Skocz do zawartości
kamilkusio

Baldur's Gate 3

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Passt napisał:

Mam pytanie. Znajduje na mapie zjawiska, które się nazywają "wydążony otwór" ale nie  mogę przez nie przejść, ani do nich wejść.

Jak to zrobić?? Czy istnieje jakieś zaklęcie pomniejszające postać??

oczywiście że jest zaklęcie, albo maska którą się zakłada na postać i można zmienić się np w Gnoma, który jest malutki i się zmieści.

Edytowane przez Reddzik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Reddzik napisał:

oczywiście że jest zaklęcie, albo maska którą się zakłada na postać i można zmienić się np w Gnoma, który jest malutki i się wejdzie.

Gdzie tę maskę można znaleźć lub kupić??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, Passt napisał:

Gdzie tę maskę można znaleźć lub kupić??

Czasem i zmiana w gnoma czy inną niską rase nie pomaga i dalej jesteśmy za duzi wtedy trzeba się jeszcze wspomóc eliksirem pomniejszenia :E 

ultimate kurdupelek 

Ciekawe czy naprawili błąd (bo nie cały [atch notes czytałem) z kamieniami w I akcie które mozna było podnieść i pod nimi coś było, bo część kamulców zabugowana - podchodze 21 siły a tu dalej komunikat że za ciężkie !  

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że żeby posiadać tę maskę musiałbym zakupić wersję Deluxe, która kosztuje 46 PLN.

Warto ją w ogóle kupić?? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Passt napisał:

Widzę, że żeby posiadać tę maskę musiałbym zakupić wersję Deluxe, która kosztuje 46 PLN.

Warto ją w ogóle kupić?? 

Nic nie musisz dokupywać.

Niektore klasy mają to na starcie, są też od tego zwoje  jak i itemki mają te ceche.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja żadnej wersji Deluxe nie kupowałem, zacząłem grać miałem od razu w ekwipunku jakieś prezenty, w tym itemki kilku postaci z DOS2.

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy kto kupił grę w EA dostał gratis wersję Deluxe na premierę, też mam te dodatki za wersję Deluxe,

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A te otwory, w które można wejść pomniejszonym mają jakieś duże skarby??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie zrobilem wszystkie misje poboczne w akcie drugim.  Zostala mi tylko jakas misja z Mizora gdzie na ppe napisane jest ,że to akt 2.       Nie wiem czy mam isc do Wież Wschodzącego Słońca czy najpier do Pieśni nocy bo mam wszystki umbralne klejnoty tylko gra mnie ostrzega ,że utrace wszystkie nieskonczone questy. I nie wiem czy to nie zablokuje misji z Mizora, ktora jest chyba gdzies w wiezach.       W wiezy wybilem wszystkich zostaly wielkie drzwi za ktorymi jest Thorm i kaze mnie zabic jakiejs lasce (9lvl).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Doradzam robienie wszystkich małych znaków zapytania na mapach. Jeden taki miałem właśnie w Wieżach, wydawało się że to pewnie jakaś kolejna skrzynia albo coś a to był MEGA WAŻNY wątek związany z fabułą główną, nie spodziewałem się tego co tam spotkałem ;) 

Teraz w sumie mam problem bo mogę już przejść do finału Aktu 2, ale gra uprzedza że muszę wpierw dokończyć questy które mogą "przepaść", i za cholerę nie wiem które mogą przepaść a które nie... czyszczę mapę, szukam Zevlora i Mol i nic... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja potrzebuje info czy moge isc do Piesni Nocy i nie przepadnie mi quest z Mizora ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co czytam to quest z Mizorą jest kontynuowany PO Pieśni Nocy, więc śmiało możesz iść.

Ktoś wie jak kontynuować quest związany z Wyllem i Mizorą - Uratuj z Wież to na czym zależy Zariel? (jakieś piekielne aktywo) - co to jest, gdzie tego szukać ?

Cholera dziennik jest trochę do bani, w jednych questach gra od razu podpowiada że kontynuacja w Akcie 3, w innych nic żadnej wskazówki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, Element Wojny napisał:

Ktoś wie jak kontynuować quest związany z Wyllem i Mizorą - Uratuj z Wież to na czym zależy Zariel? (jakieś piekielne aktywo) - co to jest, gdzie tego szukać ?

Nie wiem, jak to wygląda dla np. Evil Playthrough, u mnie to było po

pierwszym starciu z Ketheric'iem na szczycie Moonrise

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, vonszpon napisał:

Nie wiem, jak to wygląda dla np. Evil Playthrough, u mnie to było po

Czyli muszę iść do przodu z fabułą spoko, szkoda że trzeba ryzykować, nie chciałbym przejść przez finał Aktu 2, który pewnie będzie sporo trwał, tylko po to by na początku Aktu 3 dowiedzieć się że kilka questów mi się zamknęło bo czegoś tam nie zrobiłem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Element Wojny napisał:

Doradzam robienie wszystkich małych znaków zapytania na mapach. Jeden taki miałem właśnie w Wieżach, wydawało się że to pewnie jakaś kolejna skrzynia albo coś a to był MEGA WAŻNY wątek związany z fabułą główną, nie spodziewałem się tego co tam spotkałem ;) 

Teraz w sumie mam problem bo mogę już przejść do finału Aktu 2, ale gra uprzedza że muszę wpierw dokończyć questy które mogą "przepaść", i za cholerę nie wiem które mogą przepaść a które nie... czyszczę mapę, szukam Zevlora i Mol i nic... 

Zevlora nie sposób ominąć fabularnie spokojnie znajdzie się, a Mol jest w dalszym akcie tez wydawało mi się że gdzieś musi być, spokojnie możesz końcyć II akt jeśli tylko to ci zostało.

Po mnie już dawno spływają te ostrzeżenia, oczywiście staram sie robić wszystko ale mam świadomość że nie wszystko i tak choćbym na glowie stawał zobaczy przy tym pierwszym skończeniu gry. 

Śmiem twierdzić że i nawet przy kolejnym przejściu wszystkiego co gra ma do zaoferowania nie zobaczymy, tak wiele możliwość ! i wariacji.na dane zadania ! 

FOMO  w Baldurze mnie nie rusza !  

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem wiem, za drugim razem będę przechodził grę zupełnie inaczej i inną ścieżką, tym razem jestem dobrą (?) Paladynką Wiarołomcą, staram się pomagać potrzebującym a złym obcinać łepetynki.

W kolejnym jednak przejściu (za parę miesięcy, jak już gra będzie totalnie spatchowana i ostro zmodowana) zrobię kolejne przejście, ale tym razem zagram jakimś psychopatą, będę się ugadywał ze złolami, zdradzał, oszukiwał itd :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Element Wojny te save to się sypią przez handlarzy.. dali opcję, że będzie pamiętał co wybrałeś, handel czy wymiana i to się wali. Bez restartu gry da się to garnąć gadając z handlarzami/przestawiając te opcje, kupując jakąś pierdołę od innego handlarza, coś w tych klimatach. Mam nadzieję, że będzie na to hotfix zaraz po weekendzie ;)

Ponoć jak się zaczęło grać już po patchu to ten błąd nie występuje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Alyjen napisał:

@Element Wojny te save to się sypią przez handlarzy.. dali opcję, że będzie pamiętał co wybrałeś, handel czy wymiana i to się wali. Bez restartu gry da się to garnąć gadając z handlarzami/przestawiając te opcje, kupując jakąś pierdołę od innego handlarza, coś w tych klimatach. Mam nadzieję, że będzie na to hotfix zaraz po weekendzie ;)

Ponoć jak się zaczęło grać już po patchu to ten błąd nie występuje. 

Już to ogarnąłem. Błąd nie występuje, jak długo nie uruchamiasz handlu przez dialog, a przez kliknięcie w dolnej lewej części ekranu na ikonę handel. Raz klikniesz na dialog i już gry nie zapiszesz. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Element Wojny napisał:

Już to ogarnąłem. Błąd nie występuje, jak długo nie uruchamiasz handlu przez dialog, a przez kliknięcie w dolnej lewej części ekranu na ikonę handel. Raz klikniesz na dialog i już gry nie zapiszesz. 

mhm no właśnie da się to odkręcić nawet jak przypadkiem wystąpi, ale trzeba kombinować :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, Element Wojny napisał:

Wiem wiem, za drugim razem będę przechodził grę zupełnie inaczej i inną ścieżką, tym razem jestem dobrą (?) Paladynką Wiarołomcą, staram się pomagać potrzebującym a złym obcinać łepetynki.

W kolejnym jednak przejściu (za parę miesięcy, jak już gra będzie totalnie spatchowana i ostro zmodowana) zrobię kolejne przejście, ale tym razem zagram jakimś psychopatą, będę się ugadywał ze złolami, zdradzał, oszukiwał itd :D 

Ja na pewno przy następnym podejściu uderze do Minthary i wezme ją do drużyny bo z uwagi na jej powiązania z absolutem no to słyszałem że ciekawe dialogi są, no ale trzeba ją mieć w drużynie, podobno strasznie okrojono jej rolę w porównaniu do tego co planowano, ale widac że i z tym Larian już coś robi w łatkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Reddzik Czy tylko mi się wydaje ale design bohaterów z Baldura ich twarze są podobne do ich rzeczywistych odpowiedników z pewnymi wyjątkami oczywiście (Karlach :E ) 

ale nawet taka Lae'zel i jej aktorka mają pewne podobieństwa, Astarion to oczywiście nie podlega żadnej dyskusji.

To się bardzo mocno chwali podobny zabieg stosował R* chociażby w RDR2 czy GTAV 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, frog67 napisał:

@Reddzik Czy tylko mi się wydaje ale design bohaterów z Baldura ich twarze są podobne do ich rzeczywistych odpowiedników z pewnymi wyjątkami oczywiście (Karlach :E ) 

ale nawet taka Lae'zel i jej aktorka mają pewne podobieństwa, Astarion to oczywiście nie podlega żadnej dyskusji.

To się bardzo mocno chwali podobny zabieg stosował R* chociażby w RDR2 czy GTAV 

Oby więcej i częściej stosowano taki zabieg, bo to dodaje realizmu i wiarygodności voice actingowi.
Dlaczego? O tym, jak brzmi instrument, decyduje w znacznej przewadze jego kształt (to uproszczenie, bo nie w 100%, ale przyjmijmy dla zasady).
Czytałem gdzieś kiedyś materiał / opracowanie na temat analogii i tego, że człowiek + głos, to nic innego, jak specyficzne "pudło rezonansowe" (wygląd) + dźwięk, który się z niego wydobywa (głos).
Dlatego - sprawdźcie to z obserrwacji - podobne wizualnie osoby BARDZO CZĘSTO (nie zawsze) po prostu podobnie brzmią = mają podobne głosy.

Jeżeli więc postać głosowa odgrywana jest przez "podobną" postać wizualnie, bardzo często będzie to voice acting "trafiony".

Ja np. nie wiem, ile czasu będę musiał się "przekonywać" do Baki w CP2077 - bez względu na to, jak dobrze odegrał kwestie aktorsko.
Po prosu nie zgrywa mi się "oko - ucho". ;)

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oni mieli motion capture, dlatego też są bardzo podobni, np tutaj screen z filmiku i jest to Orin:
V9PermU.png

Niestety "ubiłem" Laezel, więc teraz muszę to nadrobić przy drugim podejściu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi