Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

WORMS

Zabawa wormsa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie w moim worklogu.

 

Dawno temu, dokładnie w roku 2007 zacząłem zabawę w chłodzenie wodne, wyglądało to tragicznie, ale swoje zadanie spełniało jak należy. Oczywiście nie obeszło się bez kilku zalań i do dziś pamiętam jak do 5 rano suszarką wygrzewałem płytę główną.Na szczęście nic nie padło.

 

Kilka fotek jak to było kiedyś:

07fv.jpg

oswt.jpg

 

Później przyszedł colossus i na boku został zamontowany:

3avt.jpg

 

Narodziny synka, utrata pracy spowodowały pozbycie się blaszka i na 6 lata zapomniałem o wielkim pudle, korzystałem z lapka i ps3.

 

Z początkiem tego roku, pojawiła się zajawka na duży komputer, a w końcowym rezultacie, choć jeszcze wtedy tego nie planowałem LC.

 

Kilka fotek tego co się zmieniało w kompie przez ten rok i jak wyglądał:

img7565g.jpg

forumlast1600.jpg

fotanaforumimg8905.jpg

img8971r.jpg

 

Aż do teraz gdy już postanowiłem zwodować cpu i gpu, po niemiłych doświadczeniach z wodowaniem mostków dawno temu, reszty wodować nie zamierzam.

Komponenty Pc w sygnaturze.

 

Komponenty LC:

Radiator - EK Water Blocks CoolStream RAD XTC 420, EK Water Blocks CoolStream RAD XTC 280

Blok CPU - EK Water Blocks EK Supremacy - Full Nickel Clean CSQ

Blok GPU - EK-FC780 GTX DCII - Acetal+Nickel, EK-FC780 GTX DCII Backplate - Black

Fittings & Adapters - EK-CSQ Fitting 10/16mm G1/4 - Nickel, EK-PSC Adapter 90° G1/4 Nickel, EK-PSC Adapter 45° G1/4 Nickel

Hose - Black Water Ultra Flexi Tube 10/15,4 Clear

Pump - Swiftech pompa MCP655 12V

Res - EK-D5 X-RES 140 CSQ - Acetal

Fans - 7 x Corsair 140mm Air Series AF140 Quiet Edition High Airflow, 2 x Corsair SP120 High Performance Edition, 3 x NZXT FN-140 Enthusiast Performance Case Fan

 

Wodowanie CPU:

kiym.jpg

 

Kolejne klocki i zabawy ciąg dalszy:

exxm.jpg

 

W planie dorzucenie grafiki do SLI, wymiana węży na Tygona, dokupienie kilku złączek EK , oraz jakiegoś kranu, wiatraki z lepszym ciśnieniem też mi się marzą, ale nie wiem czy jest sens i ile można na tym zyskać.

Serdecznie chciałbym podziękować za wsparcie naszemu doktorowi malikowi, oraz natsu, którzy swoim projektem najbardziej nakręcali mnie na takie posunięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet powiem, że ten bloczek od razu rzuca się w oczy na zdjęciach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki.

Jak go kupowałem to nie byłem do niego przekonany, bardziej mi się podobała wersja z kółkami, ale teraz nie żałuje. Trochę się palcuje i ciężko później go doczyścić, nie wiem czy nawet takich fotek nie zrobiłem.

Moim zdaniem wygląd psują kiepskiej jakości węże.

Próbowałem też wyciągnąć wytłumienia z wiatraków by przemalować, pierwsze podejście i uszkodziłem gumę, więc sobie odpuściłem, może kiedyś przemaluje to na czarno, o ile nie wymienię na Akase Apache, tylko nie wiem czy wyglądu to nie popsuje.

http://www.morele.net/akasa-ak-fn062-434354/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ prezentuje się bdb a węże zawsze możesz zmienić jak tylko znajdziesz na to wolne popołudnie.

 

Corsairy opatrzyły się totalnie i nie grzeszą wysoką jakością łożysk

ale jak kto lubi podświetlone wnętrze kompa to proponuję takie wentylatory...

 

 

 

phanteks_enthoo_primoyazd8.jpg

 

 

 

phanteks_enthoo_primokcp8l.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo...juz grafe zalales.Po prostu super wyszlo.

Cos podobnego bede chcial zbudowac.

Gdyby ktos pozbywal sie gratow w pl,piszcie do mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ELDER, a co to za wentyle jakieś Magny, czy coś innego, jakie mają ciśnienie?

Do końca nie jetem przekonany czy bym chciał tak kolorowo mieć w obudowie.

Fajnie, dzięki za miłe słowa przy Świętach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie, te wentylatory to Bitfenix'y Sprectre, ale wersja Pro LED.

 

 

Co do projektu: :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło super. :thumbup:

Tak patrzę na to czarne wnętrze i żałuję, że wziąłem wersję gunmetal... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj.

Coś w tym musi być bo mi też bardziej się podobają projekty Twoje - heat, natsu, malika , eldera i wiele których teraz nie pamiętam.

A obudowę mi polecałeś i nie żałuję, chciałem taką jak ty , jednak żona zabroniła brać i kazała matową.

Uszkodziła mi troszkę ją obrotowym fotelem i w tym miejscu zamiast meszku mam gunmetal, hehe.

Ciekawe czy jutro przed wigilią zdążę z dalszym wodowaniem.

 

W nocy nie mogłem spać, hehe.

 

6nxj.jpg

 

dmf8.jpg

 

ynr2.jpg

 

9744.jpg

 

py2r.jpg

 

0jih.jpg

 

hr2q.jpg

 

Co myślicie o złączkach SLI, moim zdaniem średnio się komponują z całością, można dokupić coś bardziej odpowiedniego, niklowatego?

 

I temperatury w FireStrike

 

42xy.jpg

 

Myślę by zakupić kranik i założyć go za pompką w kierunku przepływu wody, czyli w stronę chłodnicy 280 i wtedy ( tak mie się wydaję) pompka powinna wszystko ładnie zassać i wypompować, ale nie mam pewności czy tak będzie.

W którym miejscu jest najlepiej zamocować kranik obieg mam zrobiony tak pompka->280->GPUx2->420->CPU->pompka?

 

Aktualizacja 2014 -02-03

 

Czas na małe zmiany.

Dzięki koledze lukc85, udało się powiązać koniec z końcem i kilka części zakupić. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc i cierpliwość do mnie.

Aktualny wygląd wnętrza obudowy prezentuje się tak:

 

vwa3.jpg

 

 

 

d4sr.jpg

 

 

 

gyye.jpg

 

 

 

jd8l.jpg

 

 

 

i2kk.jpg

 

 

 

Jednak jak się znajdą chęci i czas to kranik powędruje za złączkę 90 stopni przy wyjściu z pompki, gdyż tutaj jest mało wygodnie umiejscowiony, by zlać z układu płyn, musze odkręcić korek, i wykręcając kran obrócić go w swoją stronę, istnieje ryzyko wycieku, na gwincie w chłodnicy, oraz na zaworku. Jakbym chciał go umiejscowić kranikiem w stronę okna, a nie płyty, to jest za słabo dokręcona złączka, tak mi sie wydaje, wchodząca w chłodnice.

Kranik też nie daje się obrócić w moja stronę przez zasilacz, teraz się okazało że jednak jakbym miał złączkę jednak wyższą i obrotową w tym miejscu by sie bardziej sprawdziła, ale nie ciekawie by się połączyło to raczej z mostkiem SLI, i tak juz wąż prawie się złamał, sztywne bydle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogli dać okno prostokątne, a nie takie ukośne, ale widocznie komuś się to podobało.

Jestem ciekaw jaki byłby koszt wykonania nowych drzwi z oknem prawdziwym, które by się nie rysowało przy przecieraniu.

 

uxxe.jpg

 

q4mn.jpg

 

e1z4.jpg

 

rfbp.jpg

 

v2mc.jpg

 

1zoh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłes wkręcic do chłodnicy adapter w pionie i dać zawór od strony okna, a z drugiej strony złączkę kątową 90st i do niej wąż

 

ponizej szybki szkic ;d

 

http://clip2net.com/s/6MgjUn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjnie,po prostu super uklad .

Gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co bym tu zmienił to rez wraz z topem

 

Koolance z tubą 200mm wyglądał by tam super :)

 

Fotka z tubą 120 inna opcja to rez Bitsa 150 + ów top

 

cov-rp450_rev2_p2-700x700.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukc85, nie omieszkam to sprawdzić jeszcze raz, jak będzie chwila czasu i chęci.

Bez wkręcania przymierzałem i wydawało mi się że kran będzie za długi, drzwi się nie będą domykać i musiałby być pod kontem skierowany.

Druga sprawa że przydałoby sie jeszcze 2 złączki 90 stopni, coś słabo wyliczyłem wszystko.

 

oizo76, dzięki cieszę się, kiedy pochwalisz się swoim układem, jakieś plany już są?

 

zwc18, dzięki za sugestie, tyle tylko że nie umiem ocenić czemu lepiej ta tuba by się tam komponowała, jeżeli łatwiej mi byłoby ją wcisną miedzy zatoki a grafikę to mogłoby mnie to przekonać, bo w tej chwili wchodzi to na styk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

oizo76, dzięki cieszę się, kiedy pochwalisz się swoim układem, jakieś plany już są?

 

 

plany sa,kasa odlozona...ale musze czekac na sprzyjajace okolicznosci(czyli wyjazd kobiety do polski)-niestety,dopiero za ok 2 miesiace :kwasny: ,a widzac takie prace jak Twoj,moja cierpliwosc jest na wykonczeniu.

 

nie wiem co jest nie tak z moją buda,ale bez usuniecia zatoki 5.25 nie zmieszcze reza miedzy płyta a zatoką :/ Widze ze Ty i inni nie maja z tym problemu-a u mnie problem bedzie. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieściło się na styk, GTX 780 jest dłuższy od 670 i byłem zmuszony obrócić top od MCP655, ale możesz mi wierzyć gdybym potrafił lepiej wszystko rozplanować to najchętniej bym się pozbył zatok, chłodnice dał na front i troszkę więcej powietrza wprowadził do budy, teraz to wszystko wydaje mi się zbytnio ściśnięte.

Jeszcze dochodzi fakt ciepłego mostka pod grafikami na mobo, nie wiem czy to normalne przy tej płycie, byłbym spokojniejszy gdyby był tam jakiś nawiew, ale przy chłodzeniu wodnym jest to raczej mało wykonalne i pozostaje tylko zalanie. Radiator ten jest chyba najcieplejszy w całym moim pc, nie wiem dokładnie który to czujnik, bo różne głupoty mi pokazuje programy monitorujące. Nie wiem też czy przez to komp mi się mniej stabilny nie zrobił w BF4, ale to raczej wina tej niedopracowanej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Mów za siebie.😎 Ja chcę kupić monitor który spełnia moje oczekiwania, muszę bazować na recenzjach oraz opiniach użytkowników i przy kwocie którą trzeba wyłożyć za taki niszowy 32 calowy monitor gdzie można kupić coś z serii C albo GX od LG nie mówiąc o S95C więc aby wyrzucić ponad 6 koła to warto aby monitor chociaż nie piszczał czy może to już moje od górne zachcianki i zostałem nieświadomym testerem? Co do dostępności jest to bardzo globalna sytuacja gdzie w europie jest kilka sztuk danego monitora na krzyż może usa jest odrobinę lepsza dostępność (zazwyczaj Alienwareów) ale tam też ludzie czekają 30 dni+ na monitor.
    • hellhound'a wziąć czy https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-nitro-radeon-rx-7900-gre-oc-16gb-gddr6-11325-02-20g-13180478/ próbuję ogarnąć który lepszy tzn mniejsze ryzyko. Chyba szafiry lubią piszczeć?
    • Myślałem, że to wnuczka Protasiewicza a to jego dziewczyna. Ona 22 lata on 56 lat. Co ona ma w głowie. https://www.o2.pl/plotki/22-latka-zabralo-glos-po-skandalu-partnerka-protasiewicza-to-studentka-7017418808142752a   Wczoraj słuchałem kawałek. Początek kilkanaście min o byłym już działaczu PiS który okazał się pedofilem i zarzuca mu sie skrzywdzenie kilkudziesięciu dziewczyn ale był chroniony przez wyżej postawionych. https://kultura.onet.pl/wiadomosci/bartlomiej-m-przed-sadem-problemy-w-procesie-znanego-aktora/g0mq6hp
    • Nie zauważysz poprawy "w działaniu systemu" jeżeli już to w grach  czy benchmarkach, pamięci masz wsadzone w slot nr 2 i 4 ?, włączenie profilu xmp nie powinno mieć wpływu na pracę wentylatora od chłodzenia cpu,w Biosie nie ustawiasz żadnego OC na 1500mhz... wbijasz profil xmp 2 3000mhz i moduły mają być wsadzone w slot A2 - B2
    • Hej Posiadam 1060 6Gb, monitor FullHD oraz zasilacz 600W BeQuiet. Chciałbym złożyć coś młodemu na platformie AMD Ryzen 7600. Nigdy na AMD nic nie składałem i nie wiem jaki np RAM do tego wybrać i MOBO. Tyle, że na AM5. Mógłby ktoś pomóc? Dziękuję.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...