 zamiast 70/30 i te parę milionów (zakładając, że dane internetowego analityka są prawdziwe) opłacało im się bardziej niż jakby sprzedali nawet milion więcej z PC'tem. My se tu możemy wymyślać niesamowite teorie - dopóki SE nie wyda oficjalnego oświadczenia, że FF Rebirth to klapa finansowa, tragedia i zamykają kolejne działy, to dyskusja nie ma sensu. No i w dalszym ciągu mnie śmieszy, że nie grałeś, ale masz najwięcej do powiedzenia xD Nadal mam wrażenie, że z uporem maniaka chcesz tej grze ująć, jakbyś bardzo nie chciał, żeby była/walczyła o GOTY, gdzie niemalże każdy chwali tę grę, poza aktywnościami pobocznymi, które mają dość różne opinie.
    • @Vulc Przy mocnym wietrze nawet nie myślałem o zjazdach. 15km/h po płaskim robi się problemem. Nie ma bata, nawet duża masa nie pomaga. Lekka osoba by po prostu chyba odleciała z wiatrem. To, co na normalnym rowerze się da, na oreo jest niemożliwe. Fajny rowerek, oby służył i dawał dziką radość!  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...