Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość bugguy

Co się stało z Drem Pepperem?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bugguy

Cześć. Temat kierowany jest do ludzi, którzy piją co jakiś czas dra peppera. Jak wiecie napój jest dostępny w Polsce od prawie roku w oficjalnej dystrybucji, dzięki firmie Orangina Schweppes Polska. Praktycznie od tego czasu piję około dwa litry tego napoju dziennie. Ostatnimi czasy zauważyłem, że coś jest nie tak ze smakiem. Myślałem, że może mi się przejadł czy coś takiego ale wychodziło na to, że czasem trafiłem na "dobrego" a czasem nie. Wczoraj kupiłem dwa litry i wyszło na to, że jeden - z datą ważności do 04/2013 był dobry a drugi z datą 08/2014 jest już inny. Czy ktoś z was pije na tyle dużo dra peppera, żeby również zauważyć różnice :E ? (jak dla mnie jest ona kolosalna). Spotkaliście się już z tym? Obawiam się po prostu, że może to być zmiana formuły co skutecznie zniechęciłoby mnie do kupowania tego napoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od tematu 2litry dziennie?! a cukrzycy nie masz jeszcze? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie jestem święty, też często pijam napoje gazowane, ale 2 litry dziennie? Chłopie ty idź na jakieś badania, bo może faktycznie masz już cukrzycę. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)z datą ważności do 04/2013 był dobry a drugi z datą 08/2014 jest już inny.(...)

 

wygląda na to, że smakują Ci przeterminowane trunki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dzielą się na tych co piją puszkę 0.3l raz w tygodniu i takich co piją 2litry dziennie, dlaczego? Bo substancje w takich napojach zwiększają pragnienie tak żeby po jednej szklance chciało się wypić drugą, piątą i dziesiątą. Ci ze zdrowym rozsądkiem zastępują drugą szklankę czymś lepiej nawadniającym, a pozostali cóż...:E Ja wolę wlewać w siebie oshee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2L to ja przez miesiąc nie spożyję, lubię sobie wypić Pepsi lub Cherry Coke na kaca. Ostatnio piłem Dr Peppera jakieś 2 miechy temu i smakował normalnie. Raczej w takich napojach nie zmienia się receptury. Cola czy Pepsi zawsze smakują identycznie na przestrzeni lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku kupiłem butelkę w Żabce :wymiotuje: Najgorszy napój gazowany jaki kiedykolwiek piłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze że pije piwo i wodę mineralną, nie jakies tam słodkie napoje gazowane :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piwo nie zawsze można wypić i wtedy się właśnie kupuje napoje gazowane. ;)

 

Raczej w takich napojach nie zmienia się receptury. Cola czy Pepsi zawsze smakują identycznie na przestrzeni lat.

Ja mam wręcz odwrotne wrażenie. Że na przestrzeni lat zarówno Coca-Cola jak i Pepsi mocno się pogorszyły. Obecnie te napoje smakują jak zwykła woda z cukrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku kupiłem butelkę w Żabce :wymiotuje: Najgorszy napój gazowany jaki kiedykolwiek piłem.

Nie smakuje tylko młodym :P Starsi, którzy pamiętają ten smaczek tęsknią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsi? Ja jakoś nie pamiętam żeby kiedyś jakieś Dr Peppery sprzedawali. Te napoje w Polsce są stosunkowo od niedawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsi? Ja jakoś nie pamiętam żeby kiedyś jakieś Dr Peppery sprzedawali. Te napoje w Polsce są stosunkowo od niedawna.

Ja pamiętam je pod koniec lat 80tych, dlatego jak w latach 2004-7 je sprzedawali w "Spiryto" (gdy ten istniał) byłem wniebowzięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie smakuje tylko młodym :P Starsi, którzy pamiętają ten smaczek tęsknią.

Dzięki za komplement :E

Jak przyszedłem z tym na uczelnię to jedna babeczka, z którą miałem zajęcia zapytała mnie gdzie kupiłem. Widać wcześniej musiało jej smakować... ;]

Dla mnie smak podobny był do coli zmieszanej z rumem :wymiotuje: oddałem kumplowi, ale chyba też nie wypił :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam je pod koniec lat 80tych, dlatego jak w latach 2004-7 je sprzedawali w "Spiryto" (gdy ten istniał) byłem wniebowzięty.

Pod koniec lat 80-tych u mnie tego w sklepach nie było. Raz pamiętam jak jeden koleś na podwórku taki napój miał, ale to mu rodzinka z RFN-u przywiozła. U nas tego nie było. U nas pod koniec lat 80-tych z napojów gazowanych zagranicznych marek było tylko Pepsi robione na licencji w Polmosie Wrocław.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Ja w sumie też nie pamiętam, żeby kiedykolwiek to było w sklepach. Właściwie to sam tego nigdy nie piłem. Kojarzę ten napój z amerykańskich filmów, ale zanim się pojawił kilka lat temu w sklepach w Polsce to ja przestałem się interesować takimi napojami, a powiew zachodu na mnie już nie działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie też ani razu tego nie piłem. W ostatnich kilku latach widywałem ten napój nieraz w sklepach, ale jakoś nigdy nie korciło mnie żeby to kupić i spróbować. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze na helenkę się przesiądź. Tańsza i smaczniejsza (czerwona :whee: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bugguy

Ok, dzięki wszystkim za konstruktywne wypowiedzi. Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku kupiłem butelkę w Żabce :wymiotuje: Najgorszy napój gazowany jaki kiedykolwiek piłem.

Spróbuj piwa korzennego (Root Beer). Piłem to w USA, najgorszy możliwy syf, smak podłej gumy do żucia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej w takich napojach nie zmienia się receptury. Cola czy Pepsi zawsze smakują identycznie na przestrzeni lat.

Z tego co wiem, Coca-cola ma nieco inną recepturę praktycznie rzecz biorąc na każdy kraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dzielą się na tych co piją puszkę 0.3l raz w tygodniu i takich co piją 2litry dziennie, dlaczego? Bo substancje w takich napojach zwiększają pragnienie tak żeby po jednej szklance chciało się wypić drugą, piątą i dziesiątą. Ci ze zdrowym rozsądkiem zastępują drugą szklankę czymś lepiej nawadniającym, a pozostali cóż...:EJa wolę wlewać w siebie oshee

 

Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Reklama dźwignią handlu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można kupić dra Peppera, bo nigdy w życiu nie piłem. Jak to smakuje w ogóle? Do czego przyrównać można?

 

BTW. Cola smakuje w Niemczech o niebo lepiej niż u nas. 3-4 miechy na ostatnich wakacjach pracowałem tam i jak kupowałem sobie 0,5 Cole z automatu (w szkle), to smakowała jak ambrozja. jak zjeżdżałem czasem do PL, to cola smakowała na "gunwo"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. Cola smakuje w Niemczech o niebo lepiej niż u nas. 3-4 miechy na ostatnich wakacjach pracowałem tam i jak kupowałem sobie 0,5 Cole z automatu (w szkle), to smakowała jak ambrozja. jak zjeżdżałem czasem do PL, to cola smakowała na "gunwo"

To u nas jeszcze można dostać CC w 0,5 litrowych szklanych butelkach? :o Gdzie ją kupujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...