Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Superplastyfikator napisał:

Szczególnie po Twoich postach nie widać tego kibicowania :E 

uh, oczywiscie ze kibicuje konsoli ktora kupilem hehe ale mimo wszystko staram sie byc racjonalny i jak ostatnio wyszlo ze gearsy w dynamicznej w przedziale 1080p  - 4k na xsx to fakt torche mnie to rozbawilo ale generalnie sprawdzilem na jakich ustawieniach to lata(ponad ultra pc) i ze generalnie srednio trzyma bodaj 1720p to nie probowalem robic z tego dramy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, SNC napisał:

ale duzo jest z dupy i wymyslanych pod narracje czy tez kibicowanie swojemu wirtualnemu teamowi a koniec koncow bardzo ladnie poczatek sie prezentuje pod wzgledem hardweru, kultury pracy i softweru

Kibicowanie swojemu teamowi, i kto to mówi. :E Naprawdę, miej Ty litość. Zwracanie uwagi na wady jest spoko, ALE tak naprawdę jest z dupy. Przykładów nie podam, sami sobie poszukajcie. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Vulc napisał:

Kibicowanie swojemu teamowi, i kto to mówi. :E Naprawdę, miej Ty litość. Zwracanie uwagi na wady jest spoko, ALE tak naprawdę jest z dupy. Przykładów nie podam, sami sobie poszukajcie. ?

Bede mial litosc i juz nie bede odpisywal na Twoje zaczepki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie moge zdzierzyc jojczenia ma halas z konsoli ps5. Ps2 w wersji fat bylo bardzo glosne, a nie przeszkodzilo to w znakomitej sprzedazy konsol i gier. Przez ludzi z natrectwami odnosnie "halasu"  potem sa problemy z przegrzewaniem i psujacym sie sprzetem.

A skoro juz dodaja rozne tryby wyswietlania grafiki i łamią w ten sposob konsolowa "jednosc", to powinni dodac regulacje wentylatora. Kto chce ten ma halas i lepiej chlodzony sprzet, a kto nie chce ma cisze i wyzsze temperatury.

Natomiast ja sie mocno zastanawiam jak ten ps5, czyli paskudny fistaszek, bedzie pozwalal wygodnie wsadzac i wyciagac plyty z napedu w pozycji poziomej. W ps4 krzywizna przy otworze na plyty byla odwrotna. Tutaj na moje oko wsadzic i wyciagnac plyte to bedzie karkolomne zadanie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się oglądało 2 kanały na czarno-białych TV, a teraz ludzie OLEDów i Netflixów chcą. Nie mogę zdzierżyć.

Jedno chyba nie wyklucza drugiego? Można iść na kompromis i jednocześnie domagać się lepszego.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
39 minut temu, Isharoth napisał:

Nie rozumiem co wam przeszkadza w tym że ktoś zwraca uwagę na wady. To właśnie dzięki takim ludziom korporacje muszą się bardziej postarać, zamiast ciągle dawać ochłapy i wyciągać łapy po kasę. Ja się jedynie śmiałem, bo kilka miesięcy temu pisano na forum że różnica w wydajności między PS5 a XSX będzie niewielka, a SSD w PS5 będzie fenomenalnym rozwiązaniem. Już wtedy byłem sceptycznie nastawiony, ale nie pisałem że to bzdury, tylko zwyczajnie olałem temat, bo było za wcześnie żeby oceniać i kłócić się, a w wątkach konsolowych i tak jest wystarczająco duży bałagan. Zawsze śmieszy mnie hurraoptymizm uprawiany na forum, bo zawsze kończy się tak samo. Najpierw czarowanie co to nie będzie się działo, a po premierach okazuje się że ludzie którzy najbardziej się podjarali, nagle siedzą cicho.

Czy jestem fanbojem Xboxa? Nie, nawet nigdy nie miałem go na własność, a grałem na nim chyba z 10 lat temu na wystawie w Tesco. Nie przeszkadza mi to jednak w stwierdzeniu, że Sony już od dłuższego czasu dawało negatywne sygnały, że coś jest nie tak. Moim zdaniem osoby decyzyjne w tym oddziale Sony są zbyt zadufane w sobie i z trudnością przychodzi im dostosowywanie się do rynku. Microsoft zauważył, że może sporo ugrać na abonamentach, w tym samym czasie Sony rzuca propozycją zwiększenia cen gier, które w wielu miejscach na świecie i tak są już cholernie drogie. I po co? Po co w ogóle budżet gier ma być aż tak duży, skoro nie wpływa to zauważalnie na ich jakość, a jedynie szczegółowość oprawy graficznej i dźwiękowej? Dlaczego Sony problemem jest nawet dać głupie wsparcie dla 1440p w najbardziej leniwy z możliwych sposobów? Dlaczego znów reklamują konsolę jako mega mocny sprzęt do 4K, skoro lada chwila będzie on niedomagać i znów wypuszczą wersję Pro? Niech każdy sam odpowie sobie na te pytania. Tego było o wiele więcej. I jeszcze ciągłe mydlenie oczu ultra magicznym SSD. Fajnie że dali SSD, ale reklamowanie tego jako system selller, w dodatku jedyny zauważalny, jest lekką przesadą.

Jaką konsolę kupię? Póki co żadną. Obie konsole mają żałosny start jeśli chodzi o gry i według mnie nie poprawi się to w ciągu najbliższych 2 lat. A po takim czasie będzie można już racjonalnie ocenić kto miał racje i która konsola rzeczywiście lepiej rokuje na tę generację. Muszę jednak przyznać, że jak Microsoft odrobił lekcje po kolosalnej porażce w poprzedniej generacji, tak Sony na fali cudownej sprzedaży PS4 założyło teraz klapki na oczy.

Różnica nadal jest niewielka, a SSD (w obu konsolach) działa cuda. Z czego się śmiałeś? 

Dużo osób na forum wyczuwa jakąś złą energię w Sony i przez to doszukuje się jakichś negatywnych sygnałów. Przecież oni realizują swoją strategię i jak widać po sprzedaży konsol PS4 przynosi im to efekty. Zamiast oferować tylko moc próbują nowych rzeczy (np. tempest 3d audio, nowe funkcje w padzie czy tam zintegrowanie poradników i podpowiedzi do gier w interfejsie konsoli) Można się nie dostosowywać do rynku i sprzedawać miliony (patrz na Nintendo). Podnoszenie cen gier to nie tylko zasługa Sony - inni wydawcy też ochoczo o tym pisali już dużo wcześniej (całe szczęście, że wśród graczy źle się to przyjęło - mam nadzieję, że ceny jeszcze wrócą do normalności). Ciekaw jestem po ile ten szczodry Microsoft będzie sprzedawał swoje gry AAA (proszę tylko nie pisać, że jest game pass). 

Wyciągnięcie na premierę 2 hitów (Spider Man i Demon's Souls) to dobre posunięcie i na pewno nie jest to żałosny start (żałosny start to jest promowanie nowej konsoli powtarzalnym do bólu Asasynem). 

Za 2 lata to ludzie zaczną rozglądać się za PRO i debata o wyższości jednej konsoli nad drugą zacznie się na nowo ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co za problem, by nie brać pod uwagę tych gier AAA Microsoftu, dostępnych w game passie? Wszystkie w nim będą dostępne, to na uj kupować pełną wersję, skoro tytuły z biblioteki MS nie wylatują nigdy z GP? Można mieć różne spojrzenie na te rzeczy, które pokazało Sony, niemniej nie można zaprzeczyć, że przynajmniej w przypadku możliwości konsumpcji treści za niewielkie pieniądze MS daje więcej możliwości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena podobna do ogrania jednej gry i jej sprzedania na miesiac. Fakt ze dla ludzi grajacych bardzo duzo dziennie ms wyjdzie ciekawiej, tyle ze czy az tyle tych dobrych gier w pasie bedzie co miesiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, esef napisał:

Za 2 lata to ludzie zaczną rozglądać się za PRO i debata o wyższości jednej konsoli nad drugą zacznie się na nowo ;) 

To będzie coś naprawdę ciekawego tyle, że raczej za 3/4 lata. Zwłaszcza, że wersje PRO byłyby na 5nm TSMC. Przygarnąłbym takie PS5/XSX na poziomie RTX3080/RTX3090 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sobie możecie poczekać na to Pro, bo z tego co się obecnie mówi, te obecne konsole są dlatego takie "mocne", by Pro nie było wprowadzane na rynek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, też tak słyszałem... ale to czas zweryfikuje. Jak nie będzie to trudno a jeśli będą to kupię. Tyle w temacie Blind?

GPU w PC mocno pójdą do przodu, TSMC ładnie sobie leci. GPU 5nm w 2022 i jest już info, że 3nm też dobrze ogarniają. To samo dotyczy się CPU.

https://ithardware.pl/aktualnosci/tsmc_prezentuje_szczegoly_5_nm_i_3_nm_litografii_nawet_o_30_lepsza_efektywnosc_energetyczna-13152.html

Dawno nie było takich czasów dla rynku PC.

Edytowane przez SPYCHCIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, esef napisał:

Te czasy wczytywania to trochę porażka (w porównaniu do XSX). SSD - największa broń Sony zawodzi.

A co tam siedzi w obu? TLC? QLC?

7 godzin temu, rambek911 napisał:

Czyżby w końcu DualSense miało mocną baterie? a nie tak jak dualshock na 4-5h:szczerbaty:

Ten też trzymał więcej, aku tracą pojemność z czasem (poza kultowymi Eneloop o małym zużyciu). Najważniejsze, że pada trzeba będzie ładować codziennie (na początku - pewnie z rok - co 2 dni). Wielu uważa to za zaletę, gdy wymiana aku na drugie ich przeraża, mnie dużo bardziej przeraża granie na króciutkim kabelku (z HDMI Sony się skompromitowało, kabel 1,2 m to skandal, od razu śmietnik).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupię dopiero wtedy kiedy jakiś ex mnie do tego przekona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, crush napisał:

Plus masz osoby typu @azgan które własnie opuszczają PC na rzecz konsol.

 

Jeszcze nie opuściłem PC, na razie to tylko eksperyment i sprawdzam czy konsola może mi zastąpić PC'ta w grach. Komputer podłączony do TV + padzik to była też dobra opcja teraz chcę się dowiedzieć która jest dla mnie lepsza ? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

A ja :D 

Ty też eksperymentujesz, nie nazwałbym tego porzuceniem PC'ta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 To tak by rozwiać wątpliwości. Ja już anulowałem, nie ma sensu. 
Jeśli komuś nie podejdzie ps5 to chętnię odkupię?

7C116C0C-6178-4FED-B035-1F0675F87A07.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już anulowałem w x-komie, zwrot pieniędzy mam dostać do środy. 

 

Edit: Za to mam dobre wieści dla ludzi którzy zamówili w neonet. Wczoraj konsultantka potwierdziła mi telefonicznie, że konsole które sprzedawali, są to ilości potwierdzone przez producenta i każdy kto zdążył kupić i opłacić powinien bez problemu dostać. Wjazd na magazyn ma być 13 listopada natomiast 16 listopada mają już być przypisane do zamówień i dzień lub 2 później wysyłane :)

Edytowane przez Ketsurui

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największy sklep z elektroniką w Polsce, pierwszeństwo dostaw hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ich nie obwiniam, sam pracuję w dużym sklepie wysyłkowym w innej branży i czasem jest tak samo. Producent obiecuje, masz prognozy dostaw, a potem  nagle widzą, że nie wyrobią produkcyjnie to obcinają stany. Xkom nie był oficjalnym dystrybutorem, dlatego polecieli jako pierwsi. Najgorsze jest jednak brak info, by klient sam decydował co ma robić dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, bleidd napisał:

Największy sklep z elektroniką w Polsce, pierwszeństwo dostaw hehehe

Ale trzeba przyznac ze x-kom odrazu to komunikowal ze moga nie miec na premiera i byc opoznienia (wiem bo mieli znizke 100zl na nextgeny i sam sie zastanawialem czy od nich brac ale doszedlem do wniosku ze nie chce mi sie czekac dla 100zl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, SPYCHCIO napisał:

Dawno nie było takich czasów dla rynku PC.

Jakich?>? premiery sa co 2lata lub co roku gpu/cpu od niepamietncyh czasow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich nowo złożonych zamówień? Po 30min od startu nie dało się już zamawiać konsol. Mi potwierdzili telefonicznie i mailowo, że będą mieli okrągłe 0 sztuk na premiere i nie wiedzą kiedy dostaną. 

Screenshot_20201106_153049.jpg

Edytowane przez Ketsurui

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...