Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, SNC napisał:

 te teorie o 9tf mozna powoli chowac do kosza biorac pod uwage jaka wydajnosc ma ps5 w stosunku do "full rdna 2 12tf" xsx (choc na Twoje pocieszenie sa zdania ze microsoft jest w tyle z narzedziami do xsx w stosunku do tego co oferuje sony wiec wydajnosc w przyszlosci powinien troche pojsc do gory), tak czy siak kupno dodatkowo xsx specjalnie dla multiplatform mija sie z celem

Do tego się odniosłem wyżej 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

A teorie o kosmicznym SSD który miał rozjeżdżać jak walec drogowy ślimaka ten słabszy z XBOX'a to gdzie się podziały ??

No przeciez valhalla laduje sie 3s szybciej wedlug df ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SNC napisał:

Nie twierdze inaczej ;) Tylko azgan to byl nr1 w zasmiecaniu tematu ps5 o tym o ile to xsx bedzie mocniejszy a multi lepiej chodzily ;d generalnie obie konsole wydaja sie bardzo udane 

Fajnie ze oceniasz wydajnosc archi po crosgenowej  grze na poczatku gen gdzie gry sa robione na kolanie :rotfl:  Sorry ale takie rzeczy mozna ocenic za 2-3lata dopiero jak ta sama gra bedzie napisana pod next gen a nie stare konsole.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenixsuple napisał:

Fajnie ze oceniasz wydajnosc archi po crosgenowej  grze na poczatku gen gdzie gry sa robione na kolanie :rotfl:  Sorry ale takie rzeczy mozna ocenic za 2-3lata dopiero jak ta sama gra bedzie napisana pod next gen a nie stare konsole.

ale nawet taka gra daje w kosc skoro sa spadki klatek i dynamiczna rozdzielczosc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SNC napisał:

No przeciez valhalla laduje sie 3s szybciej wedlug df ?

"Powalająca" różnica a ile ładuje się Final Fantasy XV i czemu tak sromotnie przegrywa z "słabszym" dyskiem z XSX??

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie otrzymałem od Media Markt e-mail jak i SMS z Pinem i  aby odebrać konsolę w dniu premiery czyli jutro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Stjepan napisał:

W Japonii tak samo, Nintedno Wins, nie Sony. :E

Nintendo sprzedaje dużo handheldow, Switcha zreszta też można z czystym sumieniem zaliczyć jako handheld. Pewnie duża cześć osób tam ma combo Switch+PS4/PS5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

"Powalająca" różnica a ile ładuje się Final Fantasy XV i czemu tak sromotnie przegrywa z "słabszym" dyskiem z XSX??

to byl sarkazm/zart z mojej strony ;) z tego co widzialem te w wstecznej kompatyblinosci czesto na xsx sie szybciej laduja a te tworzone juz pod nowe konsole na ps5 ale to sa roznice nie warte szczegolnej uwagi (first party gry sony za to faktycznie maja wzorowe czasy ladownia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, azgan napisał:

"Powalająca" różnica a ile ładuje się Final Fantasy XV i czemu tak sromotnie przegrywa z "słabszym" dyskiem z XSX??

Bo starsze gry z BC najprawdopodobniej nie skorzystają ze wszystkich korzyści dysku + dodatkowego hardware’u. Było to już tutaj wałkowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, SNC napisał:

Nie twierdze inaczej ;) Tylko azgan to byl nr1 w zasmiecaniu tematu ps5 o tym o ile to xsx bedzie mocniejszy a multi lepiej chodzily ;d generalnie obie konsole wydaja sie bardzo udane 

Tak jak Ty w temacie XBOX'a z PS5 przyjacielu. Od początku siedziałem w temacie PS5 bo XBOX'a nawet w planach nie miałem to się z mieniło z czasem 

2 minuty temu, SNC napisał:

to byl sarkazm/zart z mojej strony ;) 

Luzik przecież wiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SNC napisał:

Nie twierdze inaczej ;) Tylko azgan to byl nr1 w zasmiecaniu tematu ps5 o tym o ile to xsx bedzie mocniejszy a multi lepiej chodzily ;d generalnie obie konsole wydaja sie bardzo udane 

Ale zdajesz sobie sprawę, że różnica może się bardziej uwidocznić za rok albo dwa? Te wszystkie gry z porównań to same cross-geny i ja bym się tak nimi niespecjalnie sugerował.

Obie konsole są mocne i nikt temu nie przeczy, ale matematyki nie oszukasz, z korzyści RDNA 2 też nie wszyscy od razu skorzystaj. 

Arhon chwali. Pad wedle jego słów naprawdę "robi robotę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

Tak jak Ty w temacie XBOX'a z PS5 przyjacielu. Od początku siedziałem w temacie PS5 bo XBOX'a nawet w planach nie miałem to się z mieniło z czasem 

chyba zartujesz, ja tam prawie w ogole sie nie udzialem a jak juz to prawie zawsze link do materialow df

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kszyrztow napisał:

Ale zdajesz sobie sprawę, że różnica może się bardziej uwidocznić za rok albo dwa? Te wszystkie gry z porównań to same cross-geny i ja bym się tak nimi niespecjalnie sugerował.

Obie konsole są mocne i nikt temu nie przeczy, ale matematyki nie oszukasz, z korzyści RDNA 2 też nie wszyscy od razu skorzystają.

Z drugiej strony może też być tak jak z Cwellem w PS3. MS ma niby gorsze narzędzia i kto wie czy je poprawi. ;)

Uroki technologii. :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kszyrztow napisał:

Ale zdajesz sobie sprawę, że różnica może się bardziej uwidocznić za rok albo dwa? Te wszystkie gry z porównań to same cross-geny i ja bym się tak nimi niespecjalnie sugerował.

Obie konsole są mocne i nikt temu nie przeczy, ale matematyki nie oszukasz, z korzyści RDNA 2 też nie wszyscy od razu skorzystaj. 

 

wydaje mi sie ze bedzie bardzo wyrownanie przez cala generacje, tak jak teraz xsx ma dziwne spadki w stosunku do ps5 to sie pewnie zmieni po akktualizacji tych narzedzi i byc moze bedzie mial przewage ale nie bedzie to sytuacja ps4 vs x one czy ps4 pro vs xox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SNC napisał:

chyba zartujesz, ja tam prawie w ogole sie nie udzialem a jak juz to prawie zawsze link do materialow df

Udzielałeś jak aktywował Ci się tryb pobudzenia jak gdzieś PS5 wypadało lepiej to z miejsca zjawiłeś się z ogłoszeniami parafialnymi i dopiskiem w stylu "różnica jest mniejsza niż się spodziewałem" albo "i gdzie te 15%?". Na początku praktycznie nikogo z tego forum nie interesował XSX ludzie przenieśli się z czasem większość dyskusji o obu Next-Genach toczyła się w tym temacie ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

Udzielałeś jak aktywował Ci się tryb pobudzenia jak gdzieś PS5 wypadało lepiej to z miejsca zjawiłeś się z ogłoszeniami parafialnymi i dopiskiem w stylu "różnica jest mniejsza niż się spodziewałem" albo "i gdzie te 15%?". Na początku praktycznie nikogo z tego forum nie interesował XSX ludzie przenieśli się z czasem większość dyskusji o obu Next-Genach toczyła się w tym temacie ?

niech bedzie, ale na jeden taki moj post to Twoich tutaj bylo z 50 ;d 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kszyrztow napisał:

Ale zdajesz sobie sprawę, że różnica może się bardziej uwidocznić za rok albo dwa? Te wszystkie gry z porównań to same cross-geny i ja bym się tak nimi niespecjalnie sugerował.

Obie konsole są mocne i nikt temu nie przeczy, ale matematyki nie oszukasz, z korzyści RDNA 2 też nie wszyscy od razu skorzystaj. 

 

No właśnie i zastanawiam się co powie na to SNC?

Ja oczywiście też mogę się mylić ale mało prawdopodobne żeby 9TF>12TF w tej samej architekturze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

9TF

Ja nadal nie wiem, skąd Wy bierzecie te 9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Camil666 napisał:

Bo starsze gry z BC najprawdopodobniej nie skorzystają ze wszystkich korzyści dysku + dodatkowego hardware’u. Było to już tutaj wałkowane.

Tak jak nowe gry pisane natywnie pod Next-Geny mogą zrobić użytek z dodatkowych TF 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Camil666 napisał:

Ja nadal nie wiem, skąd Wy bierzecie te 9.

Bo PS5 ma do 10tf i to tylko przy zalozeniu ze nie jest jednoczesnie dociazany cpu. 10tf zoabczysz jak swinia niebo ;)  Xbox ma stale taktowanie bez zmiennej mocy.  Tak samo cpu w PS5 ma taktowanie "up" wiec jednoczesnie gpu i cpu nie poleci na maxa.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że xbox jest mocniejszy, tyle że nie jest to gigantyczna przewaga było wiadome od zapowiedzi. Tylko że tutaj to była wielka drama jakie to ps5 będzie cieńkie.Wygrana ps5 w tym kontekście w każdym tytule ( nawet zakładając problemy z optymalizacją series x ) będą wyglądały jeszcze śmieszniej.  Aaaa no i po premierze ampere słyszeliśmy, że konsole starte z powierzchni ziemi jak eksperty liczyły teraflopsy ? A tu się okazuje że RDNA z 60Cu na poziomie 3070, czyli series x z 52 CU na pewno będzie na poziomie 3050 TI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Camil666 napisał:

Ja nadal nie wiem, skąd Wy bierzecie te 9.

Po od OC GPU to ma być do 10 tak podaje SONY ale nikt nie wie w jakich warunkach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenixsuple napisał:

Bo PS5 ma do 10tf i to tylko przy zalozeniu ze nie jest jednoczesnie dociazany cpu. 10tf zoabczysz jak swinia niebo ;)

A jakieś oficjalne albo testowe potwierdzenie tej tezy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Bo PS5 ma do 10tf i to tylko przy zalozeniu ze nie jest jednoczesnie dociazany cpu. 10tf zoabczysz jak swinia niebo ;)  Xbox ma stale taktowanie bez zmiennej mocy.  Tak samo cpu w PS5 ma taktowanie "up" wiec jednoczesnie gpu i cpu nie poleci na maxa.

Uprzedziłeś mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Camil666 napisał:

A jakieś oficjalne albo testowe potwierdzenie tej tezy?

Specyfikacja jest oficjalna a po wieksze szczegoly odsylam so sieci ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...