Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pepers

Kupłem MSI r9 270 2gb a system jej nie widzi.

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie założyłem MSI R9 270 i jej nie wykrywa system, wiatraki się kręcą, zainstalowałem nowe sterowniki. O co chodzi? Wina BIOSU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, jak masz jakiś stary BIOS. Zaktualizuj, a powinno być OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, jak masz jakiś stary BIOS. Zaktualizuj, a powinno być OK.

Zrobilem update programem od gigabyte z poziomu sytemu i teraz przy ladowaniu systemu restart non stop. Nic nie piszczy poprostu windows sie nie laduje... co sie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem update programem od gigabyte z poziomu sytemu i teraz przy ladowaniu systemu restart non stop. Nic nie piszczy poprostu windows sie nie laduje... co sie dzieje?

 

Jeżeli na pewno dobrze zamontowałeś kartę i podłączyłeś dodatkowe zasilanie to bardzo prawdopodobne że karta może być już fabrycznie uszkodzona. Dla pewności sprawdziłbym jeszcze u kogoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na pewno dobrze zamontowałeś kartę i podłączyłeś dodatkowe zasilanie to bardzo prawdopodobne że karta może być już fabrycznie uszkodzona. Dla pewności sprawdziłbym jeszcze u kogoś innego.

Po zalozeniu starej kart to samo.. co ja zrobiłem? :(

Stawiam ze to ten nowy bios tylko co teraz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal z integry. Update biosu z poziomu systemu to bardzo ciekawa opcja. Na pewno dobry bios wgrałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal z integry. Update biosu z poziomu systemu to bardzo ciekawa opcja. Na pewno dobry bios wgrałeś?

Plyta nie ma wyjsc wideo. Wczesniej szlo z integry jakby przez karte tj karty nie czytalo tylko wlasnie integre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tylko narobiło się syfu w systemie i nie chce odpalić. Proponuje zrobić formacik albo odpalić chociaż bootowalnego linuxa czy coś podobnego. Może w trybie awaryjnym uruchomisz ;) Najlepiej by było po prostu wgrać świeży system , jednak zanim bym sie za to zabrał to tak jak pisze tryb awaryjny albo jakiś bootowalny system z nośnika na sprawdzenie.

 

Edit : Jeszcze jedna kwestia , po wgraniu nowego biosu wróciły Ci ustawienia fabryczne . Sprawdź czy na pewno masz dobrze ustawione pamięci ram , prędkość , timingi , napięcie ewentualnie spróboj obniżyć im taktowanie do 1333Mhz i sprawdź efekt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresetuj bios zworką lub baterią. Jak nie pomoże to zrobiłeś cegłę. Update biosu z poziomu systemu to zUo teraz będziesz wiedział.

 

Trochę tego nie łapie jak mogła działać integra przez kartę dedykowaną? Przecież nie masz Lucid Virtu.

 

 

Ale obraz Ci wyświetla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresetuj bios zworką lub baterią. Jak nie pomoże to zrobiłeś cegłę. Update biosu z poziomu systemu to zUo teraz będziesz wiedział.

 

Trochę tego nie łapie jak mogła działać integra przez kartę dedykowaną? Przecież nie masz Lucid Virtu.

 

Updatowałęm bios z poziomu systemu wiele razy i nigdy nie miałem problemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to robiłem z poziomu systemu, ale ze względu na to co w systemie się może znajdować operacja jest bardziej niebezpieczna. Wystarczy jakiś cudowny antywirus co zablokuje operację w połowie, albo oprogramowanie trzecie bo ktoś ufa Avastowi. Czasem ktoś ma pecha, a źle wgrany bios w domowych warunkach raczej się nie da naprawić.

Na razie to nie wiem czy autor w końcu ma jakąkolwiek wizje, czy mu się komputer tylko resetuje bez końca :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to robiłem z poziomu systemu, ale ze względu na to co w systemie się może znajdować operacja jest bardziej niebezpieczna. Wystarczy jakiś cudowny antywirus co zablokuje operację w połowie, albo oprogramowanie trzecie bo ktoś ufa Avastowi. Czasem ktoś ma pecha, a źle wgrany bios w domowych warunkach raczej się nie da naprawić.

Na razie to nie wiem czy autor w końcu ma jakąkolwiek wizje, czy mu się komputer tylko resetuje bez końca :E

Dalem jednostke do najblizszego serwisu bo zaczalem juz widziec czarny scenariusz. Jak dostane jakies informacje to napisze jak wyglada sytuacja.

 

Zresetuj bios zworką lub baterią. Jak nie pomoże to zrobiłeś cegłę. Update biosu z poziomu systemu to zUo teraz będziesz wiedział.

 

Trochę tego nie łapie jak mogła działać integra przez kartę dedykowaną? Przecież nie masz Lucid Virtu.

 

 

Ale obraz Ci wyświetla?

Obraz sie wyslwietlal tylko przy starcie windy, po paru sekundach dawal reset.Po resecie bateria nie bylo obrazu, dodatkowo wentylator w macho zaczal chodzic z taka predkoscia jakiej jeszcze nie widzialem, po 5s wylaczylem zasilanie i zanioslem do serwisu. Epic fail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, jak się odpalał bios to wystarczyło ponownie wgrać ze strony producenta. A system zawsze można przeinstalować. Jak masz wgrane jakieś dziwne sterowniki to się może właśnie wysypywać system nie raz takie cuda widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, jak się odpalał bios to wystarczyło ponownie wgrać ze strony producenta. A system zawsze można przeinstalować. Jak masz wgrane jakieś dziwne sterowniki to się może właśnie wysypywać system nie raz takie cuda widziałem.

Gdybym mial czas to bym sobie z tym poradzil tylko ze to akurat najgorszy moment na takie problemy. Roboty na jutro bardzo duzo a do wszystkiego potrzebny komputer.. wolalem zaniesc i przyspieszyc to wszystko troche. Btw dzieki wszystkim za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, jak masz jakiś stary BIOS. Zaktualizuj, a powinno być OK.

Co do procesora to bym się zgodził ale co do karty to jak bios jest nie walnięty to nie jest wina biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do procesora to bym się zgodził ale co do karty to jak bios jest nie walnięty to nie jest wina biosu.

 

Powiedz to użytkownikom Asrocka P67 pro3 B3 to zostaniesz obrzucony ciepłymi słowami. "Rzucanie skórki od banana niesie za sobą konsekwencję, to nie to co rzucanie kupą"

 

3.30 10/15/2013 Windows 4.54MB 1. Update CPU code.

2. Improve VGA compatibility.

3. Add Dehumidifier Function.

4. Improve memory compatibility.

Jest wina biosu oczywiście, ze jest. W przypadku intela Bios na płytach głównych sporadycznie jest przyczyną problemów z kartami graficznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne: dodatkowe zasilanie podczepiasz z przejściówki czy dosłownie z zasilacza ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne: dodatkowe zasilanie podczepiasz z przejściówki czy dosłownie z zasilacza ? :>

Z zasilacza bezposrednio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przed aktualizacją BIOSu kontroler SATA miałeś ustawiony w trybie AHCI, a po aktualizacji przestawił się na Native IDE, ew. na odwrót, i stąd restarty przy ładowaniu systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przed aktualizacją BIOSu kontroler SATA miałeś ustawiony w trybie AHCI, a po aktualizacji przestawił się na Native IDE, ew. na odwrót, i stąd restarty przy ładowaniu systemu

Nie tak nie bylo, kontroler przestawilem od razu. Padla plyta glowna. Zbieg okolicznosci ze akurat teraz, kiedy chcialem wymienic grafike. Bardzo slaba sekcja zasilania, ogolnie slaba plyta. Polecicie cos przy okazji na z77 do oc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omijaj tanie MSI na Z77 bo słyszałem, że bardzo często wracają na reklamację jako zdechlaki. Asrock ma sporo niedrogich produktów na Z77 i nawet dobre recenzje.

 

Czyżby chińskie PCB popuściło w szwach podczas montażu nowej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omijaj tanie MSI na Z77 bo słyszałem, że bardzo często wracają na reklamację jako zdechlaki. Asrock ma sporo niedrogich produktów na Z77 i nawet dobre recenzje.

 

Czyżby chińskie PCB popuściło w szwach podczas montażu nowej karty?

Cholera wie co z tą płytą. Co myślisz o Mój link lub Mój link lub Mój link. Najbardziej pasowało by mi Asrock Z77 PRO3 bo najbliżej odbiór. Przepraszam, że piszę to w kartach graficznych ale chciałbym żeby było wszystko w jednym wątku, zamiast kilku z każdym pytaniem. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej MSI właśnie bym nie brał. Kiepska jest. Te Asrocki to na jedno kopyto robione. Nie lepiej Asrocka P67 Pro3 B3? Nie wykosztujesz się tyle, a spokojnie sobie podkręcisz.

 

 

ASRock Z77 Extreme4 lub coś podobnego szukaj na Z77, a nie te najtańsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej MSI właśnie bym nie brał. Kiepska jest. Te Asrocki to na jedno kopyto robione. Nie lepiej Asrocka P67 Pro3 B3? Nie wykosztujesz się tyle, a spokojnie sobie podkręcisz.

 

 

ASRock Z77 Extreme4 lub coś podobnego szukaj na Z77, a nie te najtańsze ;)

Zamówie w takim razie ASRock Z77 Extreme4. Chciałem zaoszczędzić na grafice dlatego padło na r9 270 a nie np na gtx 760/770. A teraz moją oszczędność muszę wsadzić w płytę, ehh. Jeszcze żeby się upewnić ten Asrock będzie okej? Czy może jednak warto dołożyć trochę lub może jest coś lepszego w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się inwestować za dużo w tą starą podstawkę. Te asrocki pro3 miały chyba słabszą sekcję zasilania, a Ty masz w końcu i7, która trochę da popalić płycie.

 

Tylko patrz na gwarancje powinna być 3 lata bo asrock wydłużył gwarancję w tamtym roku. Jeszcze Extream3 jest trochę tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...