Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, kanon7 napisał:

Teraz pytanie, te 825GB to wielkość SSD? 

Czy to jest 1TB, a dla użytkownika 825GB zostaje? 

Bo patrząc na wielkość DS i Spider-Man DARK ponad 100GB to druga opcja to mamy 6-7 gier i dysk pełny. 

825gb to wielkosc bo to wynika z zastosowania 12 kanalowego kontrolera

12 channel,512Gib Nand Chip / channel

512 x 12 = 6,144 Gib = 768 GiB = 824.633720832‬ GB = 825GB

Sam Miles Morales be remastera spiderman to 50gb.

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem ale wiem że w ostrości obrazu w RDR2 to nawet "janusz" zobaczy różnice między natywnym 4K a rozpaćkanym szachiwnicowym upscalem

więc nawet taki scenariusz jest na korzyść mocniejszego GPU. 30-35% piechotą nie chodzi i zawsze da się lepiej zagospodarować ten "zapas" mocy czy to lepsza rozdziałka czy to lepszy FPS czy to lepsze efekty np. dokładniejsze RT. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, azgan napisał:

W dodatku SONY ma też mniejszą pojemność tego TURBO dysku ?

No to już jest spora różnica wystarczy zobaczyć jak wygląda RDR2 na PS4PRO i XSX. 

Dla mas niezauważalna raczej. Gro zwykłych kowalskich leci na TVkach 1080p, to dla nich gry są identyczne. Ilu codziennych użytkowników potrafi sobie HDR odpalić na TV? :D Pewnie, DF będzie jak zawsze co nowy tytuł wskazywać różnice, my sobie tutaj porównamy - ale moja żonka, czy szwagier grający 90% czasu w fifę - myślisz, że zobaczą różnicę między 1600p a 4k ? :)

Z innej strony - XoX jest od Ps4pro mocniejszy o jakieś 30% - tf do tf, kto wygrywa obecną generację? Kto sprzedał więcej konsol? Kto ma większe zaplecze gier ex i może sobie teraz pozwolić na wciskanie ludziom grającym na PC 3-4 letnie tytuły reklamując swoje nadchodzące 'dziecko'. To jest wszystko wykalkulowane tak, że entuzjasta będzie przeżywał, a kowalski kupi i będzie grał aż mu padnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

Tego nie wiem ale wiem że w ostrości obrazu w RDR2 to nawet "janusz" zobaczy różnice między natywnym 4K a rozpaćkanym szachiwnicowym upscalem

więc nawet taki scenariusz jest na korzyść mocniejszego GPU. 30-35% piechotą nie chodzi i zawsze da się lepiej zagospodarować ten "zapas" mocy czy to lepsza rozdziałka czy to lepszy FPS czy to lepsze efekty np. dokładniejsze RT. 

dzien swistaka z tym rdr ;d roznice miedzy ps4pro a xox sa wieksze niz ps5 a xsx do tego to ekstremalny przypadek a byly takie jak re2r ze przez targetowanie 4k na xox gra chodzila gorzej niz na pro (dopiero patch po jakims czasie zmniejszajacy rozdzialke na xox to zmienl), generalnie takie gry jak death stranding, lou2 czy horizon targetowaly 1440p ale upscaling byl duzo lepiej zrobiony niz rdr i nie bylo tego mydla 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Qrdel napisał:

Dla mas niezauważalna raczej. Gro zwykłych kowalskich leci na TVkach 1080p, to dla nich gry są identyczne.

Takim to wystarczy nawet słabiutki XBOX SERIES S bo różnicę zobaczą dopiero przy wymianie TV na 4K UHD HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Qrdel napisał:

Dla mas niezauważalna raczej. Gro zwykłych kowalskich leci na TVkach 1080p, to dla nich gry są identyczne. Ilu codziennych użytkowników potrafi sobie HDR odpalić na TV? :D Pewnie, DF będzie jak zawsze co nowy tytuł wskazywać różnice, my sobie tutaj porównamy - ale moja żonka, czy szwagier grający 90% czasu w fifę - myślisz, że zobaczą różnicę między 1600p a 4k ? :)

Z innej strony - XoX jest od Ps4pro mocniejszy o jakieś 30% - tf do tf, kto wygrywa obecną generację? Kto sprzedał więcej konsol? Kto ma większe zaplecze gier ex i może sobie teraz pozwolić na wciskanie ludziom grającym na PC 3-4 letnie tytuły reklamując swoje nadchodzące 'dziecko'. To jest wszystko wykalkulowane tak, że entuzjasta będzie przeżywał, a kowalski kupi i będzie grał aż mu padnie...

Każdy, HDR na konsoli włącza się to z automatu, wystarczy mieć TV z HDR.

Dla casuali grających w fifkę powstał XSS. W zupełności styknie i można podłączyć pod 1080p TV i nie będzie szkoda, że moc się marnuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SNC napisał:

dzien swistaka z tym rdr ;d roznice miedzy ps4pro a xox sa wieksze niz ps5 a xsx do tego to ekstremalny przypadek a byly takie jak re2r ze przez targetowanie 4k na xox gra chodzila gorzej niz na pro (dopiero patch po jakims czasie zmniejszajacy rozdzialke na xox to zmienl), generalnie takie gry jak death stranding, lou2 czy horizon targetowaly 1440p ale upscaling byl duzo lepiej zrobiony niz rdr i nie bylo tego mydla 

No sorry ale to nie jest jeden jedyny przypadek i czy różnice większe to też pojęcie względne bo tutaj nadal masz 30% do przodu i jakbyś nie kombinował to PS5 ma słabsze bebechy.

Final Fantasy XV też ładniejszy na XOX niż na PS4PRO, Odyseja to samo 

Tutaj też będzie widać te 30% bo to też jest nie mało. To coś jak PS5PRO którego nie ma.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ODIN85 napisał:

100gb.

50, 100 edycja z remasterem spidermana

1 minutę temu, azgan napisał:

No sorry ale to nie jest jeden jedyny przypadek i czy różnice większe to też pojęcie względne bo tutaj nadal masz 30% do przodu i jakbyś nie kombinował to PS5 ma słabsze bebechy.

Final Fantasy XV też ładniejszy na XOX niż na PS4PRO, Odyseja to samo 

Nie twierdze ze multi na xox nie wygladaja lepiej bo wygladaja ale rdr to wyjatek z tym mydlen zawsze podawany bo w innych grach takiego mydla nie bylo na pro mimo 1440p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lukadd napisał:

Każdy, HDR na konsoli włącza się to z automatu, wystarczy mieć TV z HDR.

Dla casuali grających w fifkę powstał XSS. W zupełności styknie i można podłączyć pod 1080p TV i nie będzie szkoda, że moc się marnuję.

Zdziwiłbyś się..., mnóstwo TVków z HDRem z pierwszych lat ma ta funkcję np. na jednym tylko HDMI, ukrytą za opcjami i wymagającą minimum wiedzy jak to odpalić. Miałem dwa LGki z 2015 i 2016, które właśnie tak HDR miały ukryty. To, że konsola ma z automatu nie znaczy że TV ma. 

Casual kupi też i playaka, bo ma np. dobre doświadczenia z ps4 slim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SNC napisał:

50, 100 edycja z remasterem spidermana

Nie twierdze ze multi na xox nie wygladaja lepiej bo wygladaja ale rdr to wyjatek z tym mydlen zawsze podawany bo w innych grach takiego mydla nie bylo na pro mimo 1440p

Nie masz do czego porównać. Taki U4 działa w 1440p i nie ma lepszej wersji.

W starym TLoU jest do wyboru opcja 1800p@~60fps i natywne 4k@30. I już tutaj mimo, że nie ma takiej przepaści jak 1440 vs 2160p to widać różnicę w jakości obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SNC napisał:

 

Nie twierdze ze multi na xox nie wygladaja lepiej bo wygladaja ale rdr to wyjatek z tym mydlen zawsze podawany bo w innych grach takiego mydla nie bylo na pro mimo 1440p

No nie, nie mogę się z tym zgodzić 

tutaj też widać przewagę mocniejszego GPU w XBOX ONE X i nawet na PS4PRO lipnie to wygląda widać że jest mydło więc RDR2 nie jest wyjątkiem.

Ja nawet nie mam złudzeń że na PS5 będzie wyglądać to inaczej względem XSX który ponownie ma mocniejsze bebechy i ponownie jest szybszy o nie mało bo 30% w porywach nawet więcej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukadd napisał:

Nie masz do czego porównać. Taki U4 działa w 1440p i nie ma lepszej wersji.

W starym TLoU jest do wyboru opcja 1800p@~60fps i natywne 4k@30. I już tutaj mimo, że nie ma takiej przepaści jak 1440 vs 2160p to widać różnicę w jakości obrazu.

No dlatego ja też piszę o dużych różnicach. Pewnie, że one są widoczne - bo ciężko nie zauważyć ostrzejszych tekstur klatka do klatki. Niemniej nie są to astronomiczne różnice jak np. różnica 720p-1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, ODIN85 napisał:

100gb.

Miles Morales 50Gb

Miles Morales + Remaster Spider Mana 105Gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Rosveen napisał:

Docelowo pewnie obie, bo Xbox zawsze wyjdzie taniej niż budowanie PC od zera (a poza tym niezbyt lubię grać przy biurku, od lat używam laptopa).

Bardziej się zastanawiam, co teraz, co ewentualnie później. Można by też brać PS5 i nadal trzymać tam główną bibliotekę, a do Game Passa dobrać XSS. Pytanie, kiedy xCloud nie pozwoli na streaming na inne urządzenia. Jak będzie można streamować na komputer, to z kolei Xbox nie będzie mi potrzebny.

Decisions, decisions. Najlepiej chyba nic nie kupować i czekać, jak się rozwinie sytuacja (i tak będę w tym niezdecydowaniu siedzieć do kolejnej generacji :D).

Też jestem podobnego zdania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Qrdel napisał:

No dlatego ja też piszę o dużych różnicach. Pewnie, że one są widoczne - bo ciężko nie zauważyć ostrzejszych tekstur klatka do klatki. Niemniej nie są to astronomiczne różnice jak np. różnica 720p-1080p.

1080p a 4k to znacznie większa różnica niż 720p a 1080p.

Nintendo Switch ma 720p i na ~6" wygląda to spoko :E, ale na 24" już będzie tragedia.

Podobnie przy 55"-65"+ 1080p to słabizna, a 4k już pokaże pazura.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, azgan napisał:

No nie, nie mogę się z tym zgodzić 

tutaj też widać przewagę mocniejszego GPU w XBOX ONE X i nawet na PS4PRO lipnie to wygląda widać że jest mydło więc RDR2 nie jest wyjątkiem.

Ja nawet nie mam złudzeń że na PS5 będzie wyglądać to inaczej względem XSX który ponownie ma mocniejsze bebechy i ponownie jest szybszy o nie mało bo 30% w porywach nawet więcej 

biez pod uwage ze ps4pro bylo mocno ograniczone przepustowoscia na kotra gcn bylo bardzo wrazliwe (xox ma 50% wieksza) i powiekszalo to roznice ponad te wynikajace z teraflopsow + jaguar byl tak waskim gardlem ze kazde dodatkowe mhz dodawaly kopa w fps

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, azgan napisał:

tutaj też widać przewagę mocniejszego GPU w XBOX ONE X i nawet na PS4PRO lipnie to wygląda widać że jest mydło więc RDR2 nie jest wyjątkiem.

Ja nawet nie mam złudzeń że na PS5 będzie wyglądać to inaczej względem XSX który ponownie ma mocniejsze bebechy i ponownie jest szybszy o nie mało bo 30% w porywach nawet więcej 

Wyższa rozdzielczość i większa moc po prostu robi robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, lukadd napisał:

Nie masz do czego porównać. Taki U4 działa w 1440p i nie ma lepszej wersji.

W starym TLoU jest do wyboru opcja 1800p@~60fps i natywne 4k@30. I już tutaj mimo, że nie ma takiej przepaści jak 1440 vs 2160p to widać różnicę w jakości obrazu.

no ale chyba widac czy jest mydlo czy nie (zawsze 4k bedzie lepiej wygladac niz 1440p upscaling ale nie o tym byl post)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, SNC napisał:

to tak jakbym mowil ze nie ma sensu kupowac dwoch kompow z rtx2070super i rtx2080super bo roznica jest zbyt mala ;d

Tak tylko że na samym PS5 ani XSX nie zagrasz w te same tytuły które są EX'ami odpowiednio SONY i Microsoftu a na PC czy już tak bo to ta sama platforma ?

Ja jestem zdecydowany na oba Next-Geny i biorę PS5 i XSX - po co wybierać jak można mieć wszystko? 

I Nitendo Swith też kupię jak będzie nowa wersja z dopiskiem PRO 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

Tak tylko że na samym PS5 ani samym XSX nie zagrasz w te same tytuły które są EX'ami odpowiednio SONY i Microsoftu a na PC czy już tak bo to ta sama platforma ?

Ja jestem zdecydowany na oba Next-Geny i biorę PS5 i XSX - po co wybierać jak można mieć wszystko? 

wszystko to jest rtx 3080 + ps5 ? choc wiadomo ze lepiej miec 2 konsole niz jedna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SNC napisał:

wszystko to jest rtx 3080 + ps5 ? choc wiadomo ze lepiej miec 2 konsole niz jedna ;)

Nie, wszystko to PS5 + XSX bo za 4500 zł mam obie platformy (gotowe zestawy) do grania a za tyle to kupisz samego niereferenta RTX 3080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

Nie, wszystko to PS5 + XSX bo za 4500 zł mam obie platformy (gotowe zestawy) do grania a za tyle to kupisz samego niereferenta RTX 3080.

ale to tez jest kompromis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SNC napisał:

ale to tez jest kompromis :)

Raczej świadomy wybór zwłaszcz jak ktoś lubi grać z HDR (XBOX dostanie gry z DOLBY VISION)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

Raczej świadomy wybór zwłaszcz jak ktoś lubi grać z HDR (XBOX dostanie gry z DOLBY VISION)

kompromis bo sam mowisz ze rtx3080 jest za drogi a tylko on tak naprawde zapewnia zdecydowana roznice w multi w stosunku do ps5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, .winter. napisał:

Już nie mogę się doczekać Wieśka 3 i Bloodborne'a ładujących się po 2-3 sekundach :D

Niektórzy rzucają się tu o te 25 - 30% a mnie właśnie to zaczyna najbardziej cieszyć i bardzo, bardzo mocno na to liczę w cross-genowych grach na PS5. Ostatnio pograłem sobie trochę chociażby w GTA V na pececie i porobiłem trochę eksperymentów i wygląda to mniej więcej tak:

- Uruchamiasz grę - loading

- Zginiesz - loading

- Ładujesz save - loading

Już w Ratchet widać ogromną różnicę gdzie mamy ekran startowy i po naciśnięciu przycisku od razu lądujemy w grze. Pomijam już fakt wielu bardzo ostrych, wyraźnych tekstur między innymi dzięki czemu gra wygląda jak animacja. Aż jestem ciekaw ile nowy Ratchet zajmie miejsca na SSD.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...