Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, ODIN85 napisał:

Gersów nie ma na Ps5.

Nie w tym rzecz. Masz porównanie wydajność XSX do mocnego PC'ta i jeszcze przypomniało mi się to 

Jason Schreier: PS5 i Xbox Series X będą wydajniejsze od RTX 2080 https://ithardware.pl/aktualnosci/jason_schreier_ps5_i_xbox_series_x_beda_wydajniejsze_od_rtx_2080-11164.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, algis napisał:

Mam pytanko, nie miałem PS4, teraz zastanawiam się nad kupnem PS5. Czytałem o wstecznej kompatybilności z PS4 i natknąłem się na wpis gdzie ktoś pisze, że gry z PS4 będą działały na nowej generacji jeśli są przypisane do konta a nie jak wsadzimy płytkę z PS4 (np kupiona używka od kogoś kto już tytuł ograł). Prawda to, czy będzie można normalnie wsadzić grę na płycie z PS4 i bez problemu będzie można grać?

Ja takich informacji nie widzialem i raczej to bzdura. Sony zapewnialo o wstecznej kompatybilnosci z ps4 i nie wspominali nic o restrykcji do zawartosci cyfrowych, a takie zagranie bylo by baaardzo negatywnie odebrane przez posiadaczy. 

Moim zdaniem bierz spokojnie, i na wstepue zafunduj sobie ps plusa chociaz na kilka miesiecy(rok najtaniej) to dostaniesz swietna kolekcje z ps4 na start, na kilka miesiecy grania bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ODIN85 napisał:

Ale już każdy wie że wybrałeś najlepszą konsole na rynku i spamuj takim rzeczami gdzie indziej.

Myślenie nie jest twoją mocną stroną. Widzę że już zapomniałeś jak SONY chwaliło się pokazem TechDemo na UE5 gdzie wyżej masz bardzo dobry przykład jaką wydajność osiągają nowe Next-Geny w grze napędzanej Unreal Engine i porównanie tego z bebechami PC'ta. Już pomijam że to co piszesz jest bez sensu bo kupiłem PS5 i XSX ale bełkot to u ciebie norma ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Sheeneek napisał:

Ja takich informacji nie widzialem i raczej to bzdura. Sony zapewnialo o wstecznej kompatybilnosci z ps4 i nie wspominali nic o restrykcji do zawartosci cyfrowych, a takie zagranie bylo by baaardzo negatywnie odebrane przez posiadaczy. 

Moim zdaniem bierz spokojnie, i na wstepue zafunduj sobie ps plusa chociaz na kilka miesiecy(rok najtaniej) to dostaniesz swietna kolekcje z ps4 na start, na kilka miesiecy grania bedzie.

Tak też pomyślałem, ale zapowiedź GTAV na PS5 i cena ponad 300zł zaczęło budzić wątpliwości. Po co ktoś miałby kupić wersję na PS5 skoro dużo taniej kupi na PS4? Chyba, że w tym momencie wersja z PS5 będzie jakoś odświeżona i będzie wyglądać lepiej niż ta z PS4 odpalona na nowej konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

Wrzuć jak będzie porównanie Ps5 Pc.

 

A zapomniałem,Gersów nie ma sprzęcie sony.

I przez to jest ci trudno oszacować jaką orientacyjnie wydajność może mieć GPU z PS5 mając dane specyfikacji obu konsol? Masz podany config PC'ta, masz najnowszą grę na UE i wiesz jakie różnice są między mocą PS5 i XSX. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, algis napisał:

Tak też pomyślałem, ale zapowiedź GTAV na PS5 i cena ponad 300zł zaczęło budzić wątpliwości. Po co ktoś miałby kupić wersję na PS5 skoro dużo taniej kupi na PS4? Chyba, że w tym momencie wersja z PS5 będzie jakoś odświeżona i będzie wyglądać lepiej niż ta z PS4 odpalona na nowej konsoli.

To są ulepszone wersje na PS5. Nadal nie wiem, po co ktoś miałby za nie płacić 300 złociszy, ale kto bogatemu zabroni. ;)

Jeśli chodzi o exclusivy z PS4, które Cię ominęły, to nawet nie trzeba szukać płytek. Jak wspomniano, większość będzie w PS Collection, a wersje cyfrowe w PS Store też już są śmiesznie tanie w promkach (a nawet bez promek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft dalej walczy ceną, teraz przyszedł czas na pada do XSX w "starej" cenie 249 zł.

XSX 12 TF - 2249 zł
PS5 9TF - 2299 zł

Xbox Game Pass - 40 zł/ms
PlayStation - BRAK

Pad XSX - 249 zł
Pad Dual Sense PS5 - 319 zł

Ciekaw jestem jak sobie poradzi XSX w tej generacji. Mam nadzieję że co najmniej tak jak Xboxx 360 i utrą trochę nosa Sony jeszcze bardziej, za ich pewność i bałaganie marketingowym.

PS.
Gracze mylą konsole - kupują Xbox One X zamiast Series X
"Wczoraj ruszyła przedsprzedaż Xbox Series X/S, co według statystyk Amazonu zaowocowało znaczącym zwiększeniem zamówień na Xbox One X - aż o 700 procent w krótkim czasie. To efekt zamieszania z nazwami konsol Microsoftu."

???

Póki co to jedyna idiotyczna wpadka M$ z nazwą nowego Xbox'a. Chaos nazewniczy dla kowalskiego.

Edytowane przez kanon7
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ODIN85 napisał:

Wszystkim trudno ale widzę że Ty już wszystko wiesz.

Nie wiem wszystkiego ale wiem to co inni czyli:

- gry multi-platformowe na silniku UE będą wychodzić na wszystkie platformy 

- wiem która konsola ma mocniejszą specyfikację 

- widzę jak wypadają bebechy XSX w grze na silniku UE i jak wypada to w porównaniu do mocnego PC'ta 

- obie konsole PS5 i XSX mają podobne bebechy różnica jest taka że PlayStation ma szybszy dysk SSD a XBOX GPU. Co generuje w PC więcej Fps'ów dysk twardy czy karta graficzna?

- gdzie wyglądały i działały lepiej multi-platformy w poprzedniej generacji? Na PS4PRO czy XOX? Niczego się nie nauczyłaś przez te wszystkie lata obserwując rynek? 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

- (...) Co generuje w PC więcej Fps'ów dysk twardy czy karta graficzna?

No więc jakby to powiedzieć...

 

Rede.jpg

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

A w poprzedniej generacji miałeś Pro czy X?

Miałem PS4 i PS4PRO ale grałem na nich tylko w EX'y. Do multi-platform miałem mocnego PC'ta. hennepin ma przecież PS4PRO oraz XOX i rozmawiając z nim nie raz mówił że na XBOX lepiej gierki wyglądają a RDR2 to już totalnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, joloxx9 napisał:

No więc jakby to powiedzieć...

 

Rede.jpg

Dobre, dobre - fajny żarcik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, azgan napisał:

Miałem PS4 i PS4PRO ale grałem na nich tylko w EX'y. Do multi-platform miałem mocnego PC'ta. hennepin ma przecież PS4PRO oraz XOX i rozmawiając z nim nie raz mówił że na XBOX lepiej gierki wyglądają a RDR2 to już totalnie. 

mam wrazenie ze masz watpliwosci czy faktycznie potrzebujesz dwoch konsol i probujesz na sile przekonac o wielkiej roznicy miedzy xsx i ps5 na przykladzie poprzedniej generacji w ktorej roznice byly wieksze ;d ciesz sie z dwoch konsol ;)

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, kanon7 napisał:

Microsoft dalej walczy ceną, teraz przyszedł czas na pada do XSX w "starej" cenie 249 zł.

XSX 12 TF - 2249 zł
PS5 9TF - 2299 zł

Xbox Game Pass - 40 zł/ms
PlayStation - BRAK

Pad XSX - 249 zł
Pad Dual Sense PS5 - 319 zł

Ciekaw jestem jak sobie poradzi XSX w tej generacji. Mam nadzieję że co najmniej tak jak Xboxx 360 i utrą trochę nosa Sony jeszcze bardziej, za ich pewność i bałaganie marketingowym.
 

Suche fakty dobitnie wskazują na X'a. Okej, pad od PS5 zmienił wygląd i mamy haptic feedback, choć jak to w praktyce się sprawdzi?

Jestem ciekaw co się dzieje w szeregach Sony. Czy planują jakąś kontrofensywę na falę narastającego hypu, który wywołali Zieloni. Nawet ja, zatwardziały fanboy Sony mam coraz bardziej mieszane uczucia, co do właściwego wyboru.

Edytowane przez ginn
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ODIN85 napisał:

Ale ja pytam Ciebie co miałeś znając specyfikacje.

Po co pytasz jak dobrze wiesz że PS4PRO. Gdymym nie grał w całą resztę na PC to do multi-platformy i gier Microsoftu kupiłbym XBOX ONE X tak jak hennepin i grałbym na obu.

5 minut temu, SNC napisał:

mam wrazenie ze masz watpliwosci czy faktycznie potrzebujesz dwoch konsol  ;)

Nie, nie mam wątpliwości - EX'y SONY bardzo mi odp. i dla nich biorę PlayStation.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, SNC napisał:

 ciesz sie z dwoch konsol ;)

Będę jak dojadę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

Mogli by dać plusa na rok za darmo dla każdego kto kupi Ps5 do 31.12.2020?

Meh, obecny mam ważny do końca lipca :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, kanon7 napisał:

Microsoft dalej walczy ceną, teraz przyszedł czas na pada do XSX w "starej" cenie 249 zł.

XSX 12 TF - 2249 zł
PS5 9TF - 2299 zł

Xbox Game Pass - 40 zł/ms
PlayStation - BRAK

Pad XSX - 249 zł
Pad Dual Sense PS5 - 319 zł

Ciekaw jestem jak sobie poradzi XSX w tej generacji. Mam nadzieję że co najmniej tak jak Xboxx 360 i utrą trochę nosa Sony jeszcze bardziej, za ich pewność i bałaganie marketingowym.

PS.
Gracze mylą konsole - kupują Xbox One X zamiast Series X
"Wczoraj ruszyła przedsprzedaż Xbox Series X/S, co według statystyk Amazonu zaowocowało znaczącym zwiększeniem zamówień na Xbox One X - aż o 700 procent w krótkim czasie. To efekt zamieszania z nazwami konsol Microsoftu."

???

Póki co to jedyna idiotyczna wpadka M$ z nazwą nowego Xbox'a. Chaos nazewniczy dla kowalskiego.

Z tym padem dobre posunięcie M$. Ja używam jeszcze tych od X360 i dają radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

Mogli by dać plusa na rok za darmo dla każdego kto kupi Ps5 do 31.12.2020?

Na start dla "nowych" zawsze jest okres próbny PS Plusa (kiedyś to było 14 dni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ginn napisał:

Jestem ciekaw co się dzieje w szeregach Sony. Czy planują jakąś kontrofensywę na falę narastającego hypu, który wywołali Zieloni. Nawet ja, zatwardziały fanboy Sony mam coraz bardziej mieszane uczucia, co do właściwego wyboru.

Sony wygląda jakby miało problem odpowiedzieć na xbox i aktualnie to starają się minimalizować staty, gdzie tam do kontrofensywy :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, joloxx9 napisał:

Sony wygląda jakby miało problem odpowiedzieć na xbox i aktualnie to starają się minimalizować staty, gdzie tam do kontrofensywy :E 

I jakby tego było mało, w dalszym ciągu bez problemu można pyknąć preordera na x'a z AC :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ginn napisał:

I jakby tego było mało, w dalszym ciągu bez problemu można pyknąć preordera na x'a z AC :E

Tak patrząc z boku, jako osoba która w ciągu najbliższych 12 miesięcy nie kupi żadnej z tych konsol to widzę jedno, sony goni Microsoft na każdym kroku. Wygląda to tak jakby byli zaskoczeni tym że trzeba wydać nowe konsole i na szybko coś zlepili. Microsoft dużo lepiej tutaj wypada, ale każdy wie jaką bazę graczy ma sony przez co M$ jest na dużo gorszej pozycji. Mimo to mam nadzieję że zagarną jak największą część rynku bo nie ma nic lepszego niz czysta konkurencja.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, ginn napisał:

Suche fakty dobitnie wskazują na X'a.

Ja to widzę trochę tak że Ci co zdecydowali się tylko na jednego Next-Gena bronią PS5 mimo że słabszy ale ma za to EX'y więc godzą się na granie w gorszej "jakości?" (multi-platformy). Jestem ciekaw co zrobią osoby które nie mają mocnego PC'ta a będą chciały pograć w EX'y Microsoftu np. od Bethesda? SONY nie ma też odp. XGP więc w abo. nowości nie ograją i są skazani na kupowanie większej ilości gier za te 350 zł na które jest tutaj takie jojczenie ?

40 minut temu, kanon7 napisał:

Microsoft dalej walczy ceną, teraz przyszedł czas na pada do XSX w "starej" cenie 249 zł.

XSX 12 TF - 2249 zł
PS5 9TF - 2299 zł

Xbox Game Pass - 40 zł/ms
PlayStation - BRAK

Pad XSX - 249 zł
Pad Dual Sense PS5 - 319 zł

Ciekaw jestem jak sobie poradzi XSX w tej generacji. Mam nadzieję że co najmniej tak jak Xboxx 360 i utrą trochę nosa Sony jeszcze bardziej, za ich pewność i bałaganie marketingowym.

 

Ciekawe zestawienie - dzięki.

Co do nowej generacji to jestem przekonany że wrócą czasy walki znane nam z PS3 i X360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgan to prawda. Sam jestem tym, który kupuje wyłącznie jedną konsolę i poniekąd godzę się na gorsze parametry, kosztem exów, od który ciężko mi odejść. Natomiast sama konkurencja ze strony Microsoftu  zwyczajnie mnie ekscytuje.

 

Jedno jest pewne. Mocna konkurencja ze strony Microsoftu stworzy idealne warunki dla graczy. Wystarczy stanąć na środku, poczekać i spijać śmietankę.

Edytowane przez ginn
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ginn napisał:

Jedno jest pewne. Mocna konkurencja ze strony Microsoftu stworzy idealne warunki dla graczy. Wystarczy stanąć na środku, poczekać i spijać śmietankę.

I SONY zacznie się mocniej starać a wiadomo że na tym możemy zyskać wszyscy.

Konkurencja to coś pięknego ?

11 minut temu, joloxx9 napisał:

Tak patrząc z boku, jako osoba która w ciągu najbliższych 12 miesięcy nie kupi żadnej z tych konsol to widzę jedno, sony goni Microsoft na każdym kroku. Wygląda to tak jakby byli zaskoczeni tym że trzeba wydać nowe konsole i na szybko coś zlepili. Microsoft dużo lepiej tutaj wypada, ale każdy wie jaką bazę graczy ma sony przez co M$ jest na dużo gorszej pozycji. Mimo to mam nadzieję że zagarną jak największą część rynku bo nie ma nic lepszego niz czysta konkurencja.

I widzisz piszesz to jako osoba która nie jest stronnicza ale jak ja coś takiego bym napisał to z miejsca zostanę zrugany mimo że kupiłem obie opcje. Dobrze wiedzieć że obserwatorzy stojący z boku też to widzą. Taki głos rozsądku czasem jest przydatny by sprowadzić na ziemię bujajacych w obłokach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, kanon7 napisał:

Póki co to jedyna idiotyczna wpadka M$ z nazwą nowego Xbox'a. Chaos nazewniczy dla kowalskiego.

Nie wiem dlaczego to mylące jest. A poza tym teraz na półkach czy w necie i tak będą wyszczególniane najnowsze konsole, a nie "rzęchy". 

37 minut temu, ODIN85 napisał:

Mogli by dać plusa na rok za darmo dla każdego kto kupi Ps5 do 31.12.2020

Najlepiej Xbox Game Pass w PS5. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...