Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

larry.bigl

Ekspres do kawy na prezent, jaki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pomyślałem, że rodzicom w ramach prezentu świątecznego sprawię ekspres do kawy. Jako, że ja osobiście kawy nie piję, tak nie mam bladego pojęcia o nich. Chciałbym przeznaczyć na to maksymalnie 350zł. Czy cokolwiek sensownego w takiej cenie znajdę? Ważne żeby też w późniejszej eksploatacji nie było drogim urządzeniem. Szanowni koledzy i koleżanki, smakosze kawy, pomóżcie!

 

@edit, dobrze by było gdyby był dostępny w Media Markt z finansowych względów dla mnie (tak mam zniżkę) :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz się najpierw jaką kawę piją :) Z reguły te "ekspresy" na kapsułki są tańsze przy zakupie ale sporo droższe w eksploatacji - ja osobiście średnio lubię taką kawę.

Może wystarczy ekspres przelewowy ? Ja bym radziła poszukać ciśnieniowego z niższej półki - ostatnio więcej produkują takich dosyć małych w sam raz na 2 kawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O przelewowych zapomnij, kawa będzie gorsza niż fusówka. Do 350zł, czyli dolna (ale wcale nie kiepska) półka, mogę polecić dwa modele:

 

DeLonghi Caffe Treviso Bar 14F

 

Electrolux EEA111

 

Pierwszy użytkuję od kilku lat: sprawdzona firma, prosta konstrukcja, dobra kawa.

 

Drugi to nowinka, o wiele nowocześniejszy design, bajerancki. Rodzice mają poprzedni model, bardzo sobie chwalą.

 

Przeskok w jakości kawy, w stosunku do zaparzanej w filiżance, w obu przypadkach będzie ogromny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejdę się jeszcze do sklepu zapytam co mogą polecić. A wiem, że z racji znajomości nie wcisną szitu :E Jak wygląda cenowo korzystanie z tego wynalazku? Ile kawa wychodzi itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie chyba o najważniejszym,o kawie oraz młynku.Zmielone gotowce w sklepach to siano.Dobry młynek też kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie chyba o najważniejszym,o kawie oraz młynku.Zmielone gotowce w sklepach to siano.Dobry młynek też kosztuje.

Młynek kosztuje, ekspres kosztuje, większość rzeczy które ludzie nazywają "dobrymi" z natury są cenione i kosztują.

Ekspres z młynkiem to już skok cenowy raczej nieporównywalny. Zwykły młynek da radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie chyba o najważniejszym,o kawie oraz młynku.Zmielone gotowce w sklepach to siano.Dobry młynek też kosztuje.

Nie przesadzaj. Owszem, kawa kupiona w ziarnach i potem zmielona tuż przed zaparzeniem to rozkosz dla podniebienia ale nazwanie wszystkich mielonych "sianem" to gruba przesada. Porządna mielona kawa też jest bardzo dobra.

 

Piją jakąś tam zwykłą mieloną. Tyle wiem :E

To zwykły kolbowy ekspres będzie dobry. Podrzucił już ktoś Delonghi - sam mam od nich ekspres, kilka osób ze znajomych także, każdy zadowolony. Prosta, dobra konstrukcja.

 

W takim ekspresie możesz też stosować kawę w saszetkach - smakuje troszkę inaczej (dochodzi kolejny filtr, masz mało kawy w saszetce) ale jest mniej sprzątania :P Tym nie mniej jak dla mnie najlepszy wybór to tradycyjna kawa - kup im od razu w "zestawie" do prezentu Dallmayra Prodomo z Lidla. Pól kilo mielonej kawy to 20 zł, powinna im posmakować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat samej kawy chyba wyczerpał mój przedmówca, choć to też kwestia jaką kto lubi... A co do ekspresu to moim zdaniem fajną opcją jest też Saeco Poemia http://www.ceneo.pl/15061100#tab=spec - porządny ekspres na kawę mieloną/saszetki. Znajoma ma, służy jej już od dłuższego czasu i z tego co mówiła to generalnie jest zadowolona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...