Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Olekz

MSI GE60 2OD i5-4200m GTX 760m

Rekomendowane odpowiedzi

Nic na to.

Ale odpowie za każde uszkodzenie mechanicznie, które nieumiejętnie może zrobić przy np. dokręcaniu chłodzenia, wyjmowaniu chłodzenia...

No i przydało by się dokładnie wyczyścić, więc jak to źle zrobi, czy urwie coś na np. GPU to też uszkodzi mechanicznie i gwarancja zostanie stracona.

 

A wersji z i7-MQ i tak nie schłodzi.

Będzie gorąco i tyle.

Gelid nie zastąpi ciepłowodu, którego brakuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikilys, ale zawsze temp. spadną. Może nie do zadowalającego poziomu, ale będą jego bliżej i to na pewno nie marginalnie (min. 10pC).

 

W co grasz? Może delikatne ściągnięcie zegarów/odpalenie gry tylko na 2-3 rdzeniach da wystarczającą poprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was. Długo śledziłem ten wątek który przyczynił się do podjęcia wyboru co do laptopa (zastanawiałem się między tym a Lenovo y510p). Właśnie odebrałem swój MSI GE60, dorzuciłem od siebie dysk 256GB SSD na mSATA. Temperatury śmieszne ok 35-40st podczas pracy. Nie miałem okazji jeszcze grać. Jeśli będę mógł pomóc wam w jakiejś sprawie, postaram się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiego dokladnie kupiłeś,??

 

i5 ? i7? czy gtx760 czy gtx 760??

 

porób jakieś mini testy jakie masz tempy pod stresem. czy procesor podczas stresu ma trothling i czy sie obniza do 2500mhz czy jest taktowany 3000mhz.

 

napisz cos o tym laptopie czy ladnie sie prezentuje czy jest dobre spasowany itp. popatrz na moje recenzje i podpatrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klik

 

Czyli GTX760m z matrycą HD będzie miał trochę wyższy fps w porównaniu do swojego brata z FHD i ustawieniami grafiki o oczko niżej? (teoretycznie i w przybliżeniu)

 

Jak sądzicie, w którym przypadku grafika będzie lepiej wyglądać? Sam nie miałem dużej styczności z graniem na rozdziałce FHD. Aż chyba będę musiał zrobić sam testy, bo mam dostęp do 24 calowego monitora z FHD tylko czy on nie wypaczy i tak subiektywnych obserwacji wizualnych w porównaniu do matrycy 15'6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiego dokladnie kupiłeś,??

 

i5 ? i7? czy gtx760 czy gtx 760??

 

porób jakieś mini testy jakie masz tempy pod stresem. czy procesor podczas stresu ma trothling i czy sie obniza do 2500mhz czy jest taktowany 3000mhz.

 

napisz cos o tym laptopie czy ladnie sie prezentuje czy jest dobre spasowany itp. popatrz na moje recenzje i podpatrz.

 

 

Mam i5 z GTX760m.

 

Niestety ale codzienna praca nie podgrzewa go aż do trothling-u :) na co dzień podpięty drugi monitor i otwarte 4 przeglądarki i program pocztowy. czasami do tego startuje jeszcze jakaś gra (np. Far Cry 3) i nie zauważyłem żadnych odstępstw od normy. temp w takim "stresie" miałem na poziomie 65st więc moim zdaniem śmieszne (poprzednia toshiba a200-208 miała tyle i więcej w spoczynku).

 

Spasowany jest świetnie. nie zauważyłem żadnych dziwnych krawędzi, żadnego skrobania, chrobotania podczas otwierania, zamykania czy "gięcia" sprzętem na boki. Matryca HD sprawdza się super. Z doświadczenia wiem że najlepiej pracuje się na 15,6" z 1600x900. Full HD w 15'6" to za dużo, bardzo źle się pracuje.

 

Pracuje w serwisie / sklepie komputerowym. miałem bardzo wiele sprzętów w rękach. Moim skromnym zdaniem MSI jest wykonany znacznie lepiej jak ASUS, HP czy TOSHIBA. Lenovo ma metalowy kadłubek co jest fajne, daje poczucie pewności ale niestety rozebrać to cholerstwo to niezły orzech do zgryzenia (dużo zabawy)i wiele dziwnych rozwiązań.

 

Nie zmieniałem jeszcze pasty termo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś dla ciebie Dariusz1988

 

nz2e.jpg

 

wczoraj grałem przez ok 4h. temperatury na poziomie 66 stopni bez uruchamiania dodatkowego chłodzenia. nb działa stabilnie, żadnego nadmiernego szumu. po wyłączeniu gry wystarczyły 3 może 5 minut i obserwowałem temp 45st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw czy z GTX 765M przy full stresie także nie będzie trothlongu na procesorze ??

 

''infidelv2'' masz może miernik WATÓW??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa pewnie jakoś specjalnie notka nie podgrzeje. Gdybyś wybrał z i7 temperatury napewno by tobie doskwierały odczuwalnie. Niestety obecnie nie mam tego urządzonka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 bez zmiany past w GE60 przegrzewa się i obniża taktowanie. Powodem jest jeden ciepłowód na procesor.. Mój maks. podkręcony gtx760m do poziomu 765m osiąga ~62oC przy full stresie.

 

Btw. w ciągu max tygodnia planuję dość duży uptade recenzji. Załatwiłem sobie wiedźmina 2, więc testy z niego też się pojawią. Do tego będą nowe testy odnośnie temperatur Idle, w grach, przy full stresie itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super Olekz. jeśli trzeba też coś od siebie dorzucę. Wczoraj przeszedłem FAR CRY 3 :) Płynność jak na opisach czy też testach w necie więc nie ma sensu bym coś tutaj wrzucał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś gdzie można jeszcze dorwać tego msi z i5 , gtx 760m i matrycą HD ? Czyżby już został wyprzedane wszystkie sztuki a kolejnych nie produkują ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej na pewno wyprzedano wszystko.

Nowa generacja GPU na horyzoncie, więc pewnie szykowane są refreshe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może kiedy dokładniej te nowe GPU mniej więcej będą ? I czy dalej 28nm czy już 20nm ?

Tylko pewnie ceny z kosmosu będą i trzeba będzie czekać ze 3 miesiące jak znormalnieją ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też szukam GE60 i5 4200M i gtx 760M i wszystkie wyprzedane. Tylko te modele z gtx760 nie maja trothlingu na procesorze.

GE60 i5 4200 i gtx 760M podczas full stresu ma procka taktowanego 3000mhz , a GTX 765 bierze odpowiednio wiecej energi i proc juz ma 2500mhz podczas full streu Prime + furmark

 

Nie wiem jak sie ma sprawa w GE70 i5 4200 i Gtx760 ( tylko że tro jest 17" a ja bym wolal 15"

 

 

A co do nowych GPU to Gtx860M bedzie kosztować napewno sporo ale z testów też jest sporo wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI ma krechę!

Laptop dotarł. Z nowym systemem chłodzenia. Przesmarowany moją pastą, ale...

Wymieniona matryca to fuszerka. Niedokręcona ramka, która odchodzi, pogubione gumki odbojowe od matrycy...

Poszedł mail ze skargą :(

 

Bardzo mi na złość zrobili! :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym sie że tak powiem wkur.... w końcu nie po to się płaci 3kafle które z zresztą w polsce ciężko zarobić by potem poniszczyli sprzęt o którego się dba. Zrób foty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też bym sie że tak powiem wkur.... w końcu nie po to się płaci 3kafle które z zresztą w polsce ciężko zarobić by potem poniszczyli sprzęt o którego się dba. Zrób foty
O 8:33 już miałem telefon z przeprosinami i wyjaśnieniami :thumbup:

 

Ramka w GT60 jest na zatrzaskach! Zero śrubek. Problem z odpinaniem jest powszechny. Ramka zostanie wymieniona na nową, która mają nadzieję będzie się lepiej trzymać.

MSI_GT60.jpg

 

Jeśli chodzi o gumki to laptop przechodzi 3 testy przed wyjazdem: techniczny, wizualny i obciążeniowy.

Gumka musiała odpaść podczas pakowania, za co przepraszają. Widocznie była poluzowana.

 

Jeśli chodzi o problem inny... Klawiatura.

Spierdzieliło się podświetlenie, które działało.

 

Generalnie bardzo mnie przepraszają i będzie to zrobione natychmiastowo.

 

Oczywiście oberwie się kurierowi, który PONOWNIE pomylił adres...

A przez to pudełko przeleżało weekend na sortowni i przejechało dużo więcej kilometrów w aucie.

Ja myślę, że to jest sedno problemów! :mad2:

 

Choć liczę, że dorzucą jakiś gadżet, np. pendrive za problemy w ramach przeprosin :E

 

--

Ale dostałem za to to do lapka:

GT60_cooling.jpg

 

Tak... Wiem.

To z nowych GT60 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć liczę, że dorzucą jakiś gadżet, np. pendrive za problemy w ramach przeprosin :E

cba410e483e9.jpg

 

:E

Co dostałeś? Lepsze chłodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za drogo w takiej konfiguracji jak dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...