Skocz do zawartości
kamilkusio

Baldur's Gate 3

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka nowinek odnośnie nadchodzących zmian w grze

Cytat
  1. Poprawiona zostanie wydajność gry – w szczególności w trzecim akcie. Ponadto twórcy zamierzają szlifować ten fragment produkcji przez cały wrzesień.
  2. Wątek Karlach zyska nowe, opcjonalne zakończenie. Można się spodziewać, że inne postacie otrzymają takie w niedalekiej przyszłości. Nie dodano ich wcześniej z obawy o to, iż epilog jako całość okaże się zbyt długi i mało „epicki”.
  3. Odnosząc się do „wyciętej zawartości”, twórcy przyznali, że część wątków, które gracze za takową uważają, jest „zbugowana”. Jako przykład podali romans z Mintharą. Problem ten został już zdiagnozowany i ma zostać naprawiony wkrótce.
  4. Szafa Martwieja (ang. Withers) pozwoli pozbyć się z drużyny graczy, z którymi przechodziliśmy BG III w trybie kooperacji, by móc kontynuować zabawę bez nich. Funkcja ta ma trafić do gry w drugim patchu.
  5. Ponadto deweloperzy planują dodać możliwość edytowania wyglądu postaci po rozpoczęciu kampanii oraz wsparcie dla modów. Nie wiadomo jednak, kiedy elementy te trafią do trzeciego „Baldura”

https://store.steampowered.com/news/app/1086940/view/3669924544104905987
https://www.gry-online.pl/newsroom/baldurs-gate-3-patch-2-wkrotce-poprawi-optymalizacje-i-doda-epilo/z3265c3

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

5. Jak dla mnie modowanie juz dziala bardzo bardzo dobrze... Wlasnie np zmiana wygladu NPC czy postaci. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się, ja już na wejściu zrobiłem sobie Shadowheart taką jaką była w EA, a nie z tą dziwną fryzurą którą nie wiadomo po co zmienili na premierę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A naprawili te braki w tłumaczeniach notatek/książek z końcówki gry?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cos czuje, ze zanim dojde do aktu 3 to bedziemy w patchu 4 :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe czy naprawi romans z ShadowHeart, bo już 2 razy widziałem identyczną scenę z imprezy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, joloxx9 napisał:

Cos czuje, ze zanim dojde do aktu 3 to bedziemy w patchu 4 :E 

Obserwuję wątek i informacje na portalach i wychodzi na to, że wstrzymanie się za zakupem, wyjdzie mi tylko na dobre. Kupię już produkt w dużo lepszym stanie, usprawniony i może już w wersji DC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja oprócz dwukrotnej cutscenki z ShadowHeart i jednorazowego latania przy drabinie nie trafiłem jeszcze na inne bugi, nadal Akt 1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czekałem aż wyjdą łatki i co nieco połatają, zaskoczyli mnie że tak szybko więc czas najwyższy kupuje ! 

wsiadam na pokład.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akt 3 nadal kupa. sprawdziłem, ruch kamerą spadki 30+, 40+ wzrosło lekko użycie procka ale nic to nie daje.

patch 2.0  a jak się przechadza pod filarami to 30+   mam natywne 1440p z DLAA i tak gpu jak widać nie dobija do 90% użycia.
bg3_dx11_2023_08_31_21_13_12_268.png

a tu stary patch
bg3_dx11_2023_08_29_22_59_32_106.png

Dodam, że najlepsze, żeby zrobić screena na nowym patchu musiałem strzelić się w czas, to fps skakał sobie między 63-69, na starym screenie/patchu tego nie było, stał jak skała ten fps, coś jest zwalone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obawiam się że może być podobnie jak z DOS2, że poprawki najlepiej działają jak się gra na nowo na czystym save, bo ten obecny może być już z lekka "zwalony".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ktos uzywa modow, to po nowym patchu trzeba wylaczyc improvedUI, bo psuja sie dialogi. Mam kolo 10 modow, tylko ten trzeba bylo odhaczyc.

Im dalej w gre (mysle ze jestem juz gdzies w polowie 2giego aktu) tym niestety... coraz latwiej sie gra jak juz sie pozna mechaniki, zrobi sie dobre buildy. Troche brakuje wyzwania i znowu stoje przed dylematem czy po raz 3ci nie zaczac grac z modami na lepsze AI czy wieksze HP mobkow.  Jak ktos chce sobie popsuc gre, to postac z buffem haste (2a ataki na runde) + Barbarzynca/Lotrzyk pod rzucanie wlocznia. W jedna runde zdejmuje sie bossy. :E

Taka groteska troche, ale dla mnie wlasnie najwieksza wada tej produkcji narazie, to, ze jest za prosta. Mam fun jak uda sie zrobic dobry build, czy dobrze dobrac 4 postacie zeby sie uzupelnialy, ale... jak juz to zrobie to po 5 walce fun znika, bo czuje sie jakbym gral na kodach. Przebiegam po prostu przez gre, przydalby sie tryb hardcore z limitem save'ow, albo perma dead.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grywalne, z upłynniaczem ustawionym na 0.5 lub 0.7 DLSS -  Destylowany Lany Super Spirytus :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Phoenix. napisał:

Spokojnie wjedzie AMD ze swoim FSR 3.0 i bedzie grywalne, co nie?? @Pentium D :lol2:

Już nie przesadzaj. Gadaliśmy o Vedze 8 z 5700G i ta jest kilka poziomów wyżej niż GT 710. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak sobie ogrywam pierwszy akt na spokojnie i kombinowałem jak głupi jakby tu ubić Dror Rozgaina aby nikt się na mnie nie rzucił chyba z godzina kombinowania i było warto 

r2hQeWI.jpg

Efekt BOMBOWY :E  

ale to już zapewne przede mną co drugi zrobił.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 1.09.2023 o 08:06, offensive napisał:

Jak ktos uzywa modow, to po nowym patchu trzeba wylaczyc improvedUI, bo psuja sie dialogi. Mam kolo 10 modow, tylko ten trzeba bylo odhaczyc.

Im dalej w gre (mysle ze jestem juz gdzies w polowie 2giego aktu) tym niestety... coraz latwiej sie gra jak juz sie pozna mechaniki, zrobi sie dobre buildy. Troche brakuje wyzwania i znowu stoje przed dylematem czy po raz 3ci nie zaczac grac z modami na lepsze AI czy wieksze HP mobkow.  Jak ktos chce sobie popsuc gre, to postac z buffem haste (2a ataki na runde) + Barbarzynca/Lotrzyk pod rzucanie wlocznia. W jedna runde zdejmuje sie bossy. :E

Taka groteska troche, ale dla mnie wlasnie najwieksza wada tej produkcji narazie, to, ze jest za prosta. Mam fun jak uda sie zrobic dobry build, czy dobrze dobrac 4 postacie zeby sie uzupelnialy, ale... jak juz to zrobie to po 5 walce fun znika, bo czuje sie jakbym gral na kodach. Przebiegam po prostu przez gre, przydalby sie tryb hardcore z limitem save'ow, albo perma dead.

Dla mnie też za łatwa. Doszedłem do 3 aktu mnichem, trochę pograłem i zrobiłem drużynę 3 osobowa, doszedłem gdzieś do połowy drugiego aktu i zrobiłem drużynę 2 osobowa, ta dwu osobowa już było naprawdę dużo funu i spore wyzwanie jednak przy 3 akcie stwierdziłem że spróbuję przejść 1 postacią 😁 zobaczymy co z tego będzie. Na razie 5 poziom 1 lvl w druida i 4 lvl w zaklinacza. Na pewno grę zmoduje, przydałoby się damage  przeciwników X2 i HP X2 albo nawet X3 i wtedy można grać drużyna 4 osobowa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 1.09.2023 o 08:06, offensive napisał:

jest po prostu zle zbalansowana jak widać, wiec przy takim balansie nie powinno byc takich ocen imho.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w Baldurze mam tylko taki problem jak czasami grałem w papierowego młotka RNG i szansa na trafienie potrafi nieźle wypaczyć walki, masz test 75% szansy na zaliczenie i 6x pod rząd oblewasz :E  

Jakoś za często zdarza mi się aby RNG spektakularnie zaliczyło wpadkę

Nawet 99% mieć i zaliczyć faila to trzeba mieć to szczęście, no ale to już urok rachunku prawdopodobieństwa !

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak sobie pomyślę, że zaraz mam grać w Starfiled....

1.jpg

• Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi