Skocz do zawartości
megamas

Procesory LGA 771 w plytach LGA 775

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o zrzucenie trochę taktów w dół, to jak najbardziej Throttle Stop się sprawdzi. Najpewniej opcją set multiplier.

PCIE Frequency można jak najbardziej przestawić, na G31 nie ma jeszcze PCIe 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios pozwala wybrać czy PCIe ma być synchronicznie czy asynchronicznie. Także to jest pod kontrolą, bo ustawiam asynchronicznie na 100MHz.

Ram też ok, bo płyta z automatu ustawia najwyższe timingi z profilu 800, a ustawia dzielnik jak dla 667.

 

 

Niżej chciałem iść tylko po to, by poćwiczyć vid moda - i podejrzewam, że raczej problem jest z płytą.

 

Tego "pentaka" nie wiem czy chcę dalej kręcić - raz, że vrm bieda, to jeszcze jest upakowana tak, że dwa chłodzenia nie pasują :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wszystko da się zrównoleglić wiec nie liczmy na CUDA

inny dowcip ze ms nie rusza starych api ale grzebie w kerlnelu dodatkowo dodając i dzieląc API na poszczególne DLL... które potem jako referencje lądują w oryginalnych

Win 10 może lepiej zarządzać watkami i procesami

[ale to już off top level master]

 

naszła mnie szalona myśl pentium 4 i DDR3 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
naszła mnie szalona myśl pentium 4 i DDR3 ...

 

Ktos na YT robil takie testy. Absolutnie nic to nie daje :) Solidny DDR-2 to max dla tego procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wysokim FSB coś tam daje, przynajmniej w syntetykach. Sprawdzane na Pentium XE 965 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, płyta wykryła mi procka bez żadnego modzenia BIOSu. Mogę założyć że wszystko jest ok? Poza temperaturami od coolera PDC E5200?

 

pp81BlE.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że są wszystkie instrukcje wykrywane, więc teoretycznie nic by nie trzeba było już robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pobór prądu da się oszacować poprzez napięcie procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii...

Np. w tym kalkulatorze możesz wpisać napięcie wraz z częstotliwością i prawdopodobnie będzie zmieniało wyliczenia dla użycia prądu dla całej platformy. Przy różnych wartościach możnaby wyliczyć też różnicę.

https://outervision.com/power-supply-calculator

Możesz też zobaczyć sobie wyniki poboru prądu podobnych platform przed i po OC w testach CPU na koniec świata na PClab,

https://pclab.pl/art50000-48.html

https://pclab.pl/art50000-91.html

Albo wygooglaj:

"Jaki procesor kupić? Wielki test 100 procesorów Intel i AMD."

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam ponownie ;)

 

Zainteresował mnie undervolting. I tak:

66m6vnu.jpg

 

Czy w pozostałych coś jeszcze zmieniać?

 

Pod systemem z kolei:

58HD2Ae.png

 

Pod pełnym obciążeniem było 1.008V, z kolei w idle napięcie się podnosiło do 1.024V. Ciekawa rozbieżność mimo wprowadzonych ustawień. Mimo to procesor wydawał się w pełni stabilny. Przy tym zaskoczyły mnie faktyczne temperatury procesora z chłodzeniem od PDC. Pierwszy raz w życiu widziałem na nim tak niskie temperatury i to z czterema rdzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie z powodu Vdropa?

Zobacz, może jest Vdrop mod na Twoją płytę, ale te napięcia są bardzo OK, i w zasadzie w tym wypadku wydaje mi się że szkoda zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Miałem kiedyś E5450, myślałem czy nie dorzucić do X5460 ale zostało jak jest. Teraz się czaję na jakiegoś procka, X5460 to minimum, ale widzę też takie wynalazki jak X5472 czy podobne. Wiadomo - zamierzam kręcić proca, 3,5GHz to minimum jakie chce osiągnąć, fajnie byłoby dobić do 4GHz. Płyta jak wcześniej - ABIT IP35-E. I pytanie: zostać przy sprawdzonym X5460 czy iść w górę o ile jest tego jakikolwiek sens ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wbrew obiegowej opinii o E5450 E0, to wg. bazy Geekbench właśnie X5460 kręcą się najlepiej (a przynajmniej najwięcej jest wysokich wyników OC).

Nie wiem tylko czy lepiej od QX9775 czy 9770 który Agent kręcił na 4,28GHz.

Niektóre E5450 C0 potrafią na słabszych płytach skończyć się w okolicach częstotliwości właśnie X5460, więc jeśli komuś nie zależy na TDP, to warto.

Temperatury wbrew pozorom są podobne, pomimo różnicy TDP (tu na przykładzie X5450 vs E5450 stock).

 

Ah. Wymiana jako tako się nie opłaca za bardzo. Myślałem, że dopiero planujesz zakup. Chyba że E5450 naprawdę zatrzyma się gdzieś nisko przy OC.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X5460 ma wyższy mnożnik od E5450 i wyższe tdp. Większy potencjał OC jak i lepsze stock taktowania.

 

X5472 to już 400 FSB więc powodzenia w kręceniu tego. X5460/E5450 mają 333 FSB - o wiele wieksze pole do popisu.

 

4GHz to pewnie osiągniesz i na E5450 jak płyta pozwoli więc wymiana na X5460 raczej sensu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 12.05.2020 o 12:41, TroLLu napisał:

 

X5472 to już 400 FSB więc powodzenia w kręceniu tego.

Zwykły pazdzież 5pq-e robi ponad 580 FSB :D pamiętam 5450 miałam na 545FSB

 

dobre ddr2 1200 i ogień procki miały dziurę FSB zazwyczaj 480-520 a sciana zależna od sztuki, zbijało się mnożnik kręciło FSB  i był piękny wynik w super pi :E

 

Oczywiście lepiej mieć wiekszy mnożnik w procku do zabawy bo jak złapie jego koniec to można niewiele ugrać. Na płytach z obsługą FSB 400 bez opcji podkręcania robiło się pinmoda na procesorze z 333 na 400 i tyle.

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 27.08.2020 o 14:39, chauwa napisał:

Zwykły pazdzież 5pq-e robi ponad 580 FSB :D pamiętam 5450 miałam na 545FSB

Jaki paździerz? To jedna z lepszych płyt do kręcenia na s775. Jeszcze się nie pozbyłem P5Q Deluxe, która wygląda prawie identycznie. E/X5450 na 545 FSB, to jakie miałaś przy tym FSB taktowanie cpu, 8x545?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, toska78 napisał:

Jaki paździerz? To jedna z lepszych płyt do kręcenia na s775. 

Pażdzierz ;) kosztowała nowa 490zeta wytrzymała 6 lat i odeszła w strefę cienia. Fakt była jedna z lepszych do podkrecania.  Nie pamiętam jaki mnożnik vs FSB, z tamtych lat miałam w zestawie ocz reaper 1066 

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"X5460 Worked! Emachines Model ET1831-01 Motherboard is an Ecs MCP73VT-PM V:1.0 – I am running Windows 10, CPUID Say’s – Family 6 – Model 7 – Stepping 6 – Revision C0 – Instructions MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, EM64T, VT-x – Hope this helps.

Don’t throw it away – Upgrade."

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co modować płyty / CPU z LGA771 na LGA775, jak można po prostu kupić xeony dedykowane dla LGA775 czyli na przykład tani X3360, nawet poniżej 100 zł da się wyrwać. Jakakolwiek płyta z obsługą C2Q 45nm obsłuży te xeony bez modowania biosu. 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniewaz taki x3360 kosztuje 30 dolcow na ali a popularny e5450 kosztuje niecale 18. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz zmodzonego proca na Ali i jedyną rzeczą, którą musisz zrobić to wgrać Bios z mikrokodami i tyle. Sam użytkuję takiego kompa i widzę znaczny przyrost w stosunku do C2D E8500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie z ciekawości ktoś jeszcze w 2022r używa s771 do gier aplikacji itp?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...