Skocz do zawartości
Fruzz8

Control

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie, bo wciąż nie jestem pewien gameplay'u i zakupu, a tak przekonam się, czy warto, no i zobaczę to RT i DLSS :E GP do dobry serwis z demami gier.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na wyprzedaży na Epicu kompletną edycję, na RTX 2080 TI w 1440p z RT i DLSS jest ok 70 kl / s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Zas napisał:

Fajnie, bo wciąż nie jestem pewien gameplay'u i zakupu, a tak przekonam się, czy warto, no i zobaczę to RT i DLSS :E GP do dobry serwis z demami gier.

Gra jest nudna jak flaki z olejem także nic nie straciłeś :szczerbaty:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, ketiw555 napisał:

To na 3060 Ti OC może będzie z 60?

Patrząc na testy z ppc to w 1440p RT + DLSS Q jest wolniejsza w tej grze o niecałe 8% od 2080Ti. 3070 jest kapkę wydajniejszy od 2080Ti.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lukadd napisał:

Patrząc na testy z ppc to w 1440p RT + DLSS Q jest wolniejsza w tej grze o niecałe 8% od 2080Ti. 3070 jest kapkę wydajniejszy od 2080Ti.

E to spoko 60 powinno być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, myślałem, że z RT na średnich w 1080p mój RTX ogarnie grę przy 1500 MHz na rdzeniu i z niskimi obrotami wentyli, ale niestety po wejściu na piętru czar prysł :E

jest stabilne FPS, ale muszę zrobić drugi profil wentyli do takich gier, bo 45% od 60 st. to za mało, temp rośnie potem jeszcze do blisko 70 st, a MSI od 55% obrotów już mocno słychać... Musze ją schładzać mocniej od początku gry chyba. 45% nie słychać...

Szkoda, ze jednak nie ma DLSS 2.0.
A w 1440p skalowanym z HD Ready grał nie będę...

W każdym razie przy FHD DLSS włączyć nie mogę, i nie ma w menu ustawień jakości DLSS, czyli to chyba ten stary, który działa od 1440p?

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze natywne 4K troche lepiej wypada pod względem ostrości, ale róznice są na tyle małe ze wole grać z DLSS - boost fpsów jednak robi swoje :D 
Dla porównania zrobiłem sobie kilka screenów 4K/ULTRA + RT (góra bez DLLS dół z włączonym)

yxeBdL9.jpg
imOKV0X.jpg
0ZO2hvB.jpg
CDYrVQ3.jpg
MiKe1fM.jpgfBMdH2f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dawidoxx napisał:

Jak nie ma DLSS 2.0? :E 

No nie wiem, właściwie to w ogóle nie mogę włączyć. Stery mam chyba z listopada albo coś, ostatnio mi Win10 wymusił aktualizację. Mowa o wersji Control z GamePass.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz wersje windowsa? w ogóle nie mozesz włączyć DLSS? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie, jest wyszarzone, RT mogę odpalić. Win10 najnowszy build 202H.
Sprawdzę jeszcze te stery, ale DLSS 2.0 miało nie zależeć od sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersje z epic, więc nie wiem może ta z gamepasa jest jakoś uposledzona? :E  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Zas napisał:

No nie, jest wyszarzone, RT mogę odpalić. Win10 najnowszy build 202H.
Sprawdzę jeszcze te stery, ale DLSS 2.0 miało nie zależeć od sterowników.

 

5 godzin temu, dawidoxx napisał:

Ja mam wersje z epic, więc nie wiem może ta z gamepasa jest jakoś uposledzona? :E  

Właśnie wszedłem do tego tematu by sprawdzić czy ktoś też ma problem taki jak ja - szary kafelek od opcji dlss. Win 10 ze wszystkim łatkami, wersja gry z windows store, rtx 3060 ti. Rtx mogę włączyć. Szukając po sieci, podobny problem mieli już niektórzy i to dość dawno temu. W niektórych przypadkach pomagało przeinstalowanie sterów w innych dociągnięcie łatek do win 10. W każdym razie słabo, że to nie chce banglać. 

Coś mi się wydaje, że taka wersja z epica czy steama ten dlss by miała...

Swoją drogą gierka ostro gniecie grafikę, musiałem sobie załączyć inny profil w ab. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że ciche karty są ciche tylko, gdy gramy krótko i nigdy z maksymalnym zużyciem i zegarami, przynajmniej te z dwoma wiatrakami :E

Na początku już mi się zdawało, że podbicie obrotów przy niższych temp. i ustawienie wciąż jeszcze cichych 48% załatwiło sprawę, zegary sobie skakały od 1600 do 1900, w walce robiło się gorąco, ale potem się wszystko uspokajało. 

Niestety im dalej, tym więcej obiektów w świecie gry, co za tym idzie nawet przy sopkojnym spcaerze zegary trzymały się na 19xx, a temp. jedynie rosła. Przy 52% obrotów, ostaniem akceptowalnym poziomie na mojej karcie, temp. waliła już na 75 st., poniżej 70 st. da się utrzymać kartę dopiero przy 70%, a to jest k...a taka suszarka, że szok...

Fajne to RT - chociaż wrażenie widzę tylko odbicia - ale nie na takie duwentylatorowe pierdki jak moja karta. :(
Mogę sobie co najwyżej RT dla szyb włączyć... Zawsze coś.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbicia są oczywiste, ale w późniejszych etapach gry i lokalizacjach zobaczysz jaka rolę odgrywa świetlnie wykonane przez RT, zamiast starymi metodami.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Zwyklyuzytkownik napisał:

Ale gra ma 2 exe jeden DX11 drugi DX12, sprawdz oba

Na DX11 nie odpalisz dlss/rt.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak niby w GamePass wybrać ten odpowiedni? :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem sterowniki i dalej d....a :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Zas napisał:

Przeinstalowałem sterowniki i dalej d....a :(

W folderze z control powinien być skrót do dx12 odpal z tego i sprawdz ;) 

JpwgcjU.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam grę z Passa, tam jest tylko jeden exec i bez przejmowania na własność katalogu i tak niczego nie odpalisz (a nawet po przejęciu chyba nie zadziała)

Edit: No dobra, nie działa, bo coś jest popsute, ponoć poprawią.

 

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gra świetna. Przed premierą krzywiłem sie na tylko jedną broń, ale świat, klimat... człowiek w to wszystko wsiąka i zapomina.
Wydawało mi się też, że telekineza jest jakaś pokraczna, nieporęczna, zdawało się, że powolna? Ale nie, działa bardzo dobrze.

RT niestety gotuje kompletnie mojego pierdka, 10 min. grania i lecimy od 70 st. w górę z suszarką w obudowie, tylko na szyby mogę sobie pozwolić, a szkoda, bo miejscami SSR jest niewiele gorsze od RT, ale miejscami mocno odstaje.

Na naprawienie wersji z GamePass i dodanie DLSS nie chce mi się czekać, ale skoro nawet rekonstrukcja z bieda rozdzielczości wygląda dobrze w 1440p, to jest na RT nadzieja.

BTW, o czym już wspomniałem - pomimo wykręcenia i niedorzeczności całego świata przedstawionego człowiek - może przez sugerowane naukowe podstawy, może przez charakterystyczny design otoczenia, klimat - kupuje właściwie wszystko, co tam widzi i co tam sie wyprawia, nie zadając żadnych pytań. :E Sam się sobie dziwię, bo z wykręconymi pomysłami mam zwykle problemy.

Ogólnie gra już poleciała z dysku z mocnym postanowieniem, że przy pierwszej promce na 50 zł kupię "na własność" ??

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że z XGP dlss i Rt nie działa? Serio? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...