Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Camil666 napisał:

A jakieś oficjalne albo testowe potwierdzenie tej tezy?

wydajność do 10,3 TFLOPS

https://pclab.pl/news83768.html

1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Specyfikacja jest oficjalna a po wieksze szczegoly odsylam so sieci ;) 

Dziwne że jeszcze jest ktoś kto ma co do tego wątpliwości 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Bo PS5 ma do 10tf i to tylko przy zalozeniu ze nie jest jednoczesnie dociazany cpu. 10tf zoabczysz jak swinia niebo ;)  Xbox ma stale taktowanie bez zmiennej mocy.  Tak samo cpu w PS5 ma taktowanie "up" wiec jednoczesnie gpu i cpu nie poleci na maxa.

to sa tylko terorie ze nie ma prawa trzymac wysokich taktow ale raz ze jest dev na resetera Matt zweryifkowany ktory potwierdzal ze ps5 faktycznie trzyma bardzo wysokie takty + no mamy juz porownanie paru gier i te "9tf" dziwnie dobrze wypada na tle 12 w xsx ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie to dziwi skoro to juz wiadomo od ukazania sie specyfikacji :D

3 minuty temu, SNC napisał:

to sa tylko terorie ze nie ma prawa trzymac wysokich taktow ale raz ze jest dev na resetera Matt zweryifkowany ktory potwierdzal ze ps5 faktycznie trzyma bardzo wysokie takty + no mamy juz porownanie paru gier i te "9tf" dziwnie dobrze wypada na tle 12 w xsx ;)

Dobrze dobrze juz nie bron tej konsoli, nie ma zamiaru dyskutowac z oficjalnymi faktami bo tobie cos nie pasuje jak zwykle ;)  Napisz cos zle o PS% to jestes pierwszy do obrony :rotfl:

A ja bede mial obie konsole i dalej bede pisal to samo na temat PS5 ;) 

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Arszenik napisał:

To że xbox jest mocniejszy, tyle że nie jest to gigantyczna przewaga było wiadome od zapowiedzi. 

Jak widać nadal nie jest to takie oczywiste ?

Mnie samego ciekawi jak będą wypadać oba sprzęty z upływem czasu i chcę mieć oba 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SNC napisał:

to sa tylko terorie ze nie ma prawa trzymac wysokich taktow ale raz ze jest dev na resetera Matt zweryifkowany ktory potwierdzal ze ps5 faktycznie trzyma bardzo wysokie takty + no mamy juz porownanie paru gier i te "9tf" dziwnie dobrze wypada na tle 12 w xsx ;)

+ ogladając analizy wciąga prawie tyle samo papu co series x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Tez mnie to dziwi skoro to juz wiadomo od ukazania sie specyfikacji :D

Dobrze dobrze juz nie bron tej konsoli, nie ma zamiaru dyskuotwac z oficjalnymi faktami bo tobie cos nie pasuje jak zwykle ;) 

oficjalny fakt ze 9tf nie majac zadnych testow jak zachwuja sie zegary lol ;d dla mnie bardziej oficjalne sa jedak porownania wydajnosci, zreszta moze byc i 1tf ostatecznie rozchodzi sie o to ze faktycznie gry dobrze chodza czy slabo

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SNC napisał:

oficjalny fakt ze 9tf nie majac zadnych testow jak zachwuja sie zegary lol ;d dla mnie bardziej oficjalne sa jedak porownania wydajnosci, zreszta moze byc i 1tf ostatecznie rozchodzi sie o to ze faktycznie gry dobrze chodza czy slabo

Nie wiem co z toba nie tak ale taktowanie stale zegara a taktwoanie "do" pewnej wartosci to fakt tak oczywisty iz przykro mi ze nie rozumiesz tak prostych rzeczy  :rotfl: Nie mam zamiaru podwazac oficjalnej specyfikacji bo to nie moj wymysl tylko przytaczam fakty za to ty dostajesz jakiegos fanbojskiego raka az sie odechciewa pisac i na tym zakoncze rozmowe z toba. ;) 

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SNC napisał:

to sa tylko terorie 

To nie są teorie bo oba APU są od AMD. Jak sam zauważyłeś pojawiają się informacje o tym że devkity PS5 były szybciej u Devów od tych z Microsoftu a druga kwestia to narzędzia developerskie które podobno SONY ma aktualnie lepsze. Ile w tym prawdy to nie wiem ale specyfikacja obu konsol to nie jest teoria tylko fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Nie wiem co z toba nie tak ale taktowanie stale zegara a taktwoanie "do" pewnej wartosci to fakt tak oczywisty iz przykro mi ze nie rozumiesz tak prostych rzeczy :rotfl:

ale przeciez nie wiesz o ile spadaja te zegary a piszesz tak jakbys mial jakies oficjalne dane ?‍♂️

@azgan to samo, nie pisz ze fakt ze 9tf bo nie wiesz o ile spadaja takty ale nawet jak 9tf, to nie ma zadnego znaczenia ostatecznie tylko jaka realna wydajnosc prezentuje konsola

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Nie wiem co z toba nie tak ale taktowanie stale zegara a taktwoanie "do" pewnej wartosci to fakt tak oczywisty iz przykro mi ze nie rozumiesz tak prostych rzeczy :rotfl:

To ja może wkleję dla odmiany coś z oficjalnych informacji:

 

Cytat

36CUs at 2.23 GHz is 10.3 Teraflops and we expect the GPU to spend most of its time at or close to that frequency and performance.

[...]

That doesn't mean all games will be running in 2.23 GHz and 3.5 GHz when that worst case game arrives it will run at a lower clock speed but not too much lower to reduce power by 10% it only takes a couple of percent reduction in frequency.

So I'd expect any down clocking to be pretty minor.

Dopóki nie będzie jakiś testów, o ile takie są możliwe do wykonania, to dla mnie mówienie o 9tf to bajki. Tym bardziej patrząc na dotychczasowe różnice w testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SNC napisał:

ale przeciez nie wiesz o ile spadaja te zegary z piszesz tak jakbys mial jakies oficjalne dane ?‍♂️

Nie wiem i nigdzie nie twierdzilem ze wiem ile spadaja zegary wiec odp na cos czego nie napisalem  ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenixsuple napisał:

Nie wiem i nigdzie nie twierdzilem ze wiem ile spadaja zegary wiec odp na cos czego nie napisalem  ;)  

no skoro piszesz ze tak naprawde jest 9 to twierdzisz ze srednio zegary lataja 1953mhz bo taka czestotliwosc daje 9tf po czym dodajesz ze to oficjalne info ;d ale juz nie mecze tematu, jakie to ma teraz znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Camil666 napisał:

To ja może wkleję dla odmiany coś z oficjalnych informacji:

 

Dopóki nie będzie jakiś testów, o ile takie są możliwe do wykonania, to dla mnie mówienie o 9tf to bajki. Tym bardziej patrząc na dotychczasowe różnice w testach.

Oficjalne info podaje ze wydajnosc moze spadac do 10% wiec chyba wszystko jasne ;)  Odejmij 10% od specki i masz prosty wynik.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Oficjalne info podaje ze wydajnosc moze spadac do 10% wiec chyba wszystko jasne ;)  Odejmij 10% od specki i masz prosty wynik.

nie

" when that worst case game arrives it will run at a lower clock speed but not too much lower to reduce power by 10% it only takes a couple of percent reduction in frequency."

10% pobor mocy spada przy zaledwie paru procentowym obnizeniu taktow a nie ze 10% wydajnosci czasem spada, czyli oficjalnie masz "couple of percent" obnizenie taktow w szczegolnych przypadkach ale jaka jest prawda nie ma zadnych danych nigdzie wiec nie piszmy ze cos jest oficjlanie wiadomo

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SNC napisał:

no skoro piszesz ze tak naprawde jest 9 to twierdzisz ze srednio zegary lataja 1953mhz bo taka czestotliwosc daje 9tf po czym dodajesz ze to oficjalne info ;d ale juz nie mecze tematu, jakie to ma teraz znaczenie

Ja ciebie wrzucam na czarna liste bo takiego fajnbojsta to ja nie widzialem dawno, przytaczasz mi jeszcze cos czego nie napisalem, zastanow sie czlowieku co ty piszesz ;)  Rzygac sie chce od twojego rakowiska.:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Oficjalne info podaje ze wydajnosc moze spadac do 10% wiec chyba wszystko jasne ;)  Odejmij 10% od specki i masz prosty wynik.

Przeczytaj jeszcze raz, bo źle zrozumiałeś, albo czytasz wybiórczo.

Edytowane przez Camil666
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Camil666 napisał:

Przeczytaj jeszcze raz, bo źle zrozumiałeś.

Nie draze juz wiecej tamatu, mi nic tlumaczyc nie musisz. Czytac potrafie i przeliczac wydajnosc po taktowaniu tez  ;)  Widze w jakich momentach psadnie wydajnosc jesli o to ci chodzi.

 

Pogadajmy lepiej o grach :E

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Ja ciebie wrzucam na czarna liste bo takiego fajnbojsta to ja nie widzialem dawno, przytaczasz mi jeszcze cos czego nie napisalem, zastanow sie czlowieku co ty piszesz ;)  Rzygac sie chce od twojego rakowiska.:E

ok skoro suche fakty sa dla Ciebie rakowiskiem Twoja sprawa, dla mnie rakowiskiem jest pisanie o rzeczach o ktorych nie ma sie pojecia ze sa faktami, zakonczmy na tym te akademickie rozwazania zupelnie bezsensowne w momencie gdy konosle sa juz na rynku i wiadomo jaka wydajnosc w grach prezentuja

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, musichunter1x napisał:

Czeka was miła niespodzianka, o ile ktoś jeszcze kupuje gry UBI

Ubi teraz bije rekordy sprzedaży. ;) 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując jutrzejsze zakupy trzeba mieć mega farta żeby ustrzelić coś w jakimś sklepie, co dostaniemy jeszcze w listopadzie. Rozmawiałem z "ekspertem" ME, który zapewniał, że o ile będę z początku kolejki w ciągu kilku dni powinienem dostać sprzęt.

Pozostałe sklepy jak w mantrze powtarzają 15.12 i to jest chyba najbardziej realny termin.

Przy czym ciul wie co będzie dalej z następną dostawą i kiedy konsolę będzie można zgarnąć z półki na luzaka, więc nie pozostaje nic innego jak zapolować, pożyczyć sieciówce moje 2,3k na 0% na 3 tygodnie i liczyć na szczęście :E 

 

A moja połowica, która zresztą wstrzymała mi zakup preorderu, : I tak się ciesz, że teraz masz zielone światło na zakup... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Camil666 napisał:

Przeczytaj jeszcze raz, bo źle zrozumiałeś, albo czytasz wybiórczo.

Ty naprawdę sugerujesz, że oni by napisali o 10% gdyby to dotyczyło jednej czy dwóch gier i to przez sekundę? Rękami i nogami zaparli by się, że to max 2% spadku. 

Patrz na kreatywny marketing reszty branży takiej jak NV czy AMD. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, SNC napisał:

tak czy siak kupno dodatkowo xsx specjalnie dla multiplatform mija sie z celem

Masz racje nie dla samych multi-platform bo są jeszcze EX'y od Microsoftu i Game Pass Ultimate którego nie ma SONY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, crush napisał:

Ty naprawdę sugerujesz, że oni by napisali o 10% gdyby to dotyczyło jednej czy dwóch gier i to przez sekundę? Rękami i nogami zaparli by się, że to max 2% spadku. 

Patrz na kreatywny marketing reszty branży takiej jak NV czy AMD. 

tylko ze mowa o spadku 10% poboru mocy przy paru % spadku taktow (nie twierdze ze nigdy nie spadaja takty o 10%, ale nie to zostalo oficjalnie podane)

1 minutę temu, azgan napisał:

Masz racje nie dla samych multi-platform bo są jeszcze EX'y od Microsoftu i Game Pass Ultimate którego nie ma SONY

nie twierdze inaczej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, crush napisał:

Ty naprawdę sugerujesz, że oni by napisali o 10% gdyby to dotyczyło jednej czy dwóch gier i to przez sekundę? Rękami i nogami zaparli by się, że to max 2% spadku. 

10% nie dotyczy taktowania tylko poboru energii.

Edytowane przez Camil666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • NO zgadza się  ,ale oni nagrywają w miejscach publicznych takich jak  ulica ,dworzec ,park .... czy ktoś nagrywa filmy latając  dronem po prywatnych domach i zagląda ludziom na posesje co robią  czy jakaś laska się opala na leżaczku  ,co  kto na grillu  piecze   itp itd ? nie . Autobus  np Flixbus  to tez miejsce publiczne ,pociąg /metro również  ,centrum handlowe  również ..... chociaż niektóre sklepy zabraniają nagrywania /zdjęć w środku .   Ta ostatnio popularne nagrywanie Policji podczas interwencji ... owszem można bo to funkcjonariusz publiczny  ,ale nie można bez jego zgody  upubliczniać  tego nagrania w mediach .I coraz więcej  taki upublicznionych nagrań  trafia pod sąd  ,policjanci pozywają (prywatnie) autorów  za naruszenie wizerunku  i wygrywają  te sprawy .   Kilka lat temu kuzyn nagrał na osiedlu   w  Zabrzu pirata  drogowego ,typ mieszkał też na tym osiedlu ale lubił sobie przygazować i przy  ograniczeniu 30km/h   jeździł dużo  szybciej . Kuzyn go  nagrał  wideorejestratorem jak go wyprzedza przed przejsciem dla pieszych i na ograniczeniu 30km/h  wrzucił film na lokalne forum . Lokalni działacze ,chyba jjakiś  radny skierował sprawę na policję z tym nagraniem  ,sprawa w sądzie ..  2 miesiące później  kuzyn  zostaje pozwany przez    sprawcę za naruszenie wizerunku  itp itd  ... sprawa  w sądzie  . Fakt ze skończyło się  ugodą miedzy piratem  ,a kuzynem  ,ale finalnie kuzyna kosztowało to  6000tys  ,pirat w prawdzie został skazany  za  wykroczenia drogowe ,ale sprawę za naruszenie wizerunku wygrał ,a uzasadnienie sądu było takie ze  materiał został upubliczniony bez zgody nagranego  co stanowiło naruszenie jego  dobrego wizerunku ,oraz wywołało falę  hejtu  w jego stronę ....    
    • Dokładnie tak. I ładnych parę razy to już tu opisywałem. I od atomu odeszli. Są też w trakcie dekarbonizacji i też wszystko wskazuje, że skończą wiele lat przed nami.
    • Jest tu kilku szosowców, mamy jakieś doświadczenia, ale z mojej strony to najpierw padnie pytanie: czy kiedykolwiek cokolwiek wybrałeś po poprzednich dyskusjach o sprzęcie?  Wiesz, to pytanie w temacie czy jest sens się produkować. Ogólnie patrząc na post, masz w nim wiele zagadnień, które nikt za ciebie nie przetrawi. Jeżeli chcesz bezpieczeństa, to kup trenażer  
    • A dzięki, zapomniałem. Jak coś to mam czarną taśmę
    • Pamiętajcie, że zależy na czym się wyświetla te np. 40 FPS. Jak na monitorze/telewizorze z odświeżaniem 120 Hz lub wyższym ewentualnie VRR to klatki będą wyświetlane w równych lub podobnych odstępach czasu natomiast przy 60 Hz odstępy będą bardzo nierówne, ponieważ będą wynosiły 16,7 ms lub 33,3 ms. Niech każdy sobie sprawdzi, ustawiając takie odświeżanie i ograniczając FPS do 40.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...