Skocz do zawartości
megamas

Procesory LGA 771 w plytach LGA 775

Rekomendowane odpowiedzi

Mam potwierdzenie że RX 470 ostatecznie działa na P5B.

Fałszywy alarm.

Problem był tylko z większą ilością GPU, lub kod 43 w menadżerze spowodowany custom BIOS-em. Stery najnowsze można patchować by wtedy działały.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam pytanie.

 

Mam procesor Xeon X5470 + Abit IP 35-e (wgrane co trzeba)

 

na razie odpaliłem tylko go w Biosie, wszystko wykrywa itd

 

Mam chłodzenie boxowe Intel z miedzianym stykiem do radiatora. Chłodzenie dosyć dobrze Sobie radziło z Core 2 Duo 6550 podkreconym z 2,33 Ghz na 3,4Ghz. Max temp 70 stopni pod dużym obciążeniem.

 

Pytanie bo w Biosie pokazuje Mi temp 60 stopni. Bios zawyża czy jak?

 

dodam że radiator jest jedynie lekko ciepły.

Edytowane przez Adr.Boniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam taki mały problem, po podkreceniu mojego q8300 na 3.0 ghz jest wszystko wporzadku ale jak dam 3.1 to zaczynaja sie dziać dziwnie zeczy , w grze gears of wars przestaje działać przycisk escape ? nawet w starych grach tez tak jest , czy to max co moze dac ten procek czy może ram nie wyrabia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adr.Boniek

Zainstaluj RealTemp i zobacz czy odczyt się zmieni.

@krycha1980

Podaj płytę główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to muszę poczekać do jutra bo po zmianie procesora nie startuje Mi windows 7. Podczas wczytywania wywala jakiś blue screen nawet nie zdąże przeczytać i reset. Po włożeniu starego procka działa jak działało wcześniej, czyli na e6550

 

Czyżbym musiał zrobić reinstal systemu. Czytałem że czasem tak się może dziać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podaj płytę główną.

Podawał na poprzedniej stronie, 8GB RAM, P5Q, RX570.

witam

mam taki mały problem, po podkreceniu mojego q8300 na 3.0 ghz jest wszystko wporzadku ale jak dam 3.1 to zaczynaja sie dziać dziwnie zeczy , w grze gears of wars przestaje działać przycisk escape ? nawet w starych grach tez tak jest , czy to max co moze dac ten procek czy może ram nie wyrabia ?

Na poprzedniej stronie pisałeś że testowałeś gry na 3,5GHz i było w porządku więc może podaj ustawienia z biosu. Możesz też podać zakładki CPU, SPD i Memory z CPU-Z bo nie wiadomo jaki masz RAM i jak jest ustawiony.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie dziwne bo chodził nawet na 3.5 a teraz na 3.1 dziwnie zeczy wychodzą

generalnie fsb 470 nie ma problemu , komp wstaje tylko juz wysokie temperatury

napiecie na cpu 1.35 do 1.37

ram na 800mhz v nie zmieniałem

asus p5q

rx570

8 gb ram kingston

q8300

zasilacz 550 thermaltakie

napiecia trzyma nawet przy obciazeniu

najgorsze w tym wszystkim ze gry chodzą ok tylko ten escape swiruje

Edytowane przez krycha1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale w poście #2583 pisałeś że do 3,2GHz potrzebuje 1,25V, więc wtedy nie testowałeś go dokładnie skoro taka duża różnica napięcia? I nic nie wiadomo nadal na temat ramu i jego ustawień. Niestabilność ramu w grach przejawia się przede wszystkim ich crashowaniem (zamykaniem) z tego co zaobserwowałem u siebie, a w skrajnych przypadkach bsodem.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtedy jeszcze nie wiedzialem o problemie z escape ,teraz dopiero zaczynam szukac .

zgadza sie ze na vcore 1.25 wstaje nawet na 3.4 i sie nie zawiesza ale w momencie kiedy znalazłem problem zaczołem szukać co jest przyczyną , nie chce przekraczać napięcia 1.37 bo to max dla tego procka

ram testowałem na auto i na ustawionym chyba 837 po oc i jest to samo , nawet na roblox dzieciakowi sie escape zacina ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale to gra się zacina po wciśnięciu Escape czy tak jakby klawisz nie działał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to gra się zacina po wciśnięciu Escape czy tak jakby klawisz nie działał?

nie działa ,tak jakby go nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to muszę poczekać do jutra bo po zmianie procesora nie startuje Mi windows 7. Podczas wczytywania wywala jakiś blue screen nawet nie zdąże przeczytać i reset. Po włożeniu starego procka działa jak działało wcześniej, czyli na e6550

 

Czyżbym musiał zrobić reinstal systemu. Czytałem że czasem tak się może dziać.

 

Jeśli Win 64 to spróbuj wgrać Bios z mikrokodem obsługującym tylko 771 dla 45 nm. Trzeba usunąć 775 dla 45 nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc Panowie mam problem.

 

Zrobiłem format, baterię wyjąłem i z usb pendrive zainstalowałem Windows 7 64-bit Ultimate. Instalacja przebiegła ok ale podczas uruchamiania kompa (1 szy raz po instalacji) od razu wywala blue screen. Do awaryjnego też nie da rady wejść -> blue screen.

 

Płyta główna Abit IP35-e wgrany bios 21 - z tej strony https://soggi.org/motherboards/abit.htm czytałem wcześniej że niby ten bios nieoficjalny 21 jest najlepszy.

Xeon 5470 3,3Ghz (automatycznie jest ustawiony na 3,4 ghz) żeby wejść na jego nominalną prędkość muszę zejść FSB .

Chłodzenie BOX z miedzianym stykiem.

Ram 4Gb 800Mhz 2x2 Geil

Radeon HD5750 1GB

Zasilacz Qotlec Silent Line 520 W (wiem,że nie jest jakiś super ale wszystko chodziło wcześniej na E6550)

 

dodam że nie robiłem microcodów tylko zflashowałem sam bios do tej wersji.

 

co trzeba zrobić by było ok? Pomocy :)

Edytowane przez Adr.Boniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zrobiłem format, baterię wyjąłem i z usb pendrive zainstalowałem Windows 7 64-bit Ultimate. Instalacja przebiegła ok ale podczas uruchamiania kompa (1 szy raz po instalacji) od razu wywala blue screen. Do awaryjnego też nie da rady wejść -> blue screen.

A wypustki w podstawce dobrze wycięte? Xeon dobrze przylega po zamontowaniu w gnieździe? Jeśli masz naklejony adapter, sprawdź dokładnie jego umiejscowienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ariel pomogłeś. Właśnie zflashowałem, na razie jest ok. W sensie nie wywala blue screena, zobaczymy czy tak będzie dalej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ariel pomogłeś. Właśnie zflashowałem, na razie jest ok. W sensie nie wywala blue screena, zobaczymy czy tak będzie dalej:)

Jak się system załaduje, podaj screena z zakładki CPU w CPU-Z.

Musisz pilnować temperatur jeśli zamontowałeś

chłodzenie boxowe Intel z miedzianym stykiem do radiatora.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok screen dam jak coś ale na razie radość przedwczesna...tzn nie zakończyło mi instalacji Win7.

Na etapie "kończenie instalacji" kończyło w nieskończoność. Zaraz będę instalował od nowa, chyba że muszę coś w biosie wyłączyć albo włączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ok screen dam jak coś ale na razie radość przedwczesna...tzn nie zakończyło mi instalacji Win7.

Na etapie "kończenie instalacji" kończyło w nieskończoność. Zaraz będę instalował od nowa, chyba że muszę coś w biosie wyłączyć albo włączyć.

Sprawdź w biosie jakie masz opcje w Integrated Peripherals -> OnChip SATA Device. Dysk twardy masz w standardzie SATAII czy to SSD? Na innym forum użytkownik opisał ze tez miał problem z zakończeniem instalacji win7 na SSD (kończenie instalacji ponad godzinę i nic) na ip35-e. Podobno ten model (w odróżnieniu od ip35) nie wspiera trybu AHCI Mój link. U niego pomogło zainstalowanie systemu na innym komputerze. Po przełożeniu dysku do kompa docelowego i przemęczeniu się ze sterownikami, system działał. Wysłałem Tobie na pw linka do tamtego tematu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas wejdę do biosu i zobaczę jakie ma ustawienia i napiszę.

Dysk jest Hdd Sata 2. Płyta główna ma złącza Serial ATA 2 - 4 szt.

 

A tak wogóle ile może trwać kończenie instalacji Windows 7 ?

 

ile maks czekać?

Edytowane przez Adr.Boniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A tak wogóle ile może trwać kończenie instalacji Windows 7 ?

ile maks czekać?

Nie mam pojęcia. Pracuje wówczas (na etapie "kończenia instalacji") dysk twardy? Świeci albo miga dioda od dysku na obudowie?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie czekam 32 min. Nie słychać żeby dysk pracował.

 

ok chyba nie ma sensu czekać. Muszę go brutalnie zresetować. Dodam, że na standardowym biosie wcześniej z poprzednim procesorem nie miałem takiego problemu.

Edytowane przez Adr.Boniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Widać niektóre płyty nie lubią się z xeonami. U mnie (z tego co pamiętam) nie trzeba było wgrywać od nowa systemu po wymianie CPU na xeona, a miałem wtedy jeszcze zwykłego asusa P5B. Na Twoim miejscu na obecnym biosie zainstalowałbym E6550 i sprawdził czy instalacja przebiegnie pomyślnie. Gdzie zakupiłeś tego xeona?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeon kupiony z rodzimego allegro:)

 

dodam że przed chwilą wyjąłem dysk i zainstalowałem windowsa na innym kompie, przełożyłem dysk i podczas uruchomienia blue screen.

 

Będę zmuszony odesłać procesor mam nadzieję,że sprzedający zwróci kasę.

Edytowane przez Adr.Boniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...