Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gedde

Brother DCP-J715W, błąd 4F, a sens naprawiania...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dość długi czas temu (6 miesięcy) moją drukarkę zaczął dopadać błąd 4F (związany z głowicą).

Początkowo tylko na chwilę, potem na dłużej, a następnie na amen.

Nie ukrywam, korzystałem z zamienników, a drukarce po skorzystaniu odcinałem dopływ prądu, przez co nie mogła się czyścić, nie było by z tym problemu, ale pewnej nocy około 3 zaczęła się czyścić, więc odłączyłem z prądu i zapadłem w kimę, ponownie jej dlatego nie podłączałem.

 

Pytanie brzmi: Czy warto bawić się w wymianę głowicy? Serwis zasugerował mi wymianę, jak się nie mylę do 300zł, sama drukarka wtedy kosztowała 500zł, lecz podziałała 2 lata przy moim użytkowaniu.

 

Czy może jednak kupić nową, sam nie jestem pewien czy to nie celowe postarzanie produktu czy jednak konsekwencje mojego użytkowania?

 

Czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, tego pierwszego linka nie widziałem, robiłem wg. instrukcji (jest trochę inne menu) lecz przy napisie "CLEANING ALL" i wyborze przycisku "Start mono", wyskakuje "PRINTER ERROR".

 

Z drugim sam nie wiem, nie mam w tego rodzajach spraw doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie odnośnie drukarki brother. Wiem że to już dawno, ale czy poradziłeś sobie z problemem 4f ?? mam to samo i tak samo reaguje na czyszczenie ?? Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak późno odpisuję.

Nie, pisałem do serwisów, nawet oficjalny Brother'a i odezwał się tylko jeden, który zaproponował mi wymianę głowicy (245zł + wymiana 85zł).

Chyba lepiej kupić nową drukarkę. Są tematy na elektrodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...