Skocz do zawartości
kamilkusio

Baldur's Gate 3

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ja też szedłem podmrokiem, zresztą Shadowheart- Posępne Serce wybrałem jako opcja romansowa, a potem to się rozwija, i nie mam na myśli romansidła.
Ja nadal w drugim akcie, ale coraz bliżej końca i jest bardzo ciekawie, zaraz odpalam i pogram, akurat jestem przy jakiejś zagadce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, BlindObserver napisał:

dla mnie finał BG3 to zawód i spodziewam się, że po podobnych głosach, które już się pojawiają i będą pojawiać, Larian trochę zakończenie dopieści, bo nie przystoi do tego, co w tej grze było.

Tom Butler, piastujący stanowisko starszego menadżera produktu w Larian Studios, powiedział, że gracze mogą otrzymać DLC do Baldur’s Gate 3, a z czasem nawet pełnoprawną kontynuację, jednak nie należy tego oczekiwać zbyt wcześnie.

"W najbliższej przyszłości zespół deweloperów jest nastawiony na łatanie gry przez jakiś czas, zanim wszyscy wezmą w pełni zasłużony urlop. Dopiero po ich powrocie przyszłość serii Baldur's Gate zacznie nabierać kształtów. Niezależnie od tego, czy będzie to pełnoprawna kontynuacja, DLC w międzyczasie, czy może jedno i drugie."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
34 minuty temu, BlindObserver napisał:

Grę skończyłem, na Steamie pokazuje 121,9h, ale pewnie kilka h mniej, bo czasem zostawiałem po prostu kompa. Zrobione wszystko, co się dało. 

Z czystej ciekawosci, mowimy tutaj o 1 postaci, czy kilku play-runach? 

Bo chyba niemozliwe jest zrobienie 'wszystkiego' na 1 postaci, bo pewne akcje fabularne blokuja inne rozwiazania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
37 minut temu, Element Wojny napisał:

Ja tej ścieżki nie wybiorę, bo Shadowheart mnie prosiła bym wybrał ścieżkę przez Podmrok, bo dzięki temu będziemy mieli okazję znaleźć jakąś zaginioną/opuszczoną świątynię Shar.

No ja wlasnie zrobilem podmrok caly, i masz opcje popup idac do windy ze cie pyta czy wszystko juz zrobiles co chciales. Z tego momentu sie cofnalem i ide ta za mostem.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, offensive napisał:

Z czystej ciekawosci, mowimy tutaj o 1 postaci, czy kilku play-runach? 

Bo chyba niemozliwe jest zrobienie 'wszystkiego' na 1 postaci, bo pewne akcje fabularne blokuja inne rozwiazania.

Wszystkiego, co da się zrobić na jednym przejściu, w sensie wyczyszczenie map ze wszystkich dostępnych zadań i dokończenie wszystkich dostępnych dla mnie wątków. Maksymalny poziom wpadł gdzieś na początku trzeciego aktu. No teraz mogę zrobić odwrotne rzeczy jeszcze, ale nie ma szans, bym do tej gry wrócił w ciągu najbliższych kilku, a może nawet kilkunastu miesięcy.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Sheenek napisał:

No ja wlasnie zrobilem podmrok caly, i masz opcje popup idac do windy ze cie pyta czy wszystko juz zrobiles co chciales. Z tego momentu sie cofnalem i ide ta za mostem.

Świetnie, zrobię tak samo. Bałem się że jak pójdę "górą" to mnie przerzuci do innej lokacji/kolejnego aktu i motyw ze świątynią Shar po prostu mnie ominie, ale widzę że Lariany bardzo dobrze to rozwiązały. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, BlindObserver napisał:

Grę skończyłem, na Steamie pokazuje 121,9h, ale pewnie kilka h mniej, bo czasem zostawiałem po prostu kompa. Zrobione wszystko, co się dało. Wszystko dobrze, fajnie, ale dla mnie finał BG3 to zawód i spodziewam się, że po podobnych głosach, które już się pojawiają i będą pojawiać, Larian trochę zakończenie dopieści, bo nie przystoi do tego, co w tej grze było.

Podobno trochę powycinali z tego 3 aktu.

np.

Górne miasto, z którym było związanych kilka wątków w grze. Podobno wątek z uratowaniem Karlach też, przez co nie da się jej uratować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, Element Wojny napisał:

Świetnie, zrobię tak samo. Bałem się że jak pójdę "górą" to mnie przerzuci do innej lokacji/kolejnego aktu i motyw ze świątynią Shar po prostu mnie ominie, ale widzę że Lariany bardzo dobrze to rozwiązały. 

No z gory moze cie przerzucic, ja dlatego zrobilem dol najpierw i wiem ze tak sie da. Ale czy odwrotnie to nie mam pojecia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I tak można się cofnąć z 2 aktu do lokacji z pierwszego, byle pozamykać główne wątki. Natomiast z 3 aktu już niestety nie można się cofnąć.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie watek z Ciocia pozostal otwarty w dzienniku mimo ze ja ukonczylem i dostalem od niej nagrode. Tak ma byc czy mi sie zbugowalo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
40 minut temu, Isharoth napisał:

Podobno trochę powycinali z tego 3 aktu.

np.

Pokaż ukrytą zawartość

Górne miasto, z którym było związanych kilka wątków w grze. Podobno wątek z uratowaniem Karlach też, przez co nie da się jej uratować.

Nom, nawet pisałem o tym tekst, jeden z dwóch głównych problemów gry po przejściu do 3 aktu. 

Akurat Karlach da się uratować. Nie będę pisał jak, bo nie wiem, czy skończyłeś, ale ona ma po prostu nieskończony quest i zakończenie jest tak z tyłka, na szybko chyba robione. Co więcej, są ogólnie dwie znane mi opcje jej uratowania, ale tej drugiej większość nie jest świadoma, choć jest bardzo prosta i ona sama to zresztą proponuje.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@BlindObserver Możesz śmiało napisać, ja już skończyłem. ;)

Wiem tylko że mogłaby przeżyć, jeśli zostałaby w Avernusie. Ale u mnie niestety nie chciała.

:( Druga opcja to zapewne przemiana w Illithida? Rzeczywiście, zapomniałem o tym jak to pisałem, ale nawet nie brałbym tego pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie Wyll ją zabrał ze sobą i pewnie będą cudowną parą, czy coś tam. Nie wiem tylko, co ma na to wpływ i jakie decyzje trzeba podjąć, żeby ona poszła z nim.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, pytanie :

W drużynie lepiej mieć kleryka (Posępne Serce) czy druida (Halsin)??

Chodzi mi o postać posługującą się czarami i leczącą.

Pozostali to: wojownik (ja sam), łotrzyk (Astarion) i mag (Gale).

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jeszcze nie grałem,ale na dniach kupie i sam się przekonam o co tyle szumu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, Passt napisał:

Panowie, pytanie :

W drużynie lepiej mieć Kleryka (Posępne Serce) czy Druida (Halsin)??

Chodzi mi o postać posługującą się czarami i leczącą.

Pozostali to: wojownik (ja sam), łotrzyk (Astarion) i mag (Gale).

Wszystko zależnie od twojego widzi misia.
Miałem moja główna postać Druid, Posępna, Astarion, Halsin, potem zmieniłem na Karlach, przez moment biegałem w party zamiast Astariona to Halsin, czyli Druid, Posępna-Kleryk, Halsin i Karlach. Zmieniam sobie i zależnie od mojego własnego widzi misia to sobie zmieniam, więc jak widzisz miałem 2 druidów w party, ale mój druid skupiony jest na przemiany, a Halsin robił za maga, a leczenie to różnie, ale mam kupione medy- miksturki do leczenia, sam je też tworzę, więc Posępna b. rzadko korzysta z leczenia, ja jej zmieniłem Domenę, Kleryk ma różne Domeny do wyboru i ja poszedłem u niej w Domenę Wojny pod tanka/dmg, a nie np pod leczenie, które daje bonusy do leczenia itp.
Teraz pokonałem bossa drugiego aktu teamem, Druid, Posępna, Karlach i Astarion(ten to jest 6lvl Bard, 2lvl Woj, 1lvl Łotrzyk), teraz jak mam zmienić dla odmiany, i dać nową pozyskaną postać do drużyny, to ciężko będzie kogoś zabrać, ale chyba Astarion pójdzie w odstawkę i będzie kolejne party z dwoma druidami :E Gram na taktyku, jeśli cokolwiek to zmienia w zależności kogo mamy w party.

Edytowane przez Reddzik
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoczyłem ostatnio i widać, że im dalej w las tym bardziej Larian padł ofiarą własnych ambicji. O ile pobugowany 3 akt pewnie dopieszczą z czasem, jak to miało miejsce w D:OS 2, to pewnie już nie dorobią zawartości na miarę 1 aktu. Bardzo rozczarowało mnie zakończenie, a właściwie jego brak. Mam nadzieję, że to zmienią, bo po 1 linijce od towarzyszy na zakończenie takiej przygody to nieporozumienie. Nie jestem też fanem wymuszenia pewnego wyboru na koniec i ogólnie końcowej sekwencji gry. Ale ogólnie jedna z najlepszych gier w jakie miałem przyjemność grać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ehh 12lvl to jest max,  i z pół 3 aktu exp w piach...

Ja u siebie Karlach przerobiłem na Paladyna, a w 3 akcie zmieniłem w łupieżcę umysłu, dbam o swoją dziewczynę

😁

Edytowane przez DarkEater

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@BlindObserver

Twórcy wyjawili jedynie, że w pierwszej kolejności patch poprawi wydajność Baldur’s Gate III – można się spodziewać, iż chodzi tu przede wszystkim o kłopotliwy trzeci akt, rozgrywający się w tytułowym mieście. Ponadto aktualizacja ma przynieść liczne usprawnienia i inne zmiany, w tym epilogi głównych postaci (tzw. Origin Characters), które były w naszej drużynie. Zwłaszcza ten ostatni element powinien uradować społeczność, odrobinę niepocieszoną tym, że wpływ naszych decyzji na los owych herosów nie jest podsumowywany tak jak w innych drużynowych RPG. Tym samym Larian Studios po raz kolejny pokazuje, iż słucha graczy.

Warto być cierpliwym, zanim dojdę do aktu 3 patch dawno wyjdzie :) 

Edytowane przez Element Wojny
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, Element Wojny napisał:

Warto być cierpliwym

I czekać na enhanced/definitive edition? 😆

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczesniej pisalem, ze po patchu mialem problemy z crashami gry... okazalo sie, ze gra po patchu mi sie odpalala w vulkanie (mimo, ze mod launcher powinien odpalac dx11).
Podmianka sciezki w mod launcherze i +fps + stabilnosc. :)

Jakby komus tez wyskakiwaly czarne 'kwadraty' podczas cut scenek - zmiana wlasnie vulkan > dx, albo na odwrot, pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi crashuje tylko w dx11, na vulkan na razie stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę że Lariany ostro lecą z patchami. Dobrze, a nawet bardzo dobrze. Ktoś mi powie czy to prawda że III Akt jest najmniej dopracowany i zawodzi. Prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, ja jestem na początku aktu 3, ale optymalizacja kuleje, Ale jest poprawa po zmianie Ryzena 3600 na 5600x(oba proce na auto, Ryzen 3600 był od premiery), ale wystarczy ruszyć kamerą, i fps nawet 40+, nie ma 30+ jak na starym Ryzenie, ale jednak takich dropów nie powinno być.

DW0RTlx.jpg

a na dole stary.

NZg6bDD.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi