Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jeśli chodzi o same pokazy Sony robi to zdecydowanie lepiej - faktycznie pokazują gry działające na PS5, a nie filmy reprezentujące potencjalną wydajność XSX, jak miało to miejsce przy pokazach od Microsoftu. Co z tej mocy konsoli skoro na dzień dobry gracz jest zmuszony ogrywać starocie (oczywiście w 60/120fps - od kiedy to ma takie ogromne znaczenie na konsolach? :P). Sony jedynie zbyt długo zwleka z przekazywaniem nowych informacji (no ale został już miesiąc do premiery to teraz będzie już z górki). 
Microsoft po prostu kupił sobie klientów. Dając prawie za darmo Game Pass od razu zyskał w oczach wielu użytkowników i jest obecnie wychwalany pod niebiosa (już nawet Halo Infinite, aż tak bardzo nie straszy skoro ogra się to za darmo w ramach abonamentu). Microsoft tyle studiów kupuje, takie udogodnienia wprowadza i w ogóle wszystko robi super (i daje to ludziom "za darmo"), a Sony takie złodzieje żądają 80 euro za gry i nic od siebie nie dają tylko na popularności marki bazując. 
Wracając do Sony, gdy parę dni temu nie było informacji nt. wnętrza konsoli pojawiało się tutaj pełno hejtu i wyśmiewania chłodzenia jak i ogólnej kultury pracy PS5. Teraz po prezentacji okazało się, że tragedii pewnie nie będzie w tym aspekcie, no to od razu zaczęły pojawiać się głosy o awaryjności dysków SSD...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z certyfikatem  a to znaczy że będą kosztować sporo. Czemu nie dali zwykłych dysków SSD tak jak zrobili z HDD o prędkości 5400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ODIN85 napisał:

Bo się marketing robi na tygodnie przed premierą a nie miesiące jak M.

Spec od marketingu się znalazł. :E  Wysyłaj CV do MS! 

33 minuty temu, esef napisał:

Co z tej mocy konsoli skoro na dzień dobry gracz jest zmuszony ogrywać starocie

He? Gears 5, Gears Tactics, AC:V, The Falconeer, Dirt 5, Watch Dogs Legion, CP2077, Destiny 2: Beyond Light, The Ascent, The Medium...faktycznie same starocie. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
40 minut temu, Jaycob napisał:

He? Gears 5, Gears Tactics, AC:V, The Falconeer, Dirt 5, Watch Dogs Legion, CP2077, Destiny 2: Beyond Light, The Ascent, The Medium...faktycznie same starocie. 

Gears 5 to staroć z 2019 roku, Gears Tactics wyszło na początku tego roku. CP2077 będzie miał dopiero upgrade w 2021 roku, także szkoda teraz ogrywać na konsolach (ja osobiście się wstrzymuję, bo efektu wow pewnie nie będzie). Gry od Ubisoftu to dobre zapchaj dziury, gdy nic ciekawego nie wychodzi ;)  Z tego zestawienia to jedynie The Medium się wyróżnia, ale to dopiero wyjdzie na koniec roku. Podsumowując, to nie jest mocny zestaw gier na start dla najmocniejszej konsoli na rynku (większość to będą starocie z trochę lepszą grafiką).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale Gearsy dostaną upgrade pod nowe konsole. HZD to gra z przed 3 lat, ale na PC to "nowość". ;) Gears Tactics wydany był najpierw na PC, wersje konsolowe dopiero teraz.  A poza tym c'mon, niecały rok gra miała premierę, a Ty napisałeś, że to staroć? ;) Nie obchodzą mnie Twoje preferencję, podobnie zjechać to ja mogę Sony, że nic na start nie będzie.  Napisałeś, że nie będzie w co grać, a nie jest prawda, a, że Tobie się nie podoba...

Edytowane przez Jaycob
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takim dysku to powinno być załadowane zanim gra się włączy. Jak tylko pomyślę o włączeniu konsoli to powinno już być załadowane. Z pewnością Cerny ma taki patent. :cool:

 

A tak bardziej serio to witamy konsolowców w świecie PCtowych loadingów. :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, crush napisał:

A tak bardziej serio to witamy konsolowców w świecie PCtowych loadingów.

Ale to jest szybciej niż na moim SSD na PC.  Nie przypomina mi się tak szybki loading tej gry. 

16 minut temu, crush napisał:

Jak tylko pomyślę o włączeniu konsoli to powinno już być załadowane. Z pewnością Cerny ma taki patent.

Nie tak szybko, ale QR Xbox'a robi robotę, odpala się tam gdzie skończyłeś, nawet pod wył. konsoli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
27 minut temu, Jaycob napisał:

No, ale Gearsy dostaną upgrade pod nowe konsole. HZD to gra z przed 3 lat, ale na PC to "nowość". ;) Gears Tactics wydany był najpierw na PC, wersje konsolowe dopiero teraz.  A poza tym c'mon, niecały rok gra miała premierę, a Ty napisałeś, że to staroć? ;) Nie obchodzą mnie Twoje preferencję, podobnie zjechać to ja mogę Sony, że nic na start nie będzie.  Napisałeś, że nie będzie w co grać, a nie jest prawda, a, że Tobie się nie podoba...

Chyba nikt nie kupił specjalnie PC, żeby ograć Horiozn Zero Dawn :P Napisałem, że w dużej mierze będą to starocie (seria Halo, Gears, Forza itp.). Będzie w co grać, ale przejście np. z XOX na XSX na początku nie będzie powodowało opadu szczęki (całą uwagę pewnie skradnie SSD i szybkie wczytywanie). Będą to te same dobre stare gry, które już większość widziała i miała okazję ograć wcześniej. Od nowej generacji oczekuję nowych gier na start :) Sony lepiej wypada, bo mają Demon's Souls (remake traktuję jako nową grę), Sackboy i DLC do Spider Mana. O tylu grach wiemy na start. Pewnie bliżej premiery jeszcze czymś zaskoczą (zarówno Sony, jak i Microsoft). 2021 też lepiej zapowiada się dla PS5, niż dla Xboxa (chociaż tutaj ostatnie przejęcie Bethesdy może sporo namieszać). 

Preferencje każdy ma inne - to logicznie. Mnie oferta Microsoftu teraz nie przekonuje, bo jestem w miarę na bieżąco z ich flagowymi seriami i dla mnie dziwnym jest przy wyborze nowej konsoli kierowanie się starymi (już wydanymi) grami. W takim przypadku chyba jednak lepiej wypada PC, bo zawsze można liczyć na lepszą jakość, kompatybilność i wsparcie modów (coby sobie modować starocie typu Skyrim i upajać się tą "piękną" grafiką z 2011 roku :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakie gry bierzecie na start PS5? Ja mam zamiar zagrać w The Last of Us Part II, Ghost of Tsushima, Days Gone (darmowe z PSPlusa), Spider-Man: Miles Morales, Demon's Souls Remake 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie poprawiony na PS5 Final Fantasy VII Remake to też ponownie ogram bo na PS4PRO te problemy z texturami to był dramat 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ODIN85 napisał:

Podobno Days Gone Cie nie interesuje?

No ale za darmo mogę sprawdzić czym się tak podniecałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, ODIN85 napisał:

Jak za darmo?

Plus za 0 teraz jest?

Nowe konto na PSN ma zawsze darmowy okres próbny (12 albo 14 dni) z tego co pamiętam dają na przetestowanie.  

Mogą też dawać kupony w pakiecie z konsolami do XOX dali mi miesiąc XGP i miesiąc GOLDA 

Kolekcja PlayStation z grami będzie za free wystarczy mieć Plusa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, azgan napisał:

To jakie gry bierzecie na start PS5? Ja mam zamiar zagrać w The Last of Us Part II, Ghost of Tsushima, Days Gone (darmowe z PSPlusa), Spider-Man: Miles Morales, Demon's Souls Remake 

O panie, jakieś 95% exów. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

A no tak opchnełeś swoje konto z grami.

.

Konsole PS4PRO sprzedałem w całości i z tym co na niej było ?

5 minut temu, Jaycob napisał:

O panie, jakieś 95% exów. ?

A nie 100%? Do całej reszty mam XBOX'a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny czy Demon's Souls Remake i BB to gry dla mnie. Gram od niedawna w DS3 i powiem tak... fajnie się ginie. ? W Finale także żadne nie grałem i nie ciągną mnie zbytnio. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
55 minut temu, azgan napisał:

To jakie gry bierzecie na start PS5? Ja mam zamiar zagrać w The Last of Us Part II, Ghost of Tsushima, Days Gone (darmowe z PSPlusa), Spider-Man: Miles Morales, Demon's Souls Remake 

No to masz zestaw na ponad 150h zabawy :) Nie wiem ile czasu poświęcasz na granie, ale na pewno masz "spokój" na ładnych parę miesięcy (już pomijając to, że na Xboxie masz 2 razy tyle pozycji do nadrobienia w Game Pass).

Ja skromnie zacznę od dmuchania w pada w Astro's Playroom ;) Później Ghost i Demon's Souls.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, esef napisał:

 

Ja skromnie zacznę od dmuchania w pada w Astro's Playroom ;) Później Ghost i Demon's Souls.

No te dmuchanie w pada też będę testować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem zdanie i biorę PS5 pod warunkiem że uda mi się ją kupić, bo preodera nie robiłem. Mam dosyć dużą bibliotekę na PS4 i trochę gier których nie skończyłem, TLoU2, GoT, Bloodborne, Spiderman itp. Fajnie będzie to ograć bez spadków fps, z lepszą płynnością itp.

Edytowane przez ditmd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mikkonen napisał:

Widzicie, wystarczyło zrobić teardown i dać kilka informacji o kompatybilności wstecznej, i już hype wraca ?

Chyba ten hype to głównie wśród nie małej rzeszy fanboyów, bo jak dla mnie to dalej dopóki nie będzie interesujących gier to niech spadają :E
A, że dla mnie jak na razie ich nawet na horyzoncie nie ma, to już zbytnio nie śledzę co tam sony próbuje jeszcze wcisnąć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...