Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogą dać takiego plastiku by nie było widać śladów po palcach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, SPYCHCIO napisał:

Wiem, też tak słyszałem... ale to czas zweryfikuje. Jak nie będzie to trudno a jeśli będą to kupię. Tyle w temacie Blind?

GPU w PC mocno pójdą do przodu, TSMC ładnie sobie leci. GPU 5nm w 2022 i jest już info, że 3nm też dobrze ogarniają. To samo dotyczy się CPU.

https://ithardware.pl/aktualnosci/tsmc_prezentuje_szczegoly_5_nm_i_3_nm_litografii_nawet_o_30_lepsza_efektywnosc_energetyczna-13152.html

Dawno nie było takich czasów dla rynku PC.

Ale zejście z procesem nie oznacza wydania wersji pro, zrobią slim i tyle, tak było do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, esef napisał:

Różnica nadal jest niewielka, a SSD (w obu konsolach) działa cuda. Z czego się śmiałeś? 

Żeby mnie nikt źle nie zrozumiał. Ja się nie śmieję z konsol, tylko z ludzi, którzy się nakręcali. Różnica w wydajności jest duża, po kilku latach zobaczysz co mam na myśli patrząc na multiplatformy. SSD w PS5 było reklamowane jakby miało być czymś ekskluzywnym dla PS5 i niezwykłym, podczas gdy w XSX dysk jest równie dobry.

10 godzin temu, esef napisał:

Dużo osób na forum wyczuwa jakąś złą energię w Sony i przez to doszukuje się jakichś negatywnych sygnałów. Przecież oni realizują swoją strategię i jak widać po sprzedaży konsol PS4 przynosi im to efekty. Zamiast oferować tylko moc próbują nowych rzeczy (np. tempest 3d audio, nowe funkcje w padzie czy tam zintegrowanie poradników i podpowiedzi do gier w interfejsie konsoli) Można się nie dostosowywać do rynku i sprzedawać miliony (patrz na Nintendo). Podnoszenie cen gier to nie tylko zasługa Sony - inni wydawcy też ochoczo o tym pisali już dużo wcześniej (całe szczęście, że wśród graczy źle się to przyjęło - mam nadzieję, że ceny jeszcze wrócą do normalności). Ciekaw jestem po ile ten szczodry Microsoft będzie sprzedawał swoje gry AAA (proszę tylko nie pisać, że jest game pass). 

Zmyślasz, byle bronić swojej ulubionej firmy. Ja nigdy nie bronię korporacji - ich zadaniem jest sprzedaż swoich produktów i usług i w poważaniu mają ciebie jako konsumenta, liczy się tylko skłonienie cię do zakupu. Mam za to inną taktykę, zwykle staram się głośno zwracać uwagę na to co mi w produktach i usługach danej korporacji nie pasuje. Im większy rozgłos będzie miało zwracanie uwagi na wady, tym większa szansa na jakąkolwiek reakcję ze strony firmy. Jeśli gracze będą bierni, to sytuacja na rynku będzie coraz gorsza. Bo po co robić coś dodatkowo, skoro odzew i sprzedaż są dobre? ;)

Samo pisanie o wyczuwaniu jakiejś złej energii w Sony i doszukiwaniu się na siłę wad, to próba dyskredytacji opinii osób, które się tu wypowiadały, w tym mojej. Negatywne sygnały były: podwyżki cen, o wiele niższa wydajność od konkurenta, reklamowanie zwykłego SSD jako system sellera, opieszałość z prezentacją konsoli (przypominam że na prezentację PS5 musieliśmy trochę poczekać). Było tego więcej, ale już nie pamiętam.

Miałem PS4 i już wtedy widziałem kilka rzeczy, które w konsoli Sony mi przeszkadzały. Jako że Xboxa nigdy nie miałem to mam o nim mniej do powiedzenia. Ale mam jeszcze Switcha i też wielokrotnie zwracałem uwagę na jego wady i błędy do tej pory popełniane przez Nintendo. To że coś sprzedaje się dobrze nie jest wyznacznikiem jakości. Jakość zależy od wymagań mas i przyzwoitości producenta. Jeśli wymagania mas będą niskie, to producent nie musi robić zbyt dużo żeby mieć zadowalającą sprzedaż. Problem w tym że każda próba zduszenia krytyki innych osób przez fanboyów korporacji, działa głównie na rzecz korporacji, a nie konsumentów.

Powinno reagować się nawet na najmniejsze potknięcia, ponieważ firmy coraz częściej wykorzystują efekt gotującej się żaby, przez co coś co byłoby kiedyś nie do pomyślenia, nagle staje się standardem i okazuje się że nikt tego nie zauważył. W ten sposób popularne stały się np. lootboxy w grach i nic nie warte DLC za chore pieniądze.

10 godzin temu, esef napisał:

Wyciągnięcie na premierę 2 hitów (Spider Man i Demon's Souls) to dobre posunięcie i na pewno nie jest to żałosny start (żałosny start to jest promowanie nowej konsoli powtarzalnym do bólu Asasynem). 

2 gry na premierę to dobry start? Mam wrażenie że każdą wadę będziesz obracał w zaletę. Na sensowną ilość gier na nowe konsole poczekamy jeszcze z 2 lata.

10 godzin temu, esef napisał:

Za 2 lata to ludzie zaczną rozglądać się za PRO i debata o wyższości jednej konsoli nad drugą zacznie się na nowo ;) 

Tak i człowiek zamiast kupić jedną konsolę na 7-8 lat, będzie się użerać z kupowaniem jej nowych wersji, żeby w pełni nacieszyć się obecną generacją. Zresztą widzimy w jakim stanie pod koniec były podstawowe wersje Xboxa i PS4 - jak słabe, niechciane dzieci. :E Kiedy to jedna z głównych zalet konsol przerodziła się w coś niepotrzebnego? ;)

Edytowane przez Isharoth
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Isharoth napisał:

Tak i człowiek zamiast kupić jedną konsolę na 7-8 lat, będzie się użerać z kupowaniem jej nowych wersji, żeby w pełni nacieszyć się obecną generacją.

To może i dobrze, że Apple w końcu się nie zdecydowało na włączenie do walki na konsole. Wtedy pewnie nowy model od nich byłby co roku, jak iPhone ?

Za dwa lata to dopiero zaczną wychodzić gry prawdziwie next-genowe, bez wsparcia starszych platform.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Isharoth napisał:

Żeby mnie nikt źle nie zrozumiał. Ja się nie śmieję z konsol, tylko z ludzi, którzy się nakręcali. Różnica w wydajności jest duża, po kilku latach zobaczysz co mam na myśli patrząc na multiplatformy. SSD w PS5 było reklamowane jakby miało być czymś ekskluzywnym dla PS5 i niezwykłym, podczas gdy w XSX dysk jest równie dobry.

Nawet kilku lat nie trzeba czekać, różnic nie ma. 9TF ma tą samą moc co 12tf :E
roznic_nie_ma.png

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, esef napisał:

Dużo osób na forum wyczuwa jakąś złą energię w Sony i przez to doszukuje się jakichś negatywnych sygnałów. Przecież oni realizują swoją strategię i jak widać po sprzedaży konsol PS4 przynosi im to efekty.

Ależ może przynosić efekty, czy to się wyklucza z faktem, że pewne rzeczy się niektórym nie podobają i na to reagują? Złą energię, dobre sobie. :E Sony na to uczciwie pracowało, podejmując takie a nie inne decyzje. Przy czym ta praca nie zaczęła się dopiero teraz, ale trwa już od dłuższego czasu. Każdy indywidualnie oceni jak duży jest to dla niego problem. Nie tylko warto, a wręcz powinno się o pewnych rzeczach wspominać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończąc temat złej energii, a przechodząc do porównań i recenzji: https://www.eurogamer.net/articles/playstation-5-review-digitalfoundry

Ciekawy jest fragment o poziomie hałasu i temperaturach (odnosząc się do wielu tutaj piszących o grzejącej się suszarce) :
 

Cytat

First of all, similar to Series X, I think that noise is basically a non-issue with PlayStation 5. Close-up to the console, you can hear the slight whir of the fan, but in living room, office or bedroom conditions, this totally disappears into the ambient noise. Fan speeds (and thus noise) also seem remarkably consistent, and even ramping up power draw as much as I could with Marvel's Spider-Man: Miles Morales in photo mode - and then leaving the console alone for an hour - PlayStation 5 continued to be just as cool and quiet.

 

Cytat

All told then, job done: PlayStation 5 is larger than Xbox Series X, but it is also cooler. The key point is that the days of jet engine acoustics emanating from your Sony console are a thing of the past.

 

Edytowane przez Camil666
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, PHYSXftw napisał:

Nawet kilku lat nie trzeba czekać, różnic nie ma. 9TF ma tą samą moc co 12tf :E
roznic_nie_ma.png

To już chyba trolling?. Oglądałem caly materiał i w zasadzie tylko w unity mocno coś nie gra, co raczej pokazuje jakiś problem ze wsteczną kompatybilnością, a nie problem z samą mocą konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Arszenik napisał:

To już chyba trolling?. Oglądałem caly materiał i w zasadzie tylko w unity mocno coś nie gra, co raczej pokazuje jakiś problem ze wsteczną kompatybilnością, a nie problem z samą mocą konsoli.

Więc dlaczego PS5 ma niższe rozdzielczości? :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Arszenik napisał:

To już chyba trolling?. Oglądałem caly materiał i w zasadzie tylko w unity mocno coś nie gra, co raczej pokazuje jakiś problem ze wsteczną kompatybilnością, a nie problem z samą mocą konsoli.

nie trolling tylko te rzetelne podchodzenie do tematu bazujace na doswiadczeniu i sony pracowalo na to od lat ;d a tak serio, zabawne wyciaganie najgorszego przypadku z ultra pozytywnej recenzji df na temat wstecznej kompatyblinosci i pominiecie faktu ze ps5 ma kilka trybow kompatybilnosci i najwyrazniej ten w assasinie bazuje z gpu pro czy ps4 (slowa z materialu df) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspominałem, pierwsze porównania głośności/wydajności tak właśnie będą wyglądać. Ma się klikać, a nie dawać wiarygodny obraz sytuacji. Wyniki przede wszystkim różnić się będą w zależności od gry, co zawsze miało przecież miejsce - na gruncie konsolowym i pecetowym (tam jeszcze dochodzi kwestia sterowników).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SNC napisał:

nie trolling tylko te rzetelne podchodzenie do tematu bazujace na doswiadczeniu i sony pracowalo na to od lat ;d a tak serio, zabawne wyciaganie najgorszego przypadku z ultra pozytywnej recenzji df na temat wstecznej kompatyblinosci i pominiecie faktu ze ps5 ma kilka trybow kompatybilnosci i najwyrazniej ten w assasinie bazuje z gpu pro czy ps4 (slowa z materialu df) ;)

Czy ty właśnie chcesz powiedzieć, że wszystko jest dobrze i finalnie w "nowych" grach nie będzie żadnych różnic? Nie no serio jesteście oderwani od rzeczywistości. Różnica w GPU to jest segment różnicy. Czarno na białym, PS5 wypada gorzej, ale nie bo to i tamto :D
a samo SSD przypomina mitycznego Cella, ciągła gimnastyka i triki deweloperów, żeby uzyskać podobny efekt na konsoli konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, PHYSXftw napisał:

Więc dlaczego PS5 ma niższe rozdzielczości? :E

Ja o niebie Ty o chlebie. Oczywiście że ma i pewnie mieć będzie, ale Ty prymitywnie manipulujesz i przejaskrawiasz obraz sytuacji. Pamiętam że na głównej już kiedyś trolowałeś.. coś mi tu nie pasuje.. ?

W ogóle co znaczy że wszystko jest dobrze ? Microsoft jest bogatszy i stać ich na wypuszczenie mocniejszej konsoli ? To z miejsca oznacza że ps5 jest tragiczne i nie ma kompletnie nie do zaoferowania ? Dla mnie róznice typu natywne 4k vs kombinowane to nie gigantyczny problem, dodatkowo mam dobre gry ekskluzywne. IMO obecnie wybór konsoli to raczej remis ze wksazaniem na kogoś. Zarówno ps5 i xbox kusi.

Edytowane przez Arszenik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, PHYSXftw napisał:

Czy ty właśnie chcesz powiedzieć, że wszystko jest dobrze i finalnie w "nowych" grach nie będzie żadnych różnic? Nie no serio jesteście oderwani od rzeczywistości. Różnica w GPU to jest segment różnicy. Czarno na białym, PS5 wypada gorzej, ale nie bo to i tamto :D
a samo SSD przypomina mitycznego Cella, ciągła gimnastyka i triki deweloperów, żeby uzyskać podobny efekt na konsoli konkurencji.

to moze Ty chciales napisac ja tylko zwrocilem uwage jaka manipulacje wykonales, co do roznicy wydajnosci temat walkowany niemilosiernie, generalnie najmniejsza jaka kiedykolwiek byla i porowniania pro vs xox sa chybione ale jak dla kogos faktycznie 20-25% roznicy jest przepascia to jego sprawa, ma prawo tak uwazac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, PHYSXftw napisał:

Czy ty właśnie chcesz powiedzieć, że wszystko jest dobrze i finalnie w "nowych" grach nie będzie żadnych różnic? Nie no serio jesteście oderwani od rzeczywistości. Różnica w GPU to jest segment różnicy. Czarno na białym, PS5 wypada gorzej, ale nie bo to i tamto :D
a samo SSD przypomina mitycznego Cella, ciągła gimnastyka i triki deweloperów, żeby uzyskać podobny efekt na konsoli konkurencji.

Czy ty znasz angielski lub po prostu oglądałeś materiał bez dźwięku?
Na początku filmu wspominają jak Sony na prezentacji mówiło o różnych trybach pracy konsoli w przypadku kompatybilności. Jednym z nich jest zrzucenie zegarów do poziomu tych z PS4 i zapewne taki przypadek zachodzi w grach UBI. Producent wspominał o pracy nad aktualizacjami dla XSX, wiec pewnie to samo spotka PS5. Zgaduję że jeśli gra napotyka jakieś trudności to odpala się najbardziej radykalny tryb kompatybilności, przynajmniej do czasu dopracowania.

Edytowane przez musichunter1x
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, SNC napisał:

nie trolling tylko te rzetelne podchodzenie do tematu bazujace na doswiadczeniu i sony pracowalo na to od lat ;d a tak serio, zabawne wyciaganie najgorszego przypadku z ultra pozytywnej recenzji df na temat wstecznej kompatyblinosci i pominiecie faktu ze ps5 ma kilka trybow kompatybilnosci i najwyrazniej ten w assasinie bazuje z gpu pro czy ps4 (slowa z materialu df) ;)

A jak zabawne jest wrzucanie w innym temacie info o pierwszej niesprawnej konsoli? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Superplastyfikator napisał:

A jak zabawne jest wrzucanie w innym temacie info o pierwszej niesprawnej konsoli? 

tylko gdzie tam byla manipulacja ? zdazyl sie taki przypadek (ale okazuje sie ze i ps5 tez jedno juz padlo i to w polskiej redakcji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arszenik z tekstami o manipulacji to hamuj nie do mnie, chcesz prostować moje obrazki prostuj i tłumacz się za Sony. Mówisz, że 4k vs kombinowane to nie problem, a gdzie ja napisałem, że to jakiś problem. Sam te 4k mam w głębokim poważaniu - napisałem tylko, że PS5 ma niższe rozdzielczości z czym się zgodziłeś oraz mityczny SSD, które jest na widmo.

@SNC tak tak wiemy już, że różnic nie ma.

@musichunter1x zapewne i pewnie, a pewności, że tak było nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, PHYSXftw napisał:

9TF ma tą samą moc co 12tf

Już wchodząc w detale: skąd info o 9TF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Arszenik napisał:

LOL

XD

3 minuty temu, Camil666 napisał:

Już wchodząc w detale: skąd info o 9TF?

Było tu wałkowane wielokrotnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, PHYSXftw napisał:

Było tu wałkowane wielokrotnie. 

Nie będę wracał i przeglądał całego tematu, ale jeśli to nie są oficjalne dane, albo dane z jakiś rzetelnych procedur pomiarowych, to parafrazując Ciebie:
 

16 minut temu, PHYSXftw napisał:

zapewne i pewnie, a pewności, że tak jest nie ma.

Podawanie niesprawdzonej/niepewnej informacji jako pewnik to manipulacja, od której tak się odcinasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9teraflops jest tak wypozycjonowane w googlach - że tylko jak je wpiszesz to wyskoczą strony o PS5. Na prawdę to ja mam udowadniać, że jest inaczej?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie chcesz być posądzany o manipulację to tak, wypadałoby podać wiarygodne źródło informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wy wszystko co nie będzie infem od Sony będzie brane za manipulacje, nie ma to sensu kończę, bawcie się dobrze - czekamy na kolejne filmiki od DF i NXgamer'a. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...