Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj ja miałem się wstydzić, że pozwalam sobie na wątpliwości co do PS5 w temacie o PS5.

Nie będę pokazywał palcami ale dzisiaj wy chyba wstydu nie macie już za grosz...:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te Exy są w super promocyjnych cenach w sam raz by kupić za 99$ :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@milekp

Bez przesady, sporo ludzi tutaj (w tym ja) od marca podchodziło sceptycznie co do możliwości PS5 :)  Mało kto chyba spodziewał się, że Sony popełni tyle błędów marketingowych i tuż przed premierą zacznie strzelać z obrzyna po własnych kolanach.

Edytowane przez Kaczkofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kaczkofan napisał:

@milekp

Bez przesady, sporo ludzi tutaj (w tym ja) od marca podchodziło sceptycznie co do możliwości PS5 :) 

to był żart... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, milekp napisał:

Wczoraj ja miałem się wstydzić, że pozwalam sobie na wątpliwości co do PS5 w temacie o PS5.

Nie będę pokazywał palcami ale dzisiaj wy chyba wstydu nie macie już za grosz...:]

Ja tam mam ubaw zarówno z SONY jak i Microsoftu ? Obie korpo potykają się o własne decyzje ale Japończycy to już zaliczyli glebę po takiej ilości wpadek. Sukces PS4 i pozycja lidera uśpiła ich czujność - miał być pewniak a jest walka jak w ringu ?

3 minuty temu, ODIN85 napisał:

I po co te śmieszki jak i tak będziesz tu jednym z pierwszych z Ps5 w domu?

Bo nie mam kija w tyłku i lubię sobie pożartować ☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ODIN85 napisał:

Tylko entuzjaści z pclaba wychwycą że to nie 4k.

Reszta ma to gdzieś i będzie sobie grało z bananem na twarzy?

 

Ja wiem że tu wszyscy na 65 z 1.5m grają ale u Kowalskiego na chacie inaczej to wygląda.

A entuzjaści z PPE co to się podniecali jaka bydlęca moc drzemie w konsolach? :hmm:

Ja gram dalej na 1440p i jeszcze dość długo tak pewnie zostanie. Tu nie chodzi o to jak to wygląda. Tu chodzi o kłamstwa i totalne naiwniactwo ludzi. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Kaczkofan napisał:

 

Bez przesady, sporo ludzi tutaj (w tym ja) od marca podchodziło sceptycznie co do możliwości PS5 :)  Mało kto chyba spodziewał się, że Sony popełni tyle błędów marketingowych i tuż przed premierą zacznie strzelać z obrzyna po własnych kolanach.

Mało kto interesował się tematem XBOX'a i tym co robi Microsoft większość obstawiała z góry wygraną SONY zanim jeszcze rozpoczął się "wyścig zbrojeń". Teraz dopiero powoli zaczyna się to zmieniać ?

8 minut temu, crush napisał:

A entuzjaści z PPE co to się podniecali jaka bydlęca moc drzemie w konsolach? :hmm:

 

A nie drzemie?? To nie ma żadnej mistycznej mocy ukrytej w SSD SONY ?

maxresdefault.jpg

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

A co mnie ppe obchodzi?

A no tak przecież Ty jesteś ten Kowalski o którym piszesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, ODIN85 napisał:

Tylko entuzjaści z pclaba wychwycą że to nie 4k.

Reszta ma to gdzieś i będzie sobie grało z bananem na twarzy?

 

Skoro df nie wychwycilo w analizie ratcheta to tym bardziej entuzjasci z pclaba by nie wychwycili ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, ODIN85 napisał:

gTylko entuzjaści z pclaba wychwycą że to nie 4k.

Reszta ma to gdzieś i będzie sobie grało z bananem na twarzy?

 

Ja wiem że tu wszyscy na 65 z 1.5m grają ale u Kowalskiego na chacie inaczej to wygląda.

Dawno temu na PClab był gość o ksywie HYDRO, który wypowiadał się w podobny sposób.

 

Zapadła mi w pamięć jego wypowiedź z 2007 roku z czasów premiery Crysisa 1. Gość miał monitor z natywną 1366x768, ale jego komp nie dawał rady Crysisowi w 30fps więc zmniejszył rozdzielczość do 1280x720 i (uwaga), zmniejszył ostrość monitora,m po czym wmawiał sobie i wszystkim dookoła, że "obraz jest dobry" i teraz 40-45fps zupełnie wystarcza do płynnej gry w srzelanke...

kurde.... kiedy to było ? część z Was napewno pamięta te czasy

Przepraszam za offtop ale musiałem :)

Edytowane przez Kalach
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

42 minuty temu, ODIN85 napisał:

Tylko entuzjaści z pclaba wychwycą że to nie 4k.

Reszta ma to gdzieś i będzie sobie grało z bananem na twarzy?

 

Ja wiem że tu wszyscy na 65 z 1.5m grają ale u Kowalskiego na chacie inaczej to wygląda.

Ale plynie z tej opowiesci jakis moral? Bo jeszcze mogles dodac linijke o murzynku bambo ktory biega na drzewo po tego banana ;)
Tak samo interesuja nas kowalscy :szczerbaty:

11 minut temu, SNC napisał:

Skoro df nie wychwycilo w analizie ratcheta to tym bardziej entuzjasci z pclaba by nie wychwycili ;)

Skoro to dynamiczne 4k to rownie dobrze moglo akurat nie byc czego wychwytywac.

btw. wy serio gracie w takie gry jak ratchet? :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kalach napisał:

Dawno temu na PClab był gość o ksywie HYDRO, który wypowiadał się w podobny sposób.

 

Zapadła mi w pamięć jego wypowiedź z 2007 roku z czasów premiery Crysisa 1. Gość miał monitor z natywną 1366x768, ale jego komp nie dawał rady Crysisowi w 30fps więc zmniejszył rozdzielczość do 1280x720 i (uwaga), zmniejszył ostrość monitora i wmawiał sobie i wszystkim, że "obraz jest dobry" i teraz 40-45fps zupełnie wystarcza do płynnej gry w srzelanke...

kurde.... kiedy to było ? część z Was napewno pamięta te czasy

Przepraszam za offtop ale musiałem :)

On cały czas się tutaj udziela od czasu do czasu :E

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, SNC napisał:

Bardzo dobrze ze nie natywne 4k bo szkoda zasobow skoro i tak grafika jest w ratchecie jak zyleta ale czekam wciaz na 1440p 30 fps od naughty dog jak bedzie wygladac prawdziwy nextgen (mam nadzieje ze nie beda sie pchac w 4k) ;)  btw df robiac analize ratcheta myslalo ze to 4k, dobrze to swiadczy o nowych technikach upscalingu

Tylko nie to, ja rozumiem zejście do 1800p, ale 1440p to już jest bieda u mnie na TV a siedzę blisko.

3mam kciuki aby XSX dał radę utrzymać 4K/30fps z ustawieniami ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Wu70 napisał:

  Skoro to dynamiczne 4k to rownie dobrze moglo akurat nie byc czego wychwytywac.

btw. wy serio gracie w takie gry jak ratchet? :szczerbaty:

Przeszedlem te ps4 wersje, zdziwiony bylem poziomem trudnosci gry dla dzieci. Fajnie sie to prezentowalo, specjalnie nie zachwycilo. Tej wersji na ps5 dam szanse ze wzgledu na grafike i wykorzytanie ssd do portali ale albo poczekam na obnizke albo szybko sprzedam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SPYCHCIO napisał:

Tylko nie to, ja rozumiem zejście do 1800p, ale 1440p to już jest bieda u mnie na TV a siedzę blisko.

3mam kciuki aby XSX dał radę utrzymać 4K/30fps z ustawieniami ultra.

Te konsolowe ultra to nie jest takie same ultra jak na RTX 3090 chyba. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SPYCHCIO napisał:

Tylko nie to, ja rozumiem zejście do 1800p, ale 1440p to już jest bieda u mnie na TV a siedzę blisko.

3mam kciuki aby XSX dał radę utrzymać 4K/30fps z ustawieniami ultra.

pusc sobie na tv demko 1440p30fps unreal engine 5 lub hellblade2 1608p24fps i poweidz ze wolisz jak sie prezentuje assasins valhalla 4k60 ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, milekp napisał:

Wczoraj ja miałem się wstydzić, że pozwalam sobie na wątpliwości co do PS5 w temacie o PS5.

Nie będę pokazywał palcami ale dzisiaj wy chyba wstydu nie macie już za grosz...:]

W temacie o PS5 można się tylko wesoło po pleckach klepać. Wszystko inne to będzie zwykły trolling ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kszyrztow napisał:

W temacie o PS5 można się tylko wesoło po pleckach klepać. Wszystko inne to będzie zwykły trolling ;)

nie mozna tylko beke krecic i szydzic, wszystko inne to fanbojstwo albo ppe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Stjepan napisał:

Te konsolowe ultra to nie jest takie same ultra jak na RTX 3090 chyba. :hmm:

Tylko pamiętaj, że ja pisze o 30fps.  Nie ma obecnie gry aby RTX2080/2080Super czyli odpowiednik GPU XSX nie dał rady w ustawieniach ultra przy 30fps w 4K.

5 minut temu, SNC napisał:

pusc sobie na tv demko 1440p30fps unreal engine 5 lub hellblade2 1608p24fps i poweidz ze wolisz jak sie prezentuje assasins valhalla 4k60 ;) 

Nie muszę mieć 60fps, ale niech będzie chociaż 1800p - 2160p i 30fps.

Wiem jak wygląda 1440p i jak wygląda natywne 4K w grze na moim TV i to jest przepaść.

 

I nie ma co się dziwić:

1440p - 3 686 400 pikseli

4K - 8 294 400 pikseli

Różnica to astronomiczne 4 608 000 pikseli :szczerbaty: i wierz mi, zaraz to widać na TV 65".

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, SPYCHCIO napisał:

Tylko nie to, ja rozumiem zejście do 1800p, ale 1440p to już jest bieda u mnie na TV a siedzę blisko.

3mam kciuki aby XSX dał radę utrzymać 4K/30fps z ustawieniami ultra.

To teraz sobie odpal film bluray 1080p i zobacz jak 4k hamuje rozwoj grafiki gier w zamian za pusta rozdzielczosc ;) 

6 minut temu, SPYCHCIO napisał:

Tylko pamiętaj, że ja pisze o 30fps

Nawet Sony i Microsoft widza jaka to porazka te 30fps

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Wu70 napisał:

To teraz sobie odpal film bluray 1080p i zobacz jak 4k hamuje rozwoj grafiki gier w zamian za pusta rozdzielczosc ;)

To porównanie nie ma najmniejszego sensu. Filmy a Gry to całkiem co innego.

Odpiszę Ci tak... Niech zrobią super fotorealistyczną grę w rozdzielczości 640x480 i odpal to na TV 65" :szczerbaty: Wtedy się przekonasz dlaczego rozdzielczość jest taka ważna.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SPYCHCIO napisał:

To porównanie nie ma najmniejszego sensu. Filmy a Gry to całkiem co innego.

Odpiszę Ci tak... Niech zrobią super fotorealistyczną grę w rozdzielczości 640x480 i odpal to na TV 65" :szczerbaty: Wtedy się przekonasz dlaczego rozdzielczość jest taka ważna.

To dopiero ciekawe co w nich innego? ;) Przeciez w tematach z grami najlepsze pochwaly dla grafiki to "jak film", "mozna pomylic z prawdziwoscia".
A gdyby tak sie zastanowic ile fragmentow filmow jest generowane komputerowo... A gdyby tylko mocy wystarczylo na realtime rendering, wow...

Przyklad z 640x480 totalnie glupi, rownie dobrze mogles napisac zebym odpalil w rozdzielczosci 2x2 a jak nic nie widze to potrzebuje 4k ;)

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Wu70 napisał:

To dopiero ciekawe co w nich innego? ;) Przeciez w tematach z grami najlepsze pochwaly dla grafiki to "jak film", "mozna pomylic z prawdziwoscia".
A gdyby tak sie zastanowic ile fragmentow filmow jest generowane komputerowo... A gdyby tylko mocy wystarczylo na realtime rendering, wow...

Przyklad z 640x480 totalnie glupi, rownie dobrze mogles napisac zebym odpalil w rozdzielczosci 2x2 a jak nic nie widze to potrzebuje 4k ;)

Porównanie z tymi filmami dalej nie ma najmniejszego sensu. Zdajesz sobie sprawę ile mocy obliczeniowej potrzeba do takiej jakości? Tam generują to fermy komputerowe o mocy dziesiątek tysięcy konsol. Efekty w filmach to totalnie inna liga w porównaniu do bieda konsol czy zwykłych domowych PC.  

Zmienisz zdanie odnośnie rozdzielczości jak przejdziesz na TV65"+. Sam będę zmieniał max za 3 lata na 75" -85" i co wtedy? Gry w 1080p ? To byłaby absolutna padaczka.

P.S. Chyba, że siedzisz 4m od TV to nie mam pytań.

Edytowane przez SPYCHCIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, SNC napisał:

Skoro df nie wychwycilo w analizie ratcheta to tym bardziej entuzjasci z pclaba by nie wychwycili ;)

W "Raczecie" to i ja nie byłem w stanie tego wyłapać oglądając zapis rozgrywki na 55 calowym LG OLED CX ?

 

Siedzę od ekranu UHD w odległości 1.5m czyli zalecany dystans do materiałów 4K ?

Sprytnie zrobili to dynamiczne 4K

Dałem się oszukać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...