Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum PC LAB

Szanowny Użytkowniku,

Informujemy, że za 30 dni tj. 30 listopada 2024 r. serwis internetowy Forum PC LAB zostanie zamknięty.

Administrator Serwisu Forum PC LAB - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu Forum PC LAB z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Administrator Serwisu Forum PC LAB informuje, że:

  1. Z dniem 29 listopada 2024 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu Forum PC LAB. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu Forum PC LAB
  2. Dotychczas zamowione przez Użytkownika usługi Serwisu Forum PC LAB będą świadczone w okresie wypowiedzenia tj. do dnia 29 listopada 2024 r.
  3. Po ogłoszeniu zamknięcia Serwisu Forum od dnia 30 października 2024 r. zakładanie nowych kont w serwisie Forum PC LAB nie będzie możliwe
  4. Wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, tj. dnia 29 listopada 2024 r. nie będzie już dostępny katalog treści Forum PC LAB. Do tego czasu Użytkownicy Forum PC LAB mają dostęp do swoich treści w zakładce "Profil", gdzie mają możliwość ich skopiowania lub archiwizowania w formie screenshotów.
  5. Administrator danych osobowych Użytkowników - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zapewnia realizację praw podmiotów danych osobowych przez cały okres świadczenia usług Serwisu Forum PC LAB. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności

Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, dane osobowe Użytkowników Serwisu Forum PC LAB zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia Forum PC LAB o kilka miesięcy. Wyjątek może stanowić przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

grzech1991

Ładna obudowa z window kit-em do 400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Poszukuje obudowy, która by mi przypadła do gustu. Cena 400zł max.

 

Jak na razie mam trzy typy:

- Zalman MS800 plus, zbyt futurystyczny wygląd

- Fractal Design Define R4 Black Pearl Window, przeciw przemawia przód otwierany z prawej do lewej (obudowa będzie po prawej stronie) i ew. brak zatoki na czytnik kart pamięci

- Gladius M40, nie do końca mi się podoba. Ale z windowkitem jest najtańsza

 

Czego wymagam od obudowy?

- niskich temperatur

- fajnie by było jak by była wyciszona (ale nie jest to konieczność)

- filtrów przeciwkurzowych

- łatwego ułożenia kabli

- obsługi formatu ATX

- niskich temperatur

 

Ponadto mam chłodzenie antec kuhler H2O 650, więc z tyłu musi być opcja wentylatora 120mm.

 

Ktoś coś jeszcze mi poleci? Widziałem gladiusa x80 ale kompletnie mi się nie podoba. Również zwróciłem uwagę na pozostałe zalmany. W oko wpadł mi z12 ale z tego co widzę to słabo z zarządzaniem przewodami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie BitFenix Ronin czy Ci przypadnie do gustu, większośc Twoich wymagań spełnia więc powinna być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gladius M40 na papierze wygląda może i dobrze, na zdjęciach też. Miałem z nią do czynienia i stwierdzam, że jak dla mnie jest słaba jakościowo.

 

FD jest :thumbup:

 

Zalman MS800 - nie miałem z nim styczności, wygląda dobrze

 

Bitfenix Ronin wygląda bardzo ciekawie.

 

Moją propozycją, oraz moim osobistym faworytem jest GELID Darkforce. Dlaczego? Mam zaufanie do produktów tej marki, nigdy mnie nie zawiodły, a cena GELID'a zachęca. To nie wiele więcej niż za M40+okno i sporo mniej niż za FD R4. Jeżeli nie GELID, brałbym BitFenix'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie za odpowiedzi.

 

Ten bitfenix ma pięknę, wielkie okno i dodtakowo taką blachę aby ładniej napędy wyglądały.

 

Ale na minus, brak wygłuszeń, wentylatory tylko 120mm i brak możliwości regulacji pracy wentylatorów (docelowo w obudowie będą dwa u góry i dwa z przodu).

 

I ten szary przód. Nie ma żadnej obudowy co by mi w oko wpadła.

 

Ale patrzac na to co do tej pory widziałem, ona jest dla mnie najbliżej ideału (na równi z r4). W r4 głównie wkurza mnie od lewej do prawej otwierana klapa i jej ogólna obecność. Ale z drugiej strony, prawie w ogóle nie używam nośników optyczynch (może taka nie uzasadniona obawa, bo nigdy budy z klapką nie miałem?).

 

Z kolei w bitfenix piękne wielkie okno. Dziękuję Panowie, dajecie do myślenia.

 

Swoją drogą, na necie filmiki z obudowy są czarno-szare (buda dwukolorowa), tymczasem grafika w sklepie to tylko czarne.

 

Czy rozdzielacz z jednego wentylatora na trzy, zda egzamin w płycie głównej? Kupiłbym na przód i na górę dwie sztuki.

 

I kolejna sprawa, czy w tym bitfenixie można EPS górą puścić? Warto bawić się w filc do otworów na przewody (chodzi mi z zasilacza na tył budy, i z tyłu budy do płyty głównej 24 pin)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tego co ja zauważyłem, aczkolwiek mogę się mylić, to do wielu obudów można dokupić gotowy panel z oknem ( przynajmniej w mojej Regnum L50 występuje taka możliwość). Może warto byłoby gdybyś znalazł sobie odpowiednią obudowę, która Ci pasuje i poszperał czy nie ma dla niej boku z oknem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem tą metodę. Do m40 jest coś takiego, widziałem jeszcze do jakiegoś zalmana. Ale ten nie trafia w mój gust zupełnie.

 

Przepusty na kable da się gdzieś dorwać (bitfenix tego nie ma)? Ewentualnie może z filcu 4mm zrobić?

Czy ta buda pozwala EPSa górą przepuścić? Na zdjęciach i video w necie nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ UP

Gladius M40 ma nad płytą otwór na 8pin EPS :)

 

spc_gladius_m40_pure_black_3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepusty na kable da się gdzieś dorwać (bitfenix tego nie ma)? Ewentualnie może z filcu 4mm zrobić?Czy ta buda pozwala EPSa górą przepuścić? Na zdjęciach i video w necie nie widać.

Przepusty napweno da się gdzieś dorwać a jak nie to można zrobić samemu. Z tego co widziałem na filmikach i zdjęciach Ronin posiada dwa otwory na EPS'a, jeden na środku a drugi całkiem w rogu od strony zaślepki I/O.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, przeglądałem recenzje na jednym z portali (6 stronicowa, dokładna) i autor twierdził, że u góry jest kilka przepustów - także górne wtynlatory też przez rozdzielacz podłączę bez problemu.

 

Jak na razie ta buda przypadła mi mega do gustu (po głębszym zastanowieniu). Nie jest to ideał, ale naprawdę fajna.

 

Zimne katody warto ładować przy dwóch enermax apollish i ew. paskiem led na dole?

 

Te wypusty widzę właśnie w temacie u jednego użytkownika, wystarczy zwykłym klejem podkleić i wyciąć wcześniej. Ale nie mam pojęcia z jakiego materiału - myślę o filcu ale nie wiem czy to dobry kierunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimne katody warto ładować przy dwóch enermax apollish i ew. paskiem led na dole?

Kwestia gustu, to już Ty musisz ocenić jak Ci najlepiej pasuje ;) ja bym dał tylko pasek led.

 

Te wypusty widzę właśnie w temacie u jednego użytkownika, wystarczy zwykłym klejem podkleić i wyciąć wcześniej. Ale nie mam pojęcia z jakiego materiału - myślę o filcu ale nie wiem czy to dobry kierunek.

Najlepiej z jakieś gumy ale filc też nie powinnien być zły.

 

Jak na razie ta buda przypadła mi mega do gustu (po głębszym zastanowieniu). Nie jest to ideał, ale naprawdę fajna.

Też długo nie umiałem się zdecydować jaką obudowe wybrać i przypadkiem natrafiłem na Ronina, spełnia ona moje wymagania w 99% więc najprawdopodobniej w połowie stycznia będzie już u mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc, naprawdę jesteście wielcy!

 

Ostatnie pytanie, co to jest dokładnie ta "jakaś guma". Jaki jest to materiał? Mama pracuje w zakładzie tapicersko-meblowym to mogła by mi coś poszukać, filc już jej zleciłem. Ale na gumę to nawet ona nie ma pomysłu co to dokładnie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego:

anidees AI-4B (akurat tej nie znalazłem z oknem, ale może gdzieś jest).

 

Droższa (trochę ponad 400zł) jest już z oknem:

anidees AI-6BW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...