Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie

Gdzieś mi się obiło o uszy, że wstrzymano preordery, bo ponoć w PS5 płyta główna jest wadliwa w partii na Polskę? To jakiś fake, czy ktoś z Was dostał info z MM, X-kom w tej sprawie?

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

Gdzieś mi się obiło o uszy, że wstrzymano preordery, bo ponoć w PS5 płyta główna jest wadliwa w partii na Polskę? To jakiś fake, czy ktoś z Was dostał info z MM, X-kom w tej sprawie?

Z poważaniem

https://antyweb.pl/uszkodzona-partia-ps5-polskie-sklepy-odwoluja-zamowienia-przedpremierowe/

Cytat

Polski oddział PlayStation nie wysłał nam jeszcze swojego oświadczenia, ale otrzymaliśmy oficjalne stanowisko x-kom od rzecznika prasowego sklepu, Kamila Szwarbuły:

Jestem totalnie zaskoczony taką informacją, szczerze nie wiem skąd nasz pracownik to wziął, będziemy to wyjaśniać. Do tej pory w naszym magazynie nie było nawet jednej PS5, więc nie ma mowy o jakimkolwiek odsyłaniu czegokolwiek do producenta. Faktem jest, że nie wyślemy w dniu premiery konsol PlayStation 5. Ma to związek z globalnym problemem z dostępnością tych konsol na rynku i nie znam tego przyczyn. Naszych klientów prosimy o cierpliwość. Dajemy też możliwość anulowania zamówienia i zwrotu pełnej sumy lub zmiany zakupu na desktopa z serii G4M3R z 500-złotowym rabatem. I jeżeli ktoś z nami zostanie, zdecyduje się poczekać na dostawę PlayStation 5 lub zamieni swoje zamówienie na G4M3Ra, dodatkowo dostanie bon w wysokości 100 złotych na dowolne zakupy w x-komie. Bon jest na jakikolwiek towar w naszej ofercie, ale coś czuję, że zostanie przez większość graczy wykorzystany jako zniżka na jakąś grę, żeby móc wypróbować możliwości najnowszej generacji PS-a na jakimś nowym tytule. Albo na dodatkowy pad

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, SNC napisał:

Dajemy też możliwość anulowania zamówienia i zwrotu pełnej sumy lub zmiany zakupu na desktopa z serii G4M3R z 500-złotowym rabatem.

?Tylko, że PS5 w wersji z napędem kosztuje 2299zł a najtańszy G4M3R kosztuje 3650zł + ten rabat 500zł to i tak wychodzi więcej niż za PS5?. Koleś chyba nie przemyślał tego za nim napisał. Chociaż pewnie chodziło mu o samą rekompensatę w formie rabatu na G4M3Ra przez brak konsoli i zmiany zakupu z dopłatą do G4M3Ra.

Edytowane przez Gronek31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, crush napisał:

4k to praktycznie jest już limit praktyczności. Korzyści z 8k realnie widać gdzie? Na ekranach pokroju 75"+. A tu o ile cena spada, tak dochodzimy do sufitu przestrzennego. 75" może być za 2500zł ale 20 metrowy pokój to 20 metrowy pokój.

Mimo to obawiam się, że najpierw będzie pchanie 8k niż 4k z wyższym klatkarzem. Skoro da się ludziom wciskać duże rozdzielczości w 6-7" telefonach to tym bardziej da się w 55" ekranach.

Pytanie ile osób ma taki sprzęt... wystarczy spojrzeć na dane ze steam... W Polsce jest dziwne przekonanie, że w bogatych społeczeństwach ludzie mają wszystkie nowości i inne bajery :D, a tak nie jest. Najnowsze karty na rynku(za grube tysiące) potrafią się przytkać, a tu promowane 4K w konsoli. Sorry, ale nie. Oczywiście jest to robione ze względów marketingowych(Sony też ma w ofercie telewizory 4K i też po prostu dobrze wygląda w reklamach, i na opakowaniu :D) i też dlatego, że przyzwyczajono konsolowych graczy do 30 klatek ;), a w dodatku za kilka lat gracz na pewno wymieni konsolę. Kilka pieczeni na jednym ogniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, cincin27 napisał:

Tweet pracownika PlayStation z Indii, z pewnością obiektywny jak i ten artykuł.

Yoshida to byly szef Sony ;) on tylko cytowal artykul wiec ciezko mowic o obiektywizmie jego tweeta a co do obiektywnosci artykuly to powiem tak, ogladalem kilka review i faktycznie przewaznie pozytywniejsza opinia niz o starcie xsx (choc ta tez raczej pozytywna) dzieki dualsensowi(Astro zrobil robote), rt w Miles Moralesie oraz nadchodzacemu Demon Souls.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2020 o 14:48, PHYSXftw napisał:

Jak już zdążyłem się naczytać to wina optymalizacji i tego, że samo Sony nie ogarnia tego dysku. :)

Co mi to przypomina hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, PHYSXftw napisał:

Nie będzie RT w Demon Souls.

Wiem, zdanie lepsze wrazenie dzieki (...)rt w miles moralesie i nadchodzacemu demon souls nie mialo sugerowac rt w demon souls tylko wymienialem powody ;)

Edytowane przez SNC
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw na jakiej zasadzie będzie dzialało w takim mm/me wrzucanie na stronę nieopłaconych preorderów, albo pracownicy sami zajmą się dystrybucją poza www :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie z nudów przeglądam ceny gier na PS4 i PS5 i zaczynam się zastanawiać WTF?

Ceny na X-kom

Miles Morales na PS4 245zł.....Miles Morales na PS5 259zł

nawet na pudełku jest napisane "PS5 update available"? https://www.x-kom.pl/p/598664-gra-na-playstation-4-playstation-marvels-spider-man-miles-morales.html

Call of Duty: Black Ops Cold War PS4 309zł.....Call of Duty: Black Ops Cold War PS5 329zł

Tylko teraz pytanie po co kupować nawet te 14-20 zł drożej grę jak można odpalić wersję PS4 na PS5 w takich samych parametrach? Czy jest coś czego nie wiem?

A najlepsza to jest cena Far Cry 6 PS4 289zł a na PS5 239zł, taniej ? pomijając fakt, że premiera 31.12.2021?https://www.x-kom.pl/p/594251-gra-na-playstation-5-playstation-far-cry-6.html

 

Edytowane przez Gronek31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Gronek31 napisał:

Miles Morales na PS4 245zł.....Miles Morales na PS5 259zł

Tzw. podatek od nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Camil666 napisał:

Tzw. podatek od nowości.

Gdyby miały kosztować 350zł jak ostatnio było mówione, że gry podrożeją, to wtedy sens kupna wersji PS5 to była by dopłata za nową szatę graficzną pudełka.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Gronek31 napisał:

Tylko teraz pytanie po co kupować nawet te 14-20 zł drożej grę jak można odpalić wersję PS4 na PS5 w takich samych parametrach? Czy jest coś czego nie wiem?

widocznie pudełka gier na PS5 są z bardziej wartościowego plastiku... ;-)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Gronek31 napisał:

Tak sobie z nudów przeglądam ceny gier na PS4 i PS5 i zaczynam się zastanawiać WTF?

Ceny na X-kom

Miles Morales na PS4 245zł.....Miles Morales na PS5 259zł

nawet na pudełku jest napisane "PS5 update available"? https://www.x-kom.pl/p/598664-gra-na-playstation-4-playstation-marvels-spider-man-miles-morales.html

Call of Duty: Black Ops Cold War PS4 309zł.....Call of Duty: Black Ops Cold War PS5 329zł

Tylko teraz pytanie po co kupować nawet te 14-20 zł drożej grę jak można odpalić wersję PS4 na PS5 w takich samych parametrach? Czy jest coś czego nie wiem?

brak napisu na pudelku ps5 i problemy ze sprzedaza po przejsciu ? ja osobiscie Miles'a kupilem w wersji ps4

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanie. PS5 zamówione w przedsprzedaży. Zastanawiam się nad nabyciem drogą kupna tv, który sprosta 4k 120fps. Na oku mam Samsung QLED QE55Q70TAT - 2999 lub Sony KD-55XH9096 za 3500, Nurtuje mnie jednak fakt iz wole grać na monitorze. Aktualny monitor ma 1440p 165hz i 27". Poki co PS5 nie obsluguje 1440p wiec zostaje granie w FHD w 120fps. Zastanawiam sie nad kilkoma rzeczami.

1. Kupi ktorys z TV badz jakis inny i po prostu na nim grac. Zapomniec o przyzwyczajeniach z PC i graniu przy biurku.

2. Poczekac z zakupem i zobaczyc czy sony jednak nie wrzuci trybu 1440p i wtedy moj monitor sie sprawdzi. Chociaz i tak brak HDR i szczerze watpie w taki rozwoj wypadkow

3. Poczekac troche i kupic monitor 4K z hdmi 2.1H HDR i innymi wodotryskami ktore maja sie pojawic  na przelomie roku . Ale cena rzedu 2500 bardziej sklania do zakupu TV

4. KUpic monitor 4K 60hz z hdr i nie przejmowac sie brakiem 100-120hz bo pewnie dlugo nie zobaczymy gry ktora bedzie chodzila z taka iloscia klatek z wlaczonymi wszelkimi wodotrskami

 

Z gory dziękuje za porady :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, SNC napisał:

brak napisu na pudelku ps5 i problemy ze sprzedaza po przejsciu ? ja osobiscie Miles'a kupilem w wersji ps4

Ja to i tak na razie nie kupuje PS5 ale jeśli chodzi o Spider-Mana to będę kupował wersję Ultimate ale ona jest tylko w wersji PS5. Bo Spider-Man 2018 już sprzedałem po przejściu, liczyłem na to że wydadzą jakiś complete edition ze wszystkimi DLC ale wydadzą dopiero teraz. Tylko zastanawiam się jeszcze czy w ogóle będzie się dało kupić bądź sprzedać używkę jeśli te DLC są z klucza? Bo nie wiem nie miałem nigdy nic z klucza na PS4

Edytowane przez Gronek31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, 3143k4r2 napisał:

Panowie takie pytanie. PS5 zamówione w przedsprzedaży. Zastanawiam się nad nabyciem drogą kupna tv, który sprosta 4k 120fps. Na oku mam Samsung QLED QE55Q70TAT - 2999 lub Sony KD-55XH9096 za 3500, Nurtuje mnie jednak fakt iz wole grać na monitorze. Aktualny monitor ma 1440p 165hz i 27". Poki co PS5 nie obsluguje 1440p wiec zostaje granie w FHD w 120fps. Zastanawiam sie nad kilkoma rzeczami.

1. Kupi ktorys z TV badz jakis inny i po prostu na nim grac. Zapomniec o przyzwyczajeniach z PC i graniu przy biurku.

2. Poczekac z zakupem i zobaczyc czy sony jednak nie wrzuci trybu 1440p i wtedy moj monitor sie sprawdzi. Chociaz i tak brak HDR i szczerze watpie w taki rozwoj wypadkow

3. Poczekac troche i kupic monitor 4K z hdmi 2.1H HDR i innymi wodotryskami ktore maja sie pojawic  na przelomie roku . Ale cena rzedu 2500 bardziej sklania do zakupu TV

4. KUpic monitor 4K 60hz z hdr i nie przejmowac sie brakiem 100-120hz bo pewnie dlugo nie zobaczymy gry ktora bedzie chodzila z taka iloscia klatek z wlaczonymi wszelkimi wodotrskami

 

Z gory dziękuje za porady :D

 

mysle ze niestety ale 1440p nie jest jakos bardzo prawdopodbne, 120hz nie jest bardzo istotne bo tylko nieliczne gry beda mialy support dla 120fps (na te chwile dirt5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, 3143k4r2 napisał:

Panowie takie pytanie. PS5 zamówione w przedsprzedaży. Zastanawiam się nad nabyciem drogą kupna tv, który sprosta 4k 120fps. Na oku mam Samsung QLED QE55Q70TAT - 2999 lub Sony KD-55XH9096 za 3500, Nurtuje mnie jednak fakt iz wole grać na monitorze. Aktualny monitor ma 1440p 165hz i 27". Poki co PS5 nie obsluguje 1440p wiec zostaje granie w FHD w 120fps. Zastanawiam sie nad kilkoma rzeczami.

1. Kupi ktorys z TV badz jakis inny i po prostu na nim grac. Zapomniec o przyzwyczajeniach z PC i graniu przy biurku.

2. Poczekac z zakupem i zobaczyc czy sony jednak nie wrzuci trybu 1440p i wtedy moj monitor sie sprawdzi. Chociaz i tak brak HDR i szczerze watpie w taki rozwoj wypadkow

3. Poczekac troche i kupic monitor 4K z hdmi 2.1H HDR i innymi wodotryskami ktore maja sie pojawic  na przelomie roku . Ale cena rzedu 2500 bardziej sklania do zakupu TV

4. KUpic monitor 4K 60hz z hdr i nie przejmowac sie brakiem 100-120hz bo pewnie dlugo nie zobaczymy gry ktora bedzie chodzila z taka iloscia klatek z wlaczonymi wszelkimi wodotrskami

 

Z gory dziękuje za porady :D

 

1. Jak masz na tyle miejsca to graj na PS5 na TV a na PC na monitorze tak raczej najlepiej bo pada trzymasz jak chcesz biurko cię nie ogranicza jak pod klawe i myszke.

3. Szczerze wolałbym się nie bawić w monitory 4K, które jak nawet wyjdą nowe z HDMI 2.1 to będą ceny pewnie rzędu 7k+zł, bo jeśli to będzie znowu 27 cali czy nawet 32 cale to jak masz teraz 1440p nie odczujesz tego PPI

4. Granie na konsoli to granie w gry dla ładnych obrazów a więc tu TV najlepiej LG OLED CX 55 cali patrząc na rozmiary tych co podałeś a jak masz monitor 165Hz to raczej tam grasz głównie w jakieś shootery bo tam ważniejszy fps a nie widoki ?.

Ja bym tak zrobił na twoim miejscu ale to już jak wolisz.

Edytowane przez Gronek31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Gronek31 napisał:

Gdyby miały kosztować 350zł jak ostatnio było mówione, że gry podrożeją, to wtedy sens kupna wersji PS5 to była by dopłata za nową szatę graficzną pudełka.?

Daleko szukać nie musiałem, Empik, Godfall na PS5 359zł. :E

https://www.empik.com/godfall-standard-edition-counterplay-games,p1251651748,multimedia-p?utm_medium=oferty_cpc&utm_source=ceneo.pl&utm_content=p1251651748&utm_term=Gry+i+programy&utm_campaign=nobid

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Sony przez całą generację nie zauważyło że można w prosty sposób dodać wsparcie dla rozdzielczości 2560x1440, kiedy zrobiła to konkurencja, to wątpię że teraz to zrobią. Po prostu z racji że zapotrzebowanie na taką rozdzielczość jest dla nich niezauważalne, to problemu nie ma. Bardzo mi się to nie podoba, tym bardziej że sam z powodu PS4 Pro zdecydowałem się na zakup monitora 4K zamiast 1440p/144Hz. Do dziś nie wiem czy wyszło mi to na dobre, czy na złe. Sony widzi tylko tych, którzy grają na TV i wcale mnie to nie dziwi, ponieważ sami produkują głównie TV. Z tego co wiem to monitory tworzą jedynie do profesjonalnych zastosowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Stjepan napisał:

Akurat empik to najdroższy sklep?. Na X-kom Godfall jest za 315 a na morele całe 6zł taniej ?. Ale tu już powoli widać. Próg 300 już jest przekroczony. Następne gry które już nawet nie będą na PS4 już pewnie będą wszędzie za 350zł nie mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że grałem w The Last of Us Remastered i Uncharted 2 na PS4 Pro podłączonym do 32" 1440p. O ile TLOU wyglądało bardzo dobrze o tyle U2 to była rozmyta kupa. Może kwestia w jakiej rozdzielczości gra działa? TLOU było bodajże w 1800p a U2 w 1080p. Jeśli PS5 ma skalować gry z wyższej rozdzielczości do 1440p to problemu by nie było (tak jak w 4 Pro nie widziałem problemu w TLOU). Jeśli ma zaś skalować z 1080p to będzie kupa jak z U2 na Prosiaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...