Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MOSSAD

Wiza do USA a utrata ważności dowodu.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej !

 

Dziewczyna chciała wkrótce ubiegać się o wizę do USA, niestety jej dowód osobisty stracił ważność. Z pewnością ktoś z Was występował o przyznanie wizy i jest w stanie odpowiedzieć czy w ambasadzie jest sprawdzany dowód petenta czy jedynie paszport?. Inna sprawa, czy dobrze rozumiem, że po uzyskaniu nowego dowodu osobistego jego numer jest identyczny co na poprzednim ?

 

Aha ! Z tego co czytałem w chwili obecnej nie ma jakiś większych problemów z uzyskaniem wizy, czy ktoś ma jakieś inne doświadczenia z ostatniego czasu ?

 

Wesołych Świąt ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, co sprawdzają w ambasadzie, ale seria i numer dowodu osobistego się zmienia przy wyrabianiu nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam telefon do ambasady. Na pewno ktoś kompetentny udzieli Ci tam odpowiedzi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowod nie jest w ogole potrzebny do wizy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka wiza? Imigracyjna czy turystyczna? Dowodu u mnie nie chcieli.

 

 

Czy to jakiś problem wyrobić nowy dowód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za problem wyrobić sobie nowy dowód? Składasz wniosek do urzędu i po około 2 tygodniach masz nowy. Nie wiem w czym problem. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz trzeba podjeść do urzędu to już niektórych ludzi przerasta, potem trzeba zabrać wniosek i tutaj kolejny szok wypisać go ! A to już za dużo ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po sam wniosek nawet nie trzeba nigdzie iść. Można go pobrać z internetu, ze strony Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, wydrukować i na spokojnie wypełnić sobie w domu:

 

https://www.msw.gov.pl/pl/sprawy-obywatelskie/ewidencja-ludnosci-dowo/dowody-osobiste/wydanie-dowodu-osobist/4544,dok.html

 

Potem go tylko po prostu dajesz w urzędzie pani/panu w okienku wraz z dwoma zdjęciami i na tym koniec załatwiania. No ale fakt, niektórych nawet takie błahe rzeczy przerastają. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po sam wniosek nawet nie trzeba nigdzie iść. Można go pobrać z internetu, ze strony Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, wydrukować i na spokojnie wypełnić sobie w domu:

 

https://www.msw.gov.pl/pl/sprawy-obywatelskie/ewidencja-ludnosci-dowo/dowody-osobiste/wydanie-dowodu-osobist/4544,dok.html

 

Potem go tylko po prostu dajesz w urzędzie pani/panu w okienku wraz z dwoma zdjęciami i na tym koniec załatwiania. No ale fakt, niektórych nawet takie błahe rzeczy przerastają. ;)

 

 

w urzędzie przecież też to można zrobić -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za problem wyrobić sobie nowy dowód? Składasz wniosek do urzędu i po około 2 tygodniach masz nowy. Nie wiem w czym problem. :hmm:

 

 

Wiesz trzeba podjeść do urzędu to już niektórych ludzi przerasta, potem trzeba zabrać wniosek i tutaj kolejny szok wypisać go ! A to już za dużo ... ;)

 

Oczywiście żaden z Was nie pomyślał, że może komuś zależeć na czasie, a dowód chce wyrobić dopiero po otrzymaniu wizy. Stąd pytanie się wzięło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...