Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

HDMI Cable Included with Sony PS5 IS NOT HDMI 2.1 Tested!

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Azgan, Ty wogole to ogladales czy naglowek tylko czytales? Jedynie co on udowadnia to to ze konsola ma capa na 32Gb, nie udowadnia ze kabel nie jest 2.1. Jedynie wspomina ze testowal na swoim hdmi receiver i tam nie przeszlo ale juz nie pokazuje. Poza tym nie ma pojecia co mowi bo sam sobie zaprzecza, standard 2.0 to 18Gb, kabel robi na teraz 32Gb wiec to wiecej niz hdmi 2.0. A to ze inne kable robia to tez to zadna nowosc jezeli uklad zyl sie nie zmienil i dobry kabel to czemu nie.

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, czarny1910 napisał:

@up bzdura, normalnie 2.1...

 

On się odniósł właśnie do filmu Vincenta. Sprawdźcie sobie sami w domu i podłączcie zwykły krótki kabel high speed HDMI2.0b do PS5 - jest to do sprawdzenia. 

Edytowane przez azgan
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, azgan napisał:

On się odniósł właśnie do filmu Vincenta. Sprawdźcie sobie sami w domu i podłączcie zwykły krótki kabel high speed HDMI2.0b do PS5 - jest to do sprawdzenia. 

Nie zbieraj wszystkich informacji z sieci bez zastanowienia :E 
NIE WAŻNE jaki to kabel. Może być nawet 1.4 i jeśli ma odpowiednie AWG oraz długość i ten sam rozstaw pinów to może działać jak normalny 2.1.
Polecam mniej marketingu youtubowego, a więcej danych i zamyślenia.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co to udowadnia? Na wszystkich kablach ma ta sama przepustowosc, wieksza niz max dla 2.0 ale nie pelna przepustowosc 2.1. Tyle ze to wina ps5 nie kabla.

Masz sam mozliwosc najlepszego testu, wepnij kabel od ps5 do XsX i zobacz czy bedziesz mial pelna przepustowosc w X.

@up, dokladnie o to chodzi.

Zrob nam Azgan przysluge i sprawdz prosze to co napisalem, ty z niewielu na forum mozesz;) (Poza cala masa chlopakow z rtx3080 i lg 9-10 :))

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i nic to nie daje bo cep jest po stronie elektroniki w PS5. Sprawdzę ponownie jak SONY odblokuje przepustowości portu przynajmniej do poziomu tego z XSX. Gdybym miał RTX30x0 to bym jeszcze sprawdził jak tam to wygląda.

Na tą chwilę PS5 po HDMI 2.1 to max 32 Gb/s a na XSX 40Gb/s. Pełne 48 ma chyba tylko RTX 30x0 https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/rtx-30-series-hdmi-2-1/

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Horizon Zero Dawn dalej leci na PS5 w 30 fps? to sa jakies zarty?cóz za moc konsol

wtf ,myslalem o zakupie za jakis czas ale znowu te smieszne 30 fps tam jest? w takim razie napewno tego nie kupie ,wtf?

Edytowane przez Kubaś_30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, azgan napisał:

Sprawdziłem i nic to nie daje bo cep jest po stronie elektroniki w PS5. Sprawdzę ponownie jak SONY odblokuje przepustowości portu przynajmniej do poziomu tego z XSX. Gdybym miał RTX30x0 to bym jeszcze sprawdził jak tam to wygląda.

Na tą chwilę PS5 po HDMI 2.1 to max 32 Gb/s a na XSX 40Gb/s. Pełne 48 ma chyba tylko RTX 30x0 https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/rtx-30-series-hdmi-2-1/

A sprawdziles kabel z ps5 na X? Daje tez 40Gb?

@up no musieli by patcha wydac, wstrzymaj sie z zakupem HZD bo plote widzialem ze w grudniu w plusie moga dac

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sheeneek napisał:

A sprawdziles kabel z ps5 na X? Daje tez 40Gb?

Nie ale w sumie dobry pomysł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sheeneek napisał:

Przedmuchuje bo masz kanal pomiedzy nimi. Bez przesady uwazasz ze az tacy idioci konsole projektuja?

Ten kanał to trochę mało, zwlaszcza na tak duży radiator. Nie twierdzę że idioci ale już po tych termopadach widać, że oszczędzali każdego centa na czym się dało.

Edytowane przez bleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sheeneek na XSX działa ten kabel ale jest tak krótki że musiałem przestawić konsolę żeby to sprawdzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dzieki. Czyli daje rade. Jak to mowia maly ale wariat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.ppe.pl/news/152008/ps5-problem-glosne-dzialanie-napedu.html

1 godzinę temu, Sheeneek napisał:

@Azgan, Ty wogole to ogladales czy naglowek tylko czytales? Jedynie co on udowadnia to to ze konsola ma capa na 32Gb, nie udowadnia ze kabel nie jest 2.1. Jedynie wspomina ze testowal na swoim hdmi receiver i tam nie przeszlo ale juz nie pokazuje. Poza tym nie ma pojecia co mowi bo sam sobie zaprzecza, standard 2.0 to 18Gb, kabel robi na teraz 32Gb wiec to wiecej niz hdmi 2.0. A to ze inne kable robia to tez to zadna nowosc jezeli uklad zyl sie nie zmienil i dobry kabel to czemu nie.

Ale nie trzeba byc alfa i omega, kazdy troche siedzacy w temacie wie ze kabel do PS5 to gowno kabel po kosztach robiony przez sony tak jak wszystko inne co moglo sie dac zrobic, kabel  dziala na farcie przez to iz jest krotki. To zwykly High Speed a nie Ultra High Speed. Sprawdz co jest napisane na kablach HDMI 2.1 i jakie sa grube ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kosztach robiony jak najbardziej, krotki tez. Ale z fartem sie nie zgodze, zrobili tak zeby dzialal i tyle.

Bardziej boli ze oszczedzali na tych padach/pascie pod ramem, mogli pokryc cala kosc i zawsze kilka stopni by ugrali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, 1410 napisał:

Widzę ,że tych zestawów MM sprzedało 250 sztuk, sporo (ale dostawa w 23-25 dni :D )

 

O tych dodatkowych rzutach takich jak dzisiejszy na Allegro mm coś wiadomo czy to niespodzianki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ODIN85 napisał:

Ja tam oprócz napędu nic nie słyszę.

ODIN jak zwykle (jak ps4 pro) otrzymał specjalnie PS5 bez tej naklejki i wentylatora - wersja pasywna :E
Eeee, a może to już głuchota? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kanon7 napisał:

ODIN jak zwykle (jak ps4 pro) otrzymał specjalnie PS5 bez tej naklejki i wentylatora - wersja pasywna :E
Eeee, a może to już głuchota?

Odin moze tak jak Azzazell trafił na bezgłosny egzemplarz ps4 7216:szczerbaty:

Edytowane przez rambek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

https://www.ppe.pl/news/152008/ps5-problem-glosne-dzialanie-napedu.html

Ale nie trzeba byc alfa i omega, kazdy troche siedzacy w temacie wie ze kabel do PS5 to gowno kabel po kosztach robiony przez sony tak jak wszystko inne co moglo sie dac zrobic, kabel  dziala na farcie przez to iz jest krotki. To zwykly High Speed a nie Ultra High Speed. Sprawdz co jest napisane na kablach HDMI 2.1 i jakie sa grube ;)

Zwykły high speed to nie jest bo puszcza 40Gbps czy tam nawet więcej. Po prostu tania chińszczyzna, do puszczenia sygnału na 1 czy 1.5m nie trzeba żadnych solidnie wykonanych kabli.

Sam mam w domu kilka kabli HDMI 2.0 ~1.5m, różnej jakości i żaden nie puszcza nic więcej niż 18Gbps

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tryb rt 4k dynamiczne na obu konsolach i identyczne ustawienia graficzne, xsx trzyma bardzo dobrze 60 na ps5 mozna znalesc krotkie sceny z dropami

tryb 120fps rozdzielczosc 1080-1200p, na obu konsolach dropy ale ps5 lepiej trzyma klatki w tym trybie (John pod wrazeniem tego trybu)

 

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kaczkofan napisał:

https://www.resetera.com/threads/steve-gamersnexus-is-doing-a-ps5-thermal-analysis.326567/. Ładnie się pamięci grzeją, do 95 stopni. Gość zamontował sondy termiczne na kościach RAMu  w PS5. Czekam na podobny test XsX. 

Gorąco :)

100Watt w samym menu konsoli? :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, RyszardGTS napisał:

100Watt w samym menu konsoli?

Tez jestem ciekaw ile to prądu bierze, ktos z mających konsole mogłby to zmierzyc, w ilde i w trakcie gry z ciekawosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, rambek911 napisał:

Tez jestem ciekaw ile to prądu bierze, ktos z mających konsole mogłby to zmierzyc, w ilde i w trakcie gry z ciekawosci.

"TechDzizys" na filmie powiedział że konsola dobijała do 200Watt, a nawet przebiła 200Watt.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wam też piszcza cewki (lub cokolwiek ten dźwięk wydaję) jak konsola jest  w menu jest ok w grze już piszczy. Film nie mój dla przykładu (dźwięk jest przesadzony).

 

Edytowane przez Ściem@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

3 godziny temu, azgan napisał:

Sheeneek na XSX działa ten kabel ale jest tak krótki że musiałem przestawić konsolę żeby to sprawdzić. 

...popraw mnie, jeśli się mylę. Późno już i po paru głębszych ? ...wziąłeś kabel HDMI załączony z PS5 i podłączyłeś XSX do TV/Amplitunera z HDMI 2.1 i przesyła więcej niż 18Gbps? Zapodasz jakieś zdjęcie z komórki na potwierdzenie? Nie żebym Ci nie wierzył ?

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dodatkowo, nawet w 1440p z rt/pt bardzo szybko się zapycha cały vram w 4070ti.
    • No więc sytuacja wygląda tak, że spadł na mnie zakup i instalacja nowego routera do routera SIM na wieś. Została zamontowana antena - jeśli się nie mylę jest to Signaflex XRANGE 2x48 dBi. Zanim przejdę do rzeczy to jeśli ktoś jest w stanie określić czy ta antena jest w ogóle warta czegokolwiek, to dzięki za info. A, końcówki to bodajże 2x SMA. No i tutaj pojawia się pytanie - jaki router do takiej anteny wybrać? Musi to być router na kartę SIM - jest już takowa zakupiona w Play. Moim największym problemem jest zrozumienie, skąd mam wiedzieć po opisie routera czy podłączę do niego antenę. Który parametr to sugeruje? Czy jeśli router ma po prostu antenki, to można je zawsze wykręcić i podłączyć kable? Przyznam, że nie mam w tym temacie żadnego pojęcia. Kolejne pytanie, jeśli w ofercie Play jest dostęp do 5G i antena też obsługuje 5G, to router też musi mieć 5G, czy wystarczy sama antena?   Będę wdzięczny za wskazówki dotyczące zakupu routera i ogólnie na temat stawiania tej sieci. Jak brakuje jakichś informacji to podam. 
    • @MarioDee właśnie u siebie sprawdzałem. Gdy w opcjach zasilania mam ustawione Wyłącz monitor = nigdy i jak włączę test w CB23 i wyłączę monitor przyciskiem, a za około 30 sekund włączę to nic się nie zawiesza. Jeśli ustawię w opcjach zasilania Wyłącz monitor = 1min i jak włączę test w CB23(multi core), a następnie poczekam tak z 1min15sek.(monitor się wyłączy sam po 1min.) i ponownie włączę(poruszając mysz) to przez jakieś 10 sekund widzę, że czas w CB23 nie odlicza się i obrazek nie zmienia się, ale po chwili wszystko wraca do normy (czas przeskakuje w dół o tyle o ile był chyba wyłączony monitor programowo). Jednak cały czas test był wykonywany bo wentylatory grały tak jak przy włączonym monitorze. @MarioDee jak u ciebie wygląda "zawieszenie CB23"? Wyskakuje błąd?
    • Odpowiedź wysłano o 16:59 przez pracownika z pokolenia Z.
    • Czy jest sens zabierać się za streamowanie gier w jakości 1080p na Youtube skoro mieszkam na wiosce, gdzie nie mam światłowodów i musiałbym streamować za pomocą internetu mobilnego?  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...