Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

demisen

Wiedźmin 1 vs 2

  

118 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która gra jest lepsza ?

    • Wiedźmin
      75
    • Wiedźmin 2
      43


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam nie powiem że żadna część nie przypadła mi do gustu bo mnie zjadą :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie świetne, każda w sumie trochę inna, trudno orzec tak naprawdę, choć minimalną przewagę serce i rozum każą przyznać chyba mimo wszystko 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedzmin 2 byl lepszy imo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie powiem że żadna część nie przypadła mi do gustu bo mnie zjadą :E

Widzisz, bo żeby opinia miała jakąkolwiek wartość, należy ją poprzeć argumentami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fabularnie obie są super, ale klimatycznie jednak lepsza jest część 1. Niemała w tym zasługa archaicznego silnika Aurora. Niedawno skończyłem drugi raz przechodzić edycję rozszerzoną, w podstawkę grałem zaraz po premierze. Muszę przyznać, że klimat jest nadal, ale cieszę się, że zaczęli pisać własny silnik. Czasy się zmieniły i to co było i nadal jest atutem części 1 byłoby nieprawdopodobnym hamulcem części 3.

 

część2 jes już pisana od podstaw na konsole (trudno się dziwić), jest krótsza i co tu dużo mówić mechanika jest dostosowana do zachodniego konsolowego odbiorcy. Tak więc ogólnie na plus, ale cieszę się, żę pierwsza część jest jaka jest - typowo pecetowa, nieco gnuśna i taka właśnie - słowiańska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynka mnie nie wkręciła, w dwójce nie umiem przejść nawet prologu. Więc obie ssą. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynka mnie nie wkręciła, w dwójce nie umiem przejść nawet prologu. Więc obie ssą. :E

 

współczuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie są naprawdę fajne, ale jednak jedynka jest bliższa mojemu sercu. Ma zdecydowanie bardziej ciężki posmak. Fabuła też ciekawsza, no i bardziej spójna. Legendarny już chyba czwarty akt genialnie kontrastuje z poprzednimi i ostatnim, który co tu dużo pisać - jest mocny. Soundtrack również bardziej pasował mi w pierwszej części. Taki bardziej swojski, bardziej nasz (w dwójce widać a raczej słychać, że poszli w kierunku zachodnim). To trzecia gra w mojej karierze, którą przechodziłem trzy razy z rzędu, raz za razem (kotor 1 & nwn2 to dwie pozostałe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie są naprawdę fajne, ale jednak jedynka jest bliższa mojemu sercu. Ma zdecydowanie bardziej ciężki posmak. Legendarny już chyba czwarty akt genialnie kontrastuje z poprzednimi i ostatnim, który co tu dużo pisać - jest mocny. Soundtrack również bardziej pasował mi w pierwszej części. Taki bardziej swojski, bardziej nasz (w dwójce widać a raczej słychać, że poszli bardziej w kierunku zachodnim). To trzecia gra w mojej karierze, którą przechodziłem trzy raz z rzędu, raz za razem (kotor 1 & nwn2 to dwie pozostałe).

 

na silniku NWN2 powstał mod Baldurs Gate Reloaded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na silniku NWN2 powstał mod Baldurs Gate Reloaded

Nie mam Gniewu Zehira.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Gniewu Zehira.

 

za pare złotych widziałem na lolegro kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r2d3

Klimat dużo lepszy w Wiedźminie 1. Za to sam gameplay i mechanika gry w Wiedźminie 2. Jednak, klimat ponad wszystko, a mechanika w jedynce nie była wcale taka zła, więc jak dla mnie to wygrywa jedynka. Delektowałem się w każdym calu ;) W dwójce brakowało mi tego mroku i ciężkiego klimatu. W dwójce im dalej w grę tym w sumie było ciut słabiej, a w jedynce wszystkie lokacje trzymały poziom i miały swój klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie dobre. W 2 zawiódł mnie jedynie ostatni akt i finał. Nim rozkręciłem się w tym akcie, gra mi się skończyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiedzmina 1 przeszedlem chyba 7 razy tak dokladnie a wiedzmina 2 tylko raz ale z tego co slyszalem jest mozliwosc zakonczenia gry w inny sposob jesli ma sie savy z 1 no i wlasnie dlatego mam zamiar przejsc jeszcze raz jedynke aby zobaczyc co bedzie gdy przylaczlo sie do scoiatel a co bylo jak bylo sie calkowicie neutralnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę to co napisał Zas, jak dla mnie obie gry świetne ale niestety w dwójce nie czuło się tak tego słowiańskiego klimatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pierwsza czesc zdecydowanie lepsza, przede wszystkim ze wzgledu na klimat.

Slowianski klimat pelna geba to wlasnie ta gra zachecila mnie do przeczytania wiedzminskiej sagi.

Niestety druga czesc byla taka "amerykanska", design tych stworow, ten silnik (kolory) i jeszcze pare innych szczegolow.

To juz nie bylo to, czulem sie jakbym gral w jakies zagraniczne dzielo niz naszego rodzimego Wiedzmina.

Po pierwszych 2h grania w druga czesc bylem zawiedziony ale liczylem, ze moze cos sie poprawi ale niestety nie.

Przeszedlem i nawet zapomnialem jakie to zakonczenie bylo, juz nie mialem ochoty do niej wracac podczas kiedy pierwsza czesc przeszedlem 3 razy i pamietam prawie kazdy szczegol.

 

Szczerze zaluje wydanych pieniedzy, ciesze sie jedynie ze nie porwalem sie na wersje kolekcjonerska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość h141

W1 był miłym zaskoczeniem i wyżej go stawiam chociaż W2 miał lepszą grafikę i moim zdaniem historię (na minus gameplay do którego przez całą grę nie mogłem się przekonać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Wiedzmin 1 za genialny klimat i fantastyczną muzykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Wiedzmin 1 za genialny klimat i fantastyczną muzykę

 

No i generalnie W1 w swoim czasie był krokiem wprzód graficznie, muzycznie, mechanicznie, i krokiem w tył (do dobrego) czyli grywalności, był bardzo ciekawy i wciągający. W2 lepsza grafika, ale chyba krótsza fabuła i jakaś taka jak już wcześniej powiedzieli mało swojska. Teksty z W1 powalają :)

"spokojnie jak na wojnie, tu pierdolnie, tam pierdolnie i znowu jest spokojnie" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze W1.

Dla mnie W1 to gra na bardzo mocne 9/10 - slowianki, troche basniowy, fantastyczny klimat (zwlaszcza Odmety (jeden z najbardziej uslowianszczonych etapow dziejach gier, jesli nie najbardziej slowianski)), bardzo dobra fabula, duzo wiecej zadan pobocznych niz w W2 ktory jest duzo bardziej liniowy.

W2 to dla mnie spore rozczarowanie - graficznie i designersko gra poszla do przodu ale stala sie jakby zywa reklama silnika graficznego - slaba fabula (zwlaszcza koncowka i te "wielce moralne wybory" ktore sprowadzaja sie do tego z kim zapolujemy na biedronke...), kiepskie postaci, meczace levele, uzachodnienie gry przez co prawie calkowicie zniknal klimat slowianski, tak dobrze wprowadzony do W1. Przeszedlem dwa razu, wiecej nie zamierzam. Solidne 5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
slaba fabula, kiepskie postaci, meczace levele

 

Nie przesadzajmy w obydwie strony... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 1 lepsza a 2 mało słowiańska, strasznie zamerykanizowana ale z ładną grafiką i ciekawymi wątkami fabularnymi.

Pomimo to że 2 fabularnie dobrze zrobiona to jednak wydaje mi się że jedynka miała jakiś taki lepszy klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...