Skocz do zawartości
kamilkusio

Baldur's Gate 3

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam problem bo chyba za szybko jeden event głównego wątku uruchomiłem w akcie 3 :E

Zaraz po mianowaniu Gortasha na księcia, przeszedłem do kolejnej części miasta. Pech tak chciał, że znalazłem zaraz na początku miasta, w kwaterze płomiennej pięści bodajże, "dziurawą latrynę" i zszedłem do podziemi. No to ja głupi, zamiast wierzch najpierw obadać to popenetrowałem te lochy. :E Odpalił się event, że Orin porwała mi  lae'zel, a ja zamiast od razu wczytać to dalej sobie penetrowałem te lochy, aby mieć większość odkryte (no oprócz świątyni, bo trochę ciężko dla mnie jeszcze tam przebrnąć). Dopiero po wyłączeniu gry zapaliła mi się lampka, czy dobrze zrobiłem bo może to jest na czas i muszę na szybko pędzić do zabicia Orin, aby uratować towarzyszkę? Czy nie ma co się martwić, robić dalej swoje, wierzch wyczyścić z questów i dopiero potem uratuje się Lae'zel przy okazji zabijając Orin? Ewentualnie dużo omija się q pobocznych z porwaną postacią w górnym mieście?

Dzięki za wszelkie info.

Edytowane przez neonek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ja przechodziłem parę patchy temu

to nie było limitu czasowego na uratowanie towarzysza. Orin sobie cierpliwe czekała ;). Traci się oczywisty kontent, czyli komentarze porwanej postaci, a jeśli chodzi o wątek Lae'zel to jest powiązany z Raphaelem, którego zazwyczaj ludzie robią później w akcie

Edytowane przez vonszpon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@neonek
Co do pytania:

W moim przypadku porwano Halsina, nie poszedłem dalej penetrować bo nie byłem pewny czy mogę, wróciłem i robiłem dalej zadania, szczególnie, że wpierw zrobiłem rozwaleniem straży, Gortasha i dopiero Orin, nie ma żadnego czasu ten quest, rób do woli, co Ci pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie spodziewałem się, że tematu z tą grą będę już musiał szukać na czwartej stronie :D

Nie śledzę za bardzo tego tematu, ale czy Larian zapowiedział już coś konkretniejszego na temat wysyłki wydania wersji fizycznej? Czy ciągle tylko "1Q2024" ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic nie wiem, odpowiedzi szukałbym w google, by móc Tobie odpowiedzieć. Sama gra jest nadal patchowana, jakieś drobne fixy co jakiś czas, ale na spokojnie jest do przejścia, nie to co Warhammer Rogue Trader, który ma gamebreak bugi, i nie da się ukończyć gry bez modów- używania cheatów i samemu edycji questów, nie wiem czy wczorajszy i dzisiejszy hotfix coś naprawił.

Co do BG3 to chyba warto czekać, w końcu GOTY

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Która drogę polecacie do drugiego aktu ? Podmrok czy przełęcz ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, dan254 napisał:

Która drogę polecacie do drugiego aktu ? Podmrok czy przełęcz ?

można obydwie, a ja nie wiedziałem polazłem jedną drogą, więc idziesz jedną i jak już masz wyjść to warto się wrócić i pójść drugą stroną, zwiedzić, ja to przegapiłem, a potem dziwiłem się, że czegoś nie mam, nie wiem itp.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedna z najlepszych gier tej generacji. Mam nadzieję że będzie jeszcze jakiś fabularny dodatek 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 20.01.2024 o 13:45, Reddzik napisał:

można obydwie, a ja nie wiedziałem polazłem jedną drogą, więc idziesz jedną i jak już masz wyjść to warto się wrócić i pójść drugą stroną, zwiedzić, ja to przegapiłem, a potem dziwiłem się, że czegoś nie mam, nie wiem itp.

Do podmroku można też dostać się przez skrót używając czaru piórkospadania i skacząc do dziury w jaskini królowej pająków.

• Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda ale przynajmniej będą mody 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja uważam, że to dobry ruch.

Larian swoją robotę zrobił na dyszkę - dał BG3, na które przeważająca większość czekała (a przecież tyle było krytyki przed premierą że DOS3, że system walki do dupy itd); zdobył wiele branżowych nagród i wyróżnień; sporo zarobił; bardzo wzmocnił swoją pozycję na rynku i się potężnie rozbudował - otwarcie kilku nowych studiów pomocniczych na całym świecie czy własne studio mo-cap. 

Dla nich temat BG jest zakończony, nie chcą robić na siłę jakiegoś DLC ani tym bardziej bawić się w BG4, mają swoje własne pomysły na kolejne marki i na tym chcą się skupić - i bardzo dobrze! 

Dla mnie Larian i CDPR to w chwili obecnej jedyne dwa studia, które warto wspierać, ze względu na to co robią i jak traktują graczy. 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym dodał jeszcze Supergiant Games, ale to mniejszy kaliber ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, azgan napisał:

Szkoda ale przynajmniej będą mody 

Bodajże wczoraj było info bezpośrednio od Svena, że udostępnią niedługo narzędzia moderskie do BG3, by fani mogli sobie tworzyć/zmieniać dowolne rzeczy. Zaznaczył jednak że to roboczy kit, na którym sami pracowali, a nie dedykowane kity moderskie które przykładowo oferowało CDPR, więc tutaj będzie potrzeba ludzi mocno ogarniętych w temacie. 

„Jesteśmy twórcami gier”. Swen Vincke banalnie wyjaśnił, dlaczego oficjalne narzędzia moderskie do Baldur’s Gate 3 powstają tak długo | GRYOnline.pl (gry-online.pl)

4 minuty temu, vonszpon napisał:

Ja bym dodał jeszcze Supergiant Games, ale to mniejszy kaliber ;)

Wspieram każde studio, które szanuje graczy, niezależnie od tego czy robi gry w segmencie AAA czy indyki. Tego po prostu nie znam :) 

Edytowane przez Element Wojny
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Baldur's Gate III sprzedaje się kapitalnie. Szef studia zdradził fenomenalny wynik (ppe.pl)

Baldur's Gate III kręci się obecnie w granicach 15 milionów egzemplarzy w skali globalnej. I to w około pół roku! Świetny wynik!

Nic tylko pogratulować!

ps.

Baldur’s Gate 3 nie otrzyma żadnego DLC. Niemniej jednak twórcy nie zamierzają porzucać produkcji i w dalszym ciągu będą ją ulepszać. W rozmowie z serwisem IGN, sternik belgijskiego zespołu ujawnił, że trwają obecnie prace nad aktualizacją wprowadzającą do gry większą liczbę złych zakończeń.

Edytowane przez Element Wojny
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dotarły do was już wydania fizyczne BG3? Z tego co widzę na reddicie, chwalą się nimi już ludzie z USA, Francji... a ja dalej nie mam nawet nr przesyłki mimo zamówienia w połowie listopada :/

Wersje na PS5 mają być natomiast wysyłane dopiero w kwietniu. Xboxowe - jeszcze później.

EDIT: Paczka dotarła.

Szczerze to jestem trochę zawiedzony. Zapowiedziana płócienna mapa okazała się rozmazaną papką na niskiej jakości papierze. Serio, nie dość, że zmienili materiał to jeszcze wydruk jest szalenie niewyraźny.

Larian zrobił tutaj duży fuc*up, bo opis zawartości pudełek zaktualizowali (zmienili "cloth map" na "wibalin-buckran map") dopiero cztery dni temu (a więc po rozpoczęciu wysyłek), czyli klienci, którym zależało głownie na tym elemencie nie mieli czasu na reakcję (anulowanie zamówienia). O ile by to jakimś cudem zauważyli, bo przecież nikt normalny nie ogląda regularnie opisu produktu który kupił pół roku temu. Maila wyjaśniającego Larian nie raczył wystosować.

Obrazka reklamującego produkt jeszcze nie zmienili - dalej jest na nim zwinięta w rulon płócienna mapa.

6816260be2b1aaebba7b59c34bec.jpeg

Mapka w rzeczywistości wygląda tak. Jest tak sztywna, że trzeba ją składać, nie da się jej zwinąć:

boPx8MZ.jpeg 

Napisałem do supportu z prośbą o komentarz, zobaczymy co powiedzą.

image.gif

Edytowane przez Dudzio
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Baldur’s Gate 3 grą roku BAFTA. Studio Larian z historycznym osiągnięciem | GRYOnline.pl (gry-online.pl)

Przebój studia Larian stał się pierwszym tytułem w historii, który wygrał w kategorii „gra roku” na wszystkich najważniejszych imprezach branżowych, czyli BAFTA, Golden Joystick, TGA, DICE oraz GDC. Wcześniej do tego osiągnięcia zbliżyły się Wiedźmin 3 oraz Elden Ring, ale obu zabrakło właśnie statuetki BAFTA. Baldur’s Gate 3 wygrało także w kategorii najlepsza muzyka, najlepsza fabuła oraz najlepsza rola drugoplanowa. Gra otrzymała też nagrodę specjalną EE (brytyjskiej sieć mediów branżowych).

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z ciekawości: co się ostatnio stało takiego, że nagle zniknęły wszystkie tanie (po przewalutowaniu warte ok 50zł) klucze BG3 na Xboxa? Zablokowali aktywowanie VPNem na Egipt/Nigerię?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi