Skocz do zawartości
kamilkusio

Baldur's Gate 3

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Isharoth napisał:

Wiem że to żart (powtarzany któryś raz), ale jak ktoś grał w BG3 to wie że oprócz podobieństw graficznych i systemu turowego (który tu działa inaczej), nie jest w ogóle podobne do DS2.

Na początku (Update 1 i 2) rzeczywiście w wielu elementach przypominał DS2, ale po każdym kolejnym zmieniał się coraz bardziej i nabierał własnej tożsamości. Ci którzy grali wiedzą :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym zagrał bez wiedzy co to, to bez zastanowienia bym odpowiedział, że jakiś nowy DOS.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, crush napisał:

Jakbym zagrał bez wiedzy co to, to bez zastanowienia bym odpowiedział, że jakiś nowy DOS.

Nowy DOS ?

Myślałem że od czasu pojawienia się wersji 8.0 w 2000r. kolejnej już nie będzie, a tu taka niespodzianka ?

image.png.dc3e15e92aecbb98079b5e5ee306361a.png

 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Larian Studios ogłosiło, że 14 grudnia 2022 roku odbędzie się kolejny stream z cyklu Panel From Hell. Zostaną na nim omówione wszystkie nowości, jakie czekają graczy Baldur’s Gate III w Patchu 9, który w pełnej krasie zostanie zaprezentowany po raz pierwszy na piątkowej gali TGA 2022 i udostępniony w dalszej części miesiąca.
Aktualizacja ma „ważyć” około 33 GB. Co za tym idzie, rozmiar całej gry wzrośnie do 84,7 GB. Tradycyjnie już istniejące zapisy gry nie będą kompatybilne z nową „łatką”. Larian Studios umożliwia jednak kontynuowanie rozpoczętej przygody na starych zasadach. Jeśli więc akurat przechodzicie trzeciego „Baldura”, polecam zapoznać się z tą instrukcją.

Źródło: https://www.gry-online.pl/newsroom/baldurs-gate-3-z-teaserem-przed-tga-2022-minsc-i-boo-powracaja/z823856

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie grane :glodny:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie będzie grane, nie mogę się doczekać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BG3, D4 i inne gry, co tu wybrać, będzie ciężki orzech do zgryzienia, bo dla mnie BG3 to podstawa w przyszłym roku. Gdybym obrabował bank to bym nie nie martwił, a tak to z marnym limitem na gierki to zostaje sprzedać nerkę, póki jeszcze zdrowa.:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad zakupem w EA, ale do sierpnia chyba jednak wytrzymam ;) Dobrze, że jest już data, najwyższa pora wydać tę grę. Niezbyt mi się podoba wciskanie do historii Minsca, coś czuję żę będzie mocno naciągane, żeby tylko grać na taniej nostalgii, ale zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Reddzik napisał:

BG3, D4 i inne gry, co tu wybrać, będzie ciężki orzech do zgryzienia, bo dla mnie BG3 to podstawa w przyszłym roku. Gdybym obrabował bank to bym nie nie martwił, a tak to z marnym limitem na gierki to zostaje sprzedać nerkę, póki jeszcze zdrowa.:szczerbaty:

Hahaha ja nie mam takiego problemu, na przyszły rok widzę jedynie 3 tytuły w które warto zainwestować czas i pieniądze :D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Reddzik napisał:

BG3, D4 i inne gry, co tu wybrać, będzie ciężki orzech do zgryzienia, bo dla mnie BG3 to podstawa w przyszłym roku. Gdybym obrabował bank to bym nie nie martwił, a tak to z marnym limitem na gierki to zostaje sprzedać nerkę, póki jeszcze zdrowa.:szczerbaty:

Między BG3 a D4 taka różnica, że do tej pory Larian dowoził dobre gry, a Blizzard od dłuższego czasu wręcz przeciwnie. Więc nie jest to zbyt trudny wybór. :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra uwaga. Szczególnie, że po świetnym Divinity OS2 wiem, że BG3 nie może być gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Reddzik napisał:

Dobra uwaga. Szczególnie, że po świetnym Divinity OS2 wiem, że BG3 nie może być gorsze.

Dokładnie to samo mówiono o redach i Cyberpunku.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, doman18 napisał:

Dokładnie to samo mówiono o redach i Cyberpunku.

W odróżnieniu od Cyberpunka tu od dłuższego czasu mamy możliwość pogrania w jakąś 1/4 zawartości gry. :E

Przy Cyberpunku mieliśmy głośny marketing i ostrożnie dobrane materiały dla publiczności.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądają ceny gier po wstępnych dostępie w EA? Takie BG3 powinno być w sierpniu droższe/tańsze niż teraz? Na Steam kosztuje niecałe 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno ma zdrozec, ale IMO to bedzie porazka, w tej chwili nadal ta gierka wyglada i dziala jak wczesna beta. Tylko na trailerach dobrze wyglada, w praktyce jakosc slabej gry Indie (tak mam kupiona)

Edytowane przez cyberpunk2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, cyberpunk2020 napisał:

Podobno ma zdrozec, ale IMO to bedzie porazka, w tej chwili nadal ta gierka wyglada i dziala jak wczesna beta. Tylko na trailerach dobrze wyglada, w praktyce jakosc slabej gry Indie (tak mam kupiona)

Prędzej gry AA. Gry indie nie mogą sobie pozwolić na coś takiego... jeszcze. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Isharoth napisał:

W odróżnieniu od Cyberpunka tu od dłuższego czasu mamy możliwość pogrania w jakąś 1/4 zawartości gry. :E

Przy Cyberpunku mieliśmy głośny marketing i ostrożnie dobrane materiały dla publiczności.

Nie ostrożnie dobrane, a perfidnie spreparowane - jak ten 48 minutowy gameplay który wypuścili na 1,5 roku przed premierą. 

W przeciwieństwie do nich Larian daje pograć w grę która realnie istnieje.

1 godzinę temu, Reddzik napisał:

Dobra uwaga. Szczególnie, że po świetnym Divinity OS2 wiem, że BG3 nie może być gorsze.

O jakość się nie martwię. Grę robią pasjonaci którzy dostają tyle czasu ile potrzebują, a nie przemęczeni ludzie pod pręgierzem korpo wyznaczających nierealne terminy premier. W ostatnim roku Larian otworzył kilka dodatkowych studiów pomocniczych, by wspomóc załogę przy pracach i nie zawalać ich niepotrzebnym crunchem. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Isharoth napisał:

Prędzej gry AA. Gry indie nie mogą sobie pozwolić na coś takiego... jeszcze. ;)

Ta gierka ma dokladnie feeling Indie jak dla mnie, tak jakby cos tam zaczeli, ale nie potrafili zadnego pomyslu skonczyc. IMO ta legendarna marka poprostu trafila w zle rece, nie ma ani grama klimatu Baldurs Gate 1/2. 

Edytowane przez cyberpunk2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, cyberpunk2020 napisał:

Ta gierka ma dokladnie feeling Indie jak dla mnie, tak jakby cos tam zaczeli, ale nie potrafili zadnego pomyslu skonczyc. IMO ta legendarna marka poprostu trafila w zle rece, nie ma ani grama klimatu Baldurs Gate 1/2. 

Wybacz ale to co piszesz wygląda jak zwykłe wyolbrzymianie. Podasz jakiś konkret jakiego pomysłu nie potrafili skończyć? ;)

Rozumiem jedynie argument z tym że ta gra jest zupełnie inna od BG1/2. Tu się zgodzę i rozumiem rozczarowanie, chociaż mi to nie przeszkadza bo ja w BG1/2 nigdy nie grałem. Grałem za to długo w NWN1/2, osadzone w tym samym świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Isharoth napisał:

Rozumiem jedynie argument z tym że ta gra jest zupełnie inna od BG1/2. Tu się zgodzę i rozumiem rozczarowanie, chociaż mi to nie przeszkadza bo ja w BG1/2 nigdy nie grałem. Grałem za to długo w NWN1/2, osadzone w tym samym świecie.

A ja grałem w BG1/BG2 na premierę i szczerze nuży mnie już to biadolenie że BG3 to nie jest Baldurs jaki został wydany 24 lata temu. Kiedy grałem na premierę w 1998r. byłem zachwycony, próbując podejść do remastera 2 lata temu nawet godziny przy tym nie wytrwałem. 

Ludzie to było 24 lata temu, od tamtej pory zmieniło się dosłownie wszystko - ludzie którzy grają, ludzie którzy tworzą gry, narzędzia, pomysły, wizje twórców, oczekiwania graczy itd. Nie da się odtworzyć tamtego doświadczenia w obecnych czasach i choćby Larian stanął na głowie i zaczął tańczyć Macarenę i tak nie zadowoli wszystkich. Jak tak Wam się BG3 nie podoba to zwyczajnie go nie kupujcie i w niego nie grajcie, są inne gry. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego dalej nie rozumiem po co mając tak silną markę jak DoS, wyciągać z grobu i gwałcić trupa klasyka.

Oczywiście, że kupię i zagram. Ale to dalej będzie DoS3, a nie BG.

Edytowane przez crush
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze nie skopia jej przez wydanie na konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, crush napisał:

I dlatego dalej nie rozumiem po co mając tak silną markę jak DoS, wyciągać z grobu i gwałcić trupa klasyka.

No to Ci to wytłumaczę: Wizards Of The Coast, które dysponuje prawami do serii samo zgłosiło się do Lariana po sukcesie DOS2 i zaproponowało współpracę, a gdy się okazało się że jest pomysł na tą grę i są odpowiedni ludzie by podjąć wyzwanie to się momentalnie dogadali. Mało które studio dostając szansę pracy nad legendarną serią powiedziałoby NIE. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w czym BG3 przypomina serię DoS, oprócz:

  • stylu graficznego - nic dzIwnego, w końcu assety są tworzone prawdopodobnie przez tych samych grafików, którzy pracowali nad DoS. W dodatku to ten sam silnik.
  • logo Larian :E (choć i to 'odrobinę' się zmieniło)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Isharoth napisał:

Rozumiem jedynie argument z tym że ta gra jest zupełnie inna od BG1/2. Tu się zgodzę i rozumiem rozczarowanie, chociaż mi to nie przeszkadza bo ja w BG1/2 nigdy nie grałem. Grałem za to długo w NWN1/2, osadzone w tym samym świecie.

NWN to jednak zupełnie inne gry niż BG, zdecydowanie gorzej się zastarzały.

Musze kiedyś wrócić do BG2, nigdy nie udało mi się jej przejść, mimo kilkukrotnego przejścia BG1.

W sumie to należę do tych zawiedzionych, bo nie lubię turowej walki. Liczyłem na grę bardziej w stylu Pillars of Eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...