Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie bardzo podobnie, obecnie team playstation ale ani myślę kupować PS5. Całościowo oferta zdecydowanie w moim przypadku na korzyść XSX, dodatkowo game pass którego będę współdzielił z moim młodym, który woli grać na mocnym PC. Dla mnie już samo to jakie PS5 jest paskudne było wystarczającym powodem aby jej nie kupić, wstyd to gdziekolwiek postawić. No i generalnie nie planowałem kupować żadnej z nowych konsol, gram już naprawdę niewiele, ale oferta i cena XSXa mi tak przypadła do gustu, że z 'nie kupię' zmieniłem w kilka chwil decyzję, na 'o tak!' i dodatkowo na zmianę drużyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, milekp napisał:

W tym rzecz, tyle, że mi chodzi o to, że nie widzę uzasadnienia by tą mocniejszą konsolą była właśnie PS5.

jak ktos siedzi na ps4 i lubi exy od sony to nie widze innego wyboru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, SNC napisał:

jak ktos siedzi na ps4 i lubi exy od sony to nie widze innego wyboru

siedzę na ps4, lubię exy sony i nie wybrałem na razie piątki jako następcy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, milekp napisał:

siedzę na ps4, lubię exy sony i nie wybrałem na razie piątki jako następcy ;)

ok ale mysle ze jestes w mniejszosci bo nie wiem niby jaka gra mial zachecic nowy xsx ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SNC napisał:

ok ale mysle ze jestes w mniejszosci bo nie wiem niby jaka gra mial zachecic nowy xsx ;)

tak jak piszę - większość czasu zajmują mi multiplatformy, a w moim przypadku jeszcze dochodzi kilka pozycji z poprzedniej generacji xa.

Nie kupuję konsoli dla exów, których i tak na razie nie ma, lecz dla gier, różnej maści...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Xbox to PC w przebraniu konsoli. Mnie osobiście konsola od Microsoftu strasznie kusi (mają super kampanie marketingową - bomba za bombą), jednak wszystko co oferują będzie też na PC. 
W ogóle to Game Pass jest świetny, ale po zastanowieniu (i po okresie promocji, gdzie kupuje się go za grosze) dostrzegam w nim sporo wad - jest to kolejny abonament do kolekcji, a 55 zł/msc to nie jest wcale tak mało za dostęp do ograniczonego zasobu gier.
Dodam, że na PS4 też grałem bardzo często w gry w dniu premiery i przy żonglowaniu płytami płaciłem mniej niż za Game Pass, a grałem w to co naprawdę chciałem, bez limitów ;).
PS5 będzie miało teraz parę gier na wyłączność (nawet jeśli po czasie exy zaczną pojawiać się na PC), ale poza samymi grami Sony próbuje dodawać jakąś wartość do grania na konsoli - nowy pad z mnóstwem funkcji czy słuchawki 3D - mnie osobiście takie rzeczy skutecznie skłaniają do zakupu, nawet jeśli po pewnym czasie mogą okazać się klapą. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, milekp napisał:

Nie potrafię znaleźć na razie żadnego racjonalnego argumentu uzasadniającego teraz zakup PS5. Wydaje się, że konsola będzie słabsza a przede wszystkim głośniejsza od xsx. Oczywiście jak tylko uda się ją kupić. Do horrendalnie drogich gier nie będzie alternatywy w stylu game passa, niedługo rozszerzonego o Bethesdę i EA. Multiplatformy, które stanowią pewnie 90% mojej biblioteki, będą prawdopodobnie wyglądać bądź chodzić gorzej niż na xie. 

A exy? Exów kilka, kilkanaście dobrych uzbiera się za dwa, może trzy lata i wtedy się kupi plejkę i ogarnie. Chociaż w moim przypadku, zostawiam PRO córce, wobec czego dostęp do exów z pierwszych lat będę miał.

Co wy na to?

Ja też nie potrafię znaleźć powodu żeby brać ps5(poza kilkoma exami) . Mam Xox więc zakup ps5 wydawał się racjonalny ze względu na mozliwosc pogrania w exy ale tych kilka exow biorąc pod uwagę możliwości series x wsteczną kompatybilność gamepass , fakt że series x jest sporo wydajniejszy to za mało. Nie zapłacę więcej za o wiele mniej in return.  Zakup ps5 względem series x to głupota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, milekp napisał:

tak jak piszę - większość czasu zajmują mi multiplatformy, a w moim przypadku jeszcze dochodzi kilka pozycji z poprzedniej generacji xa.

Nie kupuję konsoli dla exów, których i tak na razie nie ma, lecz dla gier, różnej maści...

Niektórym ciężko jest zrozumieć, że nie wszystko musi się kręcić wokół exów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, esef napisał:

W ogóle to Game Pass jest świetny, ale po zastanowieniu (i po okresie promocji, gdzie kupuje się go za grosze) dostrzegam w nim sporo wad - jest to kolejny abonament do kolekcji, a 55 zł/msc to nie jest wcale tak mało za dostęp do ograniczonego zasobu gier.

Promocji na XGP jest mega dużo, jak znajdziesz dobrze to koszt msc. wychodzi już kilka pelenów.  Sprawdzaj na Łowcach Gier. Widziałem promki za 220 zł/17 msc. 

Nie wiem czemu, ale sporo osób myśli, że jest obowiązkowy XGP.  No nie jest! Jak Ci taka forma grania nie pasuje to możesz przejść na tą "tradycyjną, bez limitów". 

 

5 minut temu, esef napisał:

Xbox to PC w przebraniu konsoli. Mnie osobiście konsola od Microsoftu strasznie kusi (mają super kampanie marketingową - bomba za bombą), jednak wszystko co oferują będzie też na PC. 

No nie wszystko, Quick Resume nie ma na PC. :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niektórzy zapominają też, że pudełka będą i na XSX. I tam też będzie można je sprzedać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Kszyrztow napisał:

Niektórym ciężko jest zrozumieć, że nie wszystko musi się kręcić wokół exów.

bo w multiplatformy nie mozna grac na ps5 ;d naprawde nie widze zadnego sensu zeby na ta chwile brac xsx, rozumiem ze gamepass ale co w nim jest takiego ciekawego jak te najlpesze tytuly jak teraz cyberpunk czy obecnie mafia to i tak ich tam nie ma i trzeba je kupic wiec nic mi nie daje (moze w przyszlosci jak te kupiona bethesda cos dobrego wyda i odrazu pojdzie na gamepass ale niech pierw cos wydadza to bedzie jakis argument)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niektórych może przemawiać fakt, że konsola jest mocniejsza od PS5. Pierwsze głosy mówią też, że jest bardzo cicha (PS5 to pod tym względem ciągle zagadka). Jest abonament, który też jest kartą przetargową dla wielu. Cyberpunka czy Mafię musisz kupić, ale wielce prawdopodobne, że na takim XSX będziesz się bawił w tych tytułach w lepszej jakości. Pomijam już fakt, że aby w nie zagrać, nie musisz mieć PS5 czy XSX. No niesamowite, że ktoś chce kupić nowego klocka :E Ty sensu nie widzisz, inny już tak. Serio trzeba to tłumaczyć? To jest też sprzęt na naszym rynku po prostu tańszy. Różnica niewielka, ale jednak jest.

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kszyrztow napisał:

Do niektórych może przemawiać fakt, że konsola jest mocniejsza od PS5. Pierwsze głosy mówią też, że bardzo cicha (PS5 to pod tym względem ciągle zagadka). Jest abonament, który też jest kartą przetargową dla wielu. Cyberpunka czy Mafię musisz kupić, ale wielce prawdopodobne, że na takim XSX będziesz się bawił w tych tytułach w lepszej jakości. Pomijam już fakt, że aby w nie zagrać, nie musisz mieć PS5 czy XSX. No niesamowite, że ktoś chce kupić nowego klocka :E Ty sensu nie widzisz, inny już tak. Serio trzeba to tłumaczyć?

nie musisz tlumaczyc to byla moja reakcja na te zabawne trollo posty w temacie ps5 ze nie widza sensu kupowac ps5 na ktora przynajmniej jest jakis lineup a widza sens xsx ;d a co do tego ze w lepszej jakosci, ja strzelam ze predzej zauwaze fancy dualsense czy krotsze czasy ladowania niz 1900p upscale vs native ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam tą dyskusję to podstawową zaletą PS5 jest fakt, że jest to PS5 i chociażby z tego powodu jakakolwiek alternatywa, bez względu na wymagania, jest żałośnie nieatrakcyjna :E

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Superplastyfikator napisał:

Jak tak czytam tą dyskusję to podstawową zaletą PS5 jest fakt, że jest to PS5 i chociażby z tego powodu jakakolwiek alternatywa, bez względu na wymagania, jest żałośnie nieatrakcyjna :E

glowny powod lineup vs 0 lineupu ;d (i jeszcze bardziej sie to prawdoodobnie poglebi w przyszlym roku)

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SNC napisał:

nie musisz tlumaczyc to byla moja reakcja na te zabawne trollo posty w temacie ps5 ze nie widza sensu kupowac ps5 na ktora przynajmniej jest jakis lineup a widza sens xsx ;d 

dyskusja w temacie PS5 o sensie lub braku sensu nabycia PS5  jest dla ciebie zabawnym trollingiem? Naprawdę? 

Co do lineupu - czego nie rozumiesz, skoro dla kogoś lineupem są te same multiplatformy na obu konsolach i dlatego widzi ich sens na konsoli najprawdopodobniej szybszej i cichszej...

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, milekp napisał:

Co wy na to?

Ja na to że jak policzyć wszystkie koszty związane z Playstation5 (a nie wiemy ile zawoła Sony za dysk) to taniej niż PS5 będzie już kupić PC, o XSX już nawet nie wspominając, życzę Sony aby się wywalili na pysk z tymi cenami, co za dużo to niezdrowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, milekp napisał:

dyskusja w temacie PS5 o sensie lub braku sensu nabycia PS5  jest dla ciebie zabawnym trollingiem? Naprawdę? 

Co do lineupu - czego nie rozumiesz, skoro dla kogoś lineupem są te same multiplatformy na obu konsolach i dlatego widzi ich sens na konsoli najprawdopodobniej szybszej i cichszej...

lineup to exy, multi zagrasz na obu wiec nie specjalnie moze byc powodem do wyboru jednej czy drugiej konsoli, a pisanie ze nie ma sensu kupowac ps5 a xsx ma sens w temacie ps5 oczywiscie ze uwazam za zabawny trolling, jakbym ja cos takiego zrobil w temacie xsx to bym sie chyba wstydem spalil ;d (gdyby mi jeszcze placono za to moze wtedy...)

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, SNC napisał:

nie musisz tlumaczyc to byla moja reakcja na te zabawne trollo posty w temacie ps5 ze nie widza sensu kupowac ps5 na ktora przynajmniej jest jakis lineup a widza sens xsx ;d a co do tego ze w lepszej jakosci, ja strzelam ze predzej zauwaze fancy dualsense czy krotsze czasy ladowania niz 1900p upscale vs native ;)

I znowu powracasz do exów. XSX też ma lineup nie najgorszych gier na start przecież. Będzie na tym w co grać na premierę. Sam robisz trololo. Krótsze czasy ładowania zauważą też posiadacze XSX ;)

Ja sam całe życie miałem głównie przy TV konsole od Sony, ale PS5 mnie w tej chwili niczym do siebie nie zachęca. Remake Demon's Souls wygląda fajnie, ale miłością do tej serii czy w sumie już gatunku nigdy nie pałałem, więc mnie to nie rusza. Rusza mnie za to Ratchet, ale tutaj daty premiery nie ma. Do tego w część zapowiedzianych gier zagram też na PS4, więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
41 minut temu, Jaycob napisał:

Promocji na XGP jest mega dużo, jak znajdziesz dobrze to koszt msc. wychodzi już kilka pelenów.  Sprawdzaj na Łowcach Gier. Widziałem promki za 220 zł/17 msc. 

Nie wiem czemu, ale sporo osób myśli, że jest obowiązkowy XGP.  No nie jest! Jak Ci taka forma grania nie pasuje to możesz przejść na tą "tradycyjną, bez limitów".

Wiem o tym - sam mam Game Pass Ultimate wykupiony za grosze (chyba za 4 zł) do 2022 roku. Korzystam na bieżąco na PC (jednak tu mają jeszcze masę roboty do wykonania - czasami wolę kupić normalnie grę na Steam, niż użerać się z ich aplikacją), a brat na konsoli. 
Jeszcze raz zaznaczę, że to świetna usługa, jednak to abonament (teraz wychwalany pod niebiosa, bo prawie za darmo). 
Problem mam taki, że tytuły, które faktycznie chcę ograć nie zawsze są tam dostępne i poza opłacaniem abonamentu (dla przykładu w standardowej cenie 55 zł) dochodzą jeszcze zakupy gier pudełkowych i cyfrowych. 
Ogrywam 1-3 gry na miesiąc (w zależności od długości) i bardzo często są to gry niedostępne w abonamencie, a z przyzwyczajenia i tak bym za to płacił (tak niestety robię z Netflixem, gdzie od początku roku obejrzałem chyba z 2 seriale mimo ciągle aktywnej subskrypcji) :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, SNC napisał:

lineup to exy, multi zagrasz na obu wiec nie specjalnie moze byc powodem do wyboru jednej czy drugiej konsoli, a pisanie ze nie ma sensu kupowac ps5 a xsx ma sens w temacie ps5 oczywiscie ze uwazam za zabawny trolling, jakbym ja cos takiego zrobil w temacie xsx to bym sie chyba wstydem spalil ;d (gdyby mi jeszcze placono za to moze wtedy...)

Lineup to same exy? Od kiedy? :lol2:

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kszyrztow napisał:

Lineup to same exy ? Od kiedy? :lol2:

ok to lineup to dirt5 i assasin valhalla i na podstawie tych gier nalezy decydowac o kupnie przyszlej konsoli ;d mutliplatformy mozna ograc i tu i tu wiec no ciezko je jakos specjalnie brac pod uwage ale to juz sie zapetlamy

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ktoś nie musi na podstawie tylko tych gier decydować o zakupie konsoli, LOL. No się zapętlamy bo taka z Tobą dyskusja.

Edytowane przez Kszyrztow
  • Like 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, SNC napisał:

lineup to exy, multi zagrasz na obu wiec nie specjalnie moze byc powodem do wyboru jednej czy drugiej konsoli, a pisanie ze nie ma sensu kupowac ps5 a xsx ma sens w temacie ps5 oczywiscie ze uwazam za zabawny trolling, jakbym ja cos takiego zrobil w temacie xsx to bym sie chyba wstydem spalil ;d (gdyby mi jeszcze placono za to moze wtedy...)

lineup dla mnie to całość prezentacji, możliwości produktu więc w tym przypadku i multi.

A co do wstydu, to już nie wiem jak skomentować ale nie jest mi w żaden sposób. Zapewniam cię, że gdybym miał argumenty, taką dyskusję w dziale obok zapoczątkowałbym z chęcią. Cieszy mnie każda możliwość wymiany poglądów.

Edytowane przez milekp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 minut temu, frog67 napisał:

Ja na to że jak policzyć wszystkie koszty związane z Playstation5 (a nie wiemy ile zawoła Sony za dysk) to taniej niż PS5 będzie już kupić PC

2199 (konsola) + 449 (słuchawki) = 2 648 zł. Proszę o przesłanie oferty fajnego PC w tej cenie ;) 
PS Plus mam jeszcze do połowy 2021 roku, PS Now tak samo. 
Jeśli chodzi o gry to na start chyba GOT'a wezmę, bo na pewno będzie ulepszenie na PS5 skoro wydają tryb multiplayer. Później Demon's Souls i Sackboy.
Prawie 1TB na same gry to mało i serio rozglądacie się za dyskami? Ile wy gier chomikujecie na konsoli?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...