Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

PS5 w niższej rozdzielczości, gorszą grafiką już na starcie a tu jeszcze wszyscy się cieszą i obrzucają błotem zielonych że niby PS5 mocniejsze :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, RyszardGTS napisał:

No to ciekawie się zapowiada jak to Sony skomentuje :] 

Kazdy siedzacy w temacie wie ze pierwotna wydajnosc to bylo 9TF i sony na ost chwile sie obudzilo podajac 10TF na papierku z taktowaniami "up". Kazdy kto mial w zyciu troche kart graficznych wie zeby utrzymac 2.2Ghz na rdzeniu po zapchaniu PL wymaga to kosmicznego PL od gpu i magicznych mocy chlodzenia LC, ktore to konsola nie ma. Dlatego smiesza mnie ci fanboje sony, kotrzy za wszelka cena staraja sie bronic sony. Ja PS5 mam zamiar kupic ale jestem trzezwo myslacy i zadna firma nie zrobi mi paki marketingowej z mozgu jak tu niektorzy zycie by oddali za sony :rotfl: Nie bez powdu taktowanie jest podane "up" to cos na zasadzie testu  i wyniku w 3dmark, tam takty podaje tez "up" ale realnie w grze po dobiciu do PL sprowadzamy zegary na ziemie.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 1
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kadajo napisał:

PS5 w niższej rozdzielczości, gorszą grafiką już na starcie

eee, no nie to wynika z analizy df ;) grafika jest ta sama a rozdzielczosc przewaznie ta sama co najwyzej czasem wyzsza na ps5 w valhalli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:E

Ogólnie to widać że raczej nie będzie różnic miedzy tymi konsolami, Xbox może będzie miał pare bajerów więcej bo ma większą moc obliczeniowa. Podoba mi się system w X, można hibernować gry, odpalać kilka na raz, normlanie PC :E

PS5... hmmm, podobno ma fajne wibracje. Które jak się uruchomi to akumulator w padzie znika bardzo szybko ? :E

Edytowane przez kadajo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych których interesują możliwości nowych GPU od AMD i tych co są ciekawi pełnego RDNA2.0

 

Next-Geny jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze ?

PS5 i XSX to będą czy raczej już są małe potworki ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Kazdy siedzacy w temacie wie ze pierwotna wydajnosc to bylo 9TF i sony na ost chwile sie obudzilo podajac 10TF na papierku z taktowaniami "up". Kazdy kto mial w zyciu troche kart graficznych wie zeby utrzymac 2.2Ghz na rdzeniu po zapchaniu PL wymaga to kosmicznego PL od gpu i magicznych mocy chlodzenia LC, ktore to konsola nie ma. Dlatego smiesza mnie ci fanboje sony, kotrzy za wszelka cena staraja sie bronic sony. Ja PS5 mam zamiar kupic ale jestem trzezwo myslacy i zadna firma nie zrobi mi paki marketingowej z mozgu jak tu niektorzy zycie by oddali za sony :rotfl: Nie bez powdu taktowanie jest podane "up" to cos na zasadzie testu  i wyniku w 3dmark, tam takty podaje tez "up" ale realnie w grze po dobiciu do PL sprowadzamy zegary na ziemie.

Nie sposób się z tym nie zgodzić :] 

Powiedz cos takiego w siedzibie Sony to wylecisz przez okno...

Boardroom_Suggestion_Icon.jpg

;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, azgan napisał:

Dla tych których interesują możliwości nowych GPU od AMD i tych co są ciekawi pełnego RDNA2.0

 

Next-Geny jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze ?

PS5 i XSX to będą czy raczej już są małe potworki ?

na techpowoerup widze ze zegary trzymane na poziomie 2300mhz dla 6800xt ktory ma 2x wiecej sp niz ps5, nice

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SNC napisał:

na techpowoerup widze ze zegary trzymane na poziomie 2300mhz dla 6800xt ktory ma 2x wiecej sp niz ps5, nice

Tak, OC jest kosmiczne na tych nowych akceleratorach od AMD. OC w PS5 nie powinno być problemem w uzysku/produkcji. Zastanawia mnie tylko jedno - czy MS nie może sobie pozwolić też na OC MODE? Chłodzenie mają dobre i zapas na zasilaczu też jest ? Update FirmWare jak nabiorą pewności że konsola nie idzie z dymem?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, azgan napisał:

Update FirmWare jak nabiorą pewności że konsola nie idzie z dymem?

hehe no nie liczylbym raczej na zmiane specyfikcji konsoli po premierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, SNC napisał:

na techpowoerup widze ze zegary trzymane na poziomie 2300mhz dla 6800xt ktory ma 2x wiecej sp niz ps5, nice

No PS5 z np: Arctic Accelero Xtreme IV też by potrafiło dłużej trzymać swojego boosta a samo Sony wyżej ustawić PL :E 

Fizyki nie przeskoczysz :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SNC napisał:

hehe no nie liczylbym raczej na zmiane specyfikcji konsoli po premierze

Specyfikacja się nie zmieni mogą dodać tryb typu BOOST z OC zegarów jaki to problem? Nie trzeba wymieniać gratów w konsoli wszystko leci przez soft. Zobacz ile Lipton robi na zegarach w RX 6800XT a w XSX jest kapkę słabsze GPU od 6800 bez XT na końcu. Teoretycznie zapas jest i to całkiem spory.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

Specyfikacja się nie zmieni mogą dodać tryb typu BOOST z OC zegarów jaki to problem? Nie trzeba wymieniać gratów w konsoli wszystko leci przez soft.

Ty naprawdę zakładasz, że oni nie znali potencjału przed premierą i teraz będą dopiero wprowadzać takie zmiany? Przecież to absurd.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, RyszardGTS napisał:

No PS5 z np: Arctic Accelero Xtreme IV też by potrafiło dłużej trzymać swojego boosta a samo Sony wyżej ustawić PL :E 

Fizyki nie przeskoczysz :] 

 ps5 nie ma ani 4608sp ani 2300 taktow ;) a jakie ma realne srednie zegary nie bede zgadywal bo nie wiem

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, crush napisał:

Ty naprawdę zakładasz, że oni nie znali potencjału przed premierą i teraz będą dopiero wprowadzać takie zmiany? Przecież to absurd.

Radeony już dostawały BIOSY z lepszymi zegarami po premierze nie byłoby to nic nowego no może w konsoli ale jak pokazało SONY da się to zrobić i to nawet w ostatniej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SNC napisał:

 ps5 nie ma ani 4608sp ani 2300 taktow ;) a jakie ma realne srednie zegary nie bede zgadywal bo nie wiem

PS5 nie ma odpowiedniego układu chłodzenia by schodzić i nie wpadać w throttling/limitPL. Średnie zegary "wyjdą w praniu w czasie grania", pewnie będzie wysyp artykułów na www i filmów na youtubach, ale z pierwszych doniesień że zegar idzie jednak mocno w dół - wychodzi na to, że co podawało Sony w specyfikacji "to marzenia senne i gra słowami - up to" :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RyszardGTS napisał:

PS5 nie ma odpowiedniego układu chłodzenia by schodzić i nie wpadać w throttling/limitPL. Średnie zegary "wyjdą w praniu w czasie grania", pewnie będzie wysyp artykułów na www i filmów na youtubach, ale z pierwszych doniesień że zegar idzie jednak mocno w dół - wychodzi na to, że co podawało Sony w specyfikacji "to marzenia senne i gra słowami - up to" :] 

skad te info o zegarach idacych mocno w dol ? a to ze ps5 nie ma odpowiedniego ukladu chlodzenia to tez takie stwierdzenie nie poparte zadnym testem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SNC napisał:

skad te info o zegarach idacych mocno w dol ? a to ze ps5 nie ma odpowiedniego ukladu chlodzenia to tez takie stwierdzenie nie poparte zadnym testem

To z czego bierze się spadek wydajności o 10% o której pisało Sony? zegary poszły w górę?

Poczekaj, będą testy, będą, wszystko "wyjdzie w praniu", jakby PS5 miało odpowiednie chłodzenie to konsola nie musiałby się ratować zbijając w dół taktowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Superplastyfikator napisał:

No już, spokojnie, AC:V jasno pokazał, że to zielone padło może co najwyżej polerować piano black na obudowie króla

Tym tandetnym plastiku? Który wygląda jak z Toyoty Yaris 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, RyszardGTS napisał:

To z czego bierze się spadek wydajności o 10% o której pisało Sony? zegary poszły w górę?

Poczekaj, będą testy, będą, wszystko "wyjdzie w praniu", jakby PS5 miało odpowiednie chłodzenie to konsola nie musiałby się ratować zbijając w dół taktowanie.

kolejny ?‍♂️ sony nie pisalo o spadku wydajnosci o 10% tylko ze pobor mocy spada o 10% przy zaledwie kilku % spadku czestotliwosci zegarow

Testy jak beda z ciekawosci oczywiscie obczaje ale raczej jako ciekawostke bo jakie one maja znaczenie jak mamy juz testy gier i wygladaja bardzo pozytywnie.

Edytowane przez SNC
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, SNC napisał:

skad te info o zegarach idacych mocno w dol ? a to ze ps5 nie ma odpowiedniego ukladu chlodzenia to tez takie stwierdzenie nie poparte zadnym testem

No tak na chłopski rozum to jak wygląda chłodzenie w refie 6800, a jak w PS5? Jak wygląda dodatkowe spodziewane chłodzenie w budzie z 6800, a jak buda PS5?

Edytowane przez crush
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, crush napisał:

No tak na chłopski rozum to jak wygląda chłodzenie w refie 6800, a jak w PS5? Jak wygląda dodatkowe spodziewane chłodzenie w budzie z 6800, a jak buda PS5?

tak ale przy tych ukladach to gpu ps5 to malenstwo do tego taktowane nizej (xt) lub podobnie jak 6800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SNC napisał:

kolejny ?‍♂️ sony nie pisalo o spadku wydajnosci o 10% tylko ze pobor mocy spada o 10% przy zaledwie kilku % spadku czestotliwosci zegarow

Testy jak beda z ciekawosci oczywiscie obczaje ale raczej jako ciekawostke bo jakie one maja znaczenie jak mamy juz testy gier i wygladaja bardzo pozytywnie.

Testy na sto procent będą, a jakie ma znaczenie? dowiemy się czy Sony kłamało czy nie, a co do tej pozytywności to poczekajmy parę miesięcy, zobaczymy jak się poszczególne konsole zachowują, jaką mają jakość grafiki w kolejnych grach/z łatkami aktualnych.

Kończąc. Pomalutku... nie ma pośpiechu, wszystko wyjdzie na jaw :] 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Godzinę temu, kadajo napisał:

PS5 w niższej rozdzielczości, gorszą grafiką już na starcie a tu jeszcze wszyscy się cieszą i obrzucają błotem zielonych że niby PS5 mocniejsze :E

Digital Foundry zrobiło porównanie, na które czekałem, czyli Assassin's Creed: Valhalla PS5 vs XSX vs XSS i z tego porównania wynika, że graficznie PS5 vs XSX, to identyczna sielanka, mimo wszystko XSX wypadł gorzej, więcej tearingu, stutteringu, FPS dropsów, także nie tylko hardware się liczy w konsoli... Chociaż w kwestii SSD w PS5 ma 3 sekundową przewagę, a XSX w stosunku XSS tylko niecałą sekundę... Tych silniejszych podzespołów w XSX w przypadku ACV nie widać za bardzo...

Sony mnie wczoraj ładnie zaskoczyło nowym update'm wiekowego już TV Sony XF9005 do Android 9, także jednak można było machnąć, a gadali, że podzespoły za słabe na Android 9 ;)

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewno okaże się , że to takie same brednie jak te artykuły z Adoredów i innych More's Lawów , którymi Ryszard spamował temat o Ampere przed premierą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak jak mówisz, dlatego po półrocznych bojach z serwisem LG skontaktował się ze mną sam szef serwisu centralnego LG Polska i przeprosił za sytuację oraz ogarnął mi nowy TV. Ale masz rację, nie wiem nic o walce :p Idź lepiej wyczyść dokładnie monitor, co by wstydu nie było jak teściowa wpadnie, że znowu dałeś sobie lipę wcisnąć 
    • No byłoby na wszystkich forach i co? Ile to przypadków było na reddicie o tym, że te monitory przychodzą właśnie tak uwalone przez folie bąbelkową i co? Odpowiem I gówno. Wydajesz się mieć strasznie wysokie mniemanie o sobie, a wychodzi na to, że nie przerobiłeś batalii  z serwisami/supportami bo gadasz nieco jak moja teściowa co to pojecia nie ma o niczym ale lubi dołożyć swoje 3 grosze. Bo taki typ z Indii sie przejmuje, jakimś Wojtasem co w Polsce napisał na Pclabie o tym że ma uwalony klejem monitor? Tak na nastepny dzień miałbyś UPS pod domem z nówka prosto z fabryki     @Necronom i byś nic nie ugrał, trafisz na pajeeta lub innego amrdeep'a i sobie możesz walić głową w ścianę. Chciałem sprawdzić czy to zejdzie a tutaj jestem traktowany jakbym jakąś zbrodnie popełnił. 
    • @MaxaM Liczę na to, że tak właśnie jest. Uważam jednocześnie, że nie należy siedzieć cicho i liczyć na to, że wszystko będzie tak jak teoretycznie powinno to wyglądać. Z wypowiedzianych deklaracji i obietnic nie aż tak łatwo się wycofać, należny je prowokować i pilnować aby nikomu się w razie czego nie zapomniało na zasadzie "co? Obiecaliśmy wam kiedyś coś, ale to było dawno i już nieprawda". Właśnie, choćby niewielki front, aby tylko nas związać. Oni nawet nie będą musieli jakoś specjalnie napierać. Przecież my jako sojusz obronny nie będziemy kontratakować na ich pozycje za granicą. Wystarczy że będziemy warować przy granicy z obawy przed atakiem. Tymczasem oni główną operację będą prowadzić tam gdzie będziemy chcieli.
    • @Melodyman historia koalicji między PO i PIS sięga ponad 20 lat, nic nowego  lepiej jednak wypominać koalicję konfy i pisu w Bydgoszczy i ujadać o tym od kilku tygodni w każdym możliwym momencie.   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...