Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wienzien1

Jaki procesor?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów mam takie pytanko potrzebuje procesora na slot AM3+ ( płyta główna ASRock N68C-GS FX). Mój budżet na taki procesor wynosi 300-400 zł. Dziekuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów mam takie pytanko potrzebuje procesora na slot AM3+ ( płyta główna ASRock N68C-GS FX). Mój budżet na taki procesor wynosi 300-400 zł. Dziekuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Płyta jest bardzo słaba. Nie wiem jaki masz teraz procesor, ale nie warto pakować w tą platformę 400zł. Sprzedaj płytę (i procesor?). Kup ASRock B85M +Intel Pentium G3220

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod tę płytę niczego konkretnego raczej nie kupisz. Taki FX-6300, czy nawet nieopłacalny FX-4300, będzie zbijać zegary nawet bez OC (sekcja 2+1...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli co polecacie? Teraz jest procek dwu rdzeniowy jak bym założył 4 rdzeniowy to by było na nic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z badman'em, pytanie jeszcze jakie masz pamięci DDR2 czy 3?

http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-GS%20FX/index.pl.asp?cat=CPU

Gdybyś chciał jednak bardzo pozostać przy tym co masz, to możesz tam włożyć CPU z max TDP 95W np. FX 6300.

Mógłbyś też podać jaką masz kartę graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta grafiki Geforce 8600GT Gainward. A jaka jest różnica czy DDR2 czy DDR3 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka, że pod DDR2 nie włożysz FX, który zresztą i tak nie będzie dobrze działał na tej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle zacząłeś powinieneś chyba opisać do czego jest Ci niezbędna wymiana procesora (wolno działa: internet/ nie uruchamiają się gry itp.), podać trochę więcej informacji typu obecnie posiadam: Procesor taki, pamieci tyle i takiego typu, grafę taką, zasilacz taki, HDD na Sata.

Jeżeli chcesz odpowiedź w stylu mam taką płytę jaki procesor włożę, to wystarczy wejść na stronę producenta i wybrać odpowiedni do możliwości finansowych. Nie wiem tylko czy będziesz wówczas zadowolony. Na tym forum większość chce pomóc, byś później nie żałował wydania czterech stówek na coś, co być może nie spełni twoich oczekiwań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Provvokator włożyć, to włoży nawet FX-6300, pytanie tylko co autor chce przez tą osiągnąc, bo jak zwiększyć płynność gier to chyba nie na GF 8600GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włoży FX-6300 i na tej płycie będzie mu na stocku zegary zbijać :E. Świetna rada :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomcug przeczytaj (uważnie) moje posty, a nie piszesz, że każę mu włożyć FX-6300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor jakiś dwu rdzeniowiec 2 X 2,5 GHz, zasilacz 530w 80 plus Be quaiet. Ram ddr3 (1066 MHz, 4GB) dysk 500gb WD. Myślałem założyć jakis 4rdzeniowy procesor (tylko to am3+ :mad: ) i jakąś lepszą karte graficzną dokupic ale teraz nie wiem co robić. Tego procka też ciężko znaleśc athlon x4 640. Czy moge pod ten socket załozyc socket am3 ??http://www.morele.net/procesor-amd-athlon-ii-x4-645-3-1-ghz-adx645wfgmbox-box-335395/ czy taki procek by podszedł ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać mało kto docenia tą płytę. Posiadałem bliźniaczy model N68C-S UCC i Phenom x2555 @B55. 3,8GHz robił bez żadnego zająknięcia . Sprzedałem zestaw na forum i kupujący był bardzo miło zaskoczony. Płyta mimo słabej sekcji miała bardzo mały Vdrop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co z tego, skoro na AMD FX będzie zbijać zegary ze względu na słabą sekcję i obecność APM... Ludziom na płytach z sekcjami 3+1 zbijało zegary na FX-4100 (bez OC!), a co dopiero przy 2+1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ten procek będzie pasował do tej płyty (N68C-GS FX) AMD Athlon II X4 645 3.1 GHz (ADX645WFGMBOX) BOX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ten procek będzie pasował do tej płyty (N68C-GS FX) AMD Athlon II X4 645 3.1 GHz (ADX645WFGMBOX) BOX.

 

Jak najbardziej, płyta posiada wsparcie dla tego procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy taka karta graficzna będzie odpowiednia MSI Radeon HD7770 1GB DDR5 ?? Dziękuję za wszstkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ten procek będzie pasował do tej płyty (N68C-GS FX) AMD Athlon II X4 645 3.1 GHz (ADX645WFGMBOX) BOX.

 

AMD Athlon II X4 645 3.1 GHz (ADX645WFGMBOX) BOX.

 

Ty to wyciągnałeś z morele prawda? bo pasuje idealnie.

Źle kombinujesz ale to Twoja sprawa, nowy athlon za ponad 300zł, do tego baaaardzo mizerna płyta główna... a wystarczy przejrzeć sprzedam na forum i masz tam phenomy x4/athlony x4 +płyty 4+1 a nawet 8+2 ddr2/ddr3 w zależnośći jakie pamieci aktualnie posiadasz. Jakby sprzedać tą płytę za około 80-100zł co masz i powiedzmy masz starsze ddr2 to za 480-500zł wyrwiesz bardzo dobry zestaw z phenomem x4 + dobra płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO dużo lepszym rozwiązaniem będzie przesiadka na dwu-rdzeniowego Pentium G2xxx/G3xxx. Będzie wydajniej mimo mniejszej ilości rdzeni, będzie chłodniej/ciszej, będzie bardziej energo-oszczędnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...