Skocz do zawartości
Fruzz8

Control

Rekomendowane odpowiedzi

Też dostałem za free :D

 

Też chcę za free :(. Pożyczysz jak ograsz? Nie chcę tego kupować ale obczaić z ciekawości też bym mógł ;). Lepsze od Quantum Break na 100% nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przejdę to mogę Ci dać ale tak w połowie września pewnie.

 

Super, bardzo fajnie. Dawać nie musisz wystarczy, że pożyczysz, bo to nie jest gra którą chciałbym mieć na własność ;). Dzięki ODIN :thumbup:

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co mi to? i tak nie wrócę do tego.

 

No nie wiem może sprzedasz komuś :P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezentów się nie sprzedaje.

 

Serio? To czemu chciałeś sprzedać Shadow of the Tomb Raider który dostałeś w prezencie od hennepina na urodziny? Ale ogólnie to racja - prezentów się nie sprzedaje :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie da się kupić w pudełku albo nigdzie indziej a jedynie przez Epic Store?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jaram się, ale zagrać zagram jak będzie w XGP lub na wyprzedaży. Bardzo jestem ciekaw fizyki przy tej telekinezie/mocy, podczas rzucania przedmiotami itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie Hdru na premierę.

:E - trzeba dodawać coś więcej?

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak żyć, jak żyć? Dobrze że o RT nie zapomnieli na premierę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy w koncu jest ta premiera 27 czy 28? na epic wyswietla mi 28, a wszędzie jest napisane ze niby dzien wczesniej

 

8oFu1xr.jpg

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 sierpnia jest premiera. Na stronie sklepu również taka data widnieje.

 

Jutro zostaną opublikowane recenzje, ale w sieci już są wstępne wrażenia, gra ponoć wyraźnie lepsza od Quantum Break.

 

Na YouTubie już ograna cała gra, sam główny wątek da się przejść w 8-10 godzin albo nawet szybciej, jeśli nic się nie czyta/słucha (samych dokumentów i audiologów jest ponad 100). Zadania poboczne, dzięki którym można odblokować nowe moce i ulepszenia, pewnie co najmniej 5+ godzin więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zapowiada sie lepiej niz sadzono, HITU z tego nie bedzie ale licze na poprawna gre ;) Musze przed tym ograc Quantum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra ponoć wyraźnie lepsza od Quantum Break.

 

To by było dla mnie spore zaskoczenie, ale jeśli to prawda to tylko się cieszyć

 

No proszę :thumbup:

 

ODIN jak gra będzie dobra to szybko skończysz i będziesz mógł mi przyczyć więc też się cieszę :E.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w tym upośledzonym Epicu.

:E oh noo :(

 

Szkoda tylko ze na moim gpu w 1440p z RT w wymaksowanje grze bede mial tylko 30fps :lol2:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza od Quantum?

Z jednej strony intrygujące i cieszy, pytanie tylko, jak gust maja ci, którzy ją tak ocenili, nie zawsze to, co fajne dla jednych (np. tych, którym nie podobał się QB) będzie tak samo fajne dla drugich (którzym QB się podobał).

 

No ale może jest nadzieja, chociaż nadal w to nie wierzę patrząc na gameplay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam po Youngblood to ani trochę branżowym recenzjom nie wierze, wszak według nich to nie był taki zły tytuł, a dla mnie jak na razie to paździerz roku i ciężko będzie to przebić, więc nie sugerował bym się ani trochę recenzjami Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy to przez cycki i niespełnione fantazje z rudą czy jednak coś więcej :hmm:

 

Hehe nie no padłem jak to przeczytałem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza od Quantum?

Z jednej strony intrygujące i cieszy, pytanie tylko, jak gust maja ci, którzy ją tak ocenili, nie zawsze to, co fajne dla jednych (np. tych, którym nie podobał się QB) będzie tak samo fajne dla drugich (którzym QB się podobał).

 

No ale może jest nadzieja, chociaż nadal w to nie wierzę patrząc na gameplay.

Opinie pochodzą od ludzi, którzy:

a) nie grali wcześniej w żadną grę Remedy

b) grali i polubili wszystkie, ale Quantum Break oceniają średnio/co najwyżej w porządku

c) fanów gier Remedy (wszystkich, włącznie z QB) czy gatunku

 

Ale ogólnie nie widziałem jeszcze żadnej negatywnej oceny, wszystkie opinie są bardzo dobre jak na razie. I nie są to oceny krytyków branżowych z czołowych serwisów, tylko zwykłych graczy, producentów, youtuberów, streamerów itd. Niektóre nie są jeszcze po ukończeniu gry, tylko po kilku rozdziałach, połowie gry. Ale nie brakuje takich, które ukończyły.

 

Oto przykładowe:

 

Wypowiedź Mike'a Bithella, twórcy Thomas Was Alone czy Volume:

Control is excellent. The surreal side of Remedy’s previous games writ large. Exactly the kind of bold, weird work I wanna see more AAA budgets spent on.

 

I finished it last night with some side quests being completed but not nearly all of them. I finished it around the 11 hour mark and I’m about to head back in as soon as my review is finished writing for much more.

 

This game is built different in its structure and allows for much more replaying once it’s been finished than their previous titles ever were.

 

I would say be excited man, I loved QB, and this feels like a very focused logical next step. Very much in line with the style of game QB was, but taking the narrative, and delivery of the narrative, in a harder/weirder direction and the powers to the next level. Especially Impressed with how destructible the environments are, it really makes for a wild spectacle.

 

I will say this, as I’ve seen a few references to Quantum Break lately.

 

This is much more than QB with a more direct story.

 

Think of it as a love letter to all of Remedy’s titles.

 

Their entire lineage has elements in Control, and as a longtime fan it’s made me pretty happy to experience their evolution.

 

MANY documents/logs. I'm talking about well over 100+ pieces of documents/audio logs. So if you really want to get deep into the story, they give you a ton of info.

 

In terms of side quests, I've completed 5 of them so far.

 

In terms of puzzles, they're in there ;)

 

I can safely say this is currently my GOTY so far. The weirdness, the combat, exploration, environment, the way they present the story, really impressed overall. I may double dip when it comes to Steam just to see how glorious it looks on PC lol

 

6 hours in and i will go as far as saying, Control is essential for folks that prefer single player.

 

Fun lil single player game.

No difficulty setting that i noticed, either way you will die, lol.

Atmosphere is creepy.

loads of exploration and back tracking.

Some RPG elements, (mods, xp, crafting, upgrading)

Only complaint is camera feels stiff at start. Aiming is pretty good tho.

I have 1.5 hours of gameplay i will load up later tonight.

 

It would shock me of this gem reviewed under an 8.

 

As a Remedy fan this is a candidate for goty for me and i'm only in mission 4 (out of 10) so far.

 

Loved max payne and alan wake. Quantum Break was ok...

 

This is so much better.

 

Hoping for high 8s at least.

 

Jeśli ktoś chce krótką rozgrywkę, to spokojnie można przelecieć wątek główny na szybko (7-8h), ale jest sporo opcjonalnych rzeczy, dużo dokumentów, co wydłuża grę o jeszcze raz tyle. Ja tylko przypomnę, że to nie jest korytarzówka jak Quantum Break, tylko metroidvania, jak nadchodzące Fallen Order. Jest to najbardziej sandboksowa gra Remedy i jednocześnie najbardziej rozbudowana.

 

Control na materiałach oficjalnych nie wygląda WCALE gorzej niż QB, rzekłbym raczej wprost przeciwnie. Trochę dziwne są te komentarze od osób, które polubiły QB, które, nie ukrywajmy, było mocno przeciętne i spodziewają się po Control słabej gry, mimo że Remedy jeszcze takiej nie zrobiło (owszem, ich ostatnie gry to nie jest poziom pierwszych dwóch części Maksa i raczej nikt tego nie spodziewa się po najnowszej produkcji). Sam przez QB podchodzę sceptycznie do Control, ale jeśli chociaż zaprezentuje jakość Alana Wake'a, to będę zadowolony. Control ma specyficzny, odjechany klimat, który nie wszystkim przypadnie do gustu, to na pewno. Nawet widziałem gdzieś porównanie, że to "Die Hard nakręcony przez Davida Lyncha". Mnie się tylko nie podoba wciśnięcie żywych aktorów, którzy mieszają się ze światem gry, nie lubię tego. Remedy ogólnie pisze ciekawe scenariusze, nawet w Quantum Break nie był najgorszy (poza serialem, który był kiepski).

 

Gra powinna spokojnie osiągnąć oceny rzędu 7+, skoro nawet QB ma tyle w wersji konsolowej. Owszem, widać niższy budżet w niektórych aspektach i też dlatego nie należy jej traktować jako gry AAA, bo nią zwyczajnie nie jest. Quantum Break miało wsparcie Microsoftu i nic to nie pomogło.

 

Krótko o optymalizacji - przykład starszego PC:

I also tested it on my old PC that had a 970/ 4790k and averaged 50- 60 on medium settings @ 1080p

 

Ja tam po Youngblood to ani trochę branżowym recenzjom nie wierze, wszak według nich to nie był taki zły tytuł, a dla mnie jak na razie to paździerz roku i ciężko będzie to przebić, więc nie sugerował bym się ani trochę recenzjami Control.

Urodziłeś się wczoraj? :E

Jeśli patrzysz tylko na ocenę i czytasz/oglądasz niezbyt rzetelne źródła, to tak. Przy czym oceny "graczy" nie są lepsze z tymi rzędu 0-2/10, na które patrzy się z politowaniem. Ludzie mają tendencje do wyolbrzymiania i działa to w obie strony (albo zachwalają przesadnie albo jadą jak po łysej kobyle).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nauczyłbyś się wreszcie czytać i cytować.

 

Wersje konsolowe nie mają żadnej blokady, niektórzy grę kupili. Nie jest to pierwszy raz przecież, kiedy można zdobyć grę przed premierą/maja dostęp do gier przedpremierowo...

 

Days Gone nikt nie skrzywdził. Dostała takie oceny, na jakie zasłużyła. Za samą warstwę techniczną należą się jej baty. Zresztą oceny krytyków nie różnią się znacząco od ocen graczy (70% vs 80%, niektórym, jak widać na tym forum, wystarczy 10% by stwierdzić, że jedne oceny są "słabe" a drugie "świetne", mimo że Days Gone został ogólnie dobrze przyjęty także przez krytyków, po prostu nikt na lewo i prawo nie sypał 9/10 jak tutaj na forum).

 

I nie wszyscy freelancerzy/influencerzy są opłacani, ba, większość NIE jest opłacana, bo wielu ma słabe zasięgi, więc kto by im płacił. Szczególnie taka firma jak 505, która nie śpi na pieniądzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie pochodzą od ludzi, którzy:

a) nie grali wcześniej w żadną grę Remedy

b) grali i polubili wszystkie, ale Quantum Break oceniają średnio/co najwyżej w porządku

c) fanów gier Remedy (wszystkich, włącznie z QB) czy gatunku

 

No to grubo, przyznam się, że jestem zaskoczony. Wygląda to bardzo pozytywnie i lepiej niż się spodziewałem, ale nadal nie jestem do końca przekonany. Lepiej, żeby miło zaskoczyła niż rozczarowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimat klimatem, też uważam, że jest mocno porąbany i nie do końca będzie pasował, nie jestem fanem aż takich, jak się wydaje, dziwactw (ale nie znam fabuły - mogę się mylić i wszystko może być tak zgrabnie wyjaśnione, ze to kupię :)), jednak najbardziej boję się o gameplay. Celowanie, używanie mocy... rzucanie przedmiotami wygląda pokracznie (jak w każdej praktycznie grze, w której była podobna moc), poruszanie się bohaterki też.

 

Mo ale może to kwestia tego kto i na czym grał... (jeśli wszyscy na padach, to by wyjaśniało celowanie oraz ruch podnoszonych przedmiotów).

 

To będzie exclusive przez rok? No, to mam czas zapoznać się z większą ilością opinii po premierze :) Jeśli gra faktycznie będzie jednak taka super, no... to super. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten Pan co napisał o optymalizacji na pc?

 

Oby była lepsza od Quantum Break bo tam był dramat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby była lepsza od Quantum Break bo tam był dramat

 

Pamietam jak to u mnie działało.. i7 7700k + 1080Ti, a było ledwo 30-40 fpsów i to nie na najwyższych ustawieniach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...