Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, crush napisał:

Tak generalnie to podobają mi się ostatnie zmiany w kwestiach technologicznych.

NV wprowadza RT, wychodzą pierwsze tytuły:
- fanboje NV - UUUU
- fanboje AMD - haha, ale gówno, po co to komu?
- fanboje konsolowi - haha, ale gówno, po co to komu?
- ja - słaby skok w jakości w stosunku do spadku wydajności

NV wprowadza DLSS:
- fanboje NV - UUUU
- fanboje AMD - haha, ale gówno, jakość tną (mimo, że NV objeżdżała ich karty AMD bez DLSS), po co to komu?
- fanboje konsolowi - haha, z konsol się śmieją, a jakość tną (mimo, że ich konsole robią to od dawna).
- ja - wolę grać bez RT i DLSS ale fajnie, że taka opcja jest i nad nią pracują.

AMD i konsole wprowadzają RT, zapowiadają odpowiednik DLSS.
- fanboje NV - haha, będzie gorsze.
- fanboje AMD - UUUU. Będzie lepsze.
- fanboje konsol - UUUU.
- ja - fajnie, że taka opcja jest i nad nią pracują ale RT z cięciami DLSS dalej generalnie meh.

 

 

najwazniejsze zeby robil roznice a nie byl gimmickiem, osobiscie nie wierzylem jak wchodzily pierwsze rtx ze przyjmie sie szybko bo spadki fps byly bardzo duze i przypuszczalem ze skonczy jak physx ale jednak tym razem mozna juz chyba powiedziec ze sie zadomowil choc nie jest ficzerem kluczowym zeby dostarczyc topowa grafike (demko ue5 bez rt, nowy ds r bez rt wyglada swietnie) i tez nie gwarantuje ze grafika nagle staje sie odrazu bardzo dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ppe twierdzą, że dualsense trzyma 10-12h przy graniu w gry bez nowych bajerów pada, 7-8h w grach wykorzystujących bajery pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Elvis79 napisał:

Na ppe twierdzą, że dualsense trzyma 10-12h przy graniu w gry bez nowych bajerów pada, 7-8h w grach wykorzystujących bajery pada.

To cały czas jakieś 1/10 tego co trzymają akumulatorki AA w padzie XO :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, PHYSXftw napisał:

Nie wiem dlaczego ale mi się to podoba XD

Szczerze? Mnie w sumie też :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, SNC napisał:

najwazniejsze zeby robil roznice a nie byl gimmickiem, osobiscie nie wierzylem jak wchodzily pierwsze rtx ze przyjmie sie szybko bo spadki fps byly bardzo duze i przypuszczalem ze skonczy jak physx ale jednak tym razem mozna juz chyba powiedziec ze sie zadomowil choc nie jest ficzerem kluczowym zeby dostarczyc topowa grafike (demko ue5 bez rt, nowy ds r bez rt wyglada swietnie) i tez nie gwarantuje ze grafika nagle staje sie odrazu bardzo dobra

No to chociaż w tej kwestii zachowałeś dystans bo poza tym to Sony Ci powinno płacić za pozytywny PR. :E

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, crush napisał:

No to chociaż w tej kwestii zachowałeś dystans bo poza tym to Sony Ci powinno płacić za pozytywny PR. :E

to na tym forum tylko bo tu negatywny przekaz sie tak przelewa ze to mozna by prace z tematu psychologi tlumu pisac ? wiec wiecej dystansu tutaj ja juz dorzucac nie potrzebuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta generacja Sony póki co wygląda jak "o boże, stare gry będą działać w 60 fps, co za przyszłość, taka technologia" przykre... Jeszcze te rozdzielczości 1080p żeby to działało w 60 fps ?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, esef napisał:

Te czasy wczytywania to trochę porażka (w porównaniu do XSX). SSD - największa broń Sony zawodzi.

Aczkolwiek exy od Sony (Miles Morales) wczytują się błyskawicznie. Sony opracowało za szybki dysk SSD i deweloperzy zewnętrzni nie ogarniają :P 

Tak to sobie można wiele rzeczy tłumaczyć, wina leży w konsoli i tyle. Złudne tłumaczenia nie mają sensu i logicznego wyjaśnienia. Pompowali balonik z tym ssd i zwyczajnie pękł. Wsteczna pokazuje, że nie są w stanie oszukać specyfikacji. X ma wyższą rozdzielczość utrzymując wysoki framerate.

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, PHYSXftw napisał:

Tak to sobie można wiele rzeczy tłumaczyć, wina leży w konsoli i tyle.

Wina leży najwyraźniej w braku przystosowania gry do architektury PS5 a nie w konsoli. Miles Morales pokazuje, że się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kris194 napisał:

Wina leży najwyraźniej w braku przystosowania gry do architektury PS5 a nie w konsoli. Miles Morales pokazuje, że się da.

Pewnie że się da, tylko co z tego jak deweloperzy muszą pakować swój czas na magiczne ssd? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, crush napisał:

No to chociaż w tej kwestii zachowałeś dystans bo poza tym to Sony Ci powinno płacić za pozytywny PR. :E

Raczej wśród wszechobecnego tutaj wiadra pomyj na ps5, obiektywny komentarz wydaje się opłaconym PRem ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
31 minut temu, PHYSXftw napisał:

Tak to sobie można wiele rzeczy tłumaczyć, wina leży w konsoli i tyle. Złudne tłumaczenia nie mają sensu i logicznego wyjaśnienia. Pompowali balonik z tym ssd i zwyczajnie pękł. Wsteczna pokazuje, że nie są w stanie oszukać specyfikacji. X ma wyższą rozdzielczość utrzymując wysoki framerate.

Od początku było wiadomo, że XSX jest mocniejszy od PS5. 2 część wpisu nie była pisana na poważnie.

Jednak może być coś na rzeczy skoro gry next gen wczytują się bardzo szybko, a tylko ze starymi jest "problem". Wracając do specyfikacji to Sony ma lepszy dysk SSD - przez to te dane dziwią. A wsteczna jak na razie nic nie pokazuje, bo tu i tu gry działają lepiej - nie ma bezpośredniego porównania PS5 vs XSX (bo stare gry mają ograniczenia ze starych konsol np. blokada klatek, inna rozdzielczość). DF jedynie w AC próbowało pokazać jakieś różnice, ale ta gra chyba nie jest w pełni kompatybilna z PS5.

2 minuty temu, Arszenik napisał:

Raczej wśród wszechobecnego tutaj wiadra pomyj na ps5, obiektywny komentarz wydaje się opłaconym PRem ?

Bo tutaj rządzi PC. PS5 jest słabe, a jego użytkowanie jest akceptowalne jedynie w przypadku ogrywania 1/2 exów na rok. Czego by Sony nie zrobiło to i tak będzie źle. Z konsol to tutaj Xbox jest jeszcze akceptowany (bo Microsoft większość przekupił darmowym Game Passem) :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Arszenik napisał:

Raczej wśród wszechobecnego tutaj wiadra pomyj na ps5, obiektywny komentarz wydaje się opłaconym PRem ?

Nie myl obiektywizmu z hurraoptymizmem. 

Sceptycyzm jest zawsze zdrowy, a boli tylko bezkrytycznych. 

Edytowane przez crush
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, crush napisał:

Nie myl obiektywizmu z hurraoptymizmem. 

Sceptycyzm jest zawsze zdrowy, a boki tylko bezkrytycznych. 

Nie myl zdrowego sceptycyzmu z niezdorwym defetyzmem i generalnie negatywnym nastawieniem. Tak jak pisalem tutaj byla mowa ze konsola bedzie glosna i sie przegrzewac, ze bc do dupy a miles morales lipne dlc a co sie dzisiaj okazuje konsola jest cicha i ma dobre temperatury, miles morales zbiera bardzo dobre noty a wsteczna kompatybilnosc wedlug df jest swietna. Generalnie jak pislem, te forum zyje swoim swiatem przynajmniej w temacie playstation i nie powiem, daje mi troche radochy jak czytam niektore posty ale czy to jest "zdrowy sceptycyzm", smiem watpic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj to norma, albo kochasz xsx i nie lubisz ps5, albo stos :E ja tam od początku byłem nastawiony na ps5 i exy, mam w dupie brak wsparcia 1440p i długich ładowań gier z poprzednich generacji czy słabszych bebechów od x.
Czekam na recenzje current-genów, a nie klejonychna gorąco youtuberków walczących o wyświetlenia ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnajdziesz się doskonale na PPE. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, crush napisał:

Odnajdziesz się doskonale na PPE. 

uh, ale mi teraz dowaliles ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, czarny1910 napisał:

Tutaj to norma, albo kochasz xsx i nie lubisz ps5, albo stos :E ja tam od początku byłem nastawiony na ps5 i exy, mam w dupie brak wsparcia 1440p i długich ładowań gier z poprzednich generacji czy słabszych bebechów od x.
Czekam na recenzje current-genów, a nie klejonychna gorąco youtuberków walczących o wyświetlenia ;) 

Takie wydziwianie jest chyba tylko dla młodych ludzi. Nie wiem po co się ograniczać. Ja biorę XSX i PS5. Na jednej i drugiej platformie będą świetne gry.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, crush napisał:

Odnajdziesz się doskonale na PPE. 

Za to tutaj często mamy lustrzane odbicie PPE.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, SPYCHCIO napisał:

Takie wydziwianie jest chyba tylko dla młodych ludzi. Nie wiem po co się ograniczać. Ja biorę XSX i PS5. Na jednej i drugiej platformie będą świetne gry.

Jasne, każdy kupuje pod siebie.
Ja prostu mam pc, który po nowym roku przejdzie update, więc xsx jest zbędny. Dlatego wybór był prosty, dodatkowo 80% znajomych też ma sonki, więc wymiana gier jest łatwiejsza. Nie mam nic do xa, jest mocniejszą konsolą, ale dla mnie nie jest lepszą w tej generacji. Każdy powinien chyba bardziej ochłonąć zanim tu coś skrobnie. :)

Edytowane przez czarny1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, SNC napisał:

Nie myl zdrowego sceptycyzmu z niezdorwym defetyzmem i generalnie negatywnym nastawieniem. Tak jak pisalem tutaj byla mowa ze konsola bedzie glosna i sie przegrzewac, ze bc do dupy a miles morales lipne dlc a co sie dzisiaj okazuje konsola jest cicha i ma dobre temperatury, miles morales zbiera bardzo dobre noty a wsteczna kompatybilnosc wedlug df jest swietna. Generalnie jak pislem, te forum zyje swoim swiatem przynajmniej w temacie playstation i nie powiem, daje mi troche radochy jak czytam niektore posty ale czy to jest "zdrowy sceptycyzm", smiem watpic ;)

Może dla Ciebie każdy kolejny zakup czy to sprzętu, czy gry to czysta karta, od zera. Masz prawo być naiwnym, nikt Ci tego nie broni ale nie dziw się, że po ruchach i Sony i MS w poprzednich generacjach ludzie podchodzą do tematu jak do jeża. Sceptycyzm nie bierze się z powietrza.

I ja teraz widząc, że rzeczywiście zapowiada się dobrze przy obu konsolach stwierdzam - bardzo fajnie. Za to Ty masz radochę bo szczęśliwie wyszło na Twoje. Jakby nie wyszło to byś krytykował osoby które z Ciebie miałyby radochę.

5 minut temu, czarny1910 napisał:

Tutaj to norma, albo kochasz xsx i nie lubisz ps5, albo stos :E ja tam od początku byłem nastawiony na ps5 i exy, mam w dupie brak wsparcia 1440p i długich ładowań gier z poprzednich generacji czy słabszych bebechów od x.
Czekam na recenzje current-genów, a nie klejonychna gorąco youtuberków walczących o wyświetlenia ;) 

Bredzisz okrutnie. Prześledź sobie historię tego forum i jak zmieniały się opinie. Ludzie mieli jedną konsolę w jednej generacji, w kolejnej inną albo obie. Do tego dochodziły PC'ty, powroty do PC'tów - masz całe spektrum.
Ty za to próbujesz kreować stały hejt na Sony. Ale to jest oczywiste bo musisz sobie usprawiedliwić swój wybór. Jakbyś miał to w dupie to byś o tym nie wspominał.
Do tego dochodzi fakt, że kwestie które Ciebie nie interesują nie są z automatu nieistotne i chronione przed krytyką.

8 minut temu, Arszenik napisał:

Za to tutaj często mamy lustrzane odbicie PPE.

Akcja reakcja. Jak jest szambo rodem z PPE to trzeba je wylewać.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto neguje, że xbox nie jest mocniejszy ma coś nie po kolei - sama ilość CU 52 vs 36  daje to myślenia. IMHO jest również zdecydowanie ładniejsza - fajny, zgrabny monolit. Tylko szkoda że nawet nie chciało im się wydać jednego, dedykowanego tytułu pod konsole co by pokazać co potrafi. Nowe halo to był jakiś niesmaczny żart. Na razie mamy się cieszyć podgrzanymi kotletami w 4k i 60 fps. U sony też nie jest idealnie, ale przynajmniej przygotowali demon souls.

Edytowane przez Arszenik
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@crush

Nic nie usprawiedliwiam, mam za dużo lat, by przejmować się opinią ludzi z internetu, czy dokonałem słusznego wyboru, serio wisi mi to. Ps5 może być i gorsze, bez różnicy. Po prostu mi bardziej odpowiada i tyle. Z politowaniem tylko czytam sobie posty niektórych tutaj osób, stare chłopy, a w głowach podstawówka :E Dotyczy to obu działów konsol i tych żałosnych wojenek. W tym roku trend na je**** pis tzn sony, czasem z idiotycznymi argumentami, ale miło się rozerwać czytając te wypociny ekspertów :)
Teraz rozumiesz?

Edytowane przez czarny1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Arszenik napisał:

Każdy kto neguje, że xbox nie jest mocniejszy ma coś nie po kolei - sama ilość CU 52 vs 36  daje to myślenia. IMHO jest również zdecydowanie ładniejsza - fajny, zgrabny monolit. Tylko szkoda że nawet nie chciało im się wydać jednego, dedykowanego tytułu pod konsole co by pokazać co potrafi. Nowe halo to był jakiś niesmaczny żart. Na razie mamy się cieszyć podgrzanymi kotletami w 4k i 60 fps. U sony też nie jest idealnie, ale przynajmniej przygotowali demon souls.

Czyli kotlet. I o tym mowa. Dla mnie na obu konsolach start jest tragiczny.

Teraz, czarny1910 napisał:

@crush

Nic nie usprawiedliwiam, mam za dużo lat, by przejmować się opinią ludzi z internetu, czy dokonałem słusznego wyboru, serio wisi mi to. Ps5 może być i gorsze, bez różnicy. Po prostu mi bardziej odpowiada i tyle. Z politowaniem tylko czytam sobie posty niektórych tutaj osób, stare chłopy, a w głowach podstawówka :E Dotyczy to obu działów konsol i tych żałosnych wojenek. Teraz rozumiesz?

A rozumiesz sens dyskusji i krytyki? To po jakiego grzyba tu wchodzisz i piszesz co kupisz? Kogo to obchodzi? To absurd. Wchodzisz żeby wymienić poglądy, prawda?

Jak ja kupię 3070 i mi przyjdzie ktoś z 3080 i napisze, że jest lepsza to mam mu napisać żeby wyszedł z mentalnej podstawówki? Chyba po to jest forum żeby rozmawiać?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, crush napisał:

Może dla Ciebie każdy kolejny zakup czy to sprzętu, czy gry to czysta karta, od zera. Masz prawo być naiwnym, nikt Ci tego nie broni ale nie dziw się, że po ruchach i Sony i MS w poprzednich generacjach ludzie podchodzą do tematu jak do jeża. Sceptycyzm nie bierze się z powietrza.

Nie z powietrza ale napewno tez nie z rozwaznego podejscia do tematu a poprostu wojenek pc vs play vs xbox, malo tu bylo rozsadku i doswiadczenia tak jak chcesz to przedstawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...