Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

aerial

Lian Li PC-Q06 by aerial

Rekomendowane odpowiedzi

Z PWM LEDowych w rozsądnej cenie całkiem dobrze wypadają Lepa BOL.Quiet. Są też klasyczne SP120 od Corsair w wersji LED i non-LED, czy Wing Boost 2. Moim zdaniem te ostatnie bardzo fajnie by się prezentowały mimo, że to wentylatory AF, a nie SP :thumbup:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepa są ciulowe, miałem i nie polecam :P

Choć ładnie świecą, delikatnie.

 

Kotek przepiękny :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jaki jest układ pinów wtyczki do wentylatorów na 1080? Bo od standardowego coolera kable są wszystkie czarne.

Jak podpinam normalną przejściówkę to mini vga -> 4pin, to wentylator pod to podłączony nie działa.

 

edit:

sprawdziłem na coolerze, to masa i napięcie są po drugiej stronie wtyczki, odwrotnie niż w normalnym układzie PWM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zamienię hosta. Chyba że ma ktoś pomysł jak mieć działające direct linki z Google photos.

edit: ok zrobione, z tego co dotyczytałem, direct linki z google photos są tymczasowe.. super host nie ma co.

 

co do wtyczki na wentylator, jakby ktoś tego szukał:

to jest widok od strony przeciwnej do tej w której są widoczne dziurki w tej wtyczce

 

z1p2BvX.png

 

Teraz tylko problem z rpm, bo bios FE utrzymuje min rpm 1100, co jest kompletnie zbędne w idle i w przypadku tego coolera za mocne nawet w stresie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pociągnij PWM i RPM sygnał z płyty wtedy bez ingerencji w BIOS grafy będziesz miał dokładniejsze sterownie RPM , nie wiem czy GPU potrzebuje musowo PWM i RPM sygnał , ale jak domniemam to na + leci stale 12V a regulacja tylko przez PWM wiec możesz tylko mase i plus podpiąć pod GPU a pwm i rpm z plyty , a jak masz wolny TS na płycie to jeszcze lepiej wtedy możesz ustawić krzywa wedle własnej potrzeby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale chodzi o to że ma iść PWM z gpu i być krzywa zależna od temperatury na gpu.

Jest jakiś łatwy sposób bez instalowania 10 aplikacji, żeby uzależnić RPM wentylatora podpiętego pod mobo asusa od temp GPU?

 

edit: poradziłem sobie, da się to zrobić w programie.. speedfan.

Trochę bawi fakt że te wszystkie przebajerowane aplikacje dostarczone z mobo nie potrafią czegoś co robi program używany 15 lat temu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej słabo, potem powodzenia przy sprzedawaniu karty. KRĘCONA? BEZ PUDEŁKA?... BEZ ORG CHŁODZENIA? dam 1000

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale chodzi o to że ma iść PWM z gpu i być krzywa zależna od temperatury na gpu.

Jest jakiś łatwy sposób bez instalowania 10 aplikacji, żeby uzależnić RPM wentylatora podpiętego pod mobo asusa od temp GPU?

 

edit: poradziłem sobie, da się to zrobić w programie.. speedfan.

Trochę bawi fakt że te wszystkie przebajerowane aplikacje dostarczone z mobo nie potrafią czegoś co robi program używany 15 lat temu :E

 

fajnie ze sobie poradziłeś , nie gryzie sie SpeedFan z AiS3 ? , kiedyś chciałem przetestować SF ale coś nie chciał zaskoczyć na W10 przy AiS3 , aż metoda prób i błędów doszedłem do wniosku ze ani SF ani AiS3 nie potrzebuje a sam system lepiej oddycha ;) , AiS ma tez możliwość regulacji PWM karty graficznej w moim przypadku Karta dostarczona od ASUS działała poprawnie przy AiS3 zarówno OC jak i PWM karty , jak byś wgrał VBios ASUSa a AiS3 odczytał by poprawny ID Karty "ASUS" to zapewne działało by PWM z poziomu AiS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używam żadnego softu od asusa, tylko speedfan.

Tam trzeba ustawić odpowiedni chip w advanced, i pozmieniać wszystkie PWM na manual, wtedy działa. Potem dajesz zakładkę fan control, wybierasz który wentylator, i potem który odczyt temp (gpu) i mam sys fan zależny od gpu temp, normalnie ustawia się curve.

 

Miałem jeszcze problemy, duży radiator zamocowany na vrm na termopadzie z taśmą 3m (taki produkt aab) niestety nie trzymał, za mała powierzchnia styku, na refie 1080 sekcja jest dość mała. Zmieniłem to na małe radiatorki klejone na tą normalną taśmę do radiatorków (to samo co akasa ale od aab), i to trzyma.

Foty później bo nie mam wentylatora drugiego na chłodzenie, jest jeden od BQ i.. noctua :E świetnie pasuje beżowy do reszty.

 

Wyniki, to tak na szybko, bios z FE bez zmiany, power target 100, core+200, miejsce w w3 takie że rdzeń jest 99% load, temperatura stabilizuje się na ~66 stopni, wentylatory 870RPM, core trzyma boost tam 2050-2070. Temp w pokoju 21c.

Ogólnie nieźle to działa, karta jest niesłyszalna, na 60hz nic nie piszczą cewki.

Na podstawie swoich doświadczeń z mk-26 muszę powiedzieć że próbując uzyskać coś takiego w obudowie by był problem, masa ciepła się gdzieś musi kumulować, dochodzą dodatkowe wentylatory do wentylacji obudowy itd.

W benchu nie ma z tym oczywiście problemu całe ciepło sobie ulatuje. Można uzyskać praktycznie niesłyszalny komputer pod obciążeniem, o takiej wydajności (6700k @ 4.5 i 1080 kręcone).

W tej sytuacji do jednej karty LC praktycznie staje się zbędne, nie wiem co bym tym zyskał, poza oczywiście zabawą i efektem wizualnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bench był i jest nadal najlepszym rozwiązaniem do AC,szczególnie AC+mocne OC CPU/GPU

a wszelkie bredzenie że budka lepsza do tego bo sprzęt się nie kurzy wkładam między bajki.

Zostawmy budki do gamingowych kompów.

Filtry w budzie zabijają flow...i porządne filtry kosztują swoje (Demciflex),

cicho nie będzie jak podniesiemy rpm wentylatorów aby kocioł w budzie po OC CPU/GPU się nie robił i airflow był bdb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały poślizg bo musiałem skompletować wentylatory.

Wydajność po dalszych testach to 700-800RPM @ 65 stopni przy oc rdzenia do 2100. Jestem zadowolny.

Wybaczcie kurz :E zrobię jakieś lepsze foty później całości.

 

k_md_007wau0b.jpg

 

k_md_002osuz6.jpg

 

i grubość

 

k_md_005hhuqs.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszło :cool:

I jakie przyjemne tempy po grubym OC. Ależ musi mieć to mocy.

Dobrze wybrnąłeś z kablem pcie + ciaśniejszy łuk na 24pin :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zmiany, także postanowiłem uwiecznić efekt na małym filmie.

Większość z ręki nagrywane, kompakcik gx80 :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny filmik :thumbup:. Sam secik też super :D.

 

BTW: Dobrze widziałem na pulpicie ikonę nowego Wolfa? Jak go oceniasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolfem bawiłem się jako takie tech-demo, sama gra może być, niezły engine. Jak ktoś lubi poprzednią cześć, powinna się podobać. Nie przeszedłem tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy - wszystkim - Niech ta Wielkanoc będzie pełna pikseli szczęścia, megabajtów radości i gigaherców miłości! Wesołych Świąt! - a także przyjemnego korzystania ze skryptu   Niestety jego rozmiar trochę urósł - ale to ze względu na instalację DirectX oraz Visual-C-Runtimes w wersji offline - całość spakowana RARem Wersja V5: (data wydania 29.03.2024) https://wowo89.de/pliki/forum-pclab/skrypty/TuningWin11(wowo89.de)V5.rar - Usunięto problematyczne skanowanie i przywracanie integralności obrazu systemowego - Skanowanie i naprawianie plików systemowych - Usuwanie przestarzałych komponentów i sterowników - Pamięć wirtualna - ustawiana ręcznie przez użytkownika podczas wykonywania skryptu - Ustawienie progu zajęcia pamięci RAM przed użyciem pamięci wirtualnej (95%) - (Standardowo Windows zaczyna korzystać z pamięci wirtualnej już przy 80% zajęcia pamięci RAM) - Wyłączenie usług: wuauserv, wercplsupport, WerSvc - Zamknięcie aplikacji w tle, które są zintegrowane z oryginalnym systemem: Skype, Teams, OneDrive - Zablokowanie Autostartu dla aplikacji: Skype, Teams, OneDrive - Przeładowanie usług: wudfsvc, wercplwiz - Wyłączenie izolacji rdzenia - wyłączenie - useplatformclock - wyłączenie - disabledynamictick - włączenie - useplatformtick - Zmiana planu zasilania na najwyższą wydajność - usunięto, a w zamian użytkownik sam podczas wykonywania skryptu dokonuje wyboru który Plan zasilania ma być ustawiony - Skrypt usuwa preinstalowane aplikacje systemu Win10/Win11, oraz czyści rejestr z wpisów z nimi związanych: (zgodnie z prośbą użytkowników forum aplikacje związane z XBOX pozostały nienaruszone) - udoskonalono usuwanie aplikacji preinstalowanych, podczas wykonywania skryptu 2-3raz na tym samym komputerze, zdarzały się przypadki występowania błędu podczas deinstalacji już odinstalowanej aplikacji, teraz skrypt sprawdza czy dana aplikacja jest zainstalowana, jeśli jej nie ma, przechodzi do kolejnej, jeśli jest, usuwa ją i powiadamia użytkownika o poprawnym jej usunięciu. - Dodano instalację bibliotek DirectX (najnowsze na dzień wydania skryptu) - skrypt pyta użytkownika czy wykonać instalację - Dodano instalację bibliotek Visual-C-Runtimes (wersja Feb 2024) - skrypt pyta użytkownika czy wykonać instalację - Na zakończeniu skrypt wyświetla stosowną informację o zakończeniu działania i informuje użytkownika że system uruchomi się ponownie za 45sek (można przerwać odliczanie, zamykając okno skryptu - ta informacja również znajduje się w oknie skryptu)
    • Frimaware najnowszy 106. Filmow nie sprawdzalem tylko gry. Zrobie screeny jak wroce z pracy. 
    • Napisałeś przecież wyżej, że Fortis jest cichszy nawet od Noctuy, stąd moje argumenty. Mogę się jedynie zgodzić z tym, że nie zwróciłem uwagi, że użytkownik ma Ferę i kończmy tę dyskusję, bo odbiegamy od tematu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...