Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość bugguy

Co się stało z Drem Pepperem?

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie można kupić dra Peppera, bo nigdy w życiu nie piłem. Jak to smakuje w ogóle? Do czego przyrównać można?

 

BTW. Cola smakuje w Niemczech o niebo lepiej niż u nas. 3-4 miechy na ostatnich wakacjach pracowałem tam i jak kupowałem sobie 0,5 Cole z automatu (w szkle), to smakowała jak ambrozja. jak zjeżdżałem czasem do PL, to cola smakowała na "gunwo"

 

Co do smaku Peppera, to na pewno nie raz kupowałeś miks landrynków, np. Goplany :D W większości z nich są również takie białe cukierki. Ja bym właśnie ich smak porównał do Peppera. Jeżeli ktoś jest większym smakoszem tegoż napoju, a ja obraziłem go tym werdyktem, to przepraszam xD

 

To u nas jeszcze można dostać CC w 0,5 litrowych szklanych butelkach? :o Gdzie ją kupujesz?

 

 

BTW. Cola smakuje w Niemczech o niebo lepiej niż u nas. 3-4 miechy na ostatnich wakacjach pracowałem tam i jak kupowałem sobie 0,5 Cole z automatu (w szkle), to smakowała jak ambrozja. jak zjeżdżałem czasem do PL, to cola smakowała na "gunwo"

 

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś ładowałem w siebie te gazowane, słodzone dziadostwa, ale od 2 lat piję tylko niegazowaną wodę i chyba dobrze zrobiłem :) Autor tematu niech się lepiej przebada czy już jakiejś cukrzycy nie ma, 2L na dzień? Podziwiam i współczuję jednocześnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3-4 miechy na ostatnich wakacjach pracowałem tam i jak kupowałem sobie 0,5 Cole z automatu (w szkle), to smakowała jak ambrozja. jak zjeżdżałem czasem do PL, to cola smakowała na "gunwo"

 

 

:)

 

:hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hmm:

 

Ja zrozumiałem to tak, że tam kupował w półlitrowych, a w Polsce ogólnie porównywał smak Coli do tej zza Odry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumiałem to tak, że tam kupował w półlitrowych, a w Polsce ogólnie porównywał smak Coli do tej zza Odry :)

Tylko jaki byłby tego sens :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie od tego czasu piję około dwa litry tego napoju dziennie. Ostatnimi czasy zauważyłem, że coś jest nie tak ze smakiem.

Może Ci już organizm tego nie toleruje...takie ilości :mad2:

...chyba, że się pomyliłeś :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaki byłby tego sens :hmm:

Mnie też się wydaje, że ta niepolska inaczej smakuje. Ilekroć mam ochotę napić się Coli, to wolę kupić np. w Piotrze i Pawle w wersji Vanilla lub nawet tą zwykłą. (mają fajne butelki, też plastikowe, ale wydaje mi się, że wykonane są z dużo grubszej warstwy tworzywa) Jakoś bardziej mi podchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dre Pepper ? coś gdzieś dzwoni, ale nawet nie wiem jak wygląda logo już nie mówiąc o widzeniu w sklepach czy piciu tego. Nacodzień piję herbaty, kompot, obecnie z jabłek, śliwki niestety się skończyły, ciut rzadziej cisowiankę i okazjonalnie kupię sobie pepsi lub freeway colę z lidla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 L :E. Ja tyle wody nie piję.

Ja czasami również nie wypiję dwóch litrów dziennie, a piję praktycznie tylko wodę mineralną. Nie rozumiem jak można pić 2 litry słodzonego napoju dziennie. Dobra masa i cukrzyca już musi być.

 

@wirmo, ja również napoju nigdy nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doktorek dobry jest, nawet bardzo, ale szybko się przejada (przepija? :E).

 

W smaku taka owocowa cola, czuć też nutkę marcepanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. Cola smakuje w Niemczech o niebo lepiej niż u nas. 3-4 miechy na ostatnich wakacjach pracowałem tam i jak kupowałem sobie 0,5 Cole z automatu (w szkle), to smakowała jak ambrozja. jak zjeżdżałem czasem do PL, to cola smakowała na "gunwo"

Tak, wszędzie lepiej gdzie nas nie ma. Masz na myśli Coca-Colę? Bo jeśli tak, to są to bzdury co piszesz. Wiele razy kupowałem Coca-Colę i w Polsce i w Czechach i w Niemczech i każda smakuje tak samo. Ogólnie w każdym z tych krajów w ostatnich latach strasznie zeszli z jakością tego napoju i wszędzie smakuje jak zwykła woda z cukrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, Coca-cola ma nieco inną recepturę praktycznie rzecz biorąc na każdy kraj.

 

Jest to regulowane ze względu na potrzeby danego rynku.

 

Gdzie można kupić dra Peppera, bo nigdy w życiu nie piłem. Jak to smakuje w ogóle? Do czego przyrównać można?

 

Cola o posmaku cynamonowym ;)

 

Mnie też się wydaje, że ta niepolska inaczej smakuje. Ilekroć mam ochotę napić się Coli, to wolę kupić np. w Piotrze i Pawle w wersji Vanilla lub nawet tą zwykłą. (mają fajne butelki, też plastikowe, ale wydaje mi się, że wykonane są z dużo grubszej warstwy tworzywa) Jakoś bardziej mi podchodzi.

 

Waniliowa cola jest obrzydliwa :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waniliowa cola jest obrzydliwa :hmm:

 

E tam :P Ja lubię waniliową Colę, kwestia gusu. Jeden lubi Peppera, a drugi nienawidzi cukierków anyżowych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie smakuje tylko młodym :P Starsi, którzy pamiętają ten smaczek tęsknią.

 

Bzdura. Dla mnie ten napój zajeżdża starymi pestkami z wiśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Ja pamiętam je pod koniec lat 80tych, dlatego jak w latach 2004-7 je sprzedawali w "Spiryto" (gdy ten istniał) byłem wniebowzięty.

Musiało chyba być rzucane gdzieś w konkretnych miejscach na małą grupę ludzi, bo nie słyszałem, żeby kiedykolwiek się to w Polsce wcześniej pojawiło. W sklepach ja to zacząłem widywać kilka lat temu. Tego w Polsce po prostu wcześniej nikt nie dystrybuował na masowa skalę. Jak ktoś sprowadzał na własną rękę to prawdopodobnie za mało, żeby kiedykolwiek można było napisać 'Nie smakuje tylko młodym Starsi, którzy pamiętają ten smaczek tęsknią.' Ja myślę, że przed jakąś lepszą dystrybucją, znajomością smaku mogła się pochwalić jakaś niewielka ilość osób, która akurat mieszkała w okolicy w, której ktoś to sprowadzał na małą skalę. Pewnie się trafił ktoś kto to znał wcześniej (był na zachodzie), miał możliwość sprowadzania i sprowadzał taką ilość, żeby samemu wypić oraz trochę sprzedać. Dla większości co mogła się napić od kilku lat, kiedy ktoś zaczął sprowadzać na większą skalę to jest absolutna nowość i nie ma tu żadnego podziału na wiek.

 

 

Zresztą co tu pisać. W Polsce nadal nie da się kupić wielu różnych produktów znanych jeszcze z filmów z lat 80'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest dostępny np. w żabce w dużych chyba 2L butelkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiało chyba być rzucane gdzieś w konkretnych miejscach na małą grupę ludzi, bo nie słyszałem, żeby kiedykolwiek się to w Polsce wcześniej pojawiło. W sklepach ja to zacząłem widywać kilka lat temu. Tego w Polsce po prostu wcześniej nikt nie dystrybuował na masowa skalę. Jak ktoś sprowadzał na własną rękę to prawdopodobnie za mało, żeby kiedykolwiek można było napisać 'Nie smakuje tylko młodym Starsi, którzy pamiętają ten smaczek tęsknią.' Ja myślę, że przed jakąś lepszą dystrybucją, znajomością smaku mogła się pochwalić jakaś niewielka ilość osób, która akurat mieszkała w okolicy w, której ktoś to sprowadzał na małą skalę. Pewnie się trafił ktoś kto to znał wcześniej (był na zachodzie), miał możliwość sprowadzania i sprowadzał taką ilość, żeby samemu wypić oraz trochę sprzedać. Dla większości co mogła się napić od kilku lat, kiedy ktoś zaczął sprowadzać na większą skalę to jest absolutna nowość i nie ma tu żadnego podziału na wiek.

 

 

Zresztą co tu pisać. W Polsce nadal nie da się kupić wielu różnych produktów znanych jeszcze z filmów z lat 80'.

Dokładnie. Może ktoś z RFN-u przytargał jakąś niewielką partię i to sprzedawał u niego w mieście, ale u nas nigdy oficjalnie tego nie było. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzadko się trafia w maszynach z napojami i hipermarketach. Oby było go coraz mniej, dawnego dr. już nie ma. Jest rozwodnione gówno, które bije na głowę (uwaga, werble!) PODRÓBA Z LIDLA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzadko się trafia w maszynach z napojami i hipermarketach. Oby było go coraz mniej, dawnego dr. już nie ma. Jest rozwodnione gówno, które bije na głowę (uwaga, werble!) PODRÓBA Z LIDLA.

 

A prawda. Kiedyś miałem okazje go spróbować. Nazywa się to chyba "Pepp Cola"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze, już myślałem, że to tylko ja myślę, że pepper jest nagle rozwodnionym szajsem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, Coca-cola ma nieco inną recepturę praktycznie rzecz biorąc na każdy kraj.

Gdzie można kupić dra Peppera, bo nigdy w życiu nie piłem. Jak to smakuje w ogóle? Do czego przyrównać można?

 

BTW. Cola smakuje w Niemczech o niebo lepiej niż u nas. 3-4 miechy na ostatnich wakacjach pracowałem tam i jak kupowałem sobie 0,5 Cole z automatu (w szkle), to smakowała jak ambrozja. jak zjeżdżałem czasem do PL, to cola smakowała na "gunwo"

Chyba tak. Coca Cola w Polsce a w USA, to niebo a ziemia. Polska jest nieporównywalnie smaczniejsza- nawet podróba TerraSan z Kauflndu jest smaczniejsze. Za to Pepsi ma taki sam, bardzo dobry, smak.

 

W każdym dużym sklepie jest dr Pepper, albo w zwykłej Żabce. Czasem też w podrzędnych SuperSamach można kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A prawda. Kiedyś miałem okazje go spróbować. Nazywa się to chyba "Pepp Cola"

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak. Coca Cola w Polsce a w USA, to niebo a ziemia. Polska jest nieporównywalnie smaczniejsza- nawet podróba TerraSan z Kauflndu jest smaczniejsze. Za to Pepsi ma taki sam, bardzo dobry, smak.

 

W każdym dużym sklepie jest dr Pepper, albo w zwykłej Żabce. Czasem też w podrzędnych SuperSamach można kupić.

 

Bo w USA zamiast swojskiego białego cukru używają syropu kukurydzianego, którym słodzą chyba wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u nas jeszcze można dostać CC w 0,5 litrowych szklanych butelkach? :o Gdzie ją kupujesz?

U mnie można kupić bodajże w Carrefour;) (ale 0,33 chyba)

 

Tak, wszędzie lepiej gdzie nas nie ma. Masz na myśli Coca-Colę? Bo jeśli tak, to są to bzdury co piszesz. Wiele razy kupowałem Coca-Colę i w Polsce i w Czechach i w Niemczech i każda smakuje tak samo. Ogólnie w każdym z tych krajów w ostatnich latach strasznie zeszli z jakością tego napoju i wszędzie smakuje jak zwykła woda z cukrem.

Moim zdaniem to Coca Cola jest teraz bardziej "rozcieńczona" albo mi się wydaję^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dr. Pepper jest w biedronce w butelkach 0,5l jakby co ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...